Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bambano válasza E.Kaufmann (#241) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tájékozatlanok kedvéért: VAN ilyen sereg, de nem a katonaság az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#252) arnyekxxx válasza bakgab (#247) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nos, talán az illető nem szokik le a munkába járásról

Ez még önmagában nem sokat ér ha csak a munkábajárásról nem szokik le de a munkára rá se szokott soha mert minek.

A társadalomnak esetleg?

Elméletben jó a társadalomnak, csak azt a kurvanagy számlát ne kellene kifizteni amivel jár az Állami Szociális Foglalkoztató fenttartása.

Egy fél évszazados, sok országra kiterjedő gyakorlati teszt azt mutatta, hogy az ötlet, bár papíron fasza a valóságban nem működik.

(#253) Snoop-y válasza negro (#249) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem ertik hiaba latja mi van leirva nem tudjak felfogni ez mit jelentett akkoriban.

Mar olyan kulturalis kulonbseg van az uj es a regi generaciok kozott, mintha nem is itt elnenek.

De ezt egy kulfoldinek is hiaba magyarazod a regi fonokommel nem tudtam megertetni mirol beszelek, hogy nemhogy repulon nem ultem 30 eves koromig hanem kulfoldon is alig jartam es mikor mondtam, hogy hu mekkora szam, hogy a lanyom mar 1,5 eves koraban a karib tengeren hajozott meg mar hanyszor repult egybol ravagta, hogy anno o 2 eves koraban mar utazgatott a csaladjaval a vilagban :D

Aki nem a kommunista blokkban nott fel ezeket el sem tudja kepzelni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#254) negro válasza UnA (#250) üzenetére


negro
őstag

Igaz de egy 20-on eves mar el donthetne mit fogad be es fogad el a szuloktol es mintaikbol. El vannak kenyelmesedve. Elvaras, hogy apuka ala tegye az autot es stb. fizeti az albit. Dolgozzal meg erte baratom. Tedd felre. Nem tudom de regen mas faszaval szanalmas volt csalant verni ma meg ez alap. 20 eves de jar az 2 millas minivel vagy barmi. A tankolast, szervizt, uzembe tartas, egyeb koltseget apuci fizeti. Ennek ellenre arc az van. A semmire. Fel se fogja mennyi ido osszesporolni 2 millio forintot. Meg ugye nem is meg venni nehez hanem fent tartani. Ez egy dolog kiemelve a sok kozul. En nyilvan magambol indulik ki. En nagyon sok ilyen kiskutyat latok. Nem, hogy nem ffi de meg pasinak se lehet nevzeni oket. Irtak tobben a katonasagot. En se voltam szoval nem ettol fugg de, hogy vmi nagyon nincs rendben vagy vmi nagyon kimaradt a most 20-30 eveseknel az biztos.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#255) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Elkapott a nosztalgia engem is (jah, vén f* vagyok már), ahogy olvastam. De az 1989-ig volt hétfőn adásszünet, az biztos, hogy nem igaz. Tisztán emlékszem, hogy a '80-as években volt adás hétfőnként is, utána is kerestem a neten, itt egy példa:

[link]

Szóval, az szerintem inkább '79 lesz.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#256) negro válasza Snoop-y (#253) üzenetére


negro
őstag

ilyen szempontol nekem ez mar nem volt. 5 eves koromtol mar van emlek kulfoldi utazasokrol. akkor persze romania, bulgaria, ausztria, horvat ment. evi 1 kulhonos nyaralas azert kijutott.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#257) bambano válasza Lord Myn (#255) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jogos a véleményed, én se emlékeztem, ezért rákerestem a neten:
[link] "1989 elejétől végre műsornap lett a hétfő is, a heti adásidő 120 órányira bővült."
[link] "Később lett a héten négy (1958), majd öt adásnap (1960-ig), azután hat napon át volt műsor (hétfő volt az adásszüneti nap, ekkor került például a Rádiókabaré hétfői „főműsoridőbe”), csak 1989 januárjától lett teljes az adáshét, a változások előszeleként"

azon a weboldalon 1980-ban két hétfői adásnapot találtam. Lehetett kivétel is vagy szerkesztési hiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#258) nyisziati válasza negro (#254) üzenetére


nyisziati
veterán

Maximálisan egyetértek.
"OK boomer"-eznek a kölykök, bármiért rájuk szólsz, miközben apu-anyu pénzéből élnek.
A mi adónkon tanulnak és élik világukat. Közben meg nagyon kevés tiszteletet tanusítanak azok felé, akiknek szinte mindent köszönhetnek.

(#259) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Tetszett az írásod, nagyon érdekes volt. Én ugyan fiatalabb vagyok (30-as éveim első fele), de bizonyos tekintetben nálunk a rendszerváltás után is még megvolt a szocializmus hangulata. Néhány emlékkép:
- a nagyapám mindig mondta a nagyanyámnak, hogy halkabban beszéljen, mert kihallatszik az utcára
- óvodás voltam, amikor kimentünk Ausztriába megvenni az első színes tévénket (Siemens)
- a fotón, amit a gyerekjátékokról belinkeltél egy csomó ismerős, mert ezekkel én is játszottam, mivel megörököltem édesanyáméktól. Szép emlékeket idézett fel.
- a nagyapámat magáznom kellett, akárcsak a gyerekeinek. Ezért felnőttfejjel nagyon hálás vagyok, mert udvariasságra tanított.
- számos tárgyi emlék maradt a nagyszüleim után, amiket kézbe véve kicsit megelevenedik a kor. A nagyanyám általános iskolai tanár volt és megtaláltam az egyik iskola igazgatójától származó értékelését, amiben kifejtette, hogy nem nézik jó szemmel a klerikális viselkedését.
- édesanyámnak a tanácson dolgozó szemközti szomszéd segített, hogy az egyik épülő panelben kiutaljanak neki egy lakást, különben még évekig várhatott volna rá. Az épületet '85-ben adták át, édesanyám 2000 körül fizette ki az utolsó részletet.
Lehet kimaradt még valami, de most más nem jutott eszembe.

(#260) janeszgol válasza negro (#254) üzenetére


janeszgol
félisten

Könnyen beszélsz. Tudod ma a munkáltatók elvárják, hogy legyen autód, te is tankold. Annyit fizetnek, amiben nem ritkán bele sem fér az albi. Szóval joggal várja el. Óriási hátrányból indul az, aki nem kap hátszelet.
De tudom, ismerem a metódust, a gyakorikerdeseken is mindenki dolgozott már 14 éves kora óta az iskola mellett, természetesen a legalja munkákban, három műszak, bánya, aztán összespórolt autóra, lakásra, majd 25-30 évesen cégvezető lett, a 400 nettó inkább a heti bére, mint a havi.

Tudod hány ilyen történetet olvastam már az említett oldalon?

(#261) janeszgol válasza nyisziati (#258) üzenetére


janeszgol
félisten

A felnőtt, 40+ embereket is támogatják a szülők jellemzően. Fizetik a hitelt, a kajába tezsnek bele stb.
Az adóforintunkból meg fizetik a rabokat, a tanárokat, rendőröket stb, plusz ugye igen szépen támogatják a családokat is (már túl jól, pl ingyen tankönyv, az sem ingyen van, és még lehetne sorolni).
Ha már az adóforintokban turkálunk.

(#262) atike válasza janeszgol (#261) üzenetére


atike
nagyúr

"A felnőtt, 40+ embereket is támogatják a szülők jellemzően"

Öööö... Hol? :F

(#263) janeszgol válasza atike (#262) üzenetére


janeszgol
félisten

Pff, most komolyan ilyet kérdezel? A föld nevű bolygón.

(#264) Degeczi válasza bambano (#257) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Apróság, de már pár hónappal korábban is előfordult adás hétfőn, csak nem teljes napos. Pl. itt egy 1988 novemberi 28 hétfői nap, ahol délutántól már volt adás.

(#265) E.Kaufmann válasza bambano (#251) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, akkor a katonaság leépíthető, és/vagy beolvasztható. Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#266) Snoop-y válasza nyisziati (#258) üzenetére


Snoop-y
veterán

Semmi baj en meg rohogok rajtuk ahogyan influencerkednek meg sirnak, hogy mibol lesz nekik hazuk ----> nem lesz mert mar most 1M folott van negyzetmetere egy ujepitesu barminek IS ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#267) nyisziati válasza janeszgol (#261) üzenetére


nyisziati
veterán

Elég rendesen terelsz.
FIATALOKRÓL volt szó, akik nem - vagy csak igen kevéssé - tisztelik az idősebb generációt, miközben ők maguk csak élik világukat, és minimum 30 éves korukig mi tartjuk el őket. Közvetve-közvetlenül.

Kíváncsi vagyok, ők vajon hol fogják a nyugdíjunkat fizetni?
Lesz-e következő generáció? Mert nem úgy néz ki, hogy családcentrikusak lennének.
Ezeket kéne tisztázni alapvetően.

(#268) janeszgol válasza Snoop-y (#266) üzenetére


janeszgol
félisten

És ez természetesen vicces. Te pedig Svájcban élsz, és a mai napig torrentezel. Olvastam. :)

(#269) Lord Myn válasza bambano (#257) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, mert azon a weboldalon, csak néhány napnak van meg a TV műsora, nem az összesnek.

Mondom, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a '80-as évek elején/közepén (ezekre tudok még visszaemlékezni) már nem volt adásszüneti nap és hétfő esténként is TV-ztünk (nálunk az esti mese+hiradó kötelezően ment mindennap, ha otthon voltunk).

Gyanítom a wikipedia a mek-től vette át az adatot, azért hibás mindkét oldalon. De még, keresek majd "bizonyitékot" az igazamra. :)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#270) Degeczi válasza Lord Myn (#269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd meg amit linkeltem az előbb, ott bármelyik hétfőnek megkeresheted a műsorát. De tényleg nem volt jellemző 1988 előtt még esténként sem az adás.

Más kérdés, h határ mentén lehetett mást is nézni, mi is inkább a jugó tv-n néztünk amerikai sorozatot (szerencsére ők nem szinkronizálták)

(#271) bambano válasza janeszgol (#260) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a napi politikát vigyétek máshova.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#272) janeszgol válasza nyisziati (#267) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem nagyon fogják fizetni a nyugdíjunkat, ebben biztos vagyok. Erről nem ők tehetnek, hanem mi. Ma a nagycsalád üzlet lett, és sajnos nem azok szülnek, akik majd előre viszik az országot, vagy csak egyáltalán fenntartják.
Tiszteletlenek, ez igaz. De ugyan úgy pofátlanok a segélyen élők is. Ahogy beszélnek az emberrel. A múltkor is szemtanúja voltam. Egy lány dolgozni ment, a cigány nő pedig nem nézett ki dolgosnak. Hát ahogy szidalmazta. Voltam postás, vittem segélyeket. Én voltam a szar alak, ha késett. Duplán kaptak, majd ugye a rákövetkező hónap kimaradt, még engem kértek számon, hogy miért nincs, mit gondolok, miből fognak élni. Arról már nem is beszélek, amikor a gyerekeiket használták fel arra, hogy "éhes vagyok" szöveggel tőlem kunyizzanak.
Nos és ezek szaporodnak, mint a nyulak.

Ezeknél sokkal jobb az, ha anyuci-apuci pénzén élnek, mivel k legalább megdolgoznak érte, és arra költik, amire akarják.

bambano, abban aztán annyi politika volt...

[ Szerkesztve ]

(#273) negro válasza janeszgol (#260) üzenetére


negro
őstag

En? En mindenert megdolgoztam. Ladan tanultam vezetni, de mar akkor is vezetni akartam mikor meg le se ert a labam a pedalokhoz. Trabi, IFA, Volga, kispolak, mind1 volt. Auto buzi lettem kis korom ota. Fokent a BMW kezdett erdekelni. Tudom a markat, tortenetet, tipusait, motorkodjait, minek mi a baja, melyik orok elet es stb. Emlekszem 10en evesen az osztaly kirandulasra mikor a Bp-en x koruton meglattam a busz ablakbol egy E39 M5-ot. Ez az. Ez kell! 20 evesen el kezdtem dolgozni. Majd miutan osszeraktam valamire valo penzt ki mentem Koln-be, Nemetorszag, hogy vegyek, behozzak eladasra, haszonra egy Opel B Vectrat. Ja, akkor meg nem volt GPS, (Illetve volt csak nem nekem) terkep meg a szad volt. Tudtam angolul akkor mar. Majd a profitbol es a megsporolt penzembol vettem akkor 24 evesen egy sor6-os benzines 5-ost. M5 nyilvan elerheteten volt. Azota is megvan. 12 eve mar. Ez alatt az ido alatt meg szerintem vagy 6 millat ra koltottem. Youngtimer-nek meg marad most mar. Csak egy palda az eletre valosagra es hogy mekkora szakadek van most egy 20 evesnel.

gyakorikerdesek? ez meg letezik> :D

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#274) bambano válasza E.Kaufmann (#265) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

funkcionális analfabéták kedvéért: az, hogy egy adott feladatra nem a katonaság használandó, még nem jelenti azt, hogy a katonaságnak nincs feladata és leépíthető.

de ez is napi politika, úgyhogy máshol beszéld meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#275) atike válasza janeszgol (#263) üzenetére


atike
nagyúr

....én nem tudom hol élek akkor... :DDD

(#276) Lord Myn válasza Degeczi (#270) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az, hogy csak délutántól volt adás, az lehet (addig ugye a sulipadot koptattam :) ). De hogy nem volt teljes hétfői adásszünet a '80-as években, az tuti biztos. Kábeltv nekünk csak '90 elejétől volt, addig max. a cseh 1-2-t tudtam nézni az MTV1-2-n kívül.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#277) bambano válasza negro (#273) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"En mindenert megdolgoztam": a helyesírásért biztosan nem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#278) janeszgol válasza negro (#273) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez te vagy. Mi éppen megéltünk. Sosem volt pofán sem jogsit kérni, sem autót, mert akkor anyagi válságba vittem volna a szüleim. Amikor kikerültem a munkaerőpiacra, hátrányból indítottam. Hagy ne mondjam, hogy elköltözni is nehéz volt úgy, hogy a szüleimnek pontosan nulla forintjába kerüljön. De sikerült.
Ugyan akkor elfogadom azt, akinek ezeket a segge alá rakják. Könnyebb lesz nekik.

bambano: bocsi. Kalandor itt van, ki fogja takarítani a fórumot. Picit beszélgetünk. Amúgy ez érintheti a régmúltat is. Hogy akkor mennyivel volt könnyebb vagy nehezebb elindulni az életben.

[ Szerkesztve ]

(#279) negro válasza Snoop-y (#266) üzenetére


negro
őstag

A nevetseges ingatlan arakat es alberlet arakat hadjuk most. Semmi de semmi nem indokolta, hogy magyarorszagon 5-7 ev alatt 3-4x arak legyenek a valosagtol elrugaszkodottan. El kezdtek noni a fizetesek erre fol nehezebb a lakhatas megoldasa mint 10 eves. Azt kelett volna mint nemetben. Befagyasztani 5 evre az arakat.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#280) Lord Myn válasza janeszgol (#278) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem is teljesen ok, az ha segítik a szülők a fiatal felnőtt gyerekeket (ha megtehetik) induláskor. Csak manapság átestek a ló másik oldalára (nem segítség van, hanem teljes eltartás). Nekem most tizenévesek a gyerekeim, én is fogom őket segíteni, valószínűleg, ha sikerül 1-1 garzonlakással, de ennek feltétele lesz, hogy legyen munkaviszonyuk, addig semmi. És onnantól kezdve (autó, nagyobb lakás, luxuscikkek) már mindent nekik kell megteremteni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#281) negro válasza bambano (#277) üzenetére


negro
őstag

Nem is erdekel... telorol potyogok gyorsan egy forumra. Nem a pa'pa'nak irok levelet...

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#282) bambano válasza Lord Myn (#269) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nézd meg pl. az 1984-es évet, ott már szinte minden napnak megvan a műsora, mégis a hétfők konzekvensen hiányoznak. egy-két hétfőn van adás, amikor valamilyen alkalom van, pl. áprilisban a húsvét.

én úgy emlékszem, hogy a 80-as évek elején még nem volt hétfőn műsor.

[link] ez az egyetlen forrás, amit találtam, hogy 1987-re teszi a hétnapos adáshetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#283) Degeczi válasza Lord Myn (#276) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csehszlovákiában nem volt adásszünet, ezért nyilván azt néztétek hétfőnként.

(#284) Snoop-y válasza janeszgol (#268) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert ne torrenteznek? Itt szabad.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#285) vince


vince
őstag

Én emlékszem a hétfői adásszünetekre, a 80-as évek elején még kellett, hogy legyenek ilyenek :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#286) E.Kaufmann válasza Degeczi (#283) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

[link]
Meg ennek voltak régebbi változatai is szerintem.
Ezt találtam még:
[link]

Elsőre rossz volt a link, javítottam.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#287) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#286) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja úgy lehet rákeresni, hogy: [Večerníček]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#288) Degeczi válasza E.Kaufmann (#286) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekünk itt délen a jugó tv volt. A rajzfilmek hangalámondással mentek, így pár szerb kifejezés ragadt az emberre, pl. ahogy Popeye kedvese úpomócsot kiabálva kért segítséget - ahogy a törpök is, ahol törpapa veliki strumf maradt nekem sokáig.

Aztán később gagyi amerikai sorozatokat is adtak, de jók voltak azok is végre eredetiben hallani a nyelvet (nálunk szerencsére az orosz mellett angolt is lehetett tanulni általánosban, máig áldom érte apámat, h kimondottan ezért íratott be abba az iskolába. Akkoriban azt szívesen tanultuk is, hiszen nem kötelező nyűg volt)

(#289) E.Kaufmann válasza Degeczi (#288) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk ég és föld volt egy ruszki (de mondjuk németből se jutott elég érdekes nekem) és egy angol tankönyv:
Ruszkiban megtanultuk a metrót, de igazából nem volt semmi emlékezetes abban a könyvben (egy évig tanultam).
Angolból meg ott volt Count Horror és Boris the Cat majd ahogy serdültünk jöttek a Hutchinson könyvek, képekkel, abból némelyik hölgy adhatott volna egy kis nyelvleckét :D ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#290) Lord Myn válasza Degeczi (#283) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Lemaradt a smiley a végéről... :U Gondolom poénnak szántad, hogy nem veszem észre, hogy csehül/szlovákul "beszél" a TV...

Mindegy, lesz egy kis időm és nem melóhelyen leszek, jobban utánanézek ennek, mert most már érdekel, hogy hogyan volt. Mondom, az hogy csak délután ment adás, az lehetséges, de hogy a '80-as évek közepén már nem volt totál adásszünet hétfőnként, az ziher. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#291) E.Kaufmann válasza Lord Myn (#290) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A youtube videók sem ismerősek?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#292) Syl válasza Degeczi (#288) üzenetére


Syl
nagyúr

> nálunk szerencsére az orosz mellett angolt is lehetett tanulni általánosban

Nem mellett, hanem helyett! Egyik általánosban ezt tanították, másikban azt. A leggyakrabb idegen nyelv a német volt, utána angol és csak nagy ritkán orosz.

(#291) E.Kaufmann

Arra célzol, hogy 80-as évek elején az MTV hétfőnként a Youtube-n sugárzott adást? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#293) E.Kaufmann válasza Syl (#292) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Arra gondoltam, hogy belenéz a két videóba, amit linkeltem [itt] és beugrik neki valami erről.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#294) Degeczi válasza Lord Myn (#290) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen komoly, h lassan 40 év távlatából senki sem emlékszik precízen arra, h hétfőnként pontosan mit is nézett (pont fordítva lenne poén...), a műsor már keveredhet a többi napéval.

Mivel tény, hogy adásszünet volt (nézd már meg a linkelt újságokban szereplő TV műsorokat!) volt, valamire magad is egyértelműen rosszul emlékszel.

(#295) Syl válasza E.Kaufmann (#293) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, csak nem bírtam megállni a trollkodást :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#296) Trailblazer


Trailblazer
addikt

A nyolcvanas évek döntő részében nem volt hétfőnként adás, magam is így emlékszem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#297) Degeczi válasza Syl (#292) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tudom, milyen időszakra gondolsz, de az engem érintő 80-as évek elején az orosz mindenképpen kötelező volt általános iskolában! Természetesen az mellett tanultunk angolt is (de a mi iskolánkban is csak két osztályban a négy vagy mennyiből)

Mondjuk annyi igaz, h az orosz nem igazán tanultuk, csak ellébecoltuk (mára a "tanárnő elvtársnak jelentem, ma senki sem hiányzik"-on kívül csak annyi maradt meg belőle, h a kockabetűket lassan ugyan, de ki tudom silabizálni), de ettől még kötelező órák voltak belőle.

(#298) petymeg válasza bambano (#282) üzenetére


petymeg
addikt

Amikor volt műsor hétfőn azt "rendkívüli adásnap"-ként emlegette jó anyám. Gondolom ez volt a hivatalos neve ezen ünnepi alkalmaknak.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#299) Syl válasza Degeczi (#297) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreértettem az írásod. Reggel OFF-ban ragadt a szövegértésem... :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#300) samujózsi válasza Degeczi (#297) üzenetére


samujózsi
tag

Товарищ учителница, Я вам докладываю, что состав класса 24 ученика. Никто нет отсутствует.

Valahogy így? :DD
Nekünk általánosban így tanította az orosz anyanyelvű tanárunk, de később többen állították, hogy hibás a mondatszerkezet. :)
(Az esetleges helyesírási bakik már az én számlámra írhatóak)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.