Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Timer válasza Edge (#8500) üzenetére


Timer
veterán

A Oneplus pirosra írtam, hogy az nekem már vörös, és b@ssza a szemem! ;) A ventilátor kérdésnél oké, ki lehet kapcsolni, akkor ez 1 pont oda. Mivel a vízállóság nem izgat, még el is tudnám fogadni. A szoftver kapcsán én viszont általában ragaszkodok a gáyri megoldásokhoz. Van fizetős Nova licencem, de őszintén szólva ezzel úgy vagyok, mint anno a Windows skinezéssel: amikor csináltam, mindig cumi volt valami kapcsán. Régebben jobban variálgattam a launchereket, de ott is mindig volt valami kisebb-nagyobb gikszer. Számomra az a lényeg, hogy a gyári szoftver szimpatikus legyen, mert nincs kedvem már mókolni (40+ életkor velejárója).

De no offense, nem beszólni akartam, csak kicsit kiábrándultam, nagyon gamer ez nekem. Mondjuk inkább ezt venném, mint ROG-ot, az biztos.

A kijelző alá rejtett kamera tök jó irány, bár privacy szempontból ez se olyan jó, mint az OP7Pro megoldása.

(#8502) Edge válasza Timer (#8501) üzenetére


Edge
veterán

Np :)
Nos akkor én búcsúzom a topiktól és a oneplus 7protól, szép volt jó volt, de az idő eljárt felette sajnos. Mondjuk ilyen sokáig még egyik teló se húzta nálam az biztos. Ez is mutatja mennyire jó cucc. BB.
(Nem adom el családban marad)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8503) Sanya válasza Edge (#8502) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nálam még legalább 1 évig marad. Akkor 5 évig bírta egy okostelefon.
Volt 2 akkucsere, hátlapcsere és még megy.
A kamerája olyan, amilyen, van dedikált fényképezőm.
A telefon bírja, ameddig bírja, van powerbank meg konnektor
A sw tudjon, de lassan eljár felette az idő
Utóda tuti nem lesz oneplus, sem nothing phone, sem xiaomi, sem honor, sem huawei.
talán samsung, esetleg apple, de megőrülni nem akarok.
Nekem olyan kellene, hogy telikijelző notch nélkül az előlapon
8 óra akkuidő
jó proci, gpu, legalább 8 giga ram
256 gb háttértár
legpuritánabb OS, majd én megveszem meg rárakom ami nekem kell
frissítés.
Na ilyen nincs

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8504) Timer válasza Sanya (#8503) üzenetére


Timer
veterán

Pixel?

(#8505) Busterftw válasza Sanya (#8503) üzenetére


Busterftw
veterán

Nálam még akku csere sem volt, de az én használatommal bírja a napot.

Én amúgy vennék OnePlus-t újra ha hoznák ezt a formfactort.
De hát...
Addig várunk.

(#8506) betyarr


betyarr
veterán

egyelőre én is kivárok,nincs különösebb probléma az op7-el.lehet egy nord lesz az utód,ha addig nem jön jobb.gondolkodtam a realme-ben is,de a fene se tudja...

(#8507) dani993 válasza Edge (#8493) üzenetére


dani993
senior tag

Én Nubia Z50 Ultrára váltottam le a OnePlus 7 Pro-t, és eddig nagyon elégedett vagyok vele.

(#8508) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Segitsetek :) Nem talalomaz interneten a megoldas kulcsat. Se.
Sikerult a Slot A-n valamit barmolnom (valoszinuleg a feltoltott image.zip-nel (pixel experience) ment felre valami, mert azota ha a Slot A az aktiv, akkor csak fastboot-ot kapok. Innen nem megy tovabb hiaba irom ki akar csak a bootloader.img-t akar a teljes romot fastbootban feltolva, bekapcsolas utan midnig fastboot jon be, meg ha recovery-t bootolok, akkor is fastbootba jutok. Ha atvaltok Slot B-re, akkor az ott levo crdroid gyonyoruen mukodik, tehat csak a Slot A van nagyon elcseszve, es nem talalom, hogy mivel lehetne megjavitani. Most letoltttem egy 10.0.5 -os fastbootos OP7P EU romot, "fastboot update rom.zip" -pel feltolta a particiokat, de tovabbra is fastbootba bootol csak be... mivel lehetne ezt a Slot-ot is eletre kelteni? :/

(#8509) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#8508) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Nincsen veszely, msmtool-al siman felment a 11.0.5-os OOS.. de fastbootbol semmit leiras szerint se tudtam eletre kelteni

(#8510) Timer válasza vitezlejszlo (#8509) üzenetére


Timer
veterán

Jó öreg MSMtool, olyan, minta fejsze: mindig működik ;]

(#8511) betyarr


betyarr
veterán

amatőr kérdés: ha valamiért elmegy az internetkapcsolat és nincs épp wifi,akkor attól függetlenül a telefon a mentett wifi kapcsolaton marad,megjelenik egy felkiáltójel a wifi ikonon és nem vált át mobilnetre.ezt mivel lehetne módosítani,hogy ilyen esetben váltson át 4g-re?

(#8512) betyarr válasza betyarr (#8511) üzenetére


betyarr
veterán

másnál nincs ilyen :F

(#8513) xTech válasza betyarr (#8511) üzenetére


xTech
tag

A WiFi beállításoknál van egy WiFi Assistant menüpont, ott tudod bekapcsolni ezt a funkciót. Csak akkor vált át azonban, ha a mobilnet is aktív. Ha ki van kapcsolva, akkor nem fogja magától bekapcsolni (ha jól emlékszem).

(#8514) betyarr válasza xTech (#8513) üzenetére


betyarr
veterán

melyik lenne az?

(#8515) xTech válasza betyarr (#8514) üzenetére


xTech
tag

Akkor ezek szerint csak Android 12-n hívják így ezt a menüpontot.


Android 11 alatt próbáld meg ezt: Settings -> WiFi & Network -> Dual-channel network acceleration -> Intelligent network connection

(#8516) betyarr válasza xTech (#8515) üzenetére


betyarr
veterán

köszi,megpróbálom.
azonban,nem tudom ez csak az OP-nál van-e így,de elég nagy marhaság.úgy lenne életszerű,hogy ha mind a kettő be van kapcsolva és épp nincs wifi,akkor automatikusan átvált mobilnetre,illetve,ha mentett wifi közelébe érek és van is rajta net (de csakis akkor),akkor ahhoz kapcsolódik.legalábbis régebben ez így működött.vagy tévedek :F

(#8517) betyarr válasza xTech (#8515) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!úgy tűnik működik a dolog. :R

(#8518) xTech válasza betyarr (#8516) üzenetére


xTech
tag

Valószínűleg azért van kikapcsolva alapértelmezetten ez a funkció, mivel nem mindenkinek van nagy adatkerettel rendelkező adatcsomagja. Ha nem veszed észre, hogy elment az otthoni vezetékes net (és a telefon automatikusan átvált mobilnetre), akkor egy pár gigás csomagot könnyedén fel tudsz élni. :)

A mentett hálózatra való automatikus csatlakozás egyébként be van kapcsolva neked is, az általad küldött képen a legelső opció.

(#8519) betyarr válasza xTech (#8518) üzenetére


betyarr
veterán

jaja,ez mondjuk igaz.hirtelen magamból indultam ki.nem használok túl sok netet. :R

(#8520) betyarr


betyarr
veterán

bármennyire is fájdalmas kimondanom: lecserélem a 7pro-t.az utóbbi időben nagyon gyorsan merül, illetve vágyom az újdonságokra. sajnos nem váltak be a remények, miszerint mire cserélni kell, addigra a kameralyukak/szigetek eltűnnek a készülékekről, ez tuti nagyon fog hiányozni!
az utód is op lesz, mégpedig a nord 3 5g 16/256 személyében. szerencsére sikerült egyet elcsípnem akcióban ~170k-ért+priority posta a jelenlegi helyzetet figyelembe véve (voltak problémák a német store-ból való szállítással).
a 7pro-t a feleségemnek adom,azonban ehhez kellene egy bumper(szerű) tok,mert tuti elfogja ejteni a lekerekített és csúszós szélek miatt.kérlek ebben adjatok tanácsot. :R nem akarok rá sokat költeni...

(#8521) LógaGéza válasza betyarr (#8520) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valószínű nekem is az lesz a vége, hogy akksi miatt fogom cserélni. Minden más oké lenne, teljesítménnyel sincs gond, csak gyorsan merül, hiába cseréltettem akksit benne...
Ha jót akarsz, akkor Aliexpressen van még Nillkin Frosted Shield különféle színekben 8USD körül, ha olcsót, akkor keress egy tetsző kialakítású TPU tokot, 2USD körül.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#8522) betyarr válasza LógaGéza (#8521) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

szerinted/szerintetek mennyire lesz feltűnő,hogy kisebb a felbontása a nord 3-nak?

(#8523) Busterftw válasza betyarr (#8522) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem semennyire, 451ppi vs 516 ppi lófütty.

(#8524) betyarr válasza Busterftw (#8523) üzenetére


betyarr
veterán

köszi a választ neked is!
megérkezett a nord 3. egyik szemem sír, a másik nevet,mert ugyan már modernebb a szoftver meg van 5g és aod,de erősen látszódik/érződik, hogy nem csúcskategória. viszont amit kiváltképp üdvözlök, az a gyorstöltés: 30 perc alatt 0-ról csurig van az akku, de nem szoktam totál lemeríteni.a 40-50%-ot mondhatni percek alatt felszippantja.
ami még erősen hiányzik belőle a motoros selfien kívül az a dual volte.nagy kár érte...

sajna az op is bitang mód megdrágult.ha már annyi pénzt kiadna az ember,mint amennyibe most az op 11 drágább verziója kerül,akkor már mindegy ha iphone 15-öt vesz az ember :Y

(#8525) Timer válasza betyarr (#8524) üzenetére


Timer
veterán

Saját vélemény: a sima 15 életképtelen 400-ért, tehát inkább a 15 Pro-t kell nézegetni, ami már 500. Rögtön nagyobb a különbség. Én személy szerint arra várok, hogy a 10 Pro / 10T 16GB verzió becsússzon 200 ezer alá, és problem solved.

(#8526) Sanya válasza Timer (#8525) üzenetére


Sanya
nagyúr

Oneplus 11 = 1000 euro, kb 385.000 HUF
Oneplus Nord 3= 500 euro kb 193.000 HUF
Oneplus 10t = 600 euro kb 231.000HUF
Samsung galaxy s23 = 6-700 euro kb 280.000HUF
Fairphone 5=700 euro kb 260.000 HUF

kb 200-ért normális telefon nincs. Ok, meg tudom venni bármelyiket, de nem akarom szórni a pénzt.
Az oneplus 11-ben kb minden benne van, de majdnem 400.000 forint
Oneplus Nord 3-ban minden benne, ami kell, csaknem az optimális telefon. Hogy mennyi ideig lesz időtálló, azt nem tudjuk, kb 3 évig.
Oneplus 10t: kb 3 évig ez is jó lesz, ha nem 2-ig, mert utána huss sw frissítés
Samsung: kisebb, de valahogy pont jónak néz ki. Erős cpu-gpu, jó kijelző, de a kamerára panaszkodnak, vsz az AI nem tud mindent kitalálni, meg sok a hibás szenzor. Az olcsóbb készülékek garanciája igen kérdéses, aminek van garanciája a csamcsung hungarinál, az meg 400
Fariphone: 100-es telefon 260-ért. Übergyenge HW, De cserélhető az akku és 2031-ig támogatott.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8527) Timer válasza Sanya (#8526) üzenetére


Timer
veterán

Nem értem, mit szerettél volna ezzel. Sehol nem írtam, hogy 200-ért lenne normális telefon. Persze erősen kérdéses, kinek mi a normális, fogalmazzuk inkább meg úgy, hogy kompromisszumoktól mentes. Nekem például egy 10T / 10 Pro már bőven belefér a szórásba 2-3 évre is, főleg előbbi. Nemrég volt már alzán 189-ért akcióban a 10T 16GB-os verziója, csak az alert slider hiánya miatt addig tököltem, hogy visszavonták az akciót. Következő körben nem fogom elkövetni ezt a hibát, mert annyi pénzért erős hardvert 16 GB RAM és 150 wattos töltés mellett senki más nem ad.

Nord széria nálam eleve bukó a chipset miatt, de nem akarok hitvitát kirobbantani ezzel. Biztos jó a Dimensity, de nincs kedvem a járt utat járatlanra cserélni. Snapdragon cuccal kompatibilitási bajom még soha nem volt, pont.

[ Szerkesztve ]

(#8528) Sanya válasza Timer (#8527) üzenetére


Sanya
nagyúr

az egy nagyon jó ár volt érte. De még kb 1-2 év és minden gyártót kötelez az EU a 7 éves frissítés támogatására.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8529) betyarr válasza Sanya (#8528) üzenetére


betyarr
veterán

üdvözölném! jó lenne, ha ekkora összegekért még a garanciaidő is kitolódna vagy 3-4 évre, vagy többre a nagyobb ár függvényében, mert ez a mobildömping ami most van...na meg a horror árak mellé :Y

(#8530) laskr99


laskr99
addikt

Van aki a FB csoportban benne van? Mi van ott? Régen bent voltam, most 1.5-2 hete nem engednek be, közben eléggé fontos lenne találnom valahonnan egy Buds pro tokot, mert elhagytam :W

(#8531) csako


csako
veterán

Jól bírja frissítés nélkül :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8532) Sanya


Sanya
nagyúr

Lesz még olyan telefon, amelyiknek nincs notch a kijelzőjén?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8533) Timer válasza Sanya (#8532) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem lesz, csak nem ez az irány. Én is kezdem elengedni, már így is rekord időt töltött nálam a 7 Pro, a security update hiánya viszont egyre inkább zavar. Jó eséllyel a kijelző alá rejtett kamerák elterjedése hozza majd vissza a notch mentességet, bár kérdés, miért nem terjed jobban. Nem hiszem, hogy csak az áráról van szó.

(#8534) Sanya válasza Timer (#8533) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem a motoros kamerával semmi bajom nem volt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8535) Timer válasza Sanya (#8534) üzenetére


Timer
veterán

Nekem sem, még mindig működik. A vízállóság hiánya miatt hagyták el, elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#8536) Busterftw válasza Sanya (#8532) üzenetére


Busterftw
veterán

Az Oneplust kellene nyaggatni, hogy csinaljanak 7 Pro utodot... :N
Szerintem is a kijelzo alatti kamera lesz a megoldas, en a Nubia Z60 Ultrara majdnem raugrottam, de inkabb varok meg, hatha.
Par generacio es jo lesz az.

Jobb lenne jobb hardver lassan, meg nagyobb akku, de nem panaszkodom, szerintem ha ez eltorne vagy meghalna, en vennek megegy Pro-t, max a 7T Pro-t, abban kicsit huzva van a CPU :D

[ Szerkesztve ]

(#8537) Timer válasza Busterftw (#8536) üzenetére


Timer
veterán

Nekem a 12R most szimpatikus, és amilyen áron van a fősorozat egy ideje, egy kijelző alatti kamerás OP nem állna meg szerintem már 550 alatt sem. Persze az, hogy kinek ér meg ennyit egy telefon, vita kérdése lehet, nekem például biztosan nem. A 300k is bőven sok, ha azt nézem, hogy benne van a pakliban, hogy pofára ejtem, hogy elhagyom, hogy ellopják. Loptak már tőlem, hagytam is el majdnem, néha le is esik, bár ez utóbbi még a legkisebb gond, mert hátlap + bőrtok van rajta mindig, így kvázi egy karc sincs a 7 Prón most sem. De ez nálam épp olyan elvi kérdés, mint a 10 millió környéki autók; elfogadom, hogy ennyi az ára, de nekem ennyit nem ér semmi, amit 10 másodperc alatt nullázhat egy külső körülmény.

(#8538) Busterftw válasza Timer (#8537) üzenetére


Busterftw
veterán

Talan 649-ert vettem anno promoban launchkor a 7Prot, igazabol 700-800 euro sem gond, ha tenyleg olyan telefon lenne mint a 7 Pro, mert ezt is mar 5. eve nyuzom, boven megerte az arat. Van aki evente cserel telefont :)
Szerintem inkabb lenne 1000 euro kornyeken, 4 evvel szamolva az havi 20 euro, a Netflxem annyi :D

(#8539) Timer válasza Busterftw (#8538) üzenetére


Timer
veterán

Oké, csak az a baj, hogy így levezetve minden egyes beruházást az ember gyorsan eljut a havi több száz euróig! ;) Inkább az Open fáradna már le az 1000 eurós szegmensbe, azon már elgondolkodnék.

(#8540) Sanya válasza Timer (#8539) üzenetére


Sanya
nagyúr

Valahogy így

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8541) KismAji


KismAji
tag

Én amiatt cseréltem le a 7 pro-m (OP 12-re), mert nem volt biztonsági frissítés, illetve az akksi miatt (SoT 4 óra 100%ról gyári akksi), valamint hogy már egy redmi note 12 pro is jobb volt.

A kamerelyukat nagyon nehéz megszokni majdnem 5 öv furat nélküli élet után :(

Nubia redmagic és z60 ultra-t néztem én is, de amennyi sw támogatás van rá és amilyen ütemben kapják a frissítéseket inkább hanyagoltam.

A fenti két telon a kijelző alatti kamera kb vállalhatatlan, szóval egyelőre még nagyon gyerekcipőben jár még ez a technológia

[ Szerkesztve ]

(#8542) ChrYsler


ChrYsler
aktív tag

Egy rossz hír a PixelExperience ROM-ot használóknak. :(
https://blog.pixelexperience.org/2024/04/everything-has-to-come-to-an-end-sometime/

Nagyon sajnálom, mert nekem az OP7-hez való 13-as Android alapú PE nagyon bejött!
Sokkal gyorsabb, kezelhetőbb volt, mint a gyári OOS. Nem tudom, van-e még olyan rendszer a telóra, amit fejlesztenek is és használható is (minimálisan bug-os)?

[ Szerkesztve ]

(#8543) csako válasza ChrYsler (#8542) üzenetére


csako
veterán

Elvileg a YAAP elég jó, legalábbis a Gcam-os telegram csoportban többen ajánlották mikor off-ként előkerült a kérdés :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8544) ChrYsler válasza csako (#8543) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Igen, a YAAP-ot dicsértek, ki is próbáltam, de már a telepítés utáni konfigurálásnál jött az első hiba. Csak a 2,4GHz-es WiFi-re volt hajlandó felcsatlakozni, az 5GHz-esre csatlakozva resetelte az egész network stack-et! Az ujjlenyomat olvasó se működött, nem tudtam felvenni egyetlen ujjlenyomatot sem. Nem is értettem, hogy mi van?! :F Sokat nem volt fent ezek után.. A LineageOS-sel se volt jó tapasztalatom, ott se ment az ujjlenyomat pl. :(
Végül visszaraktam a OOS 12.1-et, az utolsót, ami megjelent. Az ugyan stabil, de a 13-as, 14-es Androidokhoz képest mindenképpen lassabb, nem jó az értesítések kezelése, nem egyszer van, hogy a telefonhívás úgy kerül háttérbe, hogy szinte nem találom meg az értesítések közt, az arcommal mindig szétnyomkodom hívás közben, volt, hogy telefonhívás alatt figyelem, hogy mi ez, mintha kicsöngne? Hát ja. Indítottam arccal egy másik hívást az első alatt! :Y Katasztrófa ez a ROM. Igaz, a GPay működik, de az édes kevés. Sorolhatnám még a listát, hogy miért szeretnék újabb (lehetőleg 14-es) Android-ot rá.
Egyébként vicc az egész, mert ez a mai napig egy JÓ HARDVER! A 14-es Android-ot olyan sebességgel kezelte, hogy nem hittem el. Mintha egy új telóm lenne. És ennyin múlik. Nincs tovább támogatása, nincs fejlesztés rá, kuka. (Nyilván még nem, de security szempontjából azért annyira nem megnyugtató a helyzet..)

(#8545) csako válasza ChrYsler (#8544) üzenetére


csako
veterán

OOS 11-ről indulva raktad fel a YAAP-ot?
Amúgy én mostanában, hogy váltottam a 12-es OnePlus-ra, érdekességnek a crDroid-ot akartam volna felrakni a nálam maradt 7 Pro-ra, csak aztán lusta lettem rá :D amúgy kibírtam a gyári szoftverrel, semmi bajom nem volt vele az évek során, csak a gmail értesítések nem jöttek meg, de használtam helyette Outlookot. 🤷 Nem éreztem lassúnak sem, 6503 óra uptime után kapcsoltam ki utoljára :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8546) ChrYsler válasza csako (#8545) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Természetesen, a leírás szerint csináltam.
Azért az OP7 Pro más kategória. Arra eleve többféle ROM is létezik. Pl. a crDroid, amit mondasz, az már a sima 7-esre nem elérhető, sajnos. :(
Igen, én is nézegettem most az OP12-t, viszonylag jó árban is lenne Kínából, bár 240.000Ft se kevés.. :U

(#8547) csako válasza ChrYsler (#8546) üzenetére


csako
veterán

Ja, értem, kár :(
Ha úgy nézzük az OP7 Pro kb. 247k volt akkoriban közvetlen a OnePlustól :D Azt nem tudom a sima 7-es mennyi volt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8548) Busterftw válasza ChrYsler (#8546) üzenetére


Busterftw
veterán

En meg kitartok. :)

Hatha iden vegre megtalalja a Oneplus a tokeit es kihoz egy igazi utodot :D
El kene arasztani a Oneplus forumokat, hogy mikor szandekoznak utoddal kijonni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.