Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) csimpy131313 válasza betyarr (#1940) üzenetére


csimpy131313
csendes tag

Igen...

(#1952) LógaGéza válasza tomp (#1950) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azt elhiszem, hogy a gyártók fejlesztői erre használják, de akkor sem end-user program... Ha a fejlesztőnek előjön egy ilyen hiba, tudja kezelni, ezért lehet, hogy pont nincs benne védelem az ilyen hiba ellen - hogy tudja mit kell kijavítani.
A profilokról: attól, hogy más országban, másik helyeken, más szolgáltatónak kiépített, esetlegesen más szabályozás alá eső hálózatonak a profilja működik nálunk, az nem azt jelenti, hogy 100%-ban kompatibilis a mi hálózatunkkal - hiába ugyanaz az anyacég, egy helyi szabályozás átír egy értéket, máris előjöhetnek ilyen hibák. Lehet az 1% az eltérés, de azzal találkoztunk ma.
Ne érts félre, nem a dolog ellen vagyok, első volt a készülék érkezésekor, hogy nyitottam a bootloadert, rootolva is van, és simán használnám én is a VoLTE-t, ha nem lenne mind a két kártyám előfizetése flottás.
Csak annyi, hogy az ilyenekből lesznek a felkapott hírek, hogy a "OnePlus 7Pro hibás modeme miatt mindenki halálra van ítélve! A kínai gyártó tehetetlen" és társai... Szóval tudjuk helyén kezelni a dolgot.

Hááát a telefon tudja a saját antennája érzékenységét állítani. Lehet ott futott abnormális állapotba a dolog
Ha nagyon megnézed, egy olyan is van ott, hogy az érték !=0. Itt igazából ha tudnánk az érték valid tartományát, akkor lehetne tovább gondolni, de így... Veszett vejsze nyele...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1953) tomp válasza LógaGéza (#1952) üzenetére


tomp
félisten

A 7-es szérián megtalálható a "ROW" és a "PTCRB" profil is ha nem akarja az ember egy adott szolgáltató profilját használni.
Ezek a VoLTE szabvány alap konfigurációs profiljai. Itthon pedig az alap konfigurációt használja mind a 4 szolgáltató. A Telenor miatt szükség volt a konfiguráció kiegészítésére amit a többi profil is megkapott de az csak extra. Magához a VoLTE-hez ez nem szükséges.
Minden szolgáltató profilja a ROW konfigra épül. Ez az alap. Ez az agyaúristen. El lehet térni bizonyos mértékben de egy adott modem gyártón belül mindenki ugyan azt használja európában és kb a világon mindenhol. Max Qualcomm-MTK-Exynos-Intel között lehet minimális eltérés. A szolgáltatói profilok között csak kiegészítések vannak. pl CA esetén max mennyi frekvenciát fűzhet össze a telefon, VoLTE-n nem hívható szám esetén mit csináljon a telefon(telenornál 1220 nem hívható VoLTE alatt), illetve a hálózati moduláció max milyen lehet.
Én használtam már PTCRB, ROW, India Vodafone profilt is a Telenorral. Csak az India profillal volt korlátozás. Max 2 frekit fűzött össze a telefon és a feltöltési irányba max 16QAM volt azaz max 50Mbit. PTCRB, ROW profillal már megy a 3freki összefűzése is és a feltöltés is 64QAM azaz max 75Mbit lehet.
Most már a végleges profilt használom ami a Telenor Denmark. Itt is megy a 3CA és a 64QAM feltöltésben. Amúgy a leányvállalatok az anyacégektől kapják meg a VoLTE konfigot így ami az anyacégnél okés az a leánynál is az lesz már ha jól állítják be. :)
A profil nem hat ki az antenna érzékenységre.

(#1954) #78791680


#78791680
törölt tag

Ti kaptatok mar security updatet?
Nalam meg mindig csak majus elsejei van :(

(#1955) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Igen, június 1 a 9.5.9-el jött.

Megyen!

(#1956) tomp válasza #78791680 (#1954) üzenetére


tomp
félisten

7 Pro 9.5.9

(#1957) Linkin1994 válasza CptAdamica (#1955) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Csak a 9.5.9-még nem jött meg :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1958) zhata


zhata
senior tag


Már ilyen is van.

(#1959) Linkin1994 válasza zhata (#1958) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Na valamelyik csak megjön majd :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1960) tomp válasza zhata (#1958) üzenetére


tomp
félisten

Na elég gyorsan meglett. Már fel is raktam.
Érdekesség, hogy a 9.5.9 és 9.5.10 leírása ugyan az. A .10-es szerintem valami gyors fix lehet.

(#1961) marcarc válasza tomp (#1960) üzenetére


marcarc
senior tag

Na erre kiváncsi leszek én is.

(#1962) zolka95


zolka95
őstag

Az OP oldalán lévő képfájlok csak rendszerfrissítéshez jók?
Ha megjelenik az Android Q, szeretném tiszta telepítéssel felrakni.

Az oldalukon azt írják hogy tallózam be a letöltött fájlt és frissíthetek.
Ráadásul csak a 9.5.5. verzió van fent, a telómon pedig már 9.5.6 fut. (sima OP7)

Nexusnál azt szerettem, hogy a google oldalán letölthető volt minden update egyenként. Aztán parancssorból fel lehetett rakni.

Ha van nem hivatalos, de biztonságos oldal, akkor az is jó lenne.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1963) Linkin1994 válasza tomp (#1960) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az. Már az op is jelezte hogy a 9.5.9-et törölték és a 9.5.10 fog helyette jönni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1964) ßrainiac válasza zolka95 (#1962) üzenetére


ßrainiac
addikt

Letoltod a Q-t, csinalsz egy factory resetet. Az nem jo?

(#1965) zolka95 válasza ßrainiac (#1964) üzenetére


zolka95
őstag

Nem tudom. Ha van lehetőség tiszta telepítésre az csak jobb lenne, nem?

Más:
Hívásrögzítést szeretnék használni. Magisk Manager moduljai közt ezt találtam:
[link]
Ez csak Android 9-nél régebbi OxygenOS-ben volt benne natívan?
Most Android 9-en működne ez??

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1966) F-ECT$ válasza zolka95 (#1965) üzenetére


F-ECT$
titán

Elvileg Android 9-től tiltott a dolog egy csomó országban, azt nem tudom, hogy kerülőút van-e itt rá.

Dive ever, work never.

(#1967) fant0mi válasza zolka95 (#1965) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem most az ACR unchained szepen mukodik.

(#1968) fant0mi


fant0mi
addikt

A sima 7-esre most jelzett az Oxygen Updater 9.5.7-et.
Van benne Telenor SE Volte support. Egyszer csak lesz HU is...

[ Szerkesztve ]

(#1969) tomp


tomp
félisten

Ugye jövőhónapban jelenik meg az Android Q. Szerintetek mi 7/7 Pro tulajok mikor kaphatjuk meg? Elvégre ugyan úgy megy a fejlesztés a OnePlusnál is. Gondolom a testreszabható Horizont Light és a széles látószögű videót csak a Q rendszerrel kapjuk meg.:)

(#1970) zhata válasza F-ECT$ (#1966) üzenetére


zhata
senior tag

A Google tiltja hogy megjelenjen a hívó neve. A workaround az, hogy a megfelelő progit - pl.ACR - az Apkmirrorról töltsd le. Az ACR-rel be lehet állítani a felvételi feltételeket, ami Pitére Audio forrás: MIC, A felvétel formátuma MP3, a felvételi késleltetések 1-1 másodperc, és a hang erősítése 14, de a hívó vagy a hívott fél tapasztalatom szerint gyatrán hallható. Ha a hangszórót is bekapcsolod, akkor már elfogadható lesz.

(#1971) Milanos


Milanos
csendes tag

Na, fenn a 9.5.10. A biztonsági frissítés maradt a június 1.

(#1972) LógaGéza válasza tomp (#1960) üzenetére


LógaGéza
addikt

9.5.9-ben hibás volt a DT2W (Double Touch 2 Wake), ezért visszavonták a frissítést, kijavították, majd kiadták 9.5.10-ként. Ezért nagy bennük a hasonlóság :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1973) undercover


undercover
senior tag

Üdv!

Mivel nem találtam neki külön témát, tudnátok tanácsot adni a OnePlus 7 vs OnePlus 7 Pro-val kapcsolatban?

Mert ár/érték arányban a sima 7 jobb választás lenne talán nem?

Mivel tud többet a Pro? A 90hz kijelző csak a Pro sajátja? Mert Snapdragon 855 azt mindkettőbe van meg UFS3.0-ás tárhely is ha jól gondolom, akksiban számít valamit vagy kamerában?

A segítséget előre is köszönöm!

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1974) Timer válasza LógaGéza (#1972) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes módon nekem működött. És, baromi jó üzemidőm volt vele. A .10 mintha megint nem lenne ebben túl erős.

@undercover: Igen, a 90 Hz-et és a QHD felbontást csak a nagy tesó tudja, emellett jobb a kamera, minőségibb az egész telefon, és van benne haptic feeedback, ami szerintem marha jó. A szimpla hetes az tulajdonképpen egy 6T S855-tel. Ettől persze még lehet jó vétel, de az árkülönbség miatt én inkább a 7 Prót javaslom, ha már beáldozol egy ekkora összeget, mindenképp korszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1975) undercover válasza Timer (#1974) üzenetére


undercover
senior tag

Magyarországon elég nagy a különbség mert a 7 pro az 240k huf míg a sima most van 175-ért.
Vagy van most külföldi oldalon jó akció? Csak ott mi a helyzet a garanciával?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1976) Linkin1994 válasza undercover (#1975) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Én egy hete vettem meg a 7 prot s9+-t váltott és teljesen más világ ez a telefon,minden szempontból. A teljesítménye pedig páratlan a 90hz pedig nagyon fasza. Igaz én tudtam hogy kB mire számítsak mert van egy 144hz-es monitorom de telefonon is nagyon látványos és hasznos a 90 Hz.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1977) Timer válasza undercover (#1975) üzenetére


Timer
veterán

Jó, én gyári oldalról származó árakat veszek alapul. egy gearbest meg egy banggood nálam nem opció (sufni gms sem), mert tavaly egy 3 ezer forintos elemlámpát sem voltak képesek érdemben cserélni a nyilvánvaló hiba ellenére sem, csak hosszas anyázás után kaptam vissza a vételár felét. Telefonnál inkább nem futnék rá erre a körre, ha lehet.

Közvetlen OnePlus rendelés esetén elég sokszor körbejártuk már a témát, mennyire sima a garancia, vagy akár a vásárlástól való elállás 15 napon belül. Gyakorlatilag 1 hét alatt végbemegy mindkét folyamat, ha szükség van rá.

(#1978) dikan válasza undercover (#1973) üzenetére


dikan
tag

Nekem nagyon hiányzik a sima 7-ből a nagylátószögű kamera. De még ez is túl nagy az ideális mérethez képest, a pro ennél még nagyobb.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#1979) fant0mi


fant0mi
addikt

Azt be lehet allitani, hogy nem feloldott kepernyonel az ertesitesi redonyt ne lehessen lehuzni?

(#1980) ghiottone válasza undercover (#1975) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A turbado rendben van, náluk láttam ilyen árakat. A visszaküldés is működik - 3 opcióm volt - megtartom, kapok 5% kedvezményt, beszámítják teljes áron másba, vagy pénz vissza, tőlem tegnap ment vissza egy 6T. A sima 7-es a 6T-hez képest előrelépés, az SD855 és a Sony IMX586 miatt, plusz van 3.1-es type c, aminek a hiánya a 6T-n nekem érvágás volt (átsiklottam felette). Az alapkamera ugyanaz, a többi nem. Nincs lekerekítés a széleken - van akit ez zavar. Ujjlenyomatolvasó ugyanaz. Kijelző "gyengébb".

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1981) csako válasza dikan (#1978) üzenetére


csako
veterán

Ne hiányold, borzasztó, szerintem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1982) zhata válasza LógaGéza (#1972) üzenetére


zhata
senior tag

Hoppá! Én meg azt hittem, hogy azért kellett hosszasan kopácsolni a 9.5.9 képernyőjét, mert szándékosan tették érzéketlenebbé, tekintettel a zsebben történő ébredésekre és az ezzel kapcsolatos fagyásokra. (Nálam legalábbis, emiatt ki is kapcsoltam az Ambientben a duplakoppos funkciót, azóta nem volt fagyás.) Most a 9.5.10-ben átmenetileg visszakapcsoltam, és tényleg, pontosan dolgozik. :K

csako 1981: Miért lenne borzasztó? Lakásban történő fényképezéshez szinte elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1983) csako válasza zhata (#1982) üzenetére


csako
veterán

Nem vagyok elégedett a fotók minőségével, csak ennyi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1984) zhata válasza csako (#1983) üzenetére


zhata
senior tag

Én meg úgy vagyok vele, hogy sokkal jobb, mintha semmi se lenne. Különben is. A telefonunk kamerája egyáltalán nem rossz. Szerintem. :K

(#1985) tomp válasza LógaGéza (#1972) üzenetére


tomp
félisten

Én az 1koppos módot használom. Akkor ezért nem volt nálam semmi hiba. :)

(#1986) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

sziasztok

lenne 1 kérdésem a Onpelus tudorokhoz, hátha tudtok segíteni

rendeltem egy Wrap 30W gyorstöltőt és egy szivargyújtó töltőt is, szintén 30W, megtetszett és jókat hallottam róla, viszont Pixel 3 XL nem akar gyors tölteni, sőt inkább lassabb mint egy régi LG 2.5W, na már most ezek csak Oneplus telókkal működnek vagy nálam a hiba?
az oké hogy a Pixel 3 XL nem tud maxon töltést venni, de azért ennél gyorsabb kellene hogy legyen,
azt írják több helyen hogy tudja a 30W de csak a szabványos USB-C Power Delivery szabvány szerint, na már most ha jól sejtem akkor a Oneplus ezt nem tudja...

köszi

(#1987) tomp válasza HUNgabus (#1986) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus töltő csak OnePlus/Oppo/Vivo telefont tölti "Warp" módban mivel speciális szabványt használnak. VOOC.
A 7-es széria töltőjére rá van írva, hogy max 2A-el tölt. Vagy Warp módban 6A. Amire nincs ráírva, hogy normál módban mennyit ad le akkor az 1,5A

(#1988) HUNgabus válasza tomp (#1987) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Koszi, akkor ezt beneztem, elkapkodtam. Picsbe, ha vkinek kell kirakom az aprora.
Koszi

(#1989) CptAdamica válasza Timer (#1974) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem most ugyan olyan az üzemidő mind a két verzióval, ha teljesen kihuznam, akkor 6-6,5 óra lenne.

Megyen!

(#1990) goldister


goldister
tag

TV-re hogy tudom rákötni a o7p-t?
HDMI-s tükrözés megy. Viszont ha filmet akarok nézni rajta, akkor nem akarom, hogy a kijelző folyamatosan világítson. Hogy lehetne azt kikapcsolni?

(#1991) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !

Xarakodik az OP3 telefonom. Gondolkodom az OP7 ès a Samsung Galaxy A50 között.
Az OP7 - nek AoD kinelzője van ? Èrtesítő LED az nincs , azt tudom , azèrt kèrdezem .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#1992) enginev3.0 válasza pècsimunkás (#1991) üzenetére


enginev3.0
félisten

Felvillan ha értesítés van
Mindig aktív kijelző nincs, de elvileg hamarosan kapunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1993) bordi10 válasza enginev3.0 (#1992) üzenetére


bordi10
senior tag

Vagy nem. Úgy tudom még az is képben van, hogy a Horizon Light villogási ideje lenne szabályozható a user által, pl. 20mp-ként egyszer villana...ez aksibarátabb lenne, mint az AOD.

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1994) enginev3.0 válasza bordi10 (#1993) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én sem szeretem az aodot, én jobban örülnék neki ha úgy lenne ahogy írod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1995) Linkin1994


Linkin1994
senior tag

Megjött Otan a 9.5.10

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1996) betyarr válasza Linkin1994 (#1995) üzenetére


betyarr
veterán

és telepítés után már nem működik a *#801# kód,így a Serial és a Full-port switchet nem lehet bekapcsolni.ergo a pdc-ben nem tudom átállítani a digihez a profilt :U :W :O

(#1997) Linkin1994 válasza betyarr (#1996) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Én ilyenekkel nem élek szóval engem nem érint a dolog.
Ezt a volte mániát sem értem S9+-on volt de itt nem érzem a hátrányát.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1998) betyarr válasza Linkin1994 (#1997) üzenetére


betyarr
veterán

én már hozzászoktam,jól tud jönni olyan helyen,ahol nincs digi 2g hálózat :K

no,de azért jó,hogy van nekünk tomp,mert jól emlékeztem,hogy neki is volt hasonló gondja és meg is oldotta [link]
hála neki! :R

(#1999) tomp válasza betyarr (#1998) üzenetére


tomp
félisten

Igen igen!
Azóta már az xda-n is imába foglalják a nevem amiért rájöttem a megoldásra. :D
[link]
Szívesen beraknám ezeket naprakészen az összefoglalóba de még nem lettem tg. :(

(#2000) betyarr válasza tomp (#1999) üzenetére


betyarr
veterán

remélem nincs becsomagolva az apk fájlba valami huncutság! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.