Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bigrock válasza icemad (#800) üzenetére


bigrock
addikt

Régebben kevesebbet szívtak a jelmeztervezők :DDD

(#802) icemad válasza bigrock (#801) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lyally... :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#803) #22743424


#22743424
törölt tag

Ki emlékszik arra a játékpisztolyra amibe olyan szalagot kellett tenni aminek a közepén valamilyen durranó anyag volt. :DDD

(#804) Trailblazer válasza #22743424 (#803) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én igen! :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#805) bambano válasza #22743424 (#803) üzenetére


bambano
titán

kapszli-nak hívták... esetleg rózsakapszlinak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#806) ooloo válasza #22743424 (#803) üzenetére


ooloo
őstag

Ennek egy továbbfejlesztett verziója volt a rózsapatron . :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#807) icemad válasza #22743424 (#803) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én is emlékszem rá. Meg a kutyás perselyre.

Meg a zsekára és kamára is. De az lehet, hogy ezek borsodi játékok voltak.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#808) arnyekxxx válasza #22743424 (#803) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ma is van ilyen, szalagos meg rózsapatronos pisztolyokat/puskákat is árulnak dögivel, fémből is, az embernek a nyála csorog a játékboltban 45évesen :)

(#809) ooloo


ooloo
őstag

Kaleidoszkóp ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#810) #22743424 válasza ooloo (#809) üzenetére


#22743424
törölt tag

Volt, csak az nem kötött le igazán.

(#811) ooloo válasza #22743424 (#810) üzenetére


ooloo
őstag

Na jó.. nem 20 évesen kell vele játszani .. ;]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#812) Top cat válasza #22743424 (#803) üzenetére


Top cat
őstag

Volt ilyen kulcstartóban is. Első alkalommal akkorát durrant, hogy elejtettem. :D

(#813) bigrock válasza icemad (#807) üzenetére


bigrock
addikt

A kama ismerős, ált.suliban minden szünetben nyomtunk egy meccset... A zseka, az nem ugrik be, mi volt. Szintén Made in Borsod: fából készített gokart, kormányozható golyóscsapágy kerekekkel. :) Az Avasról zúgtunk lefelé, persze fék nem volt rajta... Vót baj :)

(#814) E.Kaufmann válasza bigrock (#813) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nektek is flakonból kellett műfogsort fabrikálni a ballagási tablóhoz, mint Hadházi ismerősének? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#815) icemad válasza bigrock (#813) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szintén avasi? :D
A zsekát nagyon kicsi korunkban játszottuk (7-10 évesen) Kisautókat gurítottunk le egy domboldalban csinált pályán. A zseka volt az utolsó kocsi, azzal kellett eltalálni valamelyik másik kocsit. Akkor az lett a zseka. Amolyan fogócska matchboxokkal.
Olyan gokartosokat láttam, nagyon irigyeltem őket. De csak addig, amíg az egyik lány nem bukott egy hatalmasat. Nagyon csúnyán összetörte magát.
Meg a pedálos moszkvics is nagyon menő volt. Szerintem az egész avason vagy 3 gyereknek volt...
Nekünk volt VHS magnó, meg C64. Volt olyan hétvége, hogy 8 gyerek ült nálunk, és felváltva játszottunk. Anyum nem győzte hordani a lekváros kenyeret, a pufit meg a márka/dominó kólát. :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#816) Necroman_Mk2 válasza icemad (#815) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Mi ezt egyszerűen autófogónak hívtuk.

(#799) arnyekxxx Ha gyereknek nem is, de modern ifjúsági filmnek szerintem elfogadható. A 12-es karika szövege amúgy is csak "nem ajánlott", esetleg "szülői felügyelet mellett ajánlott", azaz nem olyan határozott tiltás, mint egy 16-os vagy 18-as film esetében.

(#801) bigrock A fej még oké, mert azt szvsz nemigen lehetett volna jobban kivitelezni. De a tevepatára tényleg nincs mentség :))

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#817) 8th


8th
addikt

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam. A műveivel rajzfilmjeivel mennyi mindent hozzátett a gyerekkorunkhoz. Nyugodjon békében.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#818) Trailblazer válasza 8th (#817) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, gyermekkorunk meghatározó írója volt. Isten nyugosztalja.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#819) Necroman_Mk2 válasza 8th (#817) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#820) ooloo válasza Trailblazer (#818) üzenetére


ooloo
őstag

Lassan megyünk utána mi is ... a következő , lemorzsolódó generáció mi vagyunk . :DDD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#821) #22743424 válasza ooloo (#820) üzenetére


#22743424
törölt tag

Erről a kézi morzsoló jut eszembe :DDD Te jó ég mennyit morzsoltam én kézzel :) 35 éve nem láttam élőben kézi morzsolót :)

(#822) ooloo válasza #22743424 (#821) üzenetére


ooloo
őstag

Mi kukoricacsutkával morzsoltuk le a kukoricaszemeket .... tata puszta kézzel . Egyem a lelkét . Ahogy öregszek , úgy hiányoznak egyre jobban a nagyszüleim .

Ez sem élő , de kézi morzsoló ...

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#823) #22743424 válasza ooloo (#822) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ilyen is volt de a kézi hajtásúra gondoltam. :) Beraktad felül ,tekerted ahogy ment le úgy morzsolta a szemeket majd vissza feljött az üres csutka. :)

(#824) Trailblazer válasza ooloo (#820) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért hozzá képest feleannyi idősként még van idő ezen gondolkodni...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#825) ooloo válasza #22743424 (#823) üzenetére


ooloo
őstag

Ááááá... Te erre gondoltál .

A tatáéknak is volt , de az ott rozsdásodott a fészerben . A fene tudja , miért nem használták . (?)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#826) dugo_ válasza ooloo (#825) üzenetére


dugo_
veterán

A nagypapának egy ezzel szinte teljesen megegyező háztáji barkács darabja volt:
https://www.youtube.com/watch?v=foYVQMYKFyc

Máig működik, csak már nincs, aki foglalkozzon a kerttel.

Meg a jó kis Zetor 25...

[ Szerkesztve ]

(#827) #22743424 válasza ooloo (#825) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jajaja :R

dugo_
Tatámnak is volt valamilyen kézzel barkácsolt traktora. A biciklije dongó motoros volt. :) Igazi mesterember volt.Mondjuk a régi öregek szinte mindent maguk csináltak. Legalább is sokmindent meg tudtak csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#828) ooloo válasza dugo_ (#826) üzenetére


ooloo
őstag

Ez nem ér .... ez már gépesített morzsoló ! ;]
Most , hogy a videót néztem ... az jutott az eszembe , hogy azért nem használták , mert törte a szemeket és hagyott a csutkán . Régebben volt idő mindenre ... igaz az az idő napi 15-16 óra volt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#829) sztanozs válasza ooloo (#828) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem nagyon hagyott ez a csutkán, nem kellett sokat utána dolgozni. A szemeket is csak akkor törte, ha nem száradt még meg rendesen a kukorica. Bár ezt nem annyira szerettük, mint kézzel morzsolni, mert azzal elment néhány nap is, ezzel meg letudtuk egy fél nap alatt (és sokkal fárasztóbbnak is tűnt akkor).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#830) dugo_ válasza ooloo (#828) üzenetére


dugo_
veterán

Ezen csak a disznóknak volt morzsolva, utána pedig ment a szintén saját készítésű darálóba.:D

A maradék leszedése már a mi feladatunk volt a korábban linkelt tenyérbe húzható kézivel.

[ Szerkesztve ]

(#831) arnyekxxx válasza 8th (#817) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Elhunyt Csukás István. Az ő meséin nőttem fel. A Vuk volt az első könyv amit életemben először még gyerek fejjel kiolvastam.

Senkinek nem tűnt fel, hogy a Vuk az Fekete István regény?

(#832) 8th válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


8th
addikt

Bevallom a szegénységemet, nekem nem. Benéztem elég csúnyán. Valamiért hozzá csatoltam fejben. Talán a Vuk rajzfilm miatt. Akkoriban ment az is. :B

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#833) nyisziati


nyisziati
veterán

Origó lehozott egy interjút vele, pár hete készült.
Nemsokára jön egy teljes évad új Süsü. Bodrogi Gyulával. :)

(#834) #22743424 válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


#22743424
törölt tag

Magyarból 5-ös :DDD Én is átsiklottam felette rendesen :) :W

nyisziati
Nagyon várom, kíváncsi vagyok milyen lesz :)

(#835) ooloo válasza #22743424 (#834) üzenetére


ooloo
őstag

Remélem kellemesen csalódok ... habár illúzióim ( már ) nincsenek .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#836) refrigerator válasza arnyekxxx (#831) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Hát igen..

(#837) E.Kaufmann válasza refrigerator (#836) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Talán azért nem, mert sikerült hasonló stílusú feldolgozást készíteni (elsőre!!!!) belőle, ami azért hasonlított Csukás alapú mesékre a történet komolyabb hangvétel ellenére. A Bogáncsnak (könyv) csak a feléig jutottam, és a többi regénye se volt szívem csücske általánosban (talán nem is akkor kellett volna tanítani) Fekete Istvánnak.
Erről jutott eszembe, hogy a Kőszívű ember fiait is nehéz volt végigszenvedni téli szünetben, segítettek a séták az üvegvisszaváltóig, a pénzt meg megtarthattam és mindenféle falánkságot vettem :D.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#838) hcl válasza updog (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nálunk a kávédarálókat néha használták, legalábbis én láttam működés közben :)

@poszt : Azért ilyesmiket említsünk meg, hogy akkoriban azért nem volt laktózmentes tej, mert a kutyát nem érdekelte, hogy valaki tejcukorérzékeny...
A Merkur telepen meg ugye azért kellett a boríték, hogy jó autót kapjál, ne valami új gyártású romot. Ez sem mindegy.

Különben nem meglepő, hogy ezt már magyarázni kell, teljesen más világ volt, nem csak a net léte/nem léte miatt. Nem mentél oda, ahova akartál, nem vettél azt, amit akartál, stb.

Illetve, a hó. Azon lehet a klímaváltozást a legjobban lemérni. Én a 80-as évek végéről is marha nagy, és hosszan tartó havakra emlékszem, mostanra meg már alig. És ez csak 40 év. Ennyi idő alatt nem lenne szabad ennyit változnia az éghajlatnak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#839) nyisziati válasza hcl (#838) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen. Az Időképen meg állandóan jönnek, hogy nem, nincs változás, és előhozakodnak valami pincében talált adattal, hogy már 1947-ben is volt 20 fok télen (persze, 1 napig), meg 1917-ben is esett hó nyáron.

És nem bírod megmagyarázni nekik, hogy egy anomália nem azonos a tendenciával. :U

Én is emlékszem, gyerekkoromban november elején már fagypont körül volt a hőmérséklet, leesett a hó és márciusig így maradt. Januárban nem voltak ritkák a -10-15 fokok sem.

Most meg egész télen esett kb. 2 napot a hó, ami egyből el is olvadt.
Mínuszok meg januárban voltak kb. kétszer egy hétig. De akkor is napközben 0 fokig fölment a hőmérséklet. De egyébként a 3 téli hónapban 12 hétből 10 hetet 0 és 5-10 fok közt volt a hőmérséklet.
Ami minimum 10 fokos hőmérséklet emelkedést jelent.

Mostanában meg kisüt a nap és 25 fok van napközben. Régen ez május vége volt.

(#840) hcl válasza nyisziati (#839) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+++

Mutogatni való hater díszpinty

(#841) #22743424 válasza nyisziati (#839) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én arra emlékszem gyerekkoromban mondta még a mamám, hogy nem ott kel fel a nap mint gyerekkorában. Egy helyen lakott gyerekkora óta és megjegyezte, hogy régen nem ott a nyárfa mellett keltt fel a nap.

(#842) hcl válasza #22743424 (#841) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mivel a napkelte-napnyugta helye a két napforduló között mászkál ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#843) #22743424 válasza hcl (#842) üzenetére


#22743424
törölt tag

Na akkor, hogy pontosítsunk. Ezt nyáron mondta, hogy gyerekkorában nyáron nem ott kelt fel a nap. :) A föld pályája is változik nem tudom ezt, hol lehetne megnézni, hogy mondjuk 100 év alatt ez mennyit változott?

(#844) hcl válasza #22743424 (#843) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meredek lenne, ha az látszana. :)

Szökőnapok nem okozhatják?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#845) #22743424 válasza hcl (#844) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem tudok erre mit mondani, ő már nem él . Én még gyerek voltam ő meg már nem fiatal, de, Hőmérséklet-változással jár a Föld pályaelemeinek (lapultság, nagytengely iránya) és dőlésszögének ingadozása is [link] Viszont az rémlik, hogy mikor volt az a nagy földrengés ami okozta azt a nagy cunamit is az is kihatással volt a föld tengelyére.Persze evvel nem azt akarom mondani, hogy az elmúlt évtizedek ipari tevékenységei semmilyen kihatással nem voltak az időjárásra csak lehet most egyszerre minden összeadódik.

[ Szerkesztve ]

(#846) nyisziati válasza #22743424 (#841) üzenetére


nyisziati
veterán

Nemigazán merek erre bármit mondani, mert a Nap-Föld távolságról semmilyen cikket nem olvastam, legalábbis, hogy változna a táv.

Viszont én is több, mint 40 éve élek ugyanabban a házban, kb. 35 éve ugyanabban a nyugati tájolású szobában, és én is úgy érzékelem, mintha gyerekkoromban a szomszéd emeletes háza teljesen eltakarta volna a napot, mielőtt az lement, az elmúlt 20 évben pedig már megkerülte a szomszéd házat, és az északi homlokzat irányából este újra besütött a szobámba (úgy egy fél óráig).

Persze ez nyilván nem hirtelen történhetett, hanem fokozatosan. Csak idő kellett, mire "megkerülte" azt a házat (vagyis a pályája hosszabb körívet írt le).

(#847) hcl válasza #22743424 (#845) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én csak a Nap kelési helyének változását mondom, hogy amúgy okozhatja azt simán a naptár is, hogy máshova esik adott esetben a Nap kelési helye. Viszont a napforduló meg fix... Ha tényleg változik a helye, azt elhiszem, hogy 20 év alatt feltűnik, ha valaki hoz rá adatot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#848) Trailblazer válasza #22743424 (#845) üzenetére


Trailblazer
addikt

Biztosra veszem, hogy volt valamilyen változás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#849) #22743424 válasza hcl (#847) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ja értem :) Fejvakarás majd gondolkodás után.Arra a válasz 42 :D [link] :R

(#850) nyisziati válasza hcl (#847) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez most jött velem szembe:

Ebből viszont az következik, hogy nem egyenlő a távolságunk a Naptól, nem a Nap tengelye a középpontunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.