Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#426) nyisziati válasza Gargouille (#392) üzenetére


nyisziati
veterán

"Azt azért ne feledd el, hogy nem a gyerek döntött úgy, hogy meg akar születni és "élősködni" a szülei nyakán... "
A születés egy dolog. Az viszont, hogy nagyjából semennyire nem becsülik a kölkök (illetve jelentős hányaduk) a szülőket, ez már döntés kérdése. Főleg, hogy 30 éves koruk után is az ő nyakukon élősködnek, és nem hajlandók önálló életre. Ez megintcsak döntés.

" és a tiszteletet sem lehet "elvárni", azt csak kiérdemelni lehet."
Ez egy óriási tévedés. Amíg meg nem tanítod a fiatalt a TISZTELET fogalmára, hogy TUDATOSAN a tőled - vagy generációdtól - kapott életfeltételekért, törődésért stb. cserébe TISZTELETTEL tartozik, addig erre kevés esély van, hogy MAGÁTÓL megadja.

"Hovatovább az OK boomer sajnos rendben van (mondom ezt 2 gyerekes apukaként) mivel valóban a most középkorú / idősebb generációnak köszönheti a fiatalság azt a világot amiben felnőni és érvényesülni kénytelen."
NA NEEEE. Most te komolyan azt akarod mondani, hogy most ROSSZABB élni, mint 30 éve?
Olvasd már el a posztot légyszíves. Mert én a '70-es, '80-as években nőttem fel, és azt tudom mondani, hogy most SOKKAL jobb.
Hovatovább SOHA nem volt ilyen jó dolga a magyarnak (meg úgy általában az embernek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.