Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

az ilyen 24, heroes, prison break és egyéb ocsmányságok kellően relativizálva lettek, mert bár önmagukban sem túl jók, de egy battlestar galactica után olyan magasan van a léc, h jack bauer max. paraolimpikonként fog tudni pofonokat osztogatni... :C :R

Evvel csak egyetérteni tudok :R Szerintem túl vannak hype-olva eléggé.

(#2) cizoe


cizoe
őstag

Hát én manapság szinte csak sitcomokat nézek, a többi valahogy már nem tud lekötni. Na talán az új Weeds évad, bár az évadnyitót még nem pótoltam be.. :) na de az is sitcom kategoria szoval nem szóltam semmit. :D

Battlestarból talán pár részt néztem meg az első évadból, annyira nem jött be..

[ Szerkesztve ]

(#3) maszogep


maszogep
újonc

Viszont az mekkora már, hogy az új, JJ Abrams -féle Star Trekben valóban feltűnik a háttérben R2-D2... A sok nyomorult trekkie most eheti a kefét:)

(#4) Rive válasza maszogep (#3) üzenetére


Rive
veterán

Ühüm.

Kuccs ide :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

egyértelműen istenkirály sorozat. Bár én az új capricai esményeket átugrottam. Szerintem attól olyan életszagú az egész, hogy az űrhajók nem össze-vissza repkednek, hanem a jelenlegi cuccokhoz kicsit hasonlóan gáz fuvókákkal pozícionálnak, és atommal lövöldöznek.

Heroes-ból meg az első éved nagyon cool. Szerintem azt is magyarul láthattad, azért nem szereted. A szinkronos verzióban szinte 0-ra húzták a háttérzenét, amitől az angol verzióban többször is megborzongtam. Először angolul láttam, aztán elkezdték nyomni TV-ben magyarul. Örültem, de végül az ötödik percben inkább kinyomtam, akkora xar lett a szinkron

[ Szerkesztve ]

(#6) Balukoma


Balukoma
csendes tag

Én is mostanában kattantam rá - azóta sok éjszakámat vették már el a cylonok, a dögök. :)
Nekem nem nagyon jött be a magyar szinkron viszont.

Abban viszont egyezünk, hogy nem akarja az ember, hogy vége legyen. Az utolsó (utolsó 2) rész van már csak hátra, de hetek óta nem merem megnézni. Egyrészt félek, hogy elcseszik az egészet, másrészt utána vége az élménynek, így "nincs még vége a vasárnapnak". :) De az eskövő előtt mindenképp meg kell nézni, a párom nem biztos, hogy tolerálná, hogy az éjszakákat caprica six bámulásával töltöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Mazsika


Mazsika
őstag

4x12nél járok, nagyonbejött a sorozat... régen néztem feliratba de nem tudtam hogy hol jártam így előröl kezdtem... hát sokkal jobb itt is az eredeti hang mint a szinkronon! na de szóval összességébe nagyon fajint sorozat lett! lesz ebből 5. évad?

Dáccsika

(#8) Rive válasza Mazsika (#7) üzenetére


Rive
veterán

lesz ebből 5. évad?
A negyedik végén vége, és ez nem Lost :DD

De lesz Caprica. És a pilot alapján hűűűűűűűűűű :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) nyunyu


nyunyu
félisten

"a magyar szinkron pazar, azon ritka filmek (sorozatok) egyike, amit jobban szeretek magyarul, mint eredetiben."

Mit szivtal?

Egyreszt a fordito baromira nem all a helyzet magaslatan (botanical cruiser->botán cirkáló), masodsorban nagyon nem passzolnak a szinkronhangok a szereplokhoz, kulonben is hallottuk mar oket ezerszer a kulonbozo Star Trek spinoffokban (konkretan Janeway meg a koreai mitugrasz remlik a VOY-bol), harmadszor ritka benan van keverve a magyar hang, alig hallani valamit az eredeti zorejekbol/zenebol.

Szinvonala kb. annyi, mint a VOY 7. evad elso, roman szinkronjanak, amibol anno iszonyat balhe volt, Viasat3 kenytelen volt ujraszinkronizaltatni az 1-6. evadot csinalo gardaval.

Jut eszembe, regen hallgattam mar meg a BSG Mini-S1-S2-S3 OST-t, ideje berakni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Bakker, mar megint azt hittem a Starbuck Buck Buck szamrol, hogy feltalaltak a hinduizmust.

Pedig most nem is a Civ4-gyel jatszom :DD

OST-rol jut eszembe, hogy a negyedik evad zenejere meg bo egy honapot varni kell, csak julius 21-en jelenik meg :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Parci válasza nyunyu (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem néztem star treket meg ilyesmi, szóval lehet, h ezért nem zavart. igen, a fordítás nem stimmel sokszor, de az angol szövegnél még sírba visznek ezzel a qrva frakkin'-ozással. nem igaz, h képtelenek más szavakat használni legalább néha. olyan kibaszott sablonos. ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) Parci válasza Balukoma (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hehe, caprica six valóban szép nő... :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Parci válasza JoeYi (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

angolul láttam a heroes első évadot, és csak addig tetszett, amíg lehetett hinni benne, hogy van forgatókönyve. nincsen neki, elementális fasság, ami kis túlzással részről-részre íródik. történet nélkül nekem semmit sem ér egy film (sorozat).

ja, a soundtrack tényleg pazar, bár az első évadé mégsem. a hármas überjó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én végignéztem mind a 4 évadot... és hát azt kell, hogy mondjam, hogy a 4. ultraütős lett. Így kell megcsinálni egy sorozatot, gratula a készítőknek!

OFF: láttam egyszer egy képet vmerre az interneten; az öreg cylon volt rajta, a képen pedig felirat: 5x00 The Plan... de lehet, hogy csak fake volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) Wolverine válasza sh4d0w (#14) üzenetére


Wolverine
félisten

A The Plan nem fake, tervben van egy ilyen tv-film, ami a cylonok szemszögéből mutatna pár dolgot. Viszont 5. évad nem lesz.

szerk: Parci, olvastad az Alapelveket, mégis floodolsz? ;]

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#16) nyunyu válasza Wolverine (#15) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt irjak, 2009. november korul varhato a The Plan a SyFy-on (igy irjak most az ex "SciFi" adot?), Caprica csak jovo osszel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) nyunyu válasza Parci (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

ja, a soundtrack tényleg pazar, bár az első évadé mégsem. a hármas überjó.

Richard Gibbs zenesitette Mini nyers, femes hangzasa nekem sokkal jobban bejon, mint az elso evad zeneje.

Evadokat zenesito Bear McCreary a masodik evad korul kapta el a fonalat. (most eppen a Prelude To War szol az S2 OST-rol, brutalis.)

(Nyami, 4. evad OST 2CD-s lesz :R )

De ha mar a zeneknel tartunk, az eredeti 78-as, meg 80-as sorozat zeneje is eleg jo.
Bar azt Stu Phillips az akkori sci-fi filmzenek (pl. Star Trek/Star Wars) szellemeben nagyzenekarra irta.
(McCreary fel is dolgozta a 78-as BSG focimet a 2. evad OSTjen Colonial Anthem neven)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) Parci válasza nyunyu (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a "SyFy" (szájfáj) a Sci-Fi lesz... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Itt most az All Along the Watchtower szól... :)
(de az a zene és minden variációja, ami "bekapcsolta" az Ötöket, engem is bármikor Cylonná tenne, iszonyatosan jó)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Hmm asszem ezt a 3. évadig vittem. Aztán talán kicsit beleuntam?
Akkoriban kaptam rá az Atlantisra. És az jobban bejött.
Most viszont kifogytam a Sci-fikből...
Megnéztem az összes Star Treket. Az TOS-t, a TNG-t, a Voyagert, a DS9 nem teccett azt nem. Meg megnéztem a Friends 10 évadját is :DDD Szal így 19 évad Star Trek, meg előzőleg 15 évad Stargate után lehet kedvet kaptam a BSG folytatására. Elvégre üti a ST színvonalát. Talán kicsit történetesebb is.

(#21) nyunyu válasza Parci (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Most meg Sci-Fi Channel-nek hivjak oket, julius 7-tol nevezodnek at SyFy-ra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) nyunyu válasza Dany007 (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig az ST spinoffok kozul pont a DS9-hez hasonlit legjobban a BSG: komor hangulat, moralis temak, osszefuggo tortenetszal...

TNG, VOY joval optimistabb volt, de a reszeik sokkal lazabban kapcsolodtak egymashoz.
Kirk fele urcowboyosditol meg mindig rohogogorcsot kapok, annyira gagyi mai szemmel nezve. :))

BTW: Enterprise-ot kihagytad az ST spinoffok kozul. Bar az inkabb latvanyos piff-puff sci-fi, mint Star Trek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) nyunyu válasza Parci (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt most az All Along the Watchtower szól...

Azert a finale legvegen csak elsutottek a Jimi Hendrix fele klasszikust :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) Dany007 válasza nyunyu (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Bizony. Talán ezért nem is teccett a DS9 és a BSG-t is talán ezért állítottam meg. De a BSG-nél érdekel a végkifejlet. A DS9-et meg anyám nézte mindig anno 7végén, így én is. És mocsok vontatott kicsit elvont akármi... : ) Nehezen jött el a lényeg.
Az enterpriset szándékosan hagytam ki. Arról már előtte (mielőtt megnézhettem volna) azt hallottam, hogy a fanoknak nem teccik. Ennyi elég volt... Állítólag már nem az a ST feeling.
Pontosan, ahogy te is leírtad, az már inkább akció scifi, mint igazi ST. Így azt nem is fogom megnézni, akármennyire is scifi hiányom lesz.
TNG meg a VOY teccett. Többször is megnéztem. Van amelyik részt már 4-5x-re. Inkább a kifejtős, paradoxon, probléma, rejtélymegoldós részek teccenek :)
BSG-ben is volt ilyen. Sz.tem ezért teccett az is. Meg persze ott azért volt akció. Meg az egésznek az alaptörténete jó volt. Olyan meglepő volt, amikor kiderült, hogy a csávókám elárulta az egész Földet. Vagy Capricát? Minek is nevezik már nemtom =/

(#25) nyunyu válasza Dany007 (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

DS9 elso ket evada tenyleg eleg vontatottra sikerult, de az 5. evadtol egyszeruen lehetetlen letenni (egy-ket epizodnyi ferengis bohockodast leszamitva egy tortenetszal az utolso 3 evad.)

BSG: Azt mondjuk maig nem ertem, hogy Baltart miert nem b@sztak ki az airlockbol az elso adando alkalommal, miutan visszakerult a cylon hajorol, minek kellett birosaggal bohockodni.
Ugy tunik, hogy a demokratikus allamforma gyengesegeit probaltak illusztralni az alkotok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) Dany007 válasza nyunyu (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Hát én össze vissza néztem : ) Nemigazán voltam képben.
A BSG sz.tem érdekesebb. Persze hibák mindenhol lehetnek.

(#27) maszogep válasza Dany007 (#20) üzenetére


maszogep
újonc

...a nálam is naponta minimum egyszer lemegy... Nagyon eltalált zene, az eredeti nem annyira jön be, de ehhez a történethez/jelenthez iszonyatosan passzol.

(#28) brownus


brownus
veterán

4. évad második fele már gyengébb volt, mondhatni a 3 évad csak pepitában.

számomra a két bevezető pilot/mini és az első két évad volt a csúcs.

(#29) lúzer válasza nyunyu (#25) üzenetére


lúzer
veterán

DS9 überbrutál, nekem nagyon bejött :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) Parci válasza brownus (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valahol egyetértek, bár a harmadik évad vége elég ütősre sikeredett. az tuti, hogy ahogy elkezdték kibontogatni a cylon dolgokat a legelején, az mindent vitt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.