Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-28 19:43:02

LOGOUT.hu

Realme GT 2 Pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) coolrider


coolrider
tag

Plusz nem dobja el a hotspotot.
Tudok vele írni úgy,hogy mondom a szöveget és beírja.
Sokkal egyszerűbb a tallózás a fényképek közül.
Nem jelenik meg az ébresztőóra jelzés ok nélkül.
Es a fenyeroallitas is mukodik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1402) worxland válasza coolrider (#1400) üzenetére


worxland
addikt

"Kijelzo jobb.lathatoan." - muhaha. A Samu kijelzője láthatóan jobb a Samu 120 hertzes Amoled LTPO 2.0 kijelzőjénél. Persze.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1403) dredjudge84 válasza coolrider (#1400) üzenetére


dredjudge84
őstag

De hát abban is a oled van, hogy lehet az jobb? Fényerőben? Plusz hol jobb a hangerő? Hangszórón? Milyen Samu telót vettél?

(#1404) mldigital


mldigital
tag

A felsorolt Samsung előnyöket egy Realme hibajegyzeknek szánod akkor ezt senki nem érti szerintem. Soronként lehetne cáfolni de értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#1405) coolrider válasza dredjudge84 (#1403) üzenetére


coolrider
tag

Foleg a fenyero,de a felbontas is jobb.
Sima beszelgetes hangereje nagyon jo.
Kihangositva is sokkal tisztabb.
S22 ultra.

(#1406) coolrider válasza mldigital (#1404) üzenetére


coolrider
tag

Felig hibajegyzeknek szantam.
De olyan hibakat soroltam fel amik nalam napi szinten okoztak bosszusagokat.
Neked mondjuk ha bekapcsolod a hotspotot ugy,hogy a beallitasainal nem engedelyezed a lekapcsolast,akkor lekapcsol magatol?
Mert nekem rendszeresen.
Es ez csak egy pelda!

(#1407) pècsimunkás válasza worxland (#1402) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Pedig jobb :K .
Sokkal nagyobb a fényerő!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1408) mldigital válasza coolrider (#1405) üzenetére


mldigital
tag

Igen az S22 ultra tényleg jó 👍 készülék. Valóban kiemelkedő a kijelző és a sebesség stb. Nem hibátlan készülék de Samsung termékek közül egyetlen jó választás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#1409) dredjudge84 válasza coolrider (#1405) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ja megnéztem a specifikációt, a fényerő valóban jobb, a felbontás viszont ugyanakkora.

(#1410) mldigital válasza dredjudge84 (#1409) üzenetére


mldigital
tag

Senki ne dőljön a kardjába azért. Egymás mellett a két kijelző azonos kültéri témán és megpróbálva azonos színhőmérsékletet beállítás mellett nem kielkedő a Samsung képe. Túlbonyolított saját szoftverei meg inkább zavaróak mint jók. Az eredeti android barátibb szerintem. Tehát nő para.

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#1411) dredjudge84 válasza mldigital (#1410) üzenetére


dredjudge84
őstag

Erre a következtetésre jutottam én is, nem dőlök a kardomba. A samut én saját tapasztalatból utálom. Akksi hamar gatya lesz, a fw frissítések rontják a sebességet és az üzemidőt stb.

(#1412) mldigital válasza dredjudge84 (#1411) üzenetére


mldigital
tag

Pontosan így van és a töltési sebesség sehol sincs ja és külső akkumulátor nélkül ne indulj el sehová. Exynos
lapka meg olyan amilyen.Meg amikor eljōn a nyár 40 fok és csendesen kikapcsol a zsebben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#1413) bostone


bostone
addikt

A Samsung kijelzők valahogy szebb képet mutatnak nagy általánosságban. A rendszerrel néha barátkozni kell. Viszont az ultra ára a gt 2 pro-hoz képest, hagy némi kívánni valót maga után.

(#1414) pècsimunkás válasza mldigital (#1410) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azèrt a Realme Ui sokkal közelebb van a OneUi - hoz mint a natúr Androidhoz. A Samsung ès a Realme felülete kb 95%- ban megegyezik.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1415) pècsimunkás válasza bostone (#1413) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Persze. Kb 2x annyiba kerül.
Fènyesebb kijelző, erősebb rezgès ès vaku.
Számomra ennyi plusz lenne. A Realme gyengèbb rezgèsèt viszont kiváltottam órával.
Szóval ez sem probléma már.
A vakut meg megszoktam, hogy ilyen, aztán ennyi.

A Gt2 pro viszont a töltèsi sebességben sokkal jobb. Az ujjlenyomat olvasó, vagy az arcfelismerès is parádès- gyorsabb mint a Samsungè.
Üzemidőt, azt nem tudom, de majd az ex(?) fórumtarsunk megírja. Számomra a Realme üzemideje 10*/10*!

Kamera mindkettőben jó.

Szerintem majd, ha megjelenik az Android 16, akkor váltok majd- jelenlegi állás szerint Realme- re. . Addig nem. Addig marad a GT 2 pro!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1416) Napfénysüti válasza pècsimunkás (#1415) üzenetére

Meglestem ezt az S22 Ultrát, hát árban azért nagyon nem egy kategória. Anyniért el is várnám hogy közel tökéletes telefon legyen. :)

Més que un club!

(#1417) pècsimunkás válasza Napfénysüti (#1416) üzenetére


pècsimunkás
addikt

275-325 között volt kuponozva. Lehet, többször is.
Annyièrt ok, de a normál ára: :N

Tökéletes telefon nincs, de a Gt2 pro, azèrt igen rendben van ár/èrtèk arányban! Mint írtam is, ha ma vennèk telefont, újra ezt venném.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1418) sonye


sonye
senior tag

Samsung vs Realme röviden? 279 ezer vs 460ezer.
Annyi pénzért virítson is valamit a Samsung.
De annyival nem tud többet, amiért majdnem dupla annyi.

Gyönyörű készülék a samsung, de az 1 napos üzemidő is kiábrándító. Na meg a menüje is egy túlzottan nyakatekert megoldás. Jó van toll, ami tetszik, de kb 2x használnám.

(#1419) Janesz2323 válasza Darth_Revan (#1384) üzenetére


Janesz2323
csendes tag

Üdv!
1 hete vettem a telefont. Ma futtattam le a wildlife stress test-et. Az első teszt Qhd felbontáson és 120hz képfrissítésen ment, egészen 15/20ig majd túlmelegedés miatt leállt (tok nélkül, 22°C szobahőmérsékleten). Ezután kicsit vártam, levettem a kijelző felbontását FullHd-ra, 60hz-re (hátha..). 12/20-nál állt meg a teszt túlmelegedés miatt.
A telefont nem játékra használom, viszont egy hét alatt sokszor éreztem azt mintha meleg lenne a telefon a kezemben. Eddig ilyet a többi telefonomnál (Nokia lumia 820,920 , Huawei P8, Xiaomi Redmi 10, Huawei Mate 20, stb..) nem tapasztaltam, csak játékok alatt vagy töltés közben.
Mit tegyek? Vigyem vissza a telefont? (mint írtam,ma van nálam 1hete) Nyáron mikor 40°C lesz mire számíthatok? Mert netezgetve meg chatelve, esetleg videót nézve már most is langyos... háááát... Pedig maga a telefon, design, kamera, kijelző, support elnyerte eddig a tetszésem.. :F

(#1420) pècsimunkás válasza Janesz2323 (#1419) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Át állítottam a telefont- automatán használom - QHD, 120hz- re. Lefutott a wildlife stress test.
Telefon langyos lett, de lement a teszt.
[kép] [kép] [kép] [kép]

A tokból kivettem èn is a telefont.

Viszont, nehéz vissza rakni, mert szèp a telefon, ès jó(jobb lenne) tok nèlkül használni.
Majd 1,5- 2 èves korában kiveszem a tokból, ès lehúzom róla a fóliát. Tènyleg jobb úgy használni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1421) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Vettem egy ilyen telefont! Xiaomi MI8 pro EU dev fw telóról jöttem át..

Két fontos dolog van az életemben, az NFC és BT autó kihangosítás.

Az alap FW-ben az itt felsorolt hibák közül a BT autó hiba nálam is elő jött.. Skodával jól ment,. (4éves), Peugeotal nem hallottak (10 éves). Ez Droid 12 volt..

Emiatt frissítettem Droid 13 ra.. A skodába 10 perc beszélgetés után elkezd recsegni nem hallanak rendesen.. És az NFC-t teljesen taccsra vágta. (wallet, Curve master card)

Tele a net ezekkel a hibákkal..
A fórumot olvastam, így ha esetleg ezektől eltérő javaslatol vannak azt megköszönném!

(#1422) Janesz2323 válasza pècsimunkás (#1420) üzenetére


Janesz2323
csendes tag

Köszönöm szépen a tesztet!
Android utolsó frissítéssel használod (13)?
Ezeknek tudatában akkor valami nem stimmel az enyémmel,illetve az előttem felszólalóval - #Darth_Raven
Lehet vissza kell vinnem?!?! Most még 1 hétig van rá lehetőség..

(#1423) pècsimunkás válasza Janesz2323 (#1422) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen, Android 13 van a telefonomon.

Szerk.: Vidd vissza, ès ha amúgy tetszik a telefon, hozz el egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1424) Janesz2323 válasza pècsimunkás (#1423) üzenetére


Janesz2323
csendes tag

Szerintem ez lesz, csak már elkezdtem "belakni" a telefont (képek,alkalmazások,jelszavak, stb...)....
Nem írtam le, de amikor kidob a tesztből túlmelegedés miatt, a telefon fémváza körben teljesen forró...
Más hibát nem produkál.

(#1425) pècsimunkás válasza Janesz2323 (#1424) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Esetleg indítsd újra a telefont, 5x-7x, 3-4 órán belül.
Ha főverziót frissítek, ès nincs kedvem újra belakni a telefont( általában nincs), többször újraindítom, az úgy helyre rakja.
Próbáld meg, hátha segít.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1426) Napfénysüti válasza pècsimunkás (#1420) üzenetére

Van olyan bátor ember aki tok nélkül használja?
Szerintem is szép telefon kicsit én is sajnálom hogy a tok miatt ez nem látható.

Més que un club!

(#1427) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Akinek megvan a telo mondjuk tavasz óta, és esetleg fenn id van az accubattery, kinél hány százalékos az akksi? Nálam már csak 95%.

(#1428) worxland válasza Napfénysüti (#1426) üzenetére


worxland
addikt

Én. Jó a fogása és a fehér hátlap makulátlan tiszta. Ami azért igazán nagy szó, mert még egyszer sem (!) takarítottam le.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1429) worxland válasza dredjudge84 (#1427) üzenetére


worxland
addikt

96%

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1430) Napfénysüti válasza worxland (#1428) üzenetére

Nem karcolódik? Mennyire vigyázol rá?

Més que un club!

(#1431) pècsimunkás válasza Napfénysüti (#1426) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èn ki szoktam venni a tokból a telefont 1-2 èv után. Jobb úgy használni.
Kollègám most vett iPhone 14- et, ő kapásból tok, ès fólia nélkül használja.
Ráadásul fizikai melós. Ha törik, akkor vonat elè ugrik, azt mondta :D .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1432) ata007 válasza Napfénysüti (#1426) üzenetére


ata007
tag

Jelen! Folia es tok nelkul.

(#1433) Szilágyi84 válasza Napfénysüti (#1426) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Én is tok nélkül május óta gond nélkül 😉

(#1434) worxland válasza Napfénysüti (#1430) üzenetére


worxland
addikt

Karc nincs. A gyári fólia kezd feljönni felül (egyelőre még kis helyen). Vigyázni: átlagosan, babusgatás nincs. Nem ejtettem még le.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#1435) Napfénysüti

Meggyőztetek, kivettem a gyári tokból. Mennyivel jobb a fogása így és kompaktabbnak is érződik a (nem kicsi) telefon. :)

Més que un club!

(#1436) Szilágyi84 válasza Napfénysüti (#1435) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen pontosan ezért én is , pedig előtte az összes telefonom tokban volt , igaz mindig vigyázok elejteni se sikerült még egyiket se. Ezek után már Te sem fogsz tokozni szerintem. Nekem zöld van és az elején tartottam ,hogy majd jó dzsuvás lesz hamar ,de egyáltalán nem mostmár fél év elteltével.

[ Szerkesztve ]

(#1437) DonJoee válasza Napfénysüti (#1426) üzenetére


DonJoee
tag

Az előző telóm ilyen kinyitható mappa tokban volt. Macera nyitogatni, de megvédte.
Ezt a telót nem akartam mappába rakni (mondom: macera), de a lehető legjobb védelmet akartam neki ésszerű keretek között, ezért kapott egy Nillkin Camshield tokot meg raktak rá valami hidrogél fóliát. Még nem vágtam földhöz, ezért nem tudom, ezek jelentenek-e valami védelmet egyáltalán.
Ja, nekem a sima fekete verzió van, nem a "papír" hátlapú, szóval mindegy is.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1438) pècsimunkás válasza DonJoee (#1437) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is fekete van.
Mikor vettem - mèg az elejèn, mikor megjelent, 1 hónapot kellett volna várni a zőldre, ès a fehèrre. Nem volt kedvem hozzá, úgyhogy fekete lett. De, nem bántam meg, nagyon szèp èz is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1439) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Továbbra is az ujjlenyomatolvasó amivel nem vagyok elégedett. Felettem újra egy darab mintát a jobb hüvelykujjamról, de érdekes módon feloldja a telefont a jobb és bal mutatóujjam is. A jobb mutatóujj csípőből, mintha fel lenne véve róla a mint, a bal meg kb 50%-ban, továbbá asszony ujjára is érvényes hogy random 50%-ban felold. Ez így irtó gáz.

(#1440) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

aCalendar+ Calendar & Tasks használtam eddig hibátlanul! Most ezen a készüléken (droid 13) nem látja az összes google fiókot így nem is olvassa annak adatait...

Mi a francot kell ezzel csinálni? 4 fiók van, csak az első kettőt látja!

#1439dredjudge84
Először azt hittem, az arcomra nyit másik ujjnál, de nekem is bár nagyon ritkán nyitja...

Bluetooth
Használhatatlan autó kihangosításra. Ha hallanak is kb 5-10 perc után annyit romlik a hangminőség, hogy használhatatlan! Sokszor pedig nem is hallanak az elejétől!

NFC
Ma több kártyával több bolton is végig mentem, de továbbra is halott... Egyszerően nem értem, főleg ennek tudatában:

360° NFC
Az általános NFC-khez képest a szenzor területét 500%-kal, és lefedettségét 20%-kal növeltük meg. Így az NFC bármelyik szögből működik a GT 2 Pro-ban.

(#1441) huliganboy válasza huliganboy (#1440) üzenetére


huliganboy
addikt

A naptár megoldva.. A Google féle naptárban nem volt bepipálva ez a fiók.. Érdekes Droid 12-n ez nem volt probléma.. :W

(#1442) pècsimunkás válasza huliganboy (#1440) üzenetére


pècsimunkás
addikt

NFC-...
Èrdekes...
Egyszer tudtam vele fizetni, egyszer nem, vagy èppen tudtam vele fizetni, de kèrte a telefon biztonsági kódját.
Meguntam, hogy ègek a pènztárak előtt, töröltem a digitális bankkártyát.

Szombaton újra megpróbáltam egy másik kártyával, természetesen nem tudtam vele fizetni.

Aztán ugyanezt a kártyát a megpróbáltam a règi Samsungommal, ès simán fizettem vele :) .

Most akkor ilyenkor mi van... :F :U :F

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1443) nikilauda válasza pècsimunkás (#1442) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nálam Samsungon volt olyan , hogy az OTP kártya használatakor be kellett állítani, hogy a Simple legyen az alapértelmezett és ne a Google wallet.
Bár ha néha működik, néha nem ,akkor nálad más gond lesz.

(#1444) pècsimunkás válasza nikilauda (#1443) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nèmet VR bank. Elelengedtem a tèmát már.
Csak múlt héten mèg egy kártyával tettem egy próbát.
Ezzel a másikkal: kapásból semmi, úgyhogy ennyi volt a próbálkozás.

Ezen kívül a telefon tetszik a telefon, úgyhogy marad Android 16- ig, akkor váltok majd. Azt már ez a telefon nem fogja megkapni, akkor lecserèlem.
Szóval, addig marad a GT 2 pro.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1445) Napfénysüti válasza nikilauda (#1443) üzenetére

Xiaom8n nekem is ez volt, ott szívtam vele. A GT2-vel eddig mindig tudtam NFC-vel fizetni (OTP Mastercard).

Més que un club!

(#1446) lewenter válasza huliganboy (#1421) üzenetére


lewenter
csendes tag

SZia!
NEm megoldás, de azt vették észre, hogy az NFC hiba azoknál jelentkezik a kik két vagy több profilt használnak a mobilon. Én is várom a javítást mint a messiást :-)

(#1447) huliganboy válasza pècsimunkás (#1442) üzenetére


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Nekem Curve van! És a Google hivatalosan támogatja, de így se megy! Egyértelműen a Droid 13-al jött a hiba. Előtte két napig Droid 12-el simán tudtam fizetni!

Engem azért zavar, nem szeretek tárcát hordani magammal, és MI 8 pro-n 4 évig hibátlanul használtam soha nem hagyot egyszer sem cserbe.

#1446lewenter
Profil egy van, viszont 4db google fiók van csatolva hozzá... Nem tudom ez szémít e. De a naptárnál is bekavart valamiért :(

A másik a Bluetooth. Azért ebben a világban ez az őskövület technológia nem megfelelően működik, miközben az vezeték nélküli hang technolügia nagy része erre épül. Szerintem azért ez elfogadhatatalan! Írok a realminek is, nem tudom érek e el vele valamit..

Még pár apróság..

1. Én gesztusvezérlést használok évek óta, és imádom. Ráadásul a Realme ugyan úgy működik mint a Xiaomi aminek hihetetlenül örültem. DE. A billentyűzet felett a vissza gomb nem működik. Ez bazi zavaró...

2. Az app draw-ban, ha rákeresek egy alkalmazásra, akkor azon a hosszú tapi nem müködik, hát idegbajt kapok!

Én várnék azért egy gyors update-t. Nem hiszem, hogy ez egyedi hiba lenne, s azért a nagy hype azért így annyira nem adja....

[ Szerkesztve ]

(#1448) bostone válasza huliganboy (#1447) üzenetére


bostone
addikt

Gyári visszaállítást próbáltad frissítés után?

(#1449) huliganboy válasza bostone (#1448) üzenetére


huliganboy
addikt

Nem! Be van lakva, tiszta rendszerrel indultam 12 alatt majd 2 nap után frissítettem 13ra..

Én is ezen agyalok, de azért nem elvárható minden felhasználótól.. Mondjuk én pont meg tudom oldani ha kell.. De nem garancia ez, sem, hisz az xda meg a 4oda és hasonló oldalak is tele vannak ezzel a hibával megoldás nélkül..

(#1450) bostone válasza huliganboy (#1449) üzenetére


bostone
addikt

Nálam is totál beakadtak a dolgok több realme készüléken frissítést követően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.