Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) samujózsi válasza Vladi (#600) üzenetére


samujózsi
tag

Eleve nekünk azt tanították, hogy a demokrácia a többség diktatúrája.
Nincs olyan társadalmi berendezkedés, ami ne nyomna el kisebb vagy nagyobb csoportokat. És az elnyomottak szempontjából a legdemokratikusabb állam is elnyomó diktatúra.
Elnyomás meg lehet vallási, politikai, gazdasági stb.
Kérdezz meg mondjuk egy éhbérért robotoló munkást vagy egy hajléktalant, mi a véleménye a saját országáról!

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#602) ooloo válasza E.Kaufmann (#594) üzenetére


ooloo
őstag

Amúgy igazad van ... valóban be lehet helyettesíteni a mai Magyar politikával is ... ( annál is inkább , mert a mai magyar politikát szinte csak a régi rendszer haszonélvezői , vagy azok leszármazottai művelik . Mutass nekem egy a régi rendszerben nem a "tűz" közelében lévő embert , vagy a leszármazottját , aki most a parlamentben csücsül . Nyilván akad , de nagyítóval kell keresni . :((( De aktuálpolitikáról nem beszélünk ! Megmondták , és jogos .

samujózsi : azt mondják , hogy most demokrácia van ! Szerinted most a többség diktál ? Ugyan úgy egy törpe kisebbség , mint annak idején .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#603) Vesa válasza bambano (#592) üzenetére


Vesa
veterán

Ismét csak a saját szubjektív véleményedet vetíted ki rám tényként, term. tévesen. A cikkhez szóltam hozzá, ami a szocializmust írta le gyerekszemmel. Én is leírtam a saját tapasztalataimat a szocializmusról, szintén gyerekszemmel (arra ki sem tértem, hogy a nagyszüleimtől mindent elvettek az elvtársak, 1 hetük volt elhagyni a házukat és az éttermet, amit kemény munkával egy életen át építettek fel. Mivel ez politikába hajló adat, ezért kérésednek megfelelően eddig nem írtam le, de itt most már érintenem kell). Számomra, gyerekként így nézett ki a szocializmus és távolról sem volt vidám! Természetesen nem szükséges ezt megértened, de a tényeken az sem fog változtatni!

A tudomány a valóság költészete!

(#604) Eastman válasza samujózsi (#601) üzenetére


Eastman
őstag

[link] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#605) E.Kaufmann válasza ooloo (#602) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Anti bá is megmondta, tetszettek volna forradalmat csinálni, viszont akkor lehet, keserűbb lenne ez a topic.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#606) nyisziati válasza samujózsi (#598) üzenetére


nyisziati
veterán

Például a mostani amerikai.
Történészek is egyetértenek benne, hogy ilyen békés világhatalom még sohasem volt, amelyik egyfelől maga is demokrata és a világon mindenütt ezt terjeszti.

(#607) E.Kaufmann válasza nyisziati (#606) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

"Szovjet történészek is egyetértenek benne, hogy ilyen békés világhatalom még sohasem volt, amelyik egyfelől maga is népi demokrata és a világon mindenütt ezt terjeszti." Pravda, 197x :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#608) nyisziati válasza E.Kaufmann (#607) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem ez nem igényel kommentárt, mindenki összehasonlíthatja az akkori életet a mostanival.

(#609) arnyekxxx válasza E.Kaufmann (#607) üzenetére


arnyekxxx
veterán

:C

(#610) E.Kaufmann válasza nyisziati (#608) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van aki cirkusszal, van aki kenyérrel, a rómaiak mindkettőt adtak.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#611) nyisziati válasza E.Kaufmann (#610) üzenetére


nyisziati
veterán

Az amcsik meg ezek mellé a világtörténelem eddigi legteljesebb szabadságjogait is.
A tele has és szem nem minden.

(#612) arnyekxxx válasza nyisziati (#611) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azért szerintem van jópár ország akik legalább annyira örülnek a békés amerikai demokráciaexportnak mint amennyire az amerikai indiánok örültek a fejlett európai kultúra amerikai földre terjeszésének az előző évszázadokban.

(#613) Hieronymus válasza samujózsi (#598) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Most nem azért, de mutass a világon egy olyan rendszert, ami nem elnyomó! Mondjuk az ókori Rómától napjainkig, földrajzi megkötés nélkül."

Azt gondolom, hogy az élhetőséget az elnyomás mértéke határozza meg.
A társadalom valamely mértékben mindig korlátozza a tagjait. Kivétel az anarchia, bár ez esetben nem lehet társadalomról beszélni.
Az orosz imperialista elnyomás alatt az volt megengedve, amit a törvények megengedtek.
Ma azt lehet megtenni, amit a törvény nem tilt. Ez azért minőségi eltérés.

Tökéletesen megmutatja a szocializmus értelmetlen korlátozó szellemét és szerepét a meggymagos ember története. [link]
Ma kb annyiszor lenne az év kisvállalkozója, ahányszor börtönbe küldték.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#614) D1Rect válasza arnyekxxx (#612) üzenetére


D1Rect
félisten

(tényleg csak zárójelben, de az indián "kultúra" egész más volt a valóságban mint amit a többség gondol róla)

(#615) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Indiánokról jut eszembe, hogy ON is legyen, én kaptam kisgyerekként cowboy készletet, játékpisztollyal, csillaggal (nem vörös ;] ) műbőr mellénnyel és kalappal, mely utóbbit később fel tudtam használni farsangon, öltönyhöz. Én voltam Jockey Ewing (bunkó kisgyerekek kedvéért, Dzsoki Júing :DDD ) pedig nem is annak indult, simán szintiző texasi akartam lenni, megelőzve FatBoySlim-et :D de Dzsokihoz jobban hasonlítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#616) bambano válasza nyisziati (#608) üzenetére


bambano
titán

de nem itt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#617) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#615) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igazi nevén J.R. Ewing, akit a magyarok "kedvéért" "Dzsoki"-sítottak. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#618) Snoop-y válasza ooloo (#602) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nemnem nem torpe kissebseg hanem egy kisebb torpe diktal ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#619) ooloo válasza Snoop-y (#618) üzenetére


ooloo
őstag

:C

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#620) Vesa válasza Hieronymus (#613) üzenetére


Vesa
veterán

A meggymagos embert én is fel akartam hozni, de úgy véltem, ráugrik valaki, hogy politikai tartalom. Pedig kiválóan mutatja az akkori állapotokat. Gyárigazgató sem azért lett valaki, mert értett hozzá, csak az számított, mennyire hithű komenyista. Gyakorlatilag semmi más nem számított.

A tudomány a valóság költészete!

(#621) Meggyi001 válasza cappa72 (#2) üzenetére

Régi szép emlékek....hát, eljárt felettünk az idő :) .....

https://gamergep.hu/

(#622) E.Kaufmann válasza Snoop-y (#618) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na szerintem ezért is ilyen, mert régóta viccelődtek ezen, igaz lehet csak így álltak bosszút Gyuszi báért és a rajta viccelődésért, aki szintén nehezen jutott volna be az NBA-be még nyakmerevítővel is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#623) samujózsi


samujózsi
tag

[link] - csak a képeket nézve... Nekem a gyerekkorom. Főleg a Corvin mozi előtt a sóder- vagy homokkupacba állított, elhagyott szerszámok :DDD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#624) Vladi válasza samujózsi (#623) üzenetére


Vladi
nagyúr

link.

Nyíregyháza Krúdy mozi. Nem tettek fel plakátot, hanem minden filmnél felfestették a címet meg valamilyen képet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#625) winhate


winhate
őstag

Zsenialis cikk! Egyszer ha lesz idom vegigolvasom. Sot. Tobb reszletben fogom elolvasni.
Mar varom az estet hogy folytassam.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#626) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi hogy megírtad! Jó volt olvasni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#627) Bird


Bird
addikt

Imádtam, különösen a puncs ízvilágút! :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#628) E.Kaufmann válasza Bird (#627) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#629) Vladi válasza Bird (#627) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úbakker, ezt mér nem gyártják?? :O :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#630) UnA válasza Vladi (#629) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért, mert már akkor is szörnyen gagyi minőség volt – csak nem tudtunk róla, mert nem volt más.

(#631) E.Kaufmann válasza UnA (#630) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a mai olcsó (de akár márkás) fagyiporok se dicsekedhetnek...
Most komolyan. Sikerült már valakinek rendes fagyit kevernie a Dr Nyócker termékeiből?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#632) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#631) üzenetére


Trailblazer
addikt

Miért, gyártanak kimondottan fagyiport?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#633) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#632) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ááá, dehogy:
[link]

Úgy néz ki, otthon nem te jársz az élelmiszerboltba ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#634) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#633) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem bizony. De otthon valóban nincs berendezve élelmiszerbolt. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#635) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#634) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig a kínai koronavírust elnézve, lehet nem ártana...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#636) Syl válasza E.Kaufmann (#635) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már vírus. Van ám hozzá app is! [link] :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#637) Qtya72 válasza E.Kaufmann (#633) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Csak meg se közelíti azt a jó kis habszifonos cuccot.

(#638) llax válasza UnA (#630) üzenetére


llax
senior tag

Vagy tudtunk róla, mert mondjuk volt olyan fagyis, akinek a csodájára jártak a környékről. Ettől függetlenül szerettem azokat a porokat is :) (Úgy, hogy közben egyéb édességet nem nagyon.) Ráadásul a suli mellett, így a napközisek is tudtak délben fagyizni + este, hazafelé is :)
Akkor még több is volt a faluban, az az egy máig megvan, igaz, kicsit lejjebb adott a minőségből, de a csokifagyi továbbra is csokiból, a gyümölcsfagyi gyümölcsből készül nála.

(#639) E.Kaufmann válasza Qtya72 (#637) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ne nekem mondd :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#640) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#635) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ne is mondd. Ma jött meg családtag Ázsiát átszállással érintve, van egy kis para...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#641) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#640) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:(, csak nem lesz baj...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#642) Szevam válasza Syl (#636) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ha már itt is feljött a koronakirály:

Egyetek propoliszos mézet! Jót tesz az immunrendszernek (kiütheti a koronavírust :D ) és a beporzó rovaroknak is!

Ki az akit kicsi korában propoliszos tinktúrával etettek? Nekem anyukám kockacukorra csepegtetett minden reggel :DDD.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#643) samujózsi válasza Szevam (#642) üzenetére


samujózsi
tag

Nem tudom... Nekem Roal Dahl Szuperpempője jut róla eszembe... :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#644) #22743424 válasza Szevam (#642) üzenetére


#22743424
törölt tag

Diana, egy csepp a kockacukorra. Na meg az elmaradhatatlan Pemetefű cukorka :DDD

(#645) Szevam válasza #22743424 (#644) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Jé...Ezt nem csak selyempapírba csomagolt olcsó cukorkaként lehetett venni? :D

Pemetefű ebből még ma is van, finom ám. :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#646) #22743424 válasza Szevam (#645) üzenetére


#22743424
törölt tag

Féldecis üvegben is. Huu mennyien vették ezt reggelente mikor reggel kilencig alkoholtilalom volt. :DDD UI:szoktam venni a mai napig pemetefű cukorkát. Ugyan úgy szétszakad a belső zacskó mint ezelőtt 40 évvel :D

[ Szerkesztve ]

(#647) E.Kaufmann válasza Szevam (#642) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amikor még nem volt Fórum és új fedett piac a helyén, a debreceni piacon vettünk propoliszos termékeket, igaz, az már talán rendszerváltás után volt, de nem sokkal. A környéken volt egy áruház műszaki részleggel, de ott lehet korábban jártunk, mindenesetre rémlik, hogy volt ott olyan VHS magnó, amin volt kis kijelző is, de nem a TV-be épített VHS-re gondolok.
A 90-es években mindenesetre izgibbek voltak a műszaki boltok és árukészleteik, de talán már a rendszerváltás előtt is. Most meg bemegyek az MM-be és nincs semmi érdekes, csak a sok műanyag kacat :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#648) E.Kaufmann válasza #22743424 (#646) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Erre mondta Hofi, hogy: "a kocsma ugyan zárva volt, de behaladt a munkás a 10 méterre a közértbe és ott volt a fél decis, a két decis a fél literes, egy literes, két literes... előre elvtársak!"

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#649) sztanozs válasza Szevam (#642) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekünk Multivitaplex-volt. Valami gej kanalas cucc.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#650) Csupingo válasza Szevam (#642) üzenetére


Csupingo
veterán

Amitől szép sárga lett a kockacukor? Nem torokfályásra adták, vagy köhögés ellen?
Olyanból kaptam sokszor. Érdekes módon főleg nagyszülőnél volt, itthon nem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.