Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) tomp válasza simacsiga (#1900) üzenetére


tomp
félisten

Hmm akkor valami hozzáférési gondja volt.
Sajnos mivel A/B partíciós a OP7/7 Pro így minden frissítés után meg kell csinálni a műveletet. Reméljük hamarosan a Telenor+Digi VoLTE/VoWiFi is menni fog a QPST/PDC nélkül.

(#1902) simacsiga válasza tomp (#1901) üzenetére


simacsiga
tag

Az belefér,nem egy hosszú procedúra.
Köszi a segítséget :)

(#1903) dse válasza tomp (#1901) üzenetére


dse
tag

erről az A/B partícióról tudsz leírást?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#1904) tomp válasza dse (#1903) üzenetére


tomp
félisten

Régebben az android úgy frissült, hogy letöltötte az OTA frissítést majd újraindult a rendszer és akkor frissítette magát.
Android 9-el megjelenő telefonoknál kötelező az A/B partíció!
Ebben az esetben a rendszer letölti a frissítést és telepíti is az inaktív partícióra. Azaz ha A-ról megy a rendszer akkor a B-re. A B-ről megy a rendszer akkor az A-ra. Ha újraindítjuk a telefont, a telefon egyszerűen partíciót vált és már a frissített partícióról bootol be. Ha nem tud bootolni akkor visszaáll az előző partícióra. Egyfajta helyreállítási partícióként szolgál. Gondolom ha sikeres a frissítés akkor átmásolja magát a régi inkatív partícióra.

(#1905) Edge


Edge
veterán

Vki használ itt liquid UV technológiával feltett Tempered Glass-t? Kiváncsi lennék hogy mik a tapasztalatok itt.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1906) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Sima 7-es tulajok, akik 2 simmel használják és mindkettőn elérhető a 4g bepipálva - tapasztaltok melegedést 4g-s adatkapcsolaton böngészéskor? OP 6T volt nálam, pár napig nem volt gond, de tegnap valamiért gyorsabban merült és 26 foknál nagyon melegedett 4g-s böngészéskor ezért vissza is küldtem. Keresek alternatívát.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1907) tomp


tomp
félisten

Novemberben leáll az Oxygen Updater app. Hát ez ennyi volt.:(

(#1908) Timer válasza tomp (#1907) üzenetére


Timer
veterán

Kár, pedig jó volt, hogy nem kellett VPN kapcsolattal b@szakodni.

(#1909) csako válasza tomp (#1907) üzenetére


csako
veterán

Ha nem veszi át senki.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1910) marcarc válasza ghiottone (#1906) üzenetére


marcarc
senior tag

Én azt sem tudtam, hogy mind a két simmel elérhető lenne az adatforgalom. úgy tudtam csak 1 simmel lehet aktív egyszerre.

(#1911) ghiottone válasza marcarc (#1910) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az igen, de akkor rosszul fogalmazhattam. Mindkét kártya kapcsolódhat 4G-re a hang miatt. Már visszacsomagoltam, de van valami ilyen menüpont a 6T-n.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1912) Huntszy


Huntszy
tag

Sziasztok!

Többen mondjátok, hogy amazonról rendelve amazon ad ÁFÁ-s számlát. Ez fontos lenne nekem mivel cégnél ha beviszem a frissen vásárolt telefonom számláját akkor ideadják az ÁFÁ-t (így a oneplus-os 0%-os számlával nem megyek túlzottan sokra). Hány százalékos az amazon.de vagy amazon.co.uk . számla vagy ez, hogy műkodik?
Van itt olyan aki onnan vette és kért ÁFÁs számlát?

Edit: Előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#1913) SharpSA válasza tomp (#1907) üzenetére


SharpSA
veterán

Honnan az infó? Miért?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1914) tomp válasza SharpSA (#1913) üzenetére


tomp
félisten

OxygenUpdater app News fül.
Ha nem veszi át senki akkor November 1-én leáll. Gondolom nincs ideje a jelenlegi üzemeltetőnek.

(#1915) dikan válasza Huntszy (#1912) üzenetére


dikan
tag

Az is külföldi áfás számla, itthon nem tudod az áfát visszaigényelni utána, csak el tudod költségelni az egészet.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#1916) fant0mi válasza tomp (#1914) üzenetére


fant0mi
addikt

Ja, irta hogy sok a meloja, meg sokat zongorazik. Egy komplett oneletrajzot irt. :D

(#1917) szlaci888 válasza dikan (#1915) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Ha a vállalkozásnak van EU-s adószáma (HU....) és EU-n belülről vásárolsz, akkor elvileg 0%-os ÁFA-s számlát kell kapjál, azaz nem kell kifizetned a kinti ország ÁFÁ-ját és elszámolhatod itthon.

(#1918) zolka95


zolka95
őstag

Többen említették, hogy a zsebben néha felébred az ambient display és hogy hiányolnak egy "zsebfunkciónak" nevezett feature-t.

Honnan tudjátok, hogy a bekapcsol a képernyő ha a zsebetekben van a telefon. Komolyan nem értem. :DDD

Én is gondolkoztam már ezen, hogy bekapcsolhat és azzal is szívja az akkut, de nem értem hogy bizonyosdhatnék meg erről.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1919) marcarc válasza zolka95 (#1918) üzenetére


marcarc
senior tag

Rezzen egyet. Mivel mostmár rendese rezeg így érzed.

(#1920) mizoli válasza zolka95 (#1918) üzenetére


mizoli
addikt

Üvegzseb :)

(#1921) F-ECT$ válasza zolka95 (#1918) üzenetére


F-ECT$
titán

Pl elállít valamit, vagy elindít valami progit, vagy akár akku statból is kiderülhet.

Dive ever, work never.

(#1922) aPoFa válasza zolka95 (#1918) üzenetére


aPoFa
tag

Kódot kér belépésnél. Sok sikertelen próbálkozásra hivatkozva.

(#1923) Huntszy válasza dikan (#1915) üzenetére


Huntszy
tag

Köszi :)

(#1924) tomp


tomp
félisten

Akinek a zsebében felébred a zseb érintésére a kijelző annak milyen zsebe van? :)
Nekem max értesítésnél kapcsol be a kijelző de hiába sétálok nem lesz gondja. Ha értesítésnél veszem elő akkor legalább nem kell 1x koppintani mert már ott az ujjlenyomat minta. Zsebben kijelzővel a testem felé van a telefon. Azaz a hátlap van kifelé.

(#1925) SharpSA válasza tomp (#1924) üzenetére


SharpSA
veterán

Valószínűleg laza, azaz nem szorosan van abban a zsebben a készülék vagy az anyagon keresztül néha van érintés érzékelés.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1926) tomp válasza SharpSA (#1925) üzenetére


tomp
félisten

Laza/szoros nem okoz gondot. Nekem van mind2 fajta. Ha kifelé van a kijelző és a nadrágon keresztül "nyomkodom" akkor valóban feléled a kijelző de befelé nem.

(#1927) zolka95 válasza tomp (#1924) üzenetére


zolka95
őstag

Nekem anno az Xperia Minim az egyik rövid nadrágom zsebében feloldott. Nagyot lestem mikor magától felhívta a mellettem lévő embert :DDD
Nem használtam semmilyen képernyőzárat. sms-t is elküldött random üzenetekkel.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1928) betyarr


betyarr
veterán

na fasza.ez várt amikor pár perce kivettem a zsebemből a telót:

(#1929) tomp válasza betyarr (#1928) üzenetére


tomp
félisten

:Y
Összeomlott a rendszer? De arra lenne ott a másik partíció nem?
Vagy itt most mivan?

(#1930) betyarr válasza tomp (#1929) üzenetére


betyarr
veterán

semmire sem reagál.nem lehet kikapcsolni sem,meg semmi megyéb :( felvettem chat-en az op-al a kapcsolatot,azt mondták hogy vagy javítják vagy cserélik.
nem örülök :(

(#1931) Edge


Edge
veterán

mivan a zsebekkel?!?!?! :F

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1932) tatomi92 válasza betyarr (#1928) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Én még OP6-on jártam így, amikor "gányoltam" a Custom Romokat.

Egy módja volt, hogy életre keltsem: MsmDownloadTool, [link]

Egy próbát megérhet..

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1933) tomp válasza betyarr (#1930) üzenetére


tomp
félisten

Ohh
Összeomlott a komplett fájlrendszer?
6/6T-hez találtam hasonlót de ott egy menüvel együtt(formázás típusa volt kiválasztható) jött elő egy OB verzióval. Ott csak akkor volt javítható ha előtte már kinyitotta a tulaj a BL-t.

(#1934) zhata válasza zolka95 (#1918) üzenetére


zhata
senior tag

Nekem is össze-vissza fagyogatott, mintát kért, újra kellett indítani, stb., ha 10-15 percnél tovább volt a zsebemben és napon voltam. A kijelzővel kifelé fordítás nem igazán jó megoldás sztem.
Kb. 1-1,5 hete semmi baj nincs vele, mivel deaktiváltam az ambient kijelzőt. Igaz, hogy most nem lehet kopogtatással felébreszteni csak a belepcsoló gombbal, utána meg jöhet az ujjlenyomat.

(#1935) zhata válasza zhata (#1934) üzenetére


zhata
senior tag

Bocsi a duplázásért, de azt elfelejtettem leírni, hogy az "új értesítések" természetesen bekapcsolva maradt.

(#1936) betyarr válasza tatomi92 (#1932) üzenetére


betyarr
veterán

inkább nem nyúlok hozzá,mert mondta a support hogy a technikusok felveszik velem a kapcsolatot és ha nem jutunk semmire,akkor csere/javítás lesz.

tomp: itt ennyi van csak.semmit nem csináltam,egyszerűen csak a zsebemben volt.előtte nemsokkal még telefonáltam rajta.hazajöttem és a zsebből kivéve ez fogadott.

[ Szerkesztve ]

(#1937) G_krisz válasza betyarr (#1930) üzenetére


G_krisz
tag

Basszus! Ez hihetetlen... Sajnálom! :(((

OnePlus 6T 8/128 - OnePlus Buds, Carbon Bumper tok - Samsung Tab S8+

(#1938) betyarr


betyarr
veterán

most valahogy sikerült kikapcsolnom a telót.nyomtam a kikapcsológombot vagy egy percig és kikapcsolt.aztán meg simán betudtam kapcsolni.pedig ezt csináltam akkor is amikor kivettem a zsebemből és megláttam ezt a debugging szöveget,de akkor nem ment.
most látszatra minden a régi.csak azt nem tudom,hogy írjam-e meg a supportnak,hogy ez történt,vagy forszírozzam a dolgot hogy járjanak ennek utána :F

(#1939) csimpy131313 válasza betyarr (#1930) üzenetére


csimpy131313
csendes tag

Nekem is volt egy fagyásom. Se kép, se hang, csont fekete kijelző, bekapcs gombra semmi. Aztán hosszú percek próbálkozása a bekapcs gomb + hangerő le (ha jól emlékszem, de lehet, hogy a fel) és feltámadt...

(#1940) betyarr válasza csimpy131313 (#1939) üzenetére


betyarr
veterán

jah,tényleg!most én is nyomtam a hangerő fel gombot is :B
szintén 7pro?

(#1941) tomp válasza betyarr (#1940) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor mégsem a lett oda a fájlrendszer. De kérdés, hogy mi által futott hibába a kernel.
Mi válthatta ki. Szerintem jelezd mindenképpen. Ez eléggé súlyos bug. 9.5.9 van fent?

(#1942) betyarr válasza tomp (#1941) üzenetére


betyarr
veterán

9.5.8. még nem adta be a frissítést a .9-re.

(#1943) zhata válasza betyarr (#1942) üzenetére


zhata
senior tag

Oxygen Updater-rel sem kaptad meg?

(#1944) betyarr válasza zhata (#1943) üzenetére


betyarr
veterán

azzal nem szoktam próbálkozni :N

(#1945) tatomi92 válasza betyarr (#1936) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Remélem gyorsan megoldódik!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#1946) betyarr válasza tatomi92 (#1945) üzenetére


betyarr
veterán

megoldódott.legalábbis jelenleg működik.

(#1947) LógaGéza válasza tomp (#1941) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem tudom teljesen kiolvasni, de inkább a modem omlott össze szerintem.
Nesze neked VoLTE - VoWiFi aktiválások ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1948) betyarr válasza LógaGéza (#1947) üzenetére


betyarr
veterán

gondolod van hozzá köze? :Y

(#1949) LógaGéza válasza betyarr (#1948) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végülis egy nem teljesen hivatalos megoldással (kvázi hackeléssel) aktiváltok egy nem biztos hogy pont erre való profilt.
Elképzelhető, de nem állnék addig féllábon, ameddig bebizonyítódik.

Szerk.: Megpróbáltam kibogarászni a képet, sajnos a modemnek zárt a forráskódja, így pontosan nem tudok beleolvasni, hogy az adott sorok mit jelenthetnek. Az RFLM egy RF modul power limiter lehet, annak az ellenőrzése során kaphatott rossz értéket?
De ez tényleg csak erős találgatás, ehhez kéne látni alapból a képet teljesen olvasható módon, és a modem forrását is.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1950) tomp válasza LógaGéza (#1949) üzenetére


tomp
félisten

Hát jobban megnézve valóban valamiféle "modem crashed" vagy mit ír ki.
Ennek semmi köze a VoLTE/VoWiFi-hez. Ez nem hackelés hanem egy hivatalos program által aktivált gyártói profil.. QPST-t a telefongyártók használják. Sőt a mobilhálózati gyártók pl Nokia Networks, Huawei a VoLTE tesztelésnél a telefonoknál ezzel a programmal töltik fel a profilokat és aktiválják. Ezt tudom, az ismerősöm az egyik hazai beszállítónál dolgozik és rendszeresen használta a QPST/PDC-t a profil aktiválásához amikor tesztelte az egyik hazai szolgáltató VoLTE rendszerét a bevezetés előtt.
Sőt amikor betyarr-nál volt a OnePlus illetékese ő konkrétan a másik "bűvös" programot használta a QXDM-et. Ez naplózta a VoWiFi bugot mivel ez a program naplóz és megjelenít mindent. Milyen üzenetet kap a telefon a hálózattól, mit küld el, ha hívás szakadás van annak az okát is kiírja(mit kap a hálózattól), a mobilhálózati antenna érzékenységének változtatását is kiírja. QPST és QXDM is hivatalos Qualcomm program.
Akkor lenne hackelés ha mi magunk készítenénk egy profilt amit feltöltenénk a telefonra. De a profil már eleve a telefonon van.

Az RFLM egy RF modul power limiter lehet, annak az ellenőrzése során kaphatott rossz értéket?
Hááát a telefon tudja a saját antennája érzékenységét állítani. Lehet ott futott abnormális állapotba a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.