Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Busterftw válasza #40047616 (#8000) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat pedig a dxomark is kb 2 napot irt, excellent a battery teszten, a 7 Pro top 18-ban sincs benn. (pontok alapjan)

Igazabol nem lehetetlen, mert 21%-al kevesebb pixelt kell meghajtania mikozben az akku kapacitas csak 8%-al kisebb, mindezt 60Hz-en es OLED panellal. Na meg ugye a szarra optimalizalt ios.

Persze nyilvan uj es uj telot kell osszehasonlitani.

(#8002) #40047616 válasza Busterftw (#8001) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ok

(#8003) *Mukeey* válasza #40047616 (#8000) üzenetére


*Mukeey*
addikt

5òra sot után 50%on, 24òrával a töltés után.
OP 7en 12òra alatt 4òra sot után mehetett töltőre.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#8004) #40047616 válasza *Mukeey* (#8003) üzenetére


#40047616
törölt tag

Bevallom őszintén meglepődtem de elhiszem!

(#8005) Sanya válasza #40047616 (#8000) üzenetére


Sanya
nagyúr

A google szarjai sokat leszívnak a készenlétből.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8006) #40047616 válasza Sanya (#8005) üzenetére


#40047616
törölt tag

Hát ezt tapasztaltam én is. Főleg egy egy félresikerült frissítés után.

(#8007) mrszitya válasza #40047616 (#8000) üzenetére


mrszitya
senior tag

Rengeteg a visszajelzés a OnePlus 7 topicjában az akksi merülésről az új Droiddal. Váltig állítva próbálják egy páran ugyan védeni valamiért hogy nincs gond náluk ilyen tekintetben, de tényleg túl sokan írják és tapasztalják a csökkenést. Magam is, régen egy teljes napig elvoltam vele, az új akksi dacára most kétszer kell hogy töltsem több esetben.

Miután régen is, ma is szoktam diagnosztizálni az akksi SOT üzemidőt, így számszerűen, konkétan látom a változást. Legjobb esetben, 7 órát tudtam kisajtolni belőle a napokban, de 10 - legalább 50%-os - merülési ciklusból számolva 5,83 óra a SOT átlag.

2 éve még 9,4 óra volt nekem. Ez nagyon gáz - hangsúlyozom ismét, új akksival. Vagy az új akksi ennyire vacak (elviekben ugye ez nem lehet), vagy a szoftver. Mindegy miért, a Google (Play) rendszerfolyamatai miatt, vagy másért, de akkor is gáz.
(A legutolsó 10-es se volt már jó, teszem hozzá.)

Hajlok afelé, hogy kipróbáljak, egy pár verzióval korábbi 10-est, de semmi kedvem a tiszta telepítéshez. Ez sokak mániája, de ha nem muszáj, nem élek vele... Akkor legalább az kiderülne mondjuk, hogy a friss Play rendszerupdatekkel, Webkittel hogy működne a régebbi szisztéma. :)

(#8008) Timer válasza mrszitya (#8007) üzenetére


Timer
veterán

Valami valóban el lett sz@rva mostanában, mert én is észlelem, hogy jelentősen csökkent az üzemidő. Nálam nem ennyire drasztikus, de általában 40 százalék körül maradt az akkuban nap végére, most rendre 25% alá csúszok. akkut nem cseréltettem, így lehet az is, meg szoftveres is, én utóbbira gondolok, de jelzem, a 11-re való frissítéskor nem volt HR.

(#8009) *Mukeey* válasza Timer (#8008) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nálam se volt HR, mikor 11re váltottam.
Anyám egy Samsung J5 után kapta most a 7prot, de már pár nap után panaszkodik, hogy nagyon gyorsan merül. Pedig aztán a J5 nem egy j9 telò, de a 4 éves akkujával jobban birta neki...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#8010) Timer válasza *Mukeey* (#8009) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem ebből HR lesz, mert nem akarom elhinni, hogy egy akku így épül le, egyik napról a másikra. Tuti szoftveres a nyavaja. Várok még egy frissítést, mert volt már korábban hasonló tapasztalatom OP3 idején, és ott is ennyi volt a dolog nyitja.

[ Szerkesztve ]

(#8011) betyarr válasza Timer (#8010) üzenetére


betyarr
veterán

nekem most cserélték az akkut.nyilván volt factory reset,de nem érzem,hogy jobb lenne az akkuidő.tehát nem az akksi állapota miatt fogy/fogyott gyorsabban a szufla :( lehet visszatérek én is valamelyik 10-es droidra :U

(#8012) enginev3.0 válasza betyarr (#8011) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát nagyon érdemes visszatérni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8013) #40047616 válasza mrszitya (#8007) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én elhiszem. Mondjuk azt hogy mit írnak pl az oneplus fórumon én feltételekkel kezelem. Pl 8T-nél is minden második hozzászólás hogy brutálisan merül meg nagyon melegszik a telefon. Ezt kb minden frissítésnél. Biztos én vagyok nagyon szerencsés de egyiket sem tapasztaltam még. Ezt nem azért írtam mert nem hiszek neked.

(#8014) Linkin1994 válasza #40047616 (#8013) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Dettó sajnos az op fórum ebből a szempontból haszontalan.Az indiaiaknak mindig van valami bajuk.
Melegedést 2 év alatt egyszer sem tapasztaltam.
tény hogy vannak hibák de mikor haverom mi 10t proja jan sec patch-el jött neki és nem talál új updatet miközben op fórumon keresztre feszítik a fejlesztőket hogy mi az hogy csak májusi patch elérhető. :DDD
most jött a hír maga az op vezére írta fórumra
I’m confident that this change will be positive for our community and our users. With this deeper integration with OPPO, we will have more resources at hand to create even better products for you. It will also allow us to be more efficient, for example, bringing faster and more stable software updates for OnePlus users.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8015) Timer válasza Linkin1994 (#8014) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk ez ugyanaz a vezér, aki minden kiadott telefonnál megígéri, hogy a kamera jobb lesz, mint bármi addig. Ebben mondjuk nem hazudik, csak azt felejti el, hogy még mindig jelentősen rosszabb, mint azok a konkurensek, akiket az árazás kapcsán egyre inkább követ a OnePlus. Persze bírom, hogy a tesztelők mindig jónak találják a kamerát, miközben átlag user még mindig szív a bemozdulással...

Tudom, ott a GCAM, én vagyok a b@lfasz, stb. Hagyjuk ezt, az OP minden évben megígéri a gyorsabb frissítést és a jobb kamerát, aztán az meg, aki az elejétől a fedélezeten van, tudja hogy ebből mennyi a realitás. Ilyen szempontból az OP3 volt a csúcs, ott emlékszem, hogy az új droid főverzió pár nappal a pixelek után jött, de azóta lejtmenetben van a gyártó ezen a téren. Szerintem.

Apropó, remélem DZSÓInullfóór és több hasonszőrű barátom olvassa ezt a fórumot is, és végre csendben belátja, hogy téves meggyőződésével szemben nekem nincs a fejem a szeretett gyártóm seggében, hanem látom bőven a hibákat is, nem csak a túloldalt, az ájóeszfosok között. Ideje lenne példát venni a korrektség jegyében.

[ Szerkesztve ]

(#8016) Linkin1994 válasza Timer (#8015) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezt ők is érzik ezért is bútoroznak össze az Oppo-val sanszosan eddig tartott a saját erejük nem tudnak tovább lépni.Szoftveres téren pedig az utolsó löketet a 7-es szériával történő szerencsétlenkedés válthatta ki.Szerintem annyi történt hogy elfogyott a kapacitás és ezért kell az oppo ahol van pénz meg humán erőforrás.Látni fejlődést mondjuk tavalyhoz képest.De van hová fejlődni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8017) laskr99


laskr99
addikt

150-es warp charge USB A - C kábel 4500 itthon, gyártóin 9000 itthon is ennyi volt, a 100-as 6500 még mindig, rendeltem is, megérős.

(#8018) mrszitya válasza #40047616 (#8013) üzenetére


mrszitya
senior tag

Tudom, ott sok sírás, de hova (s)írjanak? Lehetne jobban is kezelni vagy kommunikálni a hibákat. Ha bejelentesz "szabályosan" egy hibát, kapsz egy általános választ vagy logot kérnek maximum, és csak egy-két hónap múlva a changelog vagy a tapasztalat ad valójában választ, hogy foglalkoztak-e a kérdéssel.

A tömeges visszajelzés, azért legalább mindig nyomást is gyakorol (egy bizonyos határig persze, mert átmehet ignorálásba).

Akksit mindig emítik, de most a szokásnál is többet. Sokkal többet... (Ja és nekem is melegszik, de nem játszom, így nem is érdekel ez a része).

HR-tel az a baj, hogy erre nem kérhetik az összes létező embert. Piszok sok apró beállítás tud lenni, ezért én is utálom. Recovery cache törlésnél nem szívesen megyek "messzebbre", de már az is overkill a felhasználók 95%-a számára.

Pl. nekem agyamra ment - főleg mikor leesett, akksi csere miatti két hónappal ezelőtti kényszer hard reset kapcsán, hogy mindig felfele húztam a hívásfogadásnál a gombot. Csak ugye alapértelmezés szerint a két gomb meg van cserélve, én viszont a kezdetek óta megfordítottam őket. Nem értettem, miért teszik le, amikor felveszem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8019) #40047616 válasza mrszitya (#8018) üzenetére


#40047616
törölt tag

Szerintem az op fórumok már átmentek "ignorálásba". Azért ami sírás megy ott a már fentebb említett két dolog miatt az brutális és szerintem döntő többségében nem az op sara. Pl kiadnak egy frissítést, olyan nincs hogy valakinek merül tőle a telefon mint a titanic meg hogy alap felhasználás mellett is forrósodik, más meg semmi ilyesmit nem tapasztal. Vagyis van de az nem a szoftver problémája hanem okozhatja egy sz@rul megírt app. Ha sz@r a szoftver akkor mindenkinél merülni és melegedni fog. Ha nekem hirtelen elkezd merülni a telefonom vagy forrósodni akkor az az első hogy megnézem nem e egy app okozza. Ha nem akkor sírok az op fórumon. Sajnos az ottani sírók kihagyják ezt a lépést és egyből kereszre feszítik a op-t. Nem védeni akarom őket mert azért vannak hibák rendesen, csak arra akartam kilyukadni hogy ami az op fórumokon megy azt érdemes fenntartással kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#8020) Linkin1994 válasza #40047616 (#8019) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Indiaiak mindenféle 3 világbéli appot felraknak aztán csodálkoznak.Mondjuk nem is kell tőlük többet várni.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8021) Scarabeus


Scarabeus
tag

Friss és ropogós hír: [Egyesül az Oppo és a OnePlus]

A cikk tartalma szerint lehetséges, hogy így a jövőben hamarabb fognak érkezni a szoftverfrissítések, de megmarad külön márkanév alatt a Oneplus. Én összeségében örülök a dolognak.

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#8022) Linkin1994 válasza Scarabeus (#8021) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Rájöttek hogy nincsen elég kapacitásuk úgy hogy csak magukhoz képest adnak ki sok telefont.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8023) Timer válasza Scarabeus (#8021) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem ez ennyivót'. Egy idő után majd az Oxygen is a múltté lesz, mert egyszerűbb egy rendszert fejleszteni. Pixel vagy Sony, ez itt a kérdés! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8024) Linkin1994 válasza Timer (#8023) üzenetére


Linkin1994
senior tag

oxigen os-től nem fognak megválni akkor tényleg nem lenne értelme két márkát fenntartani .Oneplus lesz a nyugati oppo.oppo meg ázsiában terít.Én örülök ennek így a szoftveres rész is javulhat. Kínában csak azért váltottak color os-re mert a kínaiak rühellik a fapadosabb rendszert nekik miui vagy color os kell.
pixel 6 pro talán jó lesz de itthon kurva drágán sony-t meg hagyjuk.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8025) Scarabeus válasza Timer (#8023) üzenetére


Scarabeus
tag

Én még nem temetem őket, hátha marad az Oxygen és nem kínaisodik el az egész brand (nem tudom az Opponál a Color OS mennyire van tele bloatwarerel mint a MIUI, ha erre átállnának az nagyon gáz lenne). Egyébként szerintem sokkal inkább Pixel, mint Sony. :K Vagy az Xperia 1 III-re fáj a fogad? Az ígéretesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#8026) Linkin1994 válasza Scarabeus (#8025) üzenetére


Linkin1994
senior tag

[link] a color os nem annyira rossz mondjuk a testreszábás részt átvehetnék.Vicc hogy egy aod-ot nem tudnak berakni color os-en meg simán megy lehet ezekért a dolgokért is olvadnak össze.
+ még egy videó [link]

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8027) Timer válasza Scarabeus (#8025) üzenetére


Timer
veterán

Xperia 1 III-t nézegettem valóban, de egyelőre kiszolgál a Pro. Nekem noccsos fos nem kell a 7 Pró után, akkor már inkább legyen pici sáv. Meg szoftveresen a Sony-k azért nem annyira rosszak, a hardver meg adott. Az árazás az, ami nem tetszik.

(#8028) Busterftw válasza Timer (#8027) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha ez bedoglik akkor veszem megint vagy oda megyek ahol nincs noccsos telefon. :)

(#8029) Sanya válasza Scarabeus (#8021) üzenetére


Sanya
nagyúr

engem ez már nem érint. A következő években amint jön egy jól használható lineageOS a telefonra, ami tudja a mostani kamera funkcionalitását, akkor még vagy 3 évig marad. netezni gyors, programoknak gyors, játszani meg nem játszom. Az akku bírjon egy bő napot és kész.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8030) barcaforca


barcaforca
tag

Srácok! Oneplus telefonról Oneplus telefonra költözik az asszony. Milyen alkalmazással tudja megmenteni az appjait,wifi jelszavait,stb.?

(#8031) #40047616 válasza barcaforca (#8030) üzenetére


#40047616
törölt tag

Oneplus switch. link Mondjuk hogy pl a wifi jelszavakat is átviszi e azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8032) *Mukeey* válasza #40047616 (#8031) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Átviszi igen!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#8033) barcaforca válasza *Mukeey* (#8032) üzenetére


barcaforca
tag

Köszi.
Szoknyácska neked is. :C

(#8034) Scarabeus


Scarabeus
tag

[OnePlus: marad az OxygenOS]

Nos, ez jó hír! :)

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#8035) Linkin1994 válasza Scarabeus (#8034) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Nem mernek váltani akkor kB értelmetlen lenne fenntartani a márkát
Itt szerintem annyi van hogy elfogyott a forrás és mivel aránylag kis cég kell az Oppo

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#8036) barcaforca


barcaforca
tag

A fényképező zárhangját le lehet cserélni root nélkül?

(#8037) betyarr


betyarr
veterán

érdekes,hogy az android system webview és a chrome megjelenik az alakalmazások között,hogy van frissítés,de nem akar frissülni,hiába kattintok a frissítésre.minden más rendesen frissült.

(#8038) Busterftw válasza barcaforca (#8036) üzenetére


Busterftw
veterán

Nemitani nem eleg? Ahhoz nem kell root.

(#8039) barcaforca válasza Busterftw (#8038) üzenetére


barcaforca
tag

Igazából nem nekem kellene. A párom vett egy 9est. Azon olyan nyamvatt lassú a zárhang. Gondoltam az enyémet átrakom neki.De meg lesz nélküle.

(#8040) Sanya válasza Scarabeus (#8034) üzenetére


Sanya
nagyúr

erre a fél évre már mit számít?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8041) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Kezd agyamra menni a telefon. Zsebben hordom sokat, és néha azt veszem észre, hogy 5-6 alkalmazás meg van nyitva, néha a facebookhoz szinte magától kommentel, és megrendel Alirol különféle vackokat. :D Túlontúl onallositotta magát a Skynet. :D Persze ha én szeretném használni, akkor csak 2. v 3. próbálkozásra old fel az ujjlenyomat olvasó.
Mi a banattal lehet leszoktatni erről a zsebben feloldásról?

(#8042) enginev3.0 válasza FrankóStein (#8041) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs bekapcsolva hogy az aod megemelésre?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8043) Busterftw válasza FrankóStein (#8041) üzenetére


Busterftw
veterán

Ujjlenyomat olvasot hogy oldja fel zsebben?
Nincs valami gyorsgombon?

(#8044) FrankóStein válasza Busterftw (#8043) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Passz, fogalmam sincs. Még kifelejtettem a felsorolásból a wifi, adat, nfc, stb ki be kapcsolgatast. ;)

(#8045) FrankóStein válasza enginev3.0 (#8042) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Tudtommal nincs, hol nézzem meg? Ez lenne? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8046) Busterftw válasza FrankóStein (#8044) üzenetére


Busterftw
veterán

Valami ott nem kerek, mert addig nem szabadna elindulnia semminek amig az ujjlenyomat olvaso nem korrekt.

(#8047) FrankóStein válasza Busterftw (#8046) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Hát ezaz. Kikapcsoltam a viseles érzékelést, de a zsebemben mégis onallositotta magát a teló. A wifi, nfc és adat kapcsolgatason kívül a google asszisztenst is bekapcsolta...
Mit lehet még kikapcsolni, ami összefügghet ezzel?

(#8048) hard74 válasza FrankóStein (#8047) üzenetére


hard74
senior tag

Esetleg okosóra smart lock-kal nincs kapcsolódva a telóhoz?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#8049) Izzé válasza FrankóStein (#8047) üzenetére


Izzé
őstag

Az asszisztens random szavakra, sőt néha hangokra/zajra is felébreszti a telefont, ha pedig engedélyezve van neki, hogy lezárt képernyőnél is vezérelhető legyen akkor bármilyen alkalmazást meg tud nyitni hangra, nem kell hozzá az ujjlenyomat. Az meg, hogy mit hall/ért ki a környezetből és a magyarból.....

(#8050) Timer


Timer
veterán

LINK

Szóval, mégse marad az OxygenOS a jelenlegi formájában, maximum csak a nevében. Nem szólnám el előre, de ideje lesz alternatíva után nézni, 'asszem. Sooooonnyyyy, jövök mááááááár! ;-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.