Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Szerencsére voltak olyan köcsögök, hogy egyedi rögzítést raktak rá így első olvasatra.

Utólag vagy megveszed 40K körül a gyári rögzítő szettet (SU-WL450) ebay-en. vagy veszel egy faék univerzális rögzítőszettet aminél bárhol lehet a pánt felül (nem pont vesa távon) és barkács.

Első körben meg kellene mérned a távot a négy furat között. Felül van mélyen kettő (első kép) és alul a cimkés képen jobb alsó sarokban, plusz van egy párja valahol bal alul.

Ennek a négy pontnak kell a távolsága felső kettő egymástól, alsó kettő egymástól, és felső alsó egymástól.

Utána lehet agyalni milyen rögzítő lehet jó.

(#2) tothbe


tothbe
addikt

a milyet, az csak attól függ mit akarsz vele. ha csak feltenni akkor egy sima falikonzol. de lehet dönthetős vagy akár forgathatós is. A lényeg, hogy VESA 200-as legyen mert a TV-den ahhoz vannak felfogatólyukak.
Meg a méretéhez valót vegyél, nehogy egy túl kicsi aztán leszakadjon.

Google a barátod.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#3) plevips válasza Fr3eWar (#1) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

aha, szóval akkor ez a 4 luk a rögzítő

(#4) razorbenke92

Amit mi vettünk univerzális karos fali konzolt ahhoz voltak különböző távtartók. A felfogatópontjaid mélységkülönbsége miatt erre figyelj oda, hogy legyen megfelelő távtartód, amivel nem fognak a csavarok "libegni".

Fontos még, hogy a súlyterhelhetőségre figyelj oda jobban, és ne a méretre. A linkelt példány pl. 10"-46" méretre van, és 20kg a terhelhetősége. A TV amit rátettünk 55" viszont 13,6kg. Egy másik fali tartó 60"-ig és 14kg-ig volt, amiben kevésbé bíztam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) plevips válasza razorbenke92 (#4) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

[EZ] jó lenne? 25 kg bír, a TV 18 kg.

(#6) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

én ilyesmit vettem. Kicsit túl van biztosítva, mert 40kg-t tud, de a tv csak 15. Illetve jó hogy dönthető, jobbra-ballra állítható és még a faltól is kicsit távolabb tudtam tolni (kb a tv szekrény elejéig ér)

(#7) updog válasza Sanyi.mTs (#6) üzenetére


updog
senior tag

Nekem is ilyen van, csak más márka, és nincs az a karos bütyök rajta :D 9 kilós 40"-os tévé van rajta, de mindig előrebukik, rá kellett csavarhúzóval szorítanom a csavarokra (gondolom itt ezért van a karos bütyök), így viszont nem tudom dönteni....

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8) Sanyi.mTs válasza updog (#7) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

itt is beállítod, aztán meghúzod. Újabb állításnál kioldod.

(#9) Fr3eWar válasza plevips (#3) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ránézésre jó lesz, ha tényleg 20x20-ra vannak a furatok.
Illetve kelleni fog távtartó gyűrű, amivel síkba tudod hozni a képernyő hátoldalán levő furatokat, és az alsó elektronikai vastagabb résznél lévő furatokat.

Kérdés, hogy kell, hogy dönthető legyen, vagy forgatható (kinyúló karos) vagy az a cél, hogy minél közelebb legyen a falhoz.
Egyik kollégának pont valamelyik nap javasoltam Vogels MA3000-et, meg is vette, és meg is köszönte a segítséget. Neki is mint nekem is az volt a cél, hogy élhető árban legyen a TV a lehető legközelebb a falhoz (ezzel 3centi).
Amit linkeltél, azzal minimum 6-8 centi távra tudod rögzíteni.

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem a tv-hez adtak négy olyan távtartós csavart, amivel síkba tudtam hozni a hátulját, és ráment a szabvány vesa konzol.

neked nincs ilyen csavarod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg raktam 2 unistrutot a falra, kettőt a tv-re osztjóvanazúgy... :DDD
100 kiló vagyok, engem elbír.
Mondjuk így csak dönthető és nem forgatható.

[ Szerkesztve ]

(#12) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

ilyen távtartó gyűrűt honnan lehet venni?

(#13) plevips válasza plevips (#12) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

közben megtaláltam amit adtak a TV-hez, a felső kettőbe becsavartam, így most síkban van az alsó kettővel.

(#14) sanzi89 válasza plevips (#13) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor gyakorlatilag bármilyen VESA 200x200-as konzol megfelelő lesz. Menj el egy nagyobb Media Markt-ba, ott ki lesz állítva egy csomó. Nézegesd meg melyik tetszik, milyen kialakítás lenne a legjobb, kicsit meg is cibálhatod mennyire stabilak. Aztán a típus ismeretével Google, és megvenni egy szimpatikus helyen, vagy akár az MM-ben.
Én mindkét alkalommal így csináltam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) bambano válasza sanzi89 (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az mm árszínvonala miatt én nem javaslom, hogy a vásárlás is ott történjen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Az a poén, hogy az eredeti konzol itthon 16-25ezer között volt kapható, ehhez képest az ebay-es ár rohadt sok, 45-51ezer+posta

sanzi89 ekkora TV-hez a 200x200as VESA túl kicsi lesz... nekem 42-es LG-m van, ahhoz 400x400-as VESA konzolt kellett vennem...bár jobban megnézve a képet, furcsálom hogy a tartó csavar távolság ilyen kicsi...én nagyon tartok tőle,hogy a 200x200as VESA konzol nem fogja rendesen megtartani

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17) sanzi89 válasza st3v3np3t3r (#16) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha ilyen távolságra van a lyuk a TV hátában akkor nem mindegy, hogy mi a kicsi meg mi a nagy? A 400-as nem fog passzolni hozzá.

Amúgy meg ha normálisan felcsavarozza és nem ül a TV szélére, akkor sose lesz gond vele.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18) st3v3np3t3r válasza sanzi89 (#17) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ha TV súlya nem haladja meg a 200x200as TV konzol maximális terhelhetőségi értékét, akkor szerencséje lesz

Nemrég vettünk egy 400x400-as konzolt és vissza kellett vinni kicseréltetni, mert a TV 3kg-mal volt nehezebb mint a konzol terhelhetősége...az akasztófül nem bírta,meggörbült a +3kg-tól... vettünk egy HAMA konzolt a médiában.... az vastagabb anyagból és más kialakítású, az már bírni fogja

rendes volt az eladó, mert kicserélték, ráfogták, hogy hibás, amúgy nem cserélték volna ki...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) razorbenke92 válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére

Az hogy milyen vesa szabvány, nincs kapcsolatban a terhelhetőséggel. Maga a vesa csupán a furatkiosztást írja elő. Ergo attól hogy vesa 400 még a terhelhetősége lehet kicsi. (Bár nyilván a nagyobb távolság hozza a nagyobb készüléket, és a nagyobb súlyt) Az tehát, hogy 200 helyett vegyen 400-at nem feltétlen alternatíva, főleg, ha nincs rajta 200-as kiosztás.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#20) st3v3np3t3r válasza razorbenke92 (#19) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

persze... ez tiszta sor... csak pl. ha az említett TV nem VESA kompatibilis, hiába a megfelelő furat távolság... a TV súlypontja a gyártó által ajánlott tartó falikonzolhoz van beállítva, nem pedig egy méretben stimmelő VESA konzolhoz... ahogy néztem,a gyári fali konzol csak 2ponton tartja a TV-t, a megfelelő pozícióban, hogy a sűlypont optimális legyen és ne bukjon a TV előre vagy hátra... 200x200as konzolmérthez képest eléggé alsó tájékon vannak a furatok... a felső 2 furatnál lenne egyensúlyban a TV... elképzelhető,hogy egy uni vesa konzol elbírja a TV-t súlyban, csak kérdés,hogy a furatok kibírják-e a nem optimális súlypontú pozíciót... azt tudni,hogy a furatokban mekkora menet van illetve a merevítő a TV-ben, hogy van kialakítva?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán


A felső 2 csavarhely tartja a TV-t, az alsó 2 a távtartó...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#22) zolees


zolees
tag

Hali!

Én egy ilyen fali konzolt használok a Sony TVnk-hez.
[link]
Az a két távtartó csavar megy a furatba, és elég nagy tartományban lehet a sínen húzni jobbra-balra, ha esetleg nem sikerült jól bemérni a falhoz rögzítést :)

Üdv. Zoli

(#23) razorbenke92 válasza st3v3np3t3r (#20) üzenetére

Így már érthető.

Bár szerintem a felfogatópontok azért is lehetnek lent, mert egyértelműen ott van a súly a vastagabb részben az elektronika miatt.

Ez leginkább annyin módosít, hogy célszerű lenne egy fix falikonzolt választani, és azzal falra párhuzamosan rögzíteni a TV-t. Abból nem lehet baj.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Hát lehet offolom ezt a dolgot :Y

(#25) tothbe válasza plevips (#24) üzenetére


tothbe
addikt

miért? mi a gond?

By(e) Tothbe

(#26) tothbe válasza st3v3np3t3r (#20) üzenetére


tothbe
addikt

a TV VESA200 kompatibilis a gyári leírása szerint. szóval ezzel nem lehet gond.

By(e) Tothbe

(#27) icemad válasza plevips (#24) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Miért? Szerintem tök jól néz ki a falon, ha a kábeleket is eltudod rejteni. Ha a forgatás nem fontos, csak a dőlés állítása, akkor a unistrut bőven elég. Persze kell hozzá normális fal is. Nekem ingyen volt, mert volt hozzá itthon minden. Kb 10 perc volt az egész szerelés.

(#28) plevips válasza icemad (#27) üzenetére


plevips
tag
LOGOUT blog

Forgatni nem akarom, ha ugyan így egyenesen van a falon bőven jó. A fal normális, a TV mögött van a szoba, ott van egy polc a falon ami bazi nehéz :D

Akkor [EZT] megveszem, és majd írok, hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#29) st3v3np3t3r válasza plevips (#28) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez tuti elbírja majd...mert max. 600*400as vesás tv-t is fel lehet tenni,annak meg van súlya rendesen...70" max.80kg... még engem is elbírna lazán :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.