Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) gonorrea válasza mukisrác (#4050) üzenetére


gonorrea
senior tag

Most próbáltam megint, úgy tűnik rendben megy megint!
Akku 10-15 % volt, de eddig nem vettem észre, hogy ez befolyásolná (most már töltőn van így próbálatm)

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4052) Geth


Geth
addikt

Hátha valakinek van ötlete.
Digi, VoLTE leírás szerint bekapcsolva, működik, minden ok.
2 nap múlva (volt restart is) feltűnt hogy VoLTE sehol. Ezeket próbáltam: VoLTE ki/be (restartokkal tarkítva), sim de/activate, airplane.
Közvetlenül mellette másik 5T simán bekapcsolja.

(#4053) redbiro válasza Geth (#4052) üzenetére


redbiro
őstag

múltkor nekem egy update kinyírta, újra kellett csinálni a folyamatot.

it never gets easier, you just go faster

(#4054) Geth válasza redbiro (#4053) üzenetére


Geth
addikt

Majd megnézem hogy a profillal történt-e valami.
Csak az a furcsa, hogy nem volt update, és a másik telón (ugyanaz a verzió) megy.

(#4055) Geth válasza redbiro (#4053) üzenetére


Geth
addikt

Na, persze hogy visszaállt a profil. Fck, lehetne permanens is :)

(#4056) simkoG válasza Geth (#4052) üzenetére


simkoG
csendes tag

Nekem olyan bajom van a DIGI-s VoLTE-vel, hogy a leírás szerint végigcsináltam, a jobb felső sarokba ott a VoLTE ikon is, de hívás közben még sincs mobilinternet. Nem ez lenne az egyik lényege ennek?

www.simko.me | poco f4 gt

(#4057) Geth válasza simkoG (#4056) üzenetére


Geth
addikt

Közben DIGI-n volt az adatkapcsolat? Én úgy tapasztaltam, hogy annál a szolgáltatónál kell mennie az adatnak, amiről indítod a hívást ahhoz hogy a VoLTE működjön és ne szakadjon meg a net.
Nem értek hozzá, de olyasmi lenne a nirvána, hogy x adatkapcsolaton menne a VoLTE y szolgáltatóval tárcsázva, csak éppen nem ez a szitu...

(#4058) simkoG válasza Geth (#4057) üzenetére


simkoG
csendes tag

Igen, próbáltam DIGI hívás közbe sincs sajnos net.

Amúgy, tényleg az lenne a legkényelmesebb, hogy a fő kártyám VODA, csak arról telefonálok, és közbe mehetne a DIGI mobilnet. Gondolom, ha az Androidnál évek óta nem lett ez hozzáadva, akkor ennek valami fizikai korlátozása lehet?

www.simko.me | poco f4 gt

(#4059) mukisrác válasza simkoG (#4058) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Nálam is így van, pont így működik. Voda főkartya telefonálásra, Digi meg mobilnetre.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#4060) Geth válasza simkoG (#4058) üzenetére


Geth
addikt

Megpróbálom összeszedni amiket olvastam, simán elképzelhető hogy valamit teljesen benézek, nem értek hozzá :) plz javítson ki egy hozzáértő.
Az 5T-ben 835-ös snapi van, ez nem tud Dual SIM Dual VoLTE-t (csak dual standby SIM data connection van).
(A 845ös - pl. OP6 - már igen.)
A voda tudtommal nem kapcsolja be alapból a VoLTE-t, kérni kell(?)
Nekem T-s a másik kártya, egyelőre nem kapcsoltattam be rá a VoLTE-t (náluk biztos hogy kérni kell, és másoktól hallva nem egyszerű ha nem tőlük van a teló és nincs rajta a kompatibilitási listájukon - 5T nincs...).

Innentől kezdve én is csak akkor tudok hívó félként VoLTE-t használni, ha a digi-ről tárcsázok ÉS digi-re van állítva az adat.
Mivel nem DSDV-s a teló és tudtommal nincs "leboltolva" a szolgáltatók között hogy keresztbe menjen a VoLTE, ezért még akkor is váltogatnom kellene hívás előtt a megfelelő SIM-re az adatot, ha a másik kártyámon is lenne VoLTE :)
Ha DSDV-s lenne a teló egyrészt gondolom nem kellene kapcsolgatni hívás előtt, másrészt működne fogadó félként is, ha épp nem azon a kártyán hívnak amin a net van beállítva.

Más: VoWiFi-hez kell valami speckót állítani a telón vagy a routeren? Szolgáltatói (digi) oldal tudtommal pipa, telón be van kapcsolva, helyi háló Openwrt ebből a szempontból default tűzfalszabályokkal, tehát kifele mehet minden (talán ez fontos? Allow-IPSec-ESP: Any esp From any host in wan To any host in lan Accept forward)

(#4061) gattolino


gattolino
senior tag

Sziasztok!
Nekem valami olyan problémám van, hogy gyakran felvillan egyet a képernyő, pedig nincsen értesítés. Ez mitől lehet?
Amúgy 2017. Decemberében vettem, nemrég volt szervizben akksicsere miatt. Azelőtt is talán volt néhányszor ez.

Vivo X90 Pro Plus

(#4062) zizidor válasza gattolino (#4061) üzenetére


zizidor
senior tag

Ilyen nekem is meg szokott jelenni. Néha el lehet csípni, hogy valamelyik alkalmazás vagy maga a rendszer használja a helymeghatározást. Ez a jelzés utána eltűnik, nem marad az értesítések között.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4063) gattolino válasza zizidor (#4062) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem is szokott ilyenkor bekapcsolva lenni a GPS

Vivo X90 Pro Plus

(#4064) zizidor válasza gattolino (#4063) üzenetére


zizidor
senior tag

Csak példának írtam, lehet más, hasonló oka is. A helymeghatározás egyébként mehet kikapcsolt GPS mellett is (wifi fürkészés).

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4065) gattolino válasza zizidor (#4064) üzenetére


gattolino
senior tag

Köszi, most kikapcsoltam a fürkészést. Meglátjuk

Vivo X90 Pro Plus

(#4066) gattolino válasza gattolino (#4065) üzenetére


gattolino
senior tag

Meg azóta is felvillan néha. Újabb probléma, mikor hívnak kihangosító bekapcsol a semmiből. Ez elég ciki a buszon.. valaki tud valami megoldást? Hihetetlen, hogy így elszarják a telefonokat hogy az ember váltson

Vivo X90 Pro Plus

(#4067) vacs válasza gattolino (#4066) üzenetére


vacs
veterán

Gyári 9.0.6-al használom, semmi bajom nincs vele! :K

(^)(>.<)(^)

(#4068) YAS-dude válasza gattolino (#4066) üzenetére


YAS-dude
őstag

Olyankor nem a kihangosító kapcsol be, hanem a közelségérzékelő old ki és feléleszti a képernyőt. Aztán a füled nyomkodja a gombokat, ezek szerint a kihangosítót. "Rosszul tartod"(tm)

(#4069) C64


C64
őstag

Más is tapasztal olyat, hogy a bekapcsoló gomb nem reagál csak többszöri érintésre? Aztán utána jó lesz, időnként viszont nem reagál.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4070) tarti8 válasza C64 (#4069) üzenetére


tarti8
tag

Bekapcsoló gomb nem szokott így szórakozni, viszont Pie 9.0 frissítés óta többeknél az ujjlenyomat olvasó szokott így viselkedni feloldáskor. Nálam is előjött, nem egyedi eset.

(#4071) gonorrea


gonorrea
senior tag

9.0.7 update-et felrakta már valaki?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4072) simkoG válasza gonorrea (#4071) üzenetére


simkoG
csendes tag

Igen, a szokásosnál tovább tartott a telepités. Amúgy semmi nagy dolog, ahogy olvastam.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4073) ZeroX92P válasza gonorrea (#4071) üzenetére


ZeroX92P
tag

Így hogy felhivtad rá a figyelmem így fel :D volte profilt elállítja, vissza kell állítani akit ez érint.

(#4074) kenccsi válasza C64 (#4069) üzenetére


kenccsi
tag

Igen, Pie óta sajnos ilyen. Túl deep sleepbe teszi magát a telefon..

Én vissza is álltam már az ilyen kis bugok miatt 8.1-re

(#4075) C64 válasza kenccsi (#4074) üzenetére


C64
őstag

Akkor nem csak én szenvedek ezzel. Több 5T is ugyanezt csinálta nálam, azért kérdeztem, mert HW hiba nem lehet.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4076) C64


C64
őstag

Üvegfóliából melyiket ajánljátok? Ami esztétikus is, nem feltűnő, és megbízható.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4077) vacs válasza C64 (#4076) üzenetére


vacs
veterán

Szerintem MAIJIEKE!
Évek óta ezt használom, jelenleg a negyedik van rajta, eddig megvédte a kijelzőmet!
Tegnap jött meg nekem az újabb 2 db, így néz ki!

(^)(>.<)(^)

(#4078) simkoG válasza vacs (#4077) üzenetére


simkoG
csendes tag

Ez nem olyan, hogy a felső részen lévő hangszóró- és kamera kivágásnál vékonyabb az üveg?

Olyan, mintha 2 réteg helyett itt csak 1 lenne. Nekem itt 2-3 hét után annyi zsebszösz bemászott az üveg alá, hogy az első kamera már nem látott át rajta.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4079) vacs válasza simkoG (#4078) üzenetére


vacs
veterán

Kedvedért megnéztem és a felső kivágásoknál csak az értesítési led-nél van üveg (bal szélen), a másik három lyuknál semmi nincs!
Mint már írtam, én évek óta ezt használom, jelenleg a negyedik van rajta, nem vettem észre semmilyen zsebszöszt se a kameránál, se a szenzoroknál!
Én maximális elégedett vagyok!

(^)(>.<)(^)

(#4080) kcsa válasza simkoG (#4078) üzenetére


kcsa
veterán

Az nem vékonyabb, hanem ott hiányzik a ragasztó. Ezért megy be a zsebszösz is.

(#4081) zizidor


zizidor
senior tag

Ilyet használok én is, mint a linkelt, de csak a hangszórónál és a szenzornál van kivágás, a kameránál nincs.

Régebben kétféle méretben lehetett kapni. Egyik pont akkora volt mint a kijelző, a másik körben kb. 1-1 mm-rel szűkebb. Emiatt a nagyobbik nem feküdt fel teljesen (a kijelző enyhén ívelt széle miatt), nem tapadt rendesen a ragasztó, és a résben összegyűlt a kosz. A kisebbik viszont pontosan fedi a sík részt és ott rendesen tapad is.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4082) gattolino válasza YAS-dude (#4068) üzenetére


gattolino
senior tag

Nem érted! Magától villan fel mikor nyugalmi állapotban van. Játék közben meg csörög mikor hív valaki és kihangosító be van kapcsolva. Kellemetlen tömegközlekedés közben

Vivo X90 Pro Plus

(#4083) gattolino válasza C64 (#4069) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem az ujjlenyomat olvasó nem reagál néha. Na nem baj, majd jött frissítés. Majd hátha megoldja a gondokat

Vivo X90 Pro Plus

(#4084) gattolino válasza vacs (#4079) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem még mindig gyári fólia van rajta. Nem akarom lecserélni annyira bevált. Mondjuk már pár helyen sérült a fólia, de sztem még mindig jobb mint egy utángyártott valami..

Vivo X90 Pro Plus

(#4085) kenccsi válasza gattolino (#4082) üzenetére


kenccsi
tag

Játék közben kihangosító az a "játék mód" miatt lehet. Menj be a beállításokba keress "játék mód"-ra és a legelső lehetőség: "hívások fogadása hangszórón keresztül" nincs benyomva?

Az ujjlenyomatos problémára meg szerintem pie-ban már nem lesz fix.. :(

[ Szerkesztve ]

(#4086) gattolino válasza kenccsi (#4085) üzenetére


gattolino
senior tag

Most jött frissítés. Eddig nem észleltem hibát az ujjlenyomat olvasóval

Vivo X90 Pro Plus

(#4087) simkoG


simkoG
csendes tag

Használja valaki a Játék módot? Ha igen, működik egyáltalán? Én a videó nézős appokhoz (Youtube, Netflix) állítottam be, hogy ha nézem, de ugorjon az arcomba az óriási értesítési sáv.

How to show notifications
Block

Appot megnyitva előjön az értesítés, hogy "Gaming mode is on" blabla... Viszont az értesítések ugyanúgy jönnek. Régebben az még egy ideig megoldás volt, hogy az adott alkalmazást kivettem a játék mód listából, majd visszatettem. Már ez sem működik. Ugyanúgy jönnek az értesítések értesítési sávval / hanggal továbbra is.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4088) kenccsi válasza gattolino (#4086) üzenetére


kenccsi
tag

Köszi, felraktam és én is tesztelem. ;)

(#4089) escape


escape
aktív tag

Sziasztok. Olyan üveg kijelzővédőt keresnék amin nincs fekete keret egyáltalán. Létezik ilyen és ha igen melyiket ajánlanátok? Köszi előre is.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#4090) zizidor válasza escape (#4089) üzenetére


zizidor
senior tag

Elvileg létezik, de konkrét ajánlatot nem tudok mondani. Esetleg az értékelés alapján...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4091) zizidor


zizidor
senior tag

Jé, a 9.0.8 verziót nem a júliusi, hanem az augusztusi biztonsági csomaggal adták ki...

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4092) gattolino válasza zizidor (#4091) üzenetére


gattolino
senior tag

Meg is lepett. Lesz amúgy Android 10?

Vivo X90 Pro Plus

(#4093) simkoG válasza escape (#4089) üzenetére


simkoG
csendes tag

Létezik, nekem olyan van (ebay). Konkrét baj nincs vele, viszont a lekerekítés előtt 1-1 milliméterrel hamarabb van a "fólia" széle. Mondjuk nekem ez a tokok miatt pont előnyös.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4094) simkoG válasza gattolino (#4092) üzenetére


simkoG
csendes tag

(#4095) vacs válasza escape (#4089) üzenetére


vacs
veterán

Nillkin gyárt ilyen üveget, nekem is volt!
Egy problémám volt vele, hogy ha az értesítési sávot akartam lehúzni, akkor bele szokott "akadni" az újjam az üveg szélébe!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4096) zizidor válasza gattolino (#4092) üzenetére


zizidor
senior tag

Jó kérdés. Az 5T '17 novemberben jelent meg Android 7-tel. Általában 2 évig vagy 2 főverzióig van támogatás a mobilokra, bár ez csak amolyan gyakorlati tapasztalat, és a OnePlus ennél tovább is támogatja a mobiljait (eddig még). Attól is függ, hogy a 10-re milyen hardveres feltételek vannak, nem néztem utána.

Előzőleg Sony mobilom volt, ők is tolták az új verziókat még a régebbi modellekre is. Aztán jöttem én, vettem egy Z5-öt, és amikor az életciklusa elérte a 2 évet, egyből kukázták is. Ezért aztán saját tapasztalatból vannak fenntartásaim a frissítésekkel.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4097) zizidor válasza simkoG (#4093) üzenetére


zizidor
senior tag

Az 1-1 mm pont előnyös a szélek lekerekítése miatt is. Amelyik teljesen fedi, az a szélén nem fekszik fel, körben "levegős". Vannak videók, ahol szilikonzsírral meg olajokkal kezelgetik, hogy töltse ki a rést. :F

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4098) gattolino válasza gattolino (#4092) üzenetére


gattolino
senior tag

Ilyenkor szokták elrontani az üzemidő drasztikus csökkenésével a telefont? A Q-ra gondolok, vagy mi lesz a neve. Első Oneplus telefonom és hosszú távra tervezek vele. Decemberben lesz 2 éves

Vivo X90 Pro Plus

(#4099) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Mintha 9.0.8 javította volna a fényerő bugot. Nem tudom másnál jelentkezett-e, de ezelőtt ha kitekertem maxra sem tudtam néha elolvasni a kijelzőt az utcán. Most megint jó lett.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4100) YAS-dude válasza gattolino (#4098) üzenetére


YAS-dude
őstag

A gyerek op3-asán nem rontott az üzemidőn a pie...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.