Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) F-ECT$ válasza Linkin1994 (#1499) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem kell ahhoz nyomkodni, hogy nőjön a sot, pl navigálás.

Dive ever, work never.

(#1502) zhata válasza tomp (#1494) üzenetére


zhata
senior tag

Nagyjából így van nálam is. (9.5.8)
Annyi a különbség, hogy én sok filmet nézek.
Egy kb. 20 perces sorozat-rész film (pl Agymenők) kb. 3-4%-kal meríti, persze akkor, ha sötétben nézem. (Képernyőfrissítés 90 Hz, felbontás FHD+) A netezés nagyon merít, de azt emiatt nem nagyon kultiválom WiFi nélkül.
Igy értem el 6-7 óra SOT-ot.
Még egyszer. Sajnos, a képernyő max "fényessége" - az OP3-hoz viszonyítva sz@r.
Éjszaka nálam is repülő módban van.

(#1503) tomp válasza zhata (#1502) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap(kedd) délután 3-kor vettem le a töltőről és most kellett töltenem. Pontosan 5óra lett a kijelző idő. Kijelző beállítás mindenben a max. Sokat ment a CellMapper app ami kikapcsolt kijelzővel is használja a GPS-t és naplózza a mobilhálózatot így hát ez meríti is egy "kicsit".
Én próbáltam filmezni de nem okés. HDR10 4K szaggat. Próbáltam 60Hz-en de akkor is. Ez nem kadencia probléma hanem valami más. Mintha a lejátszók nem tudnák normálisan kezelni a HDR-t.
Próbáltam MX Playerrel, XPlayer, VLC-vel is. Ugyan az.
Ha film másolás közben megszakítom a másolást akkor a már a telefonon lévő mkv-t elindítja Galéria app is és ott tökéletes. De ha a teljes mkv átkerül már "Nem támogatott" üzenettel visszadobja a lejátszást...
Van valami megbízható és stabil lejátszó HDR-hez?

(#1504) ilyr válasza zhata (#1502) üzenetére


ilyr
tag

Bocs a kibickedésért, de azt olvastam, hogy filmnézés közben kikapcsolja a 90Hz-es frissítést...

(#1505) zhata válasza ilyr (#1504) üzenetére


zhata
senior tag

Hol olvastad?
(De amúgy teljesen mindegy, hisz az általam nézett filmek minősége messze nem kifogástalan.)

tomp 1503:
VLC-vel szoktam filmeket nézni, se ezek általában netről leszedet filmek, sajnos inkább az LDR (és zajosság) a jellemzőjük.

(#1506) Timer


Timer
veterán

Ma este rendelek néhány cuccot OP-tól, ha valaki rendelne valamit, és mozog Kiskunhalas-Kiskunmajsa vonalon, szóljon, és osztozhatunk a szállítási költségen. Postázni nem szeretnék, az csak bonyolítja a helyzetet. Jelenleg 80 eurónyi cuccot néztem ki (autós töltő + sandstone cover), szóval ha valaki még betársul húsz+ eurónyi vásárlással, akkor szállítási költség sincs, mert 100 felett már az OP fizeti.

A többit privátban, ha valakit érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#1507) totovich


totovich
újonc

Új Oneplus 7-el a következő problémám adódott:
normál díjas sms-t tudok küldeni, de amennyiben lotto, egyenlegfeltöltés, autópályamatrica sms-t küldök, a visszaigazoló sms-re nem tudok választ küldeni(mikor már csak az OK-t kell elküldeni), nem küldi el a választ a telefon. Telekom hálózatról van szó. Ügyfélszolgálaton azt mondták hogy rendben van a kártyám, tudok emelt díjas sms-t küldeni. Találkozott hasonlóval már valaki?

(#1508) tomp válasza totovich (#1507) üzenetére


tomp
félisten

Ez szolgáltatói hiba lesz!
Menj be és előttük mutatsd meg. Írnak majd panasz levelet.
Nálam a telenornál vannak sms problémák. VoLTE óta 1 sms küldése kb 5perc!
OP5-ön is ennyi volt, most 7Pro-n is ennyi.
Ott valamit nagyon elszúrhattak...

(#1509) brainticket válasza totovich (#1507) üzenetére


brainticket
aktív tag

nem volt mostanában számhordozásod? nekem pár éve nagyon elcseszték, hónapokig nem ment az sms küldés rendesen bizonyos hálózatokból/ba, külföldre egyáltalán nem.

(#1510) szlaci888 válasza tomp (#1508) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Nekem a VoLTE óta az tűnt fel, hogy amikor parkolok 3-4 perc múlva érkezik meg a válasz, ugyanez a lemondásnál is, de VoLTE előtt 1-2 másodperc volt, eddig azt hittem, hogy általános probléma, de akkor lehet hogy a VoLTE miatt van ez is?

(#1511) tomp válasza szlaci888 (#1510) üzenetére


tomp
félisten

Ha telenoros vagy akkor igen.

(#1512) fant0mi válasza tomp (#1508) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen! Most hogy mondod... Negyedevente egyszer kuldok smst, de most feltunt, hogy milyen lassan kuldi el.

(#1513) szlaci888 válasza tomp (#1511) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Vodafone-os vagyok.

(#1514) tomp válasza szlaci888 (#1513) üzenetére


tomp
félisten

hmm!
Voda is Huawei VoLTE-t használ mint ahogyan a Telenor. Lehetséges, hogy ez Huawei bug...

(#1515) betyarr


betyarr
veterán

azért csak reszelik a dolgokat az OP-nál.a minap írtam a fórumukra a vowifi bug miatt és szinte rögtön jött a pm egy OP moditól egy nagyon részletes leírással,hogy hogyan tudok neki küldeni egy logot a problémáról.meg is tettem és remélem hogy lesz látszata a következő frissítésben :K
plusz még megírtam nekik a digi elérhetőségét,hogy vegyék fel velük a kapcsolatot hátha tennének egy volte/vowifi profilt valamelyik következő frissítésbe.meg nem kellene szenvedni az mobilnetes apn beállításokkal sem már akkor,gondolom...

(#1516) tomp válasza betyarr (#1515) üzenetére


tomp
félisten

Én megírtam nekik a Telenor Magyarországot a VoLTE miatt még OP5-nél. Semmi. 7 Pro-n se megy a Telenor VoLTE csak PDC-vel. Ellenben a Voda+Telekom VoLTE megy. Ott csak a LogKitben kell előhozni a kapcsolót és már megy is.

(#1517) brainticket


brainticket
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a OnePlus Bullets Wireless 2-vel? Tegnap rendeltem egyet hirtelen felindulásból.

(#1518) Timer válasza brainticket (#1517) üzenetére


Timer
veterán

Akkor egészen jókor kérdezted! ;-D

(#1519) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,
Most szeretném megrendelni a telefont, de nem egészen világos, hogy most mi ez az SMS probléma.
Mindez azért érdekes, mert autópálya matrica, parkolás, és egyéb SMS-ben fizethető dolgokra azért én is szoktam használni a telefont, és ha ez nem működik akkor hiába, hogy tetszik a 7 pro, akkor inkább maradok a mi8-on.

Másik kérdés, hogy ha megveszem akkor hogyan tudok mindent a xiaomi-ról átköltöztetni? Van rá valami mód, vagy egyenként kézzel install és beállít?

Köszönöm szépen 😊

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1520) ilyr válasza zhata (#1505) üzenetére


ilyr
tag

Töprengtem, hogy hol is olvashattam, de nagy nehezen beugrott, hogy Youtube review-ban láttam, emitten...

(#1521) CHIPman válasza VANESSZA1 (#1519) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Szinte biztos, hogy a VoLTE miatta SMS probléma nem a telefon hibája, hanem a Telenoré. Tehát a Mi8-on is ilyennek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1522) Sanya válasza brainticket (#1517) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem van. Egészen sokáig bírja, elég jó a hangzása. Ha a zajszűrés miatt vetted, akkor van egy rossz hírem, nem túl acélos ennek sem, mint a többinek ebben az árkategóriában. 14 óráz közepes hangerőn lazán bírja. Ha eltávolítod egymástól a két fülest, akkor kapcsol be, ha összeragadnak, akkor kapcsol ki.
Egy bosszantó dolga van, hogy az állapotjelző led működés közben fehére fel-fel villan, mint a repülőgép.
Ha töltöd, akkor nem tudod hallgatni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1523) F-ECT$


F-ECT$
titán

Almond-ot vett már valaki?

Dive ever, work never.

(#1524) betyarr


betyarr
veterán

valakinek van biztos tapasztalata hogy ha eladok egy op telót,akkor mit adjak át a vevőnek,hogy érvényesíteni tudja a garit?mintha olvastam volna,hogy a rendelésszám vagy mi elég hozzá és nem kell a teljes accot átadni.

(#1525) F-ECT$ válasza betyarr (#1524) üzenetére


F-ECT$
titán

Máris eladod? Akár még vissza is küldhetnéd, vagy így jobban jársz? :)

Mi lesz az új?

Ja, látom: a 6T eladó csak :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1526) zhata válasza ilyr (#1520) üzenetére


zhata
senior tag

OK, de meg is indokolja, hogy miért. De azért hagyom meg 90 Hz-en, mert sokkal simább a telefon görgethetősége.
Nem is ez aggaszt engem, hanem az, hogy a telefon mérete egyetlen film főszabványnak sem felel meg.
Emiatt bele kell nagyítani, különben a panel egyenetlen öregedése hamar meglátszana.

(#1527) brainticket válasza Sanya (#1522) üzenetére


brainticket
aktív tag

köszi! nem is tudtam hogy zajszűrést is tud, de van nagy remek Sony zajszűrős fülesem, ezt inkább csak azért vettem ha azt nem tudom épp magammal cipelni. elég jókat írnak róla azért mindenhol, remélem jó lesz.

(#1528) bordi10 válasza zhata (#1526) üzenetére


bordi10
senior tag

Melyik telefon mérete felel meg ezeknek a főszabványoknak az idei "csúcsok" közül? Tényleg csak kíváncsiságból...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1529) hjanos1 válasza brainticket (#1517) üzenetére


hjanos1
senior tag

OnePlus Bullets Wireless 2.

Agybadugóshoz képest jo a szigetelese, aktiv zajszurest nem tud. Hivasminoseg allitolag rendben van, errol csak akikkel beszelek tudnak nyilatkozni. Kedvenc feature-ok:
- ket fules osszeerintesevel kikapcsol, nem fogyaszt, szetszeded oket akkor pedig visszacsatlakozik.
- a csatlakozas gomb dupla lenyomasaval valt az elozo csatlakoztatott eszkozre, nagyon hasznos, mert gyakran valtok laptop es telefon kozott. Ezt meg a 100k koruli aktiv zajszuros Sony WH-1000XM3 sem tudja.

The Factory Must Grow

(#1530) aTe014 válasza bordi10 (#1528) üzenetére


aTe014
aktív tag

Sony Xperia 1 :D

i14Pro

(#1531) YJke


YJke
tag

Sziasztok!
Vettem egy op7 prot használtan és a tulaj nem azt a fiókot adta hozzá amivel vették hanem kreált egy újat és ott a készülékeknél hozzá adta az imei számokat. Szerintetek ez így garancia szempontjából jó? Lehet majd a garanciát érvényesíteni?

(#1532) #78791680


#78791680
törölt tag

A referral pontokbol vett kupont fel lehet hasznalni a Bullets Wireless 2 vasarlasahoz is?

[ Szerkesztve ]

(#1533) ghiottone válasza #78791680 (#1532) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Persze. Maximum kuponba átváltod és azzal fizeted ki.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1534) #78791680 válasza ghiottone (#1533) üzenetére


#78791680
törölt tag

Es ezt akkor is megtudom tenni ha nem telefont veszek? Tehat a referral pontos kuponokat barmire kolthetem? :)

[ Szerkesztve ]

(#1535) ghiottone válasza #78791680 (#1534) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen. Itt nem számít.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#1536) Sanya válasza hjanos1 (#1529) üzenetére


Sanya
nagyúr

Zajszűrés van benne, csak nem olyan. A hanghívások lesznek tisztábbak:

Better for phone calls
Phone call clarity
Qualcomm® cVc™ noise cancellation technology ensure that every call is crystal clear. Whether you’re rushing through crowded streets or relaxing at home, you don’t have to worry about getting your voice across.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1537) aPoFa válasza #78791680 (#1532) üzenetére


aPoFa
tag

Igen, jó úgy.

(#1538) bordi10 válasza aTe014 (#1530) üzenetére


bordi10
senior tag

:DD :DDD :DD

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1539) #78791680 válasza aTe014 (#1530) üzenetére


#78791680
törölt tag

Sony telefont veszi meg valaki?

(#1540) aTe014 válasza #78791680 (#1539) üzenetére


aTe014
aktív tag

Én nem tudom, a környezetemben senki. :D

Nem is követem a Sony munkásságát telefonok terén, de talán ők maradtak meg egyedül a hagyományosnak mondható (16:9, 21:9) képaránynál. :)

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#1541) hjanos1 válasza Sanya (#1536) üzenetére


hjanos1
senior tag

Igen, nalam a zajszures a fulembe juto hangra vonatkozik, ez amit irsz a mikrofon hangját szuri.

The Factory Must Grow

(#1542) zhata válasza aTe014 (#1540) üzenetére


zhata
senior tag

Szerinted miért nem maradt meg a képernyőméret filmszabvány szerint? Kíváncsi vagyok.

(#1543) Wans8


Wans8
csendes tag

Sziasztok! Régebben olvastam, hogy a 6/128-as teló nem a legjobban kezeli a 6 giga ramot, és inkább érdemes minimum 8 gigásat venni. Valaki tudja, hogy ezt az OP orvosolta-e valamennyire a RAM kezeléssel? Nagyon filózok OP7 Pron meg az Asus Zenfone 6-oson, nehéz a döntés😀

(#1544) CHIPman válasza Wans8 (#1543) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És ez az 50€ fogja eldönteni?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1545) aTe014 válasza zhata (#1542) üzenetére


aTe014
aktív tag

Kérdésedben a képernyőméret helyett inkább a képarány a megfelelő szó, szerintem.

Egyrészt a függőleges tartalommal rendelkező közösségi média oldalak miatt, hogy minél több tartalom (pl. hozzászólás) kiférjen görgetés nélkül.
Másrészt pedig az átlag emberi kézméret szab egy határt, ameddig oldalra lehet növelni a telefonok képernyőméretét, ezért elkezdték felfelé növelni a telefonokat (talán anno az LG G6 és Samsung S8 volt az első 18:9-es telefonok között, G6-om volt is.).

Szerintem a OnePlus 7 Pro-nál (aminél még a Note 9 szélesebb kicsit) nem kellene szélesebb telefonokat gyártani (kiváncsi leszek a Note 10 (Pro)-ra/re), de hát ki tudja, mi lesz az innováció a telefonokban a következő években...hogy csak a kihajtható telefonokat ne említsem... :D

i14Pro

(#1546) zhata válasza aTe014 (#1545) üzenetére


zhata
senior tag

Tényleg a képarány ahelyes kifejezés.
Amit mondasz, elfogadom.
Bár - ha jól emlékszem -, ezt a képarány mizériát mintha a "Szifon" hozta volna be, és ezt plagizálták.

(#1547) Wans8 válasza CHIPman (#1544) üzenetére


Wans8
csendes tag

Ha szarul kezeli a RAM-ot akkor te megvennéd +50 euróért? Azért is kérdezem, mert akkor 8 az életképes a 6-ost meg el kell engedni.

(#1548) F-ECT$ válasza Wans8 (#1547) üzenetére


F-ECT$
titán

Állítólag egy rosszul optimalizált progi volt a ludas, másnak azóta nem volt gondja a 6 GB-tal, bár én hosszú távra már mindenképp a 8-asat venném.

Dive ever, work never.

(#1549) ßrainiac válasza Wans8 (#1543) üzenetére


ßrainiac
addikt

Lehet h valamit benezek, ha igen, emiatt elore is sry.

De amikor "legutobb neztem", az ASUS egy sokadrangu mobilgyarto volt, eleg fura megoldasokkal es soha nem eleg jo keszulekkel.

A z6 nem egy vastag, nehez telefon ami kb csak akksiban meg soc-ban jo?

Masfelol meg ott a 7 pro amit a vasember tart a kezeben 😅

(#1550) csako válasza ßrainiac (#1549) üzenetére


csako
veterán

Itteni Z6 teszt, érdekes telefon.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.