Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) nemlehet


nemlehet
őstag

Van rajta QR kód, azt szokták lecsipogni. De nem mindig, gondolom van valami kvóta hogy hányat kell leolvasni. Én szentendrei héven szoktam tapasztalni, hogy főleg hónap elején és végén olvassák le a jegyeket, amúgy csak rápillantás módszerével megy az ellenőrzés.

Én nem vagyok ősutas, kb 2010 óta járok BKV-val, főleg HÉV és metró. Néha MÁV. Érdekes módon a MÁV-on ért a legtöbb atrocitás.

1. Kértem oda vissza jegyet egy vonatra, a pénztáros 2 oda jegyet adott. A kalauz nyilván nem fogadta el (ugyan annyiba kerül, ugyan úgy csak aznap érvényes szóval igazából f*szért nem mindegy), de emellé még iszonyat trágár stílusban üvöltött és le akart szállítani. A végén már mondtam, hogy én biztos nem szállok le Iszapszentgilisztás külsőn, felőlem összeverekedhetünk.
2. 3x vádoltak meg a metrón hogy hamis a bérletem, ez is főleg hónap elején. A BKK pénztárba majd később automatából vettem így mindig volt nálam nyugta vagy számla. Ebből jó kis üvöltözések lettek mindig, néha 10 fős tömeg nézte ahogy magyarázzák "Leszarom a számlát kis köcsög, az is hamis"...
3. Külföldi baráttal utaztam, 2019-ben nagyon erélyesen magyarázták, hogy sajnos a vonaljegy nem jó, ide villamos jegy kell (4-6-osra). Természetesen nem beszéltek angolul, ha én nem vagyok vele biztos hogy lehúzzák 10-20 ezer forinttal.
4. Unokatesóm velünk lakott pár hónapig és ideiglenes diákja volt csak iskolaváltás miatt. Nem volt olyan hét amikor ez ne okozott volna vitát ellenőrökkel, egyesek szerint az csak jegyre jó bérletre nem, mások szerint semmire nem jó, harmadik szerint meg annak hiába 60 nap az érvényessége, de az nem onnan számolódik ami rá van írva hanem szeptember 1-től....
5. Bicikli vonaton való szállítása egyben komoly mentális torna és a szókincset is bővíti. Inkább nem is részletezem, mai napig idegesek leszek attól hogy semelyik MÁV dolgozó nem ismeri a szabályzatot, sőt olvasni sem hajlandó. De legalább agresszívak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.