Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) E.Kaufmann válasza samujózsi (#300) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

nyikto nyet szuszvujet? Az mit jelent? Máskor is hallottam már

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#302) samujózsi válasza E.Kaufmann (#301) üzenetére


samujózsi
tag

Lehet, hogy никто не отсутствует helyesen. Senki sem hiányzik.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#303) Degeczi válasza samujózsi (#300) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, mi valóban fordított sorrendben mondtuk, "Я докладываю вам"-ként, de az osztálylétszámmal szerencsére nem kellett vacakolnunk, csak a "szivódnyá nyiktó nye ácurcvujet"-tel folytatva.

(#304) negro


negro
őstag

Ez azert vicc, hogy az en szuleim is mindig ezt mondtak fel mikor szoba kerul egy kis nosztalgia. Ennyit tudnak, illetve gyakorlatilag ezt seggeltek be oroszbol es lefott a kave. Tenyleg ennyi maradt meg oroszbol ennek a generacionak? Ergo nulla. Sok ertelem volt ezeknek az oraknak akkor :)

Ma meg ha tudsz oroszul hatalmas osszegeket lehet kaszalni mivel "senki" nem beszeli.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#305) nyisziati válasza Degeczi (#294) üzenetére


nyisziati
veterán

'88 nyarán volt két hét "kísérleti adás" a TV 2-n, ami ugye ma már MTV 2. Ez FOLYAMATOS 2 hetet jelentett, ami önmagában szenzáció volt, de ami méginkább nagy szám volt, hogy csomó sorozat, rajzfilm, élő adások, külön délelőtti műsorok mentek, plusz annyi film, mint máskor fél év alatt.
Bulvárosodott a TV, ma így mondanánk.
Utána szűnt meg teljesen a hétfői szünnap, én így emlékszem.

(#306) samujózsi válasza negro (#304) üzenetére


samujózsi
tag

Я твой слуга, Я твой работник.
Ennyit még tudok. :DD
(Kraftwerk, Man Machine azt hiszem)
Azért ha megerőltetném magam, tudnék pár szót, de nyelvtanra már nem emlékszem. Angolból két-három hónap után már tudtam annyit, hogy a doksikat megértsem, kellett még pár, hogy a kétirányú kommunikáció se okozzon gondot.
Az orosdzal leginkább az lehetett a gond, hogy semmire sem használtuk, plusz volt egy zsigeri ellenkezés is a "mocsok ruszkikkal" szemben.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#307) E.Kaufmann válasza nyisziati (#305) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkoriban jöttek a Hupikék?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#308) zolmesz válasza negro (#304) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Ahogy eljött a rendszerváltás 89-ben, már lehetett utálni az oroszt és nem is volt kötelező tanulni, mindenki örült és ment is a levesbe azonnal. Aztán meg ha az ember a napi életben nem használja, mert pl. kőműves lesz belőle, akkor el is felejti.
Az általánosban én még oroszul tanultam, utolsó 2 évben fakultáció keretén belül kezdtem el angolul is. 1989-ben kezdtem a középiskolát, ott pedig már csak az angol volt, mint idegen nyelv tanulás (illetve másik osztályban német).
Sok minden így nekem sem maradt meg az oroszból, de egy-két szó igen, meg a betűket is fel-felismerem :)

(#309) Degeczi válasza nyisziati (#305) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kb. igen: a korábban linkelt napilap TV műsor oldalaiból is az jön át, h 1988 őszétől egyre sűrűbben volt hétfőnként délutáni adás, végül 1989-től állandó.

(#310) negro válasza samujózsi (#306) üzenetére


negro
őstag

Na igen, kivancsi lennek, hogy bar kotelezo volt de meg se beszeli egy generacionyi ember es ebben mennyi, illetve mekkora szerepe volt a diaknak illetve tanaroknak? angolbol nekem van egy nemzetkozi kozepfokum amit alt. illetve kozepiskolas eveim alatt szedtem fel eleg volt ehez.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#311) nyisziati válasza E.Kaufmann (#307) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem igen.
Sőt, mintha a Sógun összes részét is akkor adták volna le, minden este egy részt.

(#312) Degeczi válasza samujózsi (#306) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, főként az orosz uralom miatt volt ellenszenves a nyelvük tanulása, és jórészt mindenki onnan. Mesélte is vki (talán Moldova?) anekdotaként, h vmi itt rendezett nemzetközi boxviadalon a küzdőtérről csak annyit hallott ki, h "hajrá, Szergej!", csodálkozva ment közelebb - és mondták neki, h persze, román az ellenfele... :)

Apámnak meg a 60-as években még negatív jelzésként került rá a káderlapjára, h "beszél angolul" - hiszen minek is az, mert ami fontos szakirodalom, azt az elvtársak már úgyis lefordították vagy oroszra, vagy min. németre...

(#313) negro válasza zolmesz (#308) üzenetére


negro
őstag

Szerencsere mar nekem is nemet vs angol volt.
Erdekes mennyit valtozott a vilag, en 4 eve, hogy dolgoztam kint Gorogorszagban 5* -os grand hotelben es ott hatalmas munkaero hiany volt oroszul tudo alkalmazotbol. Vadaszni kellett oket. De akar 5 eve Olaszorszagban is pl. megprobalkoztam az akkori Ex-el es konretan csak oroszul tudokat vettek volna fel, kerestek...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#314) nyunyu válasza E.Kaufmann (#307) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkoriban jöttek a Hupikék

Másodikos voltam, amikor nem engedett haza a napközis tanerő, hogy videóra tudjam venni a délután 4 vagy 5-kor kezdődő első Hupikék részt, szóval a '88 az reális.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#315) E.Kaufmann válasza nyunyu (#314) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azok a tanárok... :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#316) Vesa válasza negro (#249) üzenetére


Vesa
veterán

"20-on evesen is rogton foldhoz verik magukat mint egy 4 eves. en csak 35 vagyok de akkora kulombseg van akar egy 5 evvel fiatabbnal is, hogy egetvero."

Semmi különbség nincs! Én közel 50 vagyok, de hagyjuk már ezt a "bezzeg az én generációm" mantrát. Pont annyi kukagép volt közüttünk is, csak nem láttad, mert nem volt internet és Insta. A korábbi generáció szemében meg mi voltunk a nagyarcú idióták a szexuális forradalommal, a motorozással, meg az MusicTV-vel és egyebekkel. Ezek pont olyan idegennek hatottak az akkori idősek szemében, mint ma egyeseknek az insta és a többi (azért írtam, hogy "egyeseknek", mert nem mindenki ilyen, pl. én tudatosan nem akarom elfelejeteni, milyen volt a fiatalságom és még véletlenül sem fogom lesajnálni a mai generációt csak azért, mert számukra más a fontos mint nekem volt. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi világukat mi építettük fel nekik, ha bárkinek baja van velük, akkor talán előbb a saját generációnál kéne keresgélni a probléma okait).

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#317) nyunyu válasza E.Kaufmann (#315) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerencsére harmadikra elment nyugdíjba, így a favonalzós körmösöktől is megszabadultunk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#318) nyisziati válasza Vesa (#316) üzenetére


nyisziati
veterán

Dehogynincs különbség. Nekem a kezem alá adtak pár 18-20 év körüli egyedet, hogy tanítgassam őket a szakma rejtelmeire, hát kb. siralmas volt a végeredmény. Tízből kb. 1(!) embert lehetett tanítani, a többiek hajlandóságot se mutattak a fizikai fortélyok elsajátítására. 30 év fölöttiekre kellett lecserélni a gang-et, ha dolgozni is akartunk.

Fiatalkoromban ezek az arányok PONT FORDÍTVA működtek. Ebben persze az atyai nevelés (és pofonok) is közrejátszottak, de mára ezek hiánycikké váltak.
Úgyhogy óriási hazugságnak tartom, hogy nincs változás. De bizony van, nem is kicsi. Ezek a kölkök fizikai munkát maximum nagyon kis arányban fognak végezni, egy sima mosogatásra/takarításra nem bírod a zömét rávenni.
Ami 30-40 éve ALAP volt. A többi munka erre jött rá.

(#319) E.Kaufmann válasza nyunyu (#317) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálunk is volt pálcás, viszont már valami kezdődött (lehet vitatkozni milyen irányba), ugyanis egyszer valaki azért kapott hasonlót, mert iskolán kívüli tevékenység során az illető osztálytársam lopott egy almát zöldségstandról, észrevették és kapott valami körmöst vagy pálcást, viszont ezután bejöttek a szülei pampogni, hogy képzeli a tanárnő a fenyítést a srác ezen tettéért...

Mondjuk óvodásként én se tiszteltem annyira a magántulajdont, valami kis játékfigura, ami hasonlított a legó emberhez, csak épp nagyobb volt, meg nem olyan szögletes (nagyon divatos volt akkoriban, különböző festett és műanyag ruházattal) került hozzám "véletlenül", de végül csak visszakerült a gazdájához.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#320) Vesa válasza nyisziati (#318) üzenetére


Vesa
veterán

Vagy esetleg ma már mások a célok??? Ez nem egyenlő azzal, hogy nem is akar dolgozni. Én sem akartam bányásznak meg öntőmunkásnak állni a 80-as évek elején, pedig akkoriban azok még általános szakmának számítottak. Ha beosztottak volna ilyen munkára, le se sz*rtam volna. Ellenben napi 15 órát voltam képes elektronikai áramköröket építeni már akkor, mert az érdekelt.

Lehet, hogy nem a saját néhány mintás tapasztalatod alapján kéne megítélni egy egész generációt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a mai generációkkal nincsen probléma, mert van, azt viszont állítom, hogy semmivel sincs több, mint a miénkben volt. Akkor is rengeteg munkakerülő volt, sőt, sokkal több. Tele volt a kocsma trógerekkel már akkoriban is.

A tudomány a valóság költészete!

(#321) Vesa


Vesa
veterán

Egyébként erről jut eszembe, ha már nosztalgia gyerekszemmel: Annak idején alig vártam, hogy megjelenjen az aktuális Rádiótechnika évkönyv. Rengeteg áramkört építettem meg belőle, így utólag visszagondolva, rettentő felelőtlenül és balesetveszélyesen (pl. Vas-Kloridos NYÁK maratás otthon egy lavórban). Még létezett a COCOM lista, sajnos számos alkatrész beszerezhetetlen volt, az orosz megfelelői pedig rendre katasztrofális minsőgéűek voltak, hamar letettünk arról, hogy ez utóbbiakat használjuk (emlékszik még valaki azokra a rettenetes hasmenés-barna színű IC-kre)? :)

A másik nagy népszerűségnek örvendő hobbi annak idején a vasútmodelezés volt. Nekem is volt terepasztalom, bár ott sem annyira a vasút érdekelt, sokkal inkább az elektronika és automatizálás fogott meg benne. Azán ott voltak még a rádióamatőrök, akik azon versengtek, ki tud minél távolabbi kollégával kapcsolatot teremteni. Mindezt rettentő elmaradott technikával, legtöbbször saját tákolású eszközökkel oldottuk meg, mert nem volt más.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#322) nyisziati válasza Vesa (#320) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt nekem nem adod be.
A '80-as években dolgoztam kocsmázós segédmunkásokkal, "trógerekkel", ugye, de azok reggel 7-től este 6-ig simán hordták a téglát, maltert stb.
A mai bokasálas gyerekekkel próbáld ezt megcsináltatni.

Mondom, egy takarításra nem bírod rávenni őket. Láttam már eleget közelről. Ha az anyjuk/nagyanyjuk nem mosna/főzne/takarítana rájuk, kb. éhenhalnának, vagy a kosz megenné őket.

(#323) Degeczi válasza Vesa (#321) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hehe, nekem is lett kidobva rácsöppent vasklorid miatt melegítőm :)
(csak nem lavórban, hanem régi lábasban, mert melegítve gyorsult a folyamat)

(#324) Vesa válasza nyisziati (#322) üzenetére


Vesa
veterán

Nem akarok beadni semmit, nyilvánvalóan apró mintával dolgozol, és abból vetítesz -tévesen-, egy komplett generációra. Én meg rengeteg olyan fiatalt látok a munkám kapcsán, akik mind egyetemet végeztek vagy éppen oda járnak, minimum két nyelven már folyékonyan beszélnek, és vág az eszük mint a penge. Mégsem fogom azt állítani, hogy az egész mai generéáció ilyen lenne. A munkásokat meg hagyjuk, látjuk az út szélén mi megy (nem fiatalok). Egy dolgozik, 10 meg csak nézi és lapátot támaszt. Pont ilyen arányban működött korábban is.

A tudomány a valóság költészete!

(#325) llax válasza Vesa (#324) üzenetére


llax
senior tag

Némileg talán torzítja a képet (és az arányokat), hogy abból az emlegetett korosztályól aki tényleg tenni akar, az egy másik ország határain belül teszi...
A másik: aki az általános iskola alsó tagozatán jó eredménnyel túljutott (=alap matek normálisan megy - soknak nem...), az ma (Mo.-n) nem akar alkalmazottként kétkezi munkát végezni. Az olyat maximálisan megértem...

(#326) llax válasza Degeczi (#323) üzenetére


llax
senior tag

Volt idő, amikor kb. minden ruhám úgy végezte :)

(#327) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Aki ráér itt keresgélhet mikortól van minden hétfőn adás
https://library.hungaricana.hu
az tuti, hogy 1988 októberben még vannak üres hétfők amikor csak az mtv2-n vannak körzeti studiók

egyébként is érdemes a nagyon szépre emlékezőknek olvasgatni a korabeli sajtót, pl ez mai szemmel elég kemény egy újságban

Meg az ilyenek

Rendezvények
Fiatal kisiparosok békemozgalmi vetélkedőjét rendezi meg ma 14 órai kezdettel a harkányi Művelődési Házban a KIOSZ Baranya Megyei Ifjúsági Bizottsága és a Siklósi KIOSZ Ifjúsági Bizottsága és KISZ-szervezete. A vetélkedőt megelőzően a kubai fiatalok helyzetéről tart tájékoztatót Humberto Hernandez, a Kubai Népköztársaság nagykövetségének tanácsosa, aki a HNF Baranya Megyei Bizottságának meghívására, a szoliraditási hónap jegyében érkezik Harkányba. A vetélkedő után a megyei KIOSZ Iparos Színköre ad vidám műsort.

és ez 1988 vége, nem 1965

[ Szerkesztve ]

(#328) nyisziati válasza llax (#325) üzenetére


nyisziati
veterán

Itt nemcsak a kétkezi munkáról van szó, hanem a munka melletti egyéb feladatokról is. Annó anyám megtanított kb. mindenre - mosni, főzni, takarítani, vasalni, stoppolni stb. A mai gyerekek meg kb. semmi.
A másik meg, hogy olyanokról beszéltem, akik kétkezi munkára lettek "predesztinálva", azaz már egy szakmunkásvizsgát is kínlódva tettek le, ENNEK ELLENÉRE alig lehet rávenni őket arra, hogy dolgozzanak.

(#329) b. válasza E.Kaufmann (#307) üzenetére


b.
félisten

meg nagy nyitás volt nyugatra '91 ben Vasárnap 17.00 től a családi Disney délután. Váratlan utazás, Kacsa mesék,Chip and Dale, Balu kapitány, Aladdin :)

Amikor leesett egy nagy hó egyszer rendkívüli adás volt hétfőn és életemben először akkor láttam Rózsaszín Párducot és az Atom Antit. :DDD

Volt felénk egy IFI klub az úttörő házban ( úgy hívták a Művelődési ifjúsági házat) és néha lenyomtak alámondásos videókat,a lengyel piacról beszerzett cuccokat. Ott láttam először a Nindzsa színrelép című filmet, felejthetetlen élmény a mai napig, hogy izgultam rajt .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#330) llax válasza nyisziati (#328) üzenetére


llax
senior tag

Ez a probléma egyáltalán nem friss. Láttam, mi zajlik a helyi mezőgazdasági vállalkozóknál (közelben vannak, család ismerősei, sokat lógtam ott). A nyári gyakorlatra érkező gépszerelő-gépkezelő tanulók munkamorálja arra volt elég, hogy kb. 3-ból 2-t kapálni küldjenek és onnét is haza zavarják... Mindez 20-25 éve. Mostanra kb. az ők gyerekeik vannak hasonló korban. Most 3-ból az az 1 elég könnyen külföldön köt ki...

(#331) nyisziati válasza llax (#330) üzenetére


nyisziati
veterán

Akkor én élek elit környéken, itt 20-30-40 évvel ezelőtt mindenki dolgozott meg házimunkázott, mint a kisangyal.
Ez a nagy lepukkantság, lustaság, nihil egy 10 éve kezdett divat lenni.

(#332) Top cat válasza Degeczi (#323) üzenetére


Top cat
őstag

Én legelső alkalommal egy alumínium tálcába öntöttem a vas kloridot. Ugye nem kell mondanom mi történt. :DDD

(#333) llax válasza nyisziati (#331) üzenetére


llax
senior tag

Ahol én élek, ahhoz képest az ország nagy része elit környék volt a '90-es években (kicsit most is). Bejelentett munkahelyük csak a különféle közintézményekben dolgozóknak és a messzebbre bejáróknak volt... Aki haladni akart, az vagy megpattant, vagy beállt üzemanyagot-cigit-vodkát csempészni...
Akik akkor tanulók voltak, előttük is hasonló jövőkép volt: papírral is csak feketén, napszámért van munka, vagy megy innét, vagy sürgősen szerez egy nagy tankos dízel autót, hogy tudjon üzemanyagot szállítani a feketén foglalkoztató mg. termelők munkagépeibe...
Nyugdíj??? Itt a többségnek 6-8 év kiesett...

[ Szerkesztve ]

(#334) Vladi válasza llax (#333) üzenetére


Vladi
nagyúr

"üzemanyagot-cigit-vodkát csempészni..."

Öööö ennek aterületnek a neve nem sz-el kezdődik és abolcsra végződik? :DDD

Nihilt én is tapasztalom, valami borzalom. De ez társadalmi jelenség. Fentebb olvastam a 40+ évesen még a szülei segítik... hááát. Én 35-óta inkább adok anyámnak, mint fordítva. :U

Igaz, hogy csak női magazinban olvastam ( nemröhög :DDD ) ez is mredek azért:
"a mai 50-60 évesek még nem készületek fel rá, hogy nagyszülők legyenek."
ba+! Akkor mikor készül fel? 70 évesen? Oszt másnap meghó? :DDD :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#335) llax válasza Vladi (#334) üzenetére


llax
senior tag

Talált, süllyedt :)
Mondjuk a két szomszéd megye is erősen érintett volt.

"Fentebb olvastam a 40+ évesen még a szülei segítik..."

Minden attól függ hogyan alakulnak a jövedelmek arányai. Esetleg a szülők egzisztenciálisan kellően "stabilizálták" magukat még korábban, a mai (különösen vidéki, még inkább falusi) 30-as 40-es korosztálynak erre lényegesen rosszabbak az esélyei. Pl. a környékemen haladáshoz is elegendő (nem csak napról-napra élni) bér jó ha 10-ből 2-3-nak jut...

[ Szerkesztve ]

(#336) #22743424


#22743424
törölt tag

Valaki utazott ilyen busszal?
alt="" title=""
Néha gyerekként utaztam vele a másik faluba mamámhoz és vissza de csak arra emlékszem, hogy sokszor lettem rajta rosszul ( sztem a kipufogó gáztól) és, hogy finoman fejezzem ki magam az elfogyasztott étel nem maradt meg a gyomorban :D Gyerekként sokat durrangattunk carbiddal már nem tudom ki szerezte meg honnan de iszonyat nagyot szólt :)
Nekünk az első autónk egy skoda MB1000 típusú gépjármű volt. A mai napig emlékszem a rendszámra CU-87-71 majd ezt követően egy zsiga1200-as. :)

[ Szerkesztve ]

(#337) Hieronymus válasza #22743424 (#182) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Valamilyen szinten a kisdobosság, az úttörőség a katonaság tiszteletre, alázatra és kötelességtudatra tanította az embert."

Ez ugye a teória. A gyakorlat egy kicsit más volt.

Főleg a katonaság volt az a hely, ahol az alázat és kötelességtudat okán a katona dolgozhatott mások helyett is, folyamatosan.
Azok helyett kellett dolgozniuk akik hiányában voltak ezen tulajdonságoknak.
Mint minden zártabb közösségben gyorsan alakul ki, ki hova tartozik. Aki nem volt elég élelmes, az dolgozhatott folyamatosan. A legfelső bűvös körben tartozók meg jobban éltek mint "otthon", szinte bármit megtehettek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#338) samujózsi válasza #22743424 (#336) üzenetére


samujózsi
tag

Én igen. Egyszer. Csak arra emlékszem, hogy puha, rugós, de kicsi, ezért kényelmetlen műbőr ülései voltak.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#339) Hieronymus válasza #22743424 (#336) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én igen.

Nem a kipufogóháztól hánytál.

Ezek a buszok leginkább a hajókra hasonlítottak. Folyamatosan hajó jellegű mozgásban voltak. Zalán rossz volt a lengés csillapításuk, nem tudom. A felnőttek egy részét is megviselte a hosszabb út.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#340) #22743424 válasza Hieronymus (#339) üzenetére


#22743424
törölt tag

Az lehet :)

(#341) Luzso


Luzso
tag

Nekünk hétfőn gyulladt ki a Videoton tévénk, adásszünet volt és akkor játszhattam a Videoton tv focival. 86 környéke lehetett.

XBox: TannishComa036, LG G3

(#342) plman


plman
tag

Nagyin jó írás.

Én ugyan csak 1985 novemberében születtem, így saját élményem (pontosabban emlékem) az előző rendszerből gyakorlatilag nincs. Csupán emlékfoszlányok vannak, amikor az orosz kivonuláskor figyeltük a marha hosszú katonavonatokat a közeli vasútállomáson de kb ennyi.
Ennek ellenére sok dolog ismerős volt nekem is, ha máshonnan nem is, de a szüleim, idősebb rokonok, ismerősök elmeséléseiből. Ami nagyon megmaradt nekem, azok a nyarak. Mi egy nagyvárosban laktunk, igaz annak egy kertvárosias részén, szóval nem a panel és betonrengetegben nőttem fel. Suli időben a tanítás után, hétvégéken, tavasszal, kora ősszel, amikor már vagy még elég jó idő volt hozzá akkor ment a foci, kerékpározás, bunkerépítés, a közeli erdőben, télen hógolyócsata hóemberépítés stb. akkor még tényleg az volt, hogy tartósan fagypont alatt pont a hőmérséklet még nappal is szóval a hóemberek akár két hónapig is megmaradtak.
Nyáron pedig ahogy véget ért a suli, egy két nap még otthon de aztán irány a nagyiékhoz falura pontosabban tanyára és csak valamikor augusztus huszadika után jöttem haza, tehát gyakorlatilag az egész nyarat ott töltöttem az uncsitesókkal, mivel ők is jöttek más városokból. Általában 2-3 alkalommal a szüleink is jöttek egy-egy hétre megnézni, hogy mi van velünk. persze nyilván összebeszéltek általában és egyszerre jöttek. A faluban mindig augusztus 20 után volt a búcsú az volt a nyárzáró számunkra utána mindenki irány haza készülődés lelkiekben a sulira. az fix volt hogy akkor az egész rokonságnak ott kellett lenni. ment a sztorizgatás ezerrel ki milyen hülyeségeket csinált fiatal korában stb. Zseniális nyarak voltak pedig nem volt mobil meg internet meg számítógép.
Ja és anyu (mivel az ő szüleinél voltak ezek a nyarak) és a nagybátyáim, és nagynénéim (anyuék 6 voltak testvérek) mindig magázták a mamáékat, sőt még a mamáék is egymást a papával oda vissza, egyszer nem halottam, hogy rajtunk az unokákon kívül bármelyikük is letegezte volna őket, pedig korántsem voltak vaskalapos nagyszülők. egyedül a mama vagy a papa valamelyik testvérétől (nekik is sok testvérük volt) halottam, hogy tegeződtek velük.

(#343) hokuszpk válasza negro (#304) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Sok ertelem volt ezeknek az oraknak akkor"

igyvan, mindenki utálta.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#344) Qtya72 válasza Vesa (#178) üzenetére


Qtya72
aktív tag

E kategóriával honnan tudnád milyen volt sorkatonának lenni?

(#345) hokuszpk válasza #22743424 (#336) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen. alsoban minden nap haza, amikor kb. negyedikes voltam, felenk akkor csereltek le az Ikarus 200-as sorozatra.
* megjegyzem harmadikos szakmunkastanulokent gyakorlaton szereltem ossze 200 -as alvazat, amikor a 22000 -es uzem elmaradt a tervtol.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#346) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Grat az íráshoz.
Ami Nekem hiányzik Leo dobozos jégkrém, talán volt pálcikás is, szerencsi szaloncukor, kék, rózsaszín csomagolású, és a marcipános, legalábbis itt dél-somogyi akkori nagyközségben ilyet is lehetett kapni.
Hiányzik a szerencsi boci csoki, váras csoki, -nem azok a förmedvények amiket most ezen a néven árulnak- rumba szelet.
'89-ben 17 évesen milyen lelkesek voltunk, hú most aztán jön a jóvilág, a rendszerváltás, csak éppen semmi féle rendszerváltás nem volt, csak pár ember felosztotta egymás közt a nemzeti vagyont, jött a szabadrablás, és a kizsákmányolás. Néhány ember -ilyen nagyon kevés van- tisztességes módon meggazdagodott, semmi baj, megdolgozott érte, élvezze. De a nagyrészük bizony hazudik, lop, csal, és ez így is marad, mert a törvény Őket védi immár 30 éve.
Ki gondolta volna '91-ben, hogy az akkori Ossian nóta 2020-ban aktuálisabb lesz mint bármikor.
Nyakkendős "urak" a tv-ből néznek,
Sok-sok mindent megígérnek.
Amíg ők lesznek, minden marad,
Hazudik mind, ne hagyd magad!

(#347) nyunyu válasza Qtya72 (#344) üzenetére


nyunyu
félisten

háború Esetén túsz?

Vagy valami hasonlót emlegetett a sorozótiszt, amikor 2000-ben folyamatban lévő egyetemi tanulmányaim ellenére be akartak rángatni, de az alkalmassági tesztből kiderült, hogy valószínűleg rosszul viselném a laktanyát.
Aztán elzavartak pszichomókushoz, hogy részletesebb értékelést kérnek a klausztrofóbiámról, meg a tömegiszonyomról a következő sorozásra.

Így maradtam le az utolsó turnusról.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#348) #22743424


#22743424
törölt tag

Nem tudom, hogy jól emlékszem-e de némelyik tv-hez adtak becsavarható esztergált falábat is. Mint a cikk írója én is a tisza mellett nőttem fel és tapogatóztunk akkoriban, hogy lehetett-e vagy sem az senkit nem érdekelt soha senkinek nem lett baja belőle.Egyszer úgy megijedtem egy csíkhalat kivéve azt hittem kígyó ez mind a mai napig bennem van. Annyi halat ettem gyerekként, hogy azóta sem tartozik a kedvenceim közé a tiszai hal :) Ami a cukrokat illeti imádtuk a krovka cukrot amit a városban lehetett kapni de annak mintha sokkal selymesebb íze lett volna mint a maiaknak . :)

(#349) Qtya72 válasza nyunyu (#347) üzenetére


Qtya72
aktív tag

????????????????????????????????

(#350) Vesa válasza Qtya72 (#344) üzenetére


Vesa
veterán

Egyrészt a testvérem kapcsán közelről láttam (ő vonult 4 évvel korábban), továbbá mivel rengeteg embert ismertem, rengeteg sorsot láttam testközelből. Azért kellett mindenáron megúsznom valahogy, mert nem akartam olyan mentális roncsként végezni, mint néhányuk (főleg, mivel igen rosszul tűröm a kényszerítést)...Nem kevés munkámba és pénzembe került. Nekem sikerült, másnak sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.