Hirdetés

2020. április 2., csütörtök

Gyorskeresés

(#801) bigrock válasza icemad (#800) üzenetére

bigrock
(őstag)

Régebben kevesebbet szívtak a jelmeztervezők :DDD

(#802) icemad válasza bigrock (#801) üzenetére

icemad
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Lyally... :)

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#803) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Ki emlékszik arra a játékpisztolyra amibe olyan szalagot kellett tenni aminek a közepén valamilyen durranó anyag volt. :DDD

Csillagporbol születtem én valahol az űr peremén, Láttam csillagokat, bolygókat zöld eget, jégbefagyott lelkeket.Most ember vagyok gyarló lény. De él még bennem a remény, hogy újra csillagpor leszek és száll velem a képzelet.

(#804) Trailblazer válasza cybermanus (#803) üzenetére

Trailblazer
(addikt)

Én igen! :K

Tegyünk az indokolatlan különírás ellen! -> http://tiny.cc/rt6sjz

(#805) bambano válasza cybermanus (#803) üzenetére

bambano
(titán)

kapszli-nak hívták... esetleg rózsakapszlinak.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#806) ooloo válasza cybermanus (#803) üzenetére

ooloo
(őstag)

Ennek egy továbbfejlesztett verziója volt a rózsapatron . :DD

" értem én , hogy gőzgép , de mi hajtja ?

(#807) icemad válasza cybermanus (#803) üzenetére

icemad
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Én is emlékszem rá. Meg a kutyás perselyre.

Meg a zsekára és kamára is. De az lehet, hogy ezek borsodi játékok voltak.

(#808) arnyekxxx válasza cybermanus (#803) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

Ma is van ilyen, szalagos meg rózsapatronos pisztolyokat/puskákat is árulnak dögivel, fémből is, az embernek a nyála csorog a játékboltban 45évesen :)

(#809) ooloo

ooloo
(őstag)

Kaleidoszkóp ?

(#810) cybermanus válasza ooloo (#809) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Volt, csak az nem kötött le igazán.

Csillagporbol születtem én valahol az űr peremén, Láttam csillagokat, bolygókat zöld eget, jégbefagyott lelkeket.Most ember vagyok gyarló lény. De él még bennem a remény, hogy újra csillagpor leszek és száll velem a képzelet.

(#811) ooloo válasza cybermanus (#810) üzenetére

ooloo
(őstag)

Na jó.. nem 20 évesen kell vele játszani .. ;]

(#812) Top cat válasza cybermanus (#803) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Volt ilyen kulcstartóban is. Első alkalommal akkorát durrant, hogy elejtettem. :D

(#813) bigrock válasza icemad (#807) üzenetére

bigrock
(őstag)

A kama ismerős, ált.suliban minden szünetben nyomtunk egy meccset... A zseka, az nem ugrik be, mi volt. Szintén Made in Borsod: fából készített gokart, kormányozható golyóscsapágy kerekekkel. :) Az Avasról zúgtunk lefelé, persze fék nem volt rajta... Vót baj :)

(#814) E.Kaufmann válasza bigrock (#813) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Nektek is flakonból kellett műfogsort fabrikálni a ballagási tablóhoz, mint Hadházi ismerősének? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#815) icemad válasza bigrock (#813) üzenetére

icemad
(veterán)
LOGOUT blog (1)

Szintén avasi? :D
A zsekát nagyon kicsi korunkban játszottuk (7-10 évesen) Kisautókat gurítottunk le egy domboldalban csinált pályán. A zseka volt az utolsó kocsi, azzal kellett eltalálni valamelyik másik kocsit. Akkor az lett a zseka. Amolyan fogócska matchboxokkal.
Olyan gokartosokat láttam, nagyon irigyeltem őket. De csak addig, amíg az egyik lány nem bukott egy hatalmasat. Nagyon csúnyán összetörte magát.
Meg a pedálos moszkvics is nagyon menő volt. Szerintem az egész avason vagy 3 gyereknek volt...
Nekünk volt VHS magnó, meg C64. Volt olyan hétvége, hogy 8 gyerek ült nálunk, és felváltva játszottunk. Anyum nem győzte hordani a lekváros kenyeret, a pufit meg a márka/dominó kólát. :DDD

(#816) Necroman_Mk2 válasza icemad (#815) üzenetére

Necroman_Mk2
(senior tag)

Mi ezt egyszerűen autófogónak hívtuk.

(#799) arnyekxxx Ha gyereknek nem is, de modern ifjúsági filmnek szerintem elfogadható. A 12-es karika szövege amúgy is csak "nem ajánlott", esetleg "szülői felügyelet mellett ajánlott", azaz nem olyan határozott tiltás, mint egy 16-os vagy 18-as film esetében.

(#801) bigrock A fej még oké, mert azt szvsz nemigen lehetett volna jobban kivitelezni. De a tevepatára tényleg nincs mentség :))

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#817) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam. A műveivel rajzfilmjeivel mennyi mindent hozzátett a gyerekkorunkhoz. Nyugodjon békében.

Kína a kínaiaké! - mondta a kínai. Amerika az amerikaiaké! - mondta az amerikai. Afrika az afrikaiaké! - mondta az afrikai. Európa az európaiaké! - mondta a szemét rasszista...

(#818) Trailblazer válasza 8th (#817) üzenetére

Trailblazer
(addikt)

Igen, gyermekkorunk meghatározó írója volt. Isten nyugosztalja.

(#819) Necroman_Mk2 válasza 8th (#817) üzenetére

Necroman_Mk2
(senior tag)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#820) ooloo válasza Trailblazer (#818) üzenetére

ooloo
(őstag)

Lassan megyünk utána mi is ... a következő , lemorzsolódó generáció mi vagyunk . :DDD

(#821) cybermanus válasza ooloo (#820) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Erről a kézi morzsoló jut eszembe :DDD Te jó ég mennyit morzsoltam én kézzel :) 35 éve nem láttam élőben kézi morzsolót :)

(#822) ooloo válasza cybermanus (#821) üzenetére

ooloo
(őstag)

Mi kukoricacsutkával morzsoltuk le a kukoricaszemeket .... tata puszta kézzel . Egyem a lelkét . Ahogy öregszek , úgy hiányoznak egyre jobban a nagyszüleim .

Ez sem élő , de kézi morzsoló ...

[ Szerkesztve ]

(#823) cybermanus válasza ooloo (#822) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Ilyen is volt de a kézi hajtásúra gondoltam. :) Beraktad felül ,tekerted ahogy ment le úgy morzsolta a szemeket majd vissza feljött az üres csutka. :)

(#824) Trailblazer válasza ooloo (#820) üzenetére

Trailblazer
(addikt)

Azért hozzá képest feleannyi idősként még van idő ezen gondolkodni...

(#825) ooloo válasza cybermanus (#823) üzenetére

ooloo
(őstag)

Ááááá... Te erre gondoltál .

A tatáéknak is volt , de az ott rozsdásodott a fészerben . A fene tudja , miért nem használták . (?)

(#826) dugo_ válasza ooloo (#825) üzenetére

dugo_
(veterán)

A nagypapának egy ezzel szinte teljesen megegyező háztáji barkács darabja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=foYVQMYKFyc

Máig működik, csak már nincs, aki foglalkozzon a kerttel.

Meg a jó kis Zetor 25...

[ Szerkesztve ]

(#827) cybermanus válasza ooloo (#825) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Jajaja :R

dugo_
Tatámnak is volt valamilyen kézzel barkácsolt traktora. A biciklije dongó motoros volt. :) Igazi mesterember volt.Mondjuk a régi öregek szinte mindent maguk csináltak. Legalább is sokmindent meg tudtak csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#828) ooloo válasza dugo_ (#826) üzenetére

ooloo
(őstag)

Ez nem ér .... ez már gépesített morzsoló ! ;]
Most , hogy a videót néztem ... az jutott az eszembe , hogy azért nem használták , mert törte a szemeket és hagyott a csutkán . Régebben volt idő mindenre ... igaz az az idő napi 15-16 óra volt .

(#829) sztanozs válasza ooloo (#828) üzenetére

sztanozs
(addikt)

Nem nagyon hagyott ez a csutkán, nem kellett sokat utána dolgozni. A szemeket is csak akkor törte, ha nem száradt még meg rendesen a kukorica. Bár ezt nem annyira szerettük, mint kézzel morzsolni, mert azzal elment néhány nap is, ezzel meg letudtuk egy fél nap alatt (és sokkal fárasztóbbnak is tűnt akkor).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#830) dugo_ válasza ooloo (#828) üzenetére

dugo_
(veterán)

Ezen csak a disznóknak volt morzsolva, utána pedig ment a szintén saját készítésű darálóba.:D

A maradék leszedése már a mi feladatunk volt a korábban linkelt tenyérbe húzható kézivel.

[ Szerkesztve ]

(#831) arnyekxxx válasza 8th (#817) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam.

Senkinek nem tűnt fel, hogy a Vuk az Fekete István regény?

(#832) 8th válasza arnyekxxx (#831) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Bevallom a szegénységemet, nekem nem. Benéztem elég csúnyán. Valamiért hozzá csatoltam fejben. Talán a Vuk rajzfilm miatt. Akkoriban ment az is. :B

[ Szerkesztve ]

Kína a kínaiaké! - mondta a kínai. Amerika az amerikaiaké! - mondta az amerikai. Afrika az afrikaiaké! - mondta az afrikai. Európa az európaiaké! - mondta a szemét rasszista...

(#833) nyisziati

nyisziati
(addikt)
LOGOUT blog

Origó lehozott egy interjút vele, pár hete készült.
Nemsokára jön egy teljes évad új Süsü. Bodrogi Gyulával. :)

Samsung Galaxy A9 (2018); Pebble Steel

(#834) cybermanus válasza arnyekxxx (#831) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Magyarból 5-ös :DDD Én is átsiklottam felette rendesen :) :W

nyisziati
Nagyon várom, kíváncsi vagyok milyen lesz :)

(#835) ooloo válasza cybermanus (#834) üzenetére

ooloo
(őstag)

Remélem kellemesen csalódok ... habár illúzióim ( már ) nincsenek .

(#836) refrigerator válasza arnyekxxx (#831) üzenetére

refrigerator
(csendes újonc)

Hát igen..

(#837) E.Kaufmann válasza refrigerator (#836) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Talán azért nem, mert sikerült hasonló stílusú feldolgozást készíteni (elsőre!!!!) belőle, ami azért hasonlított Csukás alapú mesékre a történet komolyabb hangvétel ellenére. A Bogáncsnak (könyv) csak a feléig jutottam, és a többi regénye se volt szívem csücske általánosban (talán nem is akkor kellett volna tanítani) Fekete Istvánnak.
Erről jutott eszembe, hogy a Kőszívű ember fiait is nehéz volt végigszenvedni téli szünetben, segítettek a séták az üvegvisszaváltóig, a pénzt meg megtarthattam és mindenféle falánkságot vettem :D.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.