Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [potyautas:] Itiner

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jó lehet egy ilyen tájékozódási gyakorlat, szívesen ott lettem volna. Nálunk inkább a folyamatos fegyelmezés volt a szokás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) potyautas válasza Vakegérke (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Hét éve lehet, amikor Szentesre mentünk szilveszterezni. Kinyomtattam magamnak egy itinert. Tájékozódási pontokat adott meg (települések, útelágazások) kilométert és menetidőt. Csupán annyi baj volt, hogy Szolnokon el kellett menni a Tecsóba papucsot venni, ami egyébként kiesett az útvonalból. Ezután el is dobhattam a kiírásomat. Jobb lett volna egy térkép, de nem volt. Na, de megoldottam én 1990-ben a bulgáriai Vidinben is a sörvásárlást úgy, hogy csak érzésre navigáltam.

(#3) Vakegérke válasza potyautas (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó tulajdonság a tájékozódási képesség.

Ha már térképről szó esett, elmesélek valamit.
A feleségem - nincs mit szépítgetni, - butácska volt. Ezt a tulajdonságát ellensúlyozta a belőle áradó szeretet, jóindulat. De most nem ez a lényeg, hanem a hozzá nem értés, szinte minden területen.
Az első alkalommal, mikor Bécsbe mentünk, a városba érve nem tudtam vezetni is, meg térképet is böngészni. Az egyik piros lámpa alatt gyorsan megmutattam neki a térképen, hogy itt vagyunk most, és ide megyünk. Dirigálj, most az egyszer elviselem. Meglepő módon sikeres volt az akció, holott voltak egyirányú utcák, ahova ugye tilos behajtani, meg olyanok, ahol ezt tábla tiltotta. Azóta ő lett a térkép felelősöm. Dicsérgettem, ő meg büszke volt magára. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) potyautas válasza Vakegérke (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Bécsben? Ja, hát térképpel könnyű :D
A Szerb érchegységben Majdanpek előtt egy út nem építés miatt (vasárnap volt) estem dilemmába, hogy most merre menjek. Feleségem (én vezetek) megérdeklődte a baktertól.
- Azt mondja, menjünk le itt jobbra a városba, aztán a villanyrendőrnél megint jobbra, és az az út vezet Belgrád felé.
- S mindezt magyarul?
- Dehogyis! Szerbül. Annyit értettem, hogy szemafor, a többit meg eltáncolta nekem.

(#5) Vakegérke válasza potyautas (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez jó volt. :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) DeltaPower válasza potyautas (#2) üzenetére


DeltaPower
őstag

GPS előtti időkben én is ilyen itinert csináltam hosszú utakhoz, szegény barátnőm kapta a navigátor szerepét, de nem igazán értette a leírást mikéntjét és a városból kiérve már a második kanyart elnézte :D Szerencsénkre kb félútig tudtam az utat, addigra meg belejött :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) #33253120


#33253120
törölt tag

Anno egy Nysa segítségével a környező megyékben raktunk Borsodis és RC Cola táblákat, nem ritkán a világ végén.
Akkor mondta a főnök, hogy ha a falut megtalálod akkor minden rendben, onnantól templomtorony, mellette KELL lennie kocsmának, ott meg úgyis mindenki jobban tudja...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [potyautas:] Itiner
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.