Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bigrock válasza icemad (#800) üzenetére


bigrock
addikt

Régebben kevesebbet szívtak a jelmeztervezők :DDD

(#802) icemad válasza bigrock (#801) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lyally... :)

(#803) #22743424


#22743424
törölt tag

Ki emlékszik arra a játékpisztolyra amibe olyan szalagot kellett tenni aminek a közepén valamilyen durranó anyag volt. :DDD

(#804) Trailblazer válasza #22743424 (#803) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én igen! :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#805) bambano válasza #22743424 (#803) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kapszli-nak hívták... esetleg rózsakapszlinak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#806) ooloo válasza #22743424 (#803) üzenetére


ooloo
őstag

Ennek egy továbbfejlesztett verziója volt a rózsapatron . :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#807) icemad válasza #22743424 (#803) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én is emlékszem rá. Meg a kutyás perselyre.

Meg a zsekára és kamára is. De az lehet, hogy ezek borsodi játékok voltak.

(#808) arnyekxxx válasza #22743424 (#803) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ma is van ilyen, szalagos meg rózsapatronos pisztolyokat/puskákat is árulnak dögivel, fémből is, az embernek a nyála csorog a játékboltban 45évesen :)

(#809) ooloo


ooloo
őstag

Kaleidoszkóp ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#810) #22743424 válasza ooloo (#809) üzenetére


#22743424
törölt tag

Volt, csak az nem kötött le igazán.

(#811) ooloo válasza #22743424 (#810) üzenetére


ooloo
őstag

Na jó.. nem 20 évesen kell vele játszani .. ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#812) Top cat válasza #22743424 (#803) üzenetére


Top cat
őstag

Volt ilyen kulcstartóban is. Első alkalommal akkorát durrant, hogy elejtettem. :D

(#813) bigrock válasza icemad (#807) üzenetére


bigrock
addikt

A kama ismerős, ált.suliban minden szünetben nyomtunk egy meccset... A zseka, az nem ugrik be, mi volt. Szintén Made in Borsod: fából készített gokart, kormányozható golyóscsapágy kerekekkel. :) Az Avasról zúgtunk lefelé, persze fék nem volt rajta... Vót baj :)

(#814) E.Kaufmann válasza bigrock (#813) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nektek is flakonból kellett műfogsort fabrikálni a ballagási tablóhoz, mint Hadházi ismerősének? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#815) icemad válasza bigrock (#813) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szintén avasi? :D
A zsekát nagyon kicsi korunkban játszottuk (7-10 évesen) Kisautókat gurítottunk le egy domboldalban csinált pályán. A zseka volt az utolsó kocsi, azzal kellett eltalálni valamelyik másik kocsit. Akkor az lett a zseka. Amolyan fogócska matchboxokkal.
Olyan gokartosokat láttam, nagyon irigyeltem őket. De csak addig, amíg az egyik lány nem bukott egy hatalmasat. Nagyon csúnyán összetörte magát.
Meg a pedálos moszkvics is nagyon menő volt. Szerintem az egész avason vagy 3 gyereknek volt...
Nekünk volt VHS magnó, meg C64. Volt olyan hétvége, hogy 8 gyerek ült nálunk, és felváltva játszottunk. Anyum nem győzte hordani a lekváros kenyeret, a pufit meg a márka/dominó kólát. :DDD

(#816) Necroman_Mk2 válasza icemad (#815) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mi ezt egyszerűen autófogónak hívtuk.

(#799) arnyekxxx Ha gyereknek nem is, de modern ifjúsági filmnek szerintem elfogadható. A 12-es karika szövege amúgy is csak "nem ajánlott", esetleg "szülői felügyelet mellett ajánlott", azaz nem olyan határozott tiltás, mint egy 16-os vagy 18-as film esetében.

(#801) bigrock A fej még oké, mert azt szvsz nemigen lehetett volna jobban kivitelezni. De a tevepatára tényleg nincs mentség :))

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#817) 8th


8th
addikt

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam. A műveivel rajzfilmjeivel mennyi mindent hozzátett a gyerekkorunkhoz. Nyugodjon békében.

(#818) Trailblazer válasza 8th (#817) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, gyermekkorunk meghatározó írója volt. Isten nyugosztalja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#819) Necroman_Mk2 válasza 8th (#817) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#820) ooloo válasza Trailblazer (#818) üzenetére


ooloo
őstag

Lassan megyünk utána mi is ... a következő , lemorzsolódó generáció mi vagyunk . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#821) #22743424 válasza ooloo (#820) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erről a kézi morzsoló jut eszembe :DDD Te jó ég mennyit morzsoltam én kézzel :) 35 éve nem láttam élőben kézi morzsolót :)

(#822) ooloo válasza #22743424 (#821) üzenetére


ooloo
őstag

Mi kukoricacsutkával morzsoltuk le a kukoricaszemeket .... tata puszta kézzel . Egyem a lelkét . Ahogy öregszek , úgy hiányoznak egyre jobban a nagyszüleim .

Ez sem élő , de kézi morzsoló ...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#823) #22743424 válasza ooloo (#822) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ilyen is volt de a kézi hajtásúra gondoltam. :) Beraktad felül ,tekerted ahogy ment le úgy morzsolta a szemeket majd vissza feljött az üres csutka. :)

(#824) Trailblazer válasza ooloo (#820) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért hozzá képest feleannyi idősként még van idő ezen gondolkodni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#825) ooloo válasza #22743424 (#823) üzenetére


ooloo
őstag

Ááááá... Te erre gondoltál .

A tatáéknak is volt , de az ott rozsdásodott a fészerben . A fene tudja , miért nem használták . (?)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#826) dugo_ válasza ooloo (#825) üzenetére


dugo_
veterán

A nagypapának egy ezzel szinte teljesen megegyező háztáji barkács darabja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=foYVQMYKFyc

Máig működik, csak már nincs, aki foglalkozzon a kerttel.

Meg a jó kis Zetor 25...

[ Szerkesztve ]

(#827) #22743424 válasza ooloo (#825) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jajaja :R

dugo_
Tatámnak is volt valamilyen kézzel barkácsolt traktora. A biciklije dongó motoros volt. :) Igazi mesterember volt.Mondjuk a régi öregek szinte mindent maguk csináltak. Legalább is sokmindent meg tudtak csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#828) ooloo válasza dugo_ (#826) üzenetére


ooloo
őstag

Ez nem ér .... ez már gépesített morzsoló ! ;]
Most , hogy a videót néztem ... az jutott az eszembe , hogy azért nem használták , mert törte a szemeket és hagyott a csutkán . Régebben volt idő mindenre ... igaz az az idő napi 15-16 óra volt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#829) sztanozs válasza ooloo (#828) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem nagyon hagyott ez a csutkán, nem kellett sokat utána dolgozni. A szemeket is csak akkor törte, ha nem száradt még meg rendesen a kukorica. Bár ezt nem annyira szerettük, mint kézzel morzsolni, mert azzal elment néhány nap is, ezzel meg letudtuk egy fél nap alatt (és sokkal fárasztóbbnak is tűnt akkor).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#830) dugo_ válasza ooloo (#828) üzenetére


dugo_
veterán

Ezen csak a disznóknak volt morzsolva, utána pedig ment a szintén saját készítésű darálóba.:D

A maradék leszedése már a mi feladatunk volt a korábban linkelt tenyérbe húzható kézivel.

[ Szerkesztve ]

(#831) arnyekxxx válasza 8th (#817) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam.

Senkinek nem tűnt fel, hogy a Vuk az Fekete István regény?

(#832) 8th válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


8th
addikt

Bevallom a szegénységemet, nekem nem. Benéztem elég csúnyán. Valamiért hozzá csatoltam fejben. Talán a Vuk rajzfilm miatt. Akkoriban ment az is. :B

[ Szerkesztve ]

(#833) nyisziati


nyisziati
veterán

Origó lehozott egy interjút vele, pár hete készült.
Nemsokára jön egy teljes évad új Süsü. Bodrogi Gyulával. :)

(#834) #22743424 válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


#22743424
törölt tag

Magyarból 5-ös :DDD Én is átsiklottam felette rendesen :) :W

nyisziati
Nagyon várom, kíváncsi vagyok milyen lesz :)

(#835) ooloo válasza #22743424 (#834) üzenetére


ooloo
őstag

Remélem kellemesen csalódok ... habár illúzióim ( már ) nincsenek .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#836) refrigerator válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Hát igen..

(#837) E.Kaufmann válasza refrigerator (#836) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Talán azért nem, mert sikerült hasonló stílusú feldolgozást készíteni (elsőre!!!!) belőle, ami azért hasonlított Csukás alapú mesékre a történet komolyabb hangvétel ellenére. A Bogáncsnak (könyv) csak a feléig jutottam, és a többi regénye se volt szívem csücske általánosban (talán nem is akkor kellett volna tanítani) Fekete Istvánnak.
Erről jutott eszembe, hogy a Kőszívű ember fiait is nehéz volt végigszenvedni téli szünetben, segítettek a séták az üvegvisszaváltóig, a pénzt meg megtarthattam és mindenféle falánkságot vettem :D.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#838) hcl válasza updog (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk a kávédarálókat néha használták, legalábbis én láttam működés közben :)

@poszt : Azért ilyesmiket említsünk meg, hogy akkoriban azért nem volt laktózmentes tej, mert a kutyát nem érdekelte, hogy valaki tejcukorérzékeny...
A Merkur telepen meg ugye azért kellett a boríték, hogy jó autót kapjál, ne valami új gyártású romot. Ez sem mindegy.

Különben nem meglepő, hogy ezt már magyarázni kell, teljesen más világ volt, nem csak a net léte/nem léte miatt. Nem mentél oda, ahova akartál, nem vettél azt, amit akartál, stb.

Illetve, a hó. Azon lehet a klímaváltozást a legjobban lemérni. Én a 80-as évek végéről is marha nagy, és hosszan tartó havakra emlékszem, mostanra meg már alig. És ez csak 40 év. Ennyi idő alatt nem lenne szabad ennyit változnia az éghajlatnak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#839) nyisziati válasza hcl (#838) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen. Az Időképen meg állandóan jönnek, hogy nem, nincs változás, és előhozakodnak valami pincében talált adattal, hogy már 1947-ben is volt 20 fok télen (persze, 1 napig), meg 1917-ben is esett hó nyáron.

És nem bírod megmagyarázni nekik, hogy egy anomália nem azonos a tendenciával. :U

Én is emlékszem, gyerekkoromban november elején már fagypont körül volt a hőmérséklet, leesett a hó és márciusig így maradt. Januárban nem voltak ritkák a -10-15 fokok sem.

Most meg egész télen esett kb. 2 napot a hó, ami egyből el is olvadt.
Mínuszok meg januárban voltak kb. kétszer egy hétig. De akkor is napközben 0 fokig fölment a hőmérséklet. De egyébként a 3 téli hónapban 12 hétből 10 hetet 0 és 5-10 fok közt volt a hőmérséklet.
Ami minimum 10 fokos hőmérséklet emelkedést jelent.

Mostanában meg kisüt a nap és 25 fok van napközben. Régen ez május vége volt.

(#840) hcl válasza nyisziati (#839) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++

Mutogatni való hater díszpinty

(#841) #22743424 válasza nyisziati (#839) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én arra emlékszem gyerekkoromban mondta még a mamám, hogy nem ott kel fel a nap mint gyerekkorában. Egy helyen lakott gyerekkora óta és megjegyezte, hogy régen nem ott a nyárfa mellett keltt fel a nap.

(#842) hcl válasza #22743424 (#841) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mivel a napkelte-napnyugta helye a két napforduló között mászkál ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#843) #22743424 válasza hcl (#842) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na akkor, hogy pontosítsunk. Ezt nyáron mondta, hogy gyerekkorában nyáron nem ott kelt fel a nap. :) A föld pályája is változik nem tudom ezt, hol lehetne megnézni, hogy mondjuk 100 év alatt ez mennyit változott?

(#844) hcl válasza #22743424 (#843) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meredek lenne, ha az látszana. :)

Szökőnapok nem okozhatják?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#845) #22743424 válasza hcl (#844) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudok erre mit mondani, ő már nem él . Én még gyerek voltam ő meg már nem fiatal, de, Hőmérséklet-változással jár a Föld pályaelemeinek (lapultság, nagytengely iránya) és dőlésszögének ingadozása is [link] Viszont az rémlik, hogy mikor volt az a nagy földrengés ami okozta azt a nagy cunamit is az is kihatással volt a föld tengelyére.Persze evvel nem azt akarom mondani, hogy az elmúlt évtizedek ipari tevékenységei semmilyen kihatással nem voltak az időjárásra csak lehet most egyszerre minden összeadódik.

[ Szerkesztve ]

(#846) nyisziati válasza #22743424 (#841) üzenetére


nyisziati
veterán

Nemigazán merek erre bármit mondani, mert a Nap-Föld távolságról semmilyen cikket nem olvastam, legalábbis, hogy változna a táv.

Viszont én is több, mint 40 éve élek ugyanabban a házban, kb. 35 éve ugyanabban a nyugati tájolású szobában, és én is úgy érzékelem, mintha gyerekkoromban a szomszéd emeletes háza teljesen eltakarta volna a napot, mielőtt az lement, az elmúlt 20 évben pedig már megkerülte a szomszéd házat, és az északi homlokzat irányából este újra besütött a szobámba (úgy egy fél óráig).

Persze ez nyilván nem hirtelen történhetett, hanem fokozatosan. Csak idő kellett, mire "megkerülte" azt a házat (vagyis a pályája hosszabb körívet írt le).

(#847) hcl válasza #22743424 (#845) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én csak a Nap kelési helyének változását mondom, hogy amúgy okozhatja azt simán a naptár is, hogy máshova esik adott esetben a Nap kelési helye. Viszont a napforduló meg fix... Ha tényleg változik a helye, azt elhiszem, hogy 20 év alatt feltűnik, ha valaki hoz rá adatot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#848) Trailblazer válasza #22743424 (#845) üzenetére


Trailblazer
addikt

Biztosra veszem, hogy volt valamilyen változás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#849) #22743424 válasza hcl (#847) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja értem :) Fejvakarás majd gondolkodás után.Arra a válasz 42 :D [link] :R

(#850) nyisziati válasza hcl (#847) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez most jött velem szembe:

Ebből viszont az következik, hogy nem egyenlő a távolságunk a Naptól, nem a Nap tengelye a középpontunk.

(#851) 8th válasza nyisziati (#839) üzenetére


8th
addikt

Harminc évvel ezelőtt általános iskolás koromban minden téli szünetben végig hógolyóztunk szánkóztunk vagy épp leszereltük a gördeszkáról a kerekeket és "snowbordoztunk" vele. Minden télen volt egybefüggő hó legalább néhány hétig. Nem csak egy egy napig mint ma. Mostani telek meg arról szólnak, hogy karácsony reggel mackógatyában pulcsiban visszük ki a kutyát megfuttatni. De az utóbbi néhány tél is egy vicc volt. Nemhogy hó még hideg sem volt csak 1-1 hétig. Havat is kb. addig látunk míg esik mert azonnal olvad is elfelé. Vicc.

(#852) nyisziati válasza 8th (#851) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja. És fokozatosan enyhül.
A '90-es években mégcsak rövidült a tél, a 2000-es években már jelentősen enyhült is, most 10 éve meg lassan egy hidegebb ősszé vált.
Talán egy karácsony volt fehér, ha jól emlékszem, 2012-ben, és egyszer volt jelentős hideg, 2017-ben 3 hétig januárban. De ezeken kívül tiszta őszies az időjárás.
A tavasz félig nyár, az ősz is, a nyár meg lassan észak-afrikai.

És mégis tucatjával jönnek a kommentek az Időképen, hogy "régen is volt ilyen". :(((

(#853) Degeczi válasza nyisziati (#852) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2014 karácsonya volt fehér, legalábbis Szeged környékén.

(#854) Necroman_Mk2 válasza nyisziati (#852) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

2012-2013 tele lesz az, amire emlékszem, hogy még el is húzódott: még márciusban, sőt, április elején is volt hó. De abban egyet kell értenem, hogy az utóbbi években enyhült a hideg, aminek vannak jó (pl. közlekedés) meg rossz oldala is (mezőgazdaság/természet, téli szabadidős sportok hiánya).

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#855) nyisziati válasza Necroman_Mk2 (#854) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, akkor volt márciusban az a 2 napos hóvihar, meg a belügyminiszter sms-e. :DD
Én azért örülnék normális teleknek, de úgy néz ki, inkább még melegebb lesz. :(
Pedig jók lennének a fehér karácsonyok. (is)

(#856) Degeczi válasza Necroman_Mk2 (#854) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Saját fotóalbumot néztem vissza: 2013 tavaszára valóban ráhúzódott a tél, március 15-én vastag hótakaró alatt volt minden, de 2012 karácsonyán épp kimondottan meleg volt, az nem volt fehér, csak 2 évvel később. Aztán azóta sem, bár előfordult decemberi havazás, csak pont nem az ünnep idején.

(#857) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Amúgy ha már a mai nappal aktuális az Éljen Május 1-e! : kinek milyen nosztalgikus emléke maradt erről a napról a szocializmus éveiből?

Én egy felvonulásra emlékszem csak, valamikor a nyolcvanas évek végéről, a felvonulók között apám is ott volt (meg is lett örökítve fényképen). Voltak persze ostor csattogtató lovasok, de ami leginkább belém égett, azok a versenyautók voltak. Tévében már láttam Forma 1-t, és persze nem száguldottak, de ott állni néhány méterre és közelről hallani az iszonyatosan hangos motorjukat - óvodásként félelmetes volt.
A következő években azonban eltűnt ez az attrakció, és a május 1 is "csak" egy kirakodó vásár lett körhintával, dodzsemmel, céllövöldével,. Igaz, mifelénk a pünkösdi fesztivál lett a tavasz nagy eseménye.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#858) Snoop-y válasza Necroman_Mk2 (#857) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi a Hosok terevel szemben levo hazban laktunk es elozo ejszaka a tankokkal gyakoroltak a felvonulast kb meg az agyam is remegett ugy duborogtek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#859) Degeczi válasza Snoop-y (#858) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valóban nem lehet kellemes a gyerekkori agyrázkodás.

(#860) nyisziati


nyisziati
veterán

Apám rendszerellenes volt, a suli meg konzervatív, úgyhogy május elsejét szerencsére csak a tévében láttam. :D

(#861) 8th válasza Necroman_Mk2 (#857) üzenetére


8th
addikt

Dunakeszin töltöttem a gyerekkoromat. Faterom a Mechanikai Laboratóriumban dolgozott. Keszin a lóversenypályán tartották a majálist minden nagyobb cégnek járműjavító mechanika házgyár stb. külön voltak kint sátrai és asztalai a dolgozók számára. Emlékszem jegyre adták a sört meg a virslit. Gyerek fejjel király volt. Lovi pálya mellett van a reptér tátott szájjal bámultuk ahogy egymás után húzták fel csörlővel a vitorlázó repülőket. Volt kint honvédségi placc is be lehetett ülni a kiállított katonai helikopterbe és a BTR csapatszállítóba. Volt kint tengernyi játék és édesség árus, céllövölde gyerek körhinta gagyi lakodalmas szólt a hangfalakból tipikus nyolcvanas évek közepi hangulat. Két hétre elegendő igazi fogrohasztó édességet összevásároltunk tesóimmal és letelepedtünk a beszélgető szüleink mellé a sörpadra. Ők a sör-virsli kombót nyomták mi az édességeket két pofára. Aztán emlékszem unatkozni kezdtem így felkerekedtem és elindultam, hogy az év közben összekuporgatott kis zsebpénzemből vegyek valami matchboxot vagy kisautót magamnak. Találtam is egy pöpec strandkorlát-kék utánfutós skodát link amit hatalmas örömmel csaptam a hónom alá és boldogan indultam vissza anyámékhoz, hogy oké, most már mehetünk haza. :DDD

(#863) bigsee


bigsee
addikt

MK27-ig bírtam olvasni könnyek nélkül.... :) Minden így volt, tán igaz se volt... :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#864) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Visszagondolva szép, de a herevere heverők, szalajtós bringák, brómos tea, fapados gyerektáborok (éjszaka 10 évesen az erdőbe gyalogolni ki a budira).
Állandóan éhesek, szomjasak voltunk, susogós kényelmetlen ruhák, hátizsák hevedere (cérna vékony) ami hurkásra dörzsölte az ember vállát. Állandó a szoci ünnepségeken feszítés, felvonulások. Rendőri zaklatás.
Nyugatiak meg Mercikkel, BMW, Audikkal jöttek, nekünk trabantunk volt, hetente mentünk a zaciba.
Egy kis szép nosztalgia Szalamandra divatcikkek, szépségipari termékek
Szádban pezsgő, robbanós cukorgolyócska: (Peta Zetas)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#865) mefistofeles

Nekem a gyerekkori Május 1-e a felvonulásról a lufról és a pogácsáról szólt. Soha életemben nem ettem többet olyan finom pogácsát mint amit rendszeresen a felvonulás után vettünk.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.