Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Tengri


Tengri
senior tag

Ma már ilyen sincs csak elvétve vidéken (névtábla):

Egy kis videóízelítő:
A kerékpár-közlekedés szabályai

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#202) llax válasza Tengri (#200) üzenetére


llax
senior tag

"De ma is vannak olyan intézmények ahol igenis kell az alá-fölérendelt viszony, mert demokratikus alapon nem tudna működni az egész, mert amint eltérnek az utasításoktól akkor tragédiává válik az esemény."

Az alaposan ismertetett körülményekre önként jelentkezők közül kell az alkalmasakat kiválasztani, ellenőrizni és hosszabb távon megtartani.
Ha valaki kezd leereszteni, akkor nem azt nézni, hány éve van ott, hanem az ajtóra mutatni...

Mai napig mennek emberek rendőrnek, vámosnak, tűzoltónak, hivatásos/szerződéses katonának, stb.... Még ha nem is minden részében tökéletesen, de működik a rendszer önkéntes alapon is...

( Azt tarom a legdurvábbnak, hogy sok kiderülő dolog / súlyos mulasztás után "belső vizsgálatot" tart az állami vagy félig-meddig "köz" szervezet/vállalat, olyasmiért, aminek töredékéért az összes érintettet páros lábbal rúgják ki a "maszek" világban. Így nem is lesz rend... )

(#203) atike


atike
nagyúr

Élmény volt olvasni, köszönöm! :R

Anno a mi évfolyamunk volt az utolsó úttörő... :D Fúúúú de sok emlék előjött ezeket a sorokat olvasva... :)

(#204) bigrock


bigrock
addikt

(#205) #22743424


#22743424
törölt tag

Katonaságról[link] :DDD

(#206) atike válasza #22743424 (#205) üzenetére


atike
nagyúr

Ez sem rossz, de inkább az Angyalbőrben... :)

(#207) Vesa válasza #22743424 (#182) üzenetére


Vesa
veterán

"tiszteletre, alázatra és kötelességtudatra tanította az embert."

Melyik univerzumban? Én inkább nevezném megfélemlítésnek és kényszerítésnek...Nem nevelt az senkit semmire, a fentiekre biztosan nem!

A tudomány a valóság költészete!

(#208) salesman


salesman
őstag

Fényérzékenységéhez volt köze.

Türűűűdrááá!

(#209) hokuszpk válasza t72killer (#57) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

". Érdekes, hogy a csődbevitt magyar ruházati ipar nagyságrendileg jobb minőséget tett le az asztalra, mint ma bármelyik, nyugati technológiát összelopkodott kínai."

a selejt bosszuja :D)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#210) #22743424


#22743424
törölt tag

Mi kerül ezen a fotelon ennyibe? [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#211) hokuszpk válasza Hieronymus (#88) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Tej, benzin és kenyér kilója/litere 3 forint 60 fillér volt."

a benzint nemtom, de gyakorlott csaladi kenyer es tejbevasarlokent hatarozottan allitom, hogy a tej 3 forint 20 filler volt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#212) hokuszpk válasza arnyekxxx (#115) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a muszaki cikkek ara mindig csaloka, mert egy ido utan ugyanazt a cikket ugyanolyan teljesitmeny / minoseggel mas is elo tudja allitani, legrosszabb esetben masolas utjan.
mondjuk a hianygazdasagban pont hianyzik a verseny, de az ugye mar elmult.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#213) Tengri válasza Vesa (#207) üzenetére


Tengri
senior tag

2020-ra eljutottunk oda, hogy a félkatonai szolgálatra felvételizők igen magas százaléka a meghallgatások során kibukik, majd az előzetes orvosi vizsgálaton (van pszichológia felmérés is) elvérzik a felvételt nyerők több mint 50%-a. Majd a kiképzésük ideje alatt a számuk megint megfeleződik. Persze ez nem a szokásos pályalkalmassági vizsgálat (203/2009. (IX. 18.) Korm. rendelet), de az hogy a mai fiatalok BMI-je siralmas, mozgáskultúrájuk és mentális hozzáállásuk is hagy kivetnivalót maga után köszönhető annak, hogy valami hiányzik az emberek életéből. Nem azt mondom, hogy a sorkatonaság (legalább a TV torna :DDD ). Bele se mernék gondolni egy svájci tipusú sorkatonai szolgálat is hogy megviselné az emberek nagy részét pedig az nem csak a "legszebb éveiben" lenne a fiatalnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#214) #22743424 válasza Vesa (#207) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy olyan országokban, hogy a te szavaiddal éljek félemlitik , kényszerítik kötelező katonai szolgálatra az állampolgárokat mint Norvégia, Finnország, Dánia, Svédország, Svájc de tiszteletben tartom a véleményedet. :R Ez különben annó ha jól emlékszem rengeteg vitát, véleményt váltott ki és vált ki most is. :)

(#215) Vladi válasza Tengri (#213) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"svájci tipusú sorkatonai szolgálat"
Izraelt már meg se emlíccsük, ott a nőknek is kötelező. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#216) hokuszpk válasza Vesa (#178) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"ki emlékszik vissza az ott töltött pokoli időszakra pozitívan és kellemes élményként?"

jelen ! pedig szivtam rendesen. Még másfél évet voltam, Vonultam 89 Augusztus, szereltem 91 Ferbruár.
Akkor jött be az 1 év, volt aki később vonult, elöbb szerelt, volt aki később vonult, velem szerelt, aztán volt akit már családosként vonultattak, leszerelték 6 hónapra, stb.
Akkoriban volt a Román forradalom, virrasztottunk sokat. Voltam éleslövészeten a Karakumban, megkezdődtek a Nato tárgyalások, ezért két hétig épitettük át a laktanyát, mert hozzánk hoztak 15 perce egy Nato delegációt, élőben jelentkezett be a CNN...
volt, hogy egyhuzamban 22 hetet huztam le hdmben. a könyvemből két oldal telt be, abból 1 oldal kihúzás.
de ma... ujra végigcsinálnám, mert az azt jelentené, hogy 30 évvel fiatalabb vagyok :DD

@janeszgol: a mai napig nemdohányzom, és ugyan nemvetem meg az italt, de nemvagyok alkoholista sem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#217) #89309696 válasza Vladi (#70) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ismerni kell, bemutatni kell, beszélni kell róla. Ez fontos, különben az új generáció tudatlanságával és manipulálhatóságával még a végén visszakerülnénk újra oda. Az kéne még csak...
A problémám arra irányult, hogy minden hasonló cikk alá beköhögik csoportosan, hogy akkor jobb volt és eltévednek a régi szép emlékek illúzióiban. Voltak benne szép emlékek, de egyáltalán nem a rendszer miatt, hatalmas különbség.
Ezek az emberek azok akik leghangosabban ordítanának a fájdalomtól, ha egyik napról a másikra újra visszakerülnénk azokba az évekbe... :U Ezek az emberek nem sokban különböznek az új generációtól, hiába éltek benne, ha egyszer át nem látták az egészet vagy nem hajlandóak kicsit sem gondolkozni, megérteni.

(#218) Top cat válasza #22743424 (#214) üzenetére


Top cat
őstag

Nincs ugyan tapasztalatom az általad felsorolt országok sorkatonai szolgálatával, de valószínűsíthető, hogy a keleti blokk országaival nemigen összehasonlítható. ;)

(#219) vallas


vallas
senior tag

Grat az íráshoz....

így 41 évesen sok emléket idézett fel...

Nálunk Faternak az Inter Press Magazin IPM részei voltak/vannak meg bekötve..
Az első technik lego, ami még 3 góliát elemmel működött
Bobo és Góliát képregény, meg GI JOE baba
Szovjet asszem szputnyik bickli, aminek egyszer kiesett menet közben az első kereke..
aztán az első Csepel BMX
A grundon kirugóztunk kb 10 en futkoztunk egy fal körül, és egy ember rugdosta a labdát, akit eltalált kiesett...

most így hirtelen ennyi jutott eszembe.... :R :R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#220) kolopele válasza #89309696 (#217) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van. Semmi különös probléma nincs a mostani rendszerrel, attól eltekintve hogy nem mindenkinek a saját munkájából kell meggazdagodni, de ez így volt bármelyik kormány esetében. Engem annyira ez nem érdekel, mivel ha én jól élek, miért érdekeljen hogy mondjuk Mészáros jobban él? Max. az igazságérzetét bántja kissé az embernek, de mivel én szeretem amit csinálok, nem fogok rá irigykedni soha, ergo cserélni sem cserélnék vele. A lényeg, hogy az ember érjen el egy olyan szintet a saját tudásával amivel gondtalanul tud élni a családjával, a gyerekeinek is teremtsen biztos jövőképet, és magas ívben le lehet sz...ni azt, hogy van aki meg milliárdos lett a semmiből.

[ Szerkesztve ]

(#221) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

a korabeli finomsagok koze beajanlanam a "zsiroskenyer almaval" c. kompoziciot.

Antal musora Szilveszterkor "Szeszes ejszaka" alneven futott :DD

akkoriban meg be lehetett ulni a kettes villamoson vagy a rackevei heven a fapados verzioban a vezeto helyere, aztan ha menetirany szerint ultel, akkor legfeljebb jott a jogosult es elzavart :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#222) arnyekxxx válasza hokuszpk (#212) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez igaz, de ettől függetlenül felesleges az akkori kifli/kakóáron nosztalgiázni az akkori fizetés említése nélkül.

(#223) Tengri válasza #89309696 (#217) üzenetére


Tengri
senior tag

Volt egy "ilyen" szolgálati előljáróm aki a mai napig "abban" a rendszerben él. Gondolkodásmódja, viselkedési kultúrája magán hordozza a jegyeket ami miatt nagyon sok kolléga szeretné már, hogy a régóta esedékes leszerelését és nyugdíjba vonulását megkezdje (hála Istennek a szolgálati helyünk már nem ugyanott van).

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#224) #89309696 válasza #22743424 (#214) üzenetére


#89309696
törölt tag

És akkor sorold fel a többi hasonló szintű ország nevét ahol nincs kötelező sorkatonai szolgálat. :U
A sorkatonai szolgálat, főleg a keleti blokkos ami nálunk is volt semmi másra nem volt jó, csak basztatni a népet és elnyomni, megfélemlíteni. Tipikus keleti blokkos alapelem. Az égvilágon semmi köze nem volt a haza védelméhez vagy hazaszeretethez, pláne nem a neveléshez. Hazát szeretni csak az fog aki önszántából megy, nem az akit odadobnak megverni és nyomorgatni 6-12 hónapon át. Ezek az emberek mindenre is alkalmatlanok lettek volna egy esetleges háború esetén, de még egy egyszerű katasztrófahelyzet esetén is. Ha katonasággal kell fegyelmet és tiszteletet tanítani, meg egészségesebb életmódot az már régen rossz, azon nem segít a katonaság, csak ront, ezt láthattuk sok évtizeden át. A kocsmatöltelékek háromnegyede olyan férfi aki volt sorkatona, mert olyan faszán beléjük nevelték a tiszteletet meg a műveltséget. Meg lehet nézni a felsorolt országok fiataljait, semmivel se különbek az ittenieknél, azok is "pávák" és "dagadtak" és "tiszteletlenek", pedig náluk van sorkatonaság és még nyugati országok is. Egyébként mondta valaki, hogy a finn, dán, svéd fiatalok örömmel vonulnak be? Ha már példálózunk velük. Mert kötve hiszem, hogy életük legszebb napjaiként élnék meg.
Ha lett volna töke a politikusainknak a rendszerváltáskor megszüntetik azonnal a teljes mértékben értelmetlen és elavult sorkatonai szolgálatot. Azt a rengeteg pénzt ami megmarad rá lehetett volna fordítani a hivatásos állományra. És ma lenne egy nagyobb és sokkal profibb katonaságunk olyanokból akik ott is akarnak lenni szívből, lélekből. Ehelyett még 2004-ig ment a semmitérő sorkatonai szolgálat és pusztított le szellemileg nem kevés fiatalt és vált nagy részükből az ami. És vannak elmeháborodottak akik még vissza is sírják ezt olyan indokokkal amire szavak nincsenek annyira abszurd.
Hiába na, az az 50 éves korszak pontosan erre volt jó. Csökkentette az értelmi szintet. Ki is van halva az ország lakosságának nagy részéből minden ami kellene a modern, civilizált élethez...

[ Szerkesztve ]

(#225) #22743424 válasza #89309696 (#224) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ha megkérhetlek ne személyeskedj :R köszönöm

(#226) Vesa válasza Tengri (#213) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek semmi jelentősége nincs. A katonaságnak önkéntes vállalásnak kell lennie, kényszerrel csak golyófogó idiótákat lehet "képezni"! Ha besorozol 11 embert random az utcáról és kényszeríted őket arra, ogy focizzanak, akkor szerinted mennyi esélyük lesz egy hivatásos, profi válogatott elleni mérkőzésen? Nyilvánvalóan semmi. Pont ez a helyzet a kényszerített sorkatonasággla is. Egy arra alkalmatlan ember csak golyófogónak lesz jó, ráadásul miért/kiért kéne esélytelen golyófogóként meghalnia? A kötelező sorkatonai szolgálat idejétmúlt marhaság, az arra általában érdemtelen emberek iránti engedelmességen kívül pedig nem nevel az ég világon semmire. A hatékony katonai kiképzés egyik alappillére ugyanis, a teljes piszichikai agymosás, a lelkiismeret teljes eltörlése!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#227) nevemfel válasza #22743424 (#214) üzenetére


nevemfel
senior tag

+ Ausztria

Forget your troubles, c'mon get happy

(#228) Tengri válasza #89309696 (#224) üzenetére


Tengri
senior tag

"Egyébként mondta valaki, hogy a finn, dán, svéd fiatalok örömmel vonulnak be? Ha már példálózunk velük. Mert kötve hiszem, hogy életük legszebb napjaiként élnék meg."
2009-ben a feleségemmel és a barátaimmal Svácjban voltunk. Kiutazásunk oka a svájci rendezésű jégkorongvilágbajnokság volt. Szállásunk feleségem unakatestvérénél Lausanne-ba volt a Genfi-tó partjánál. Minden egyes mérkőzésre vonattal mentünk Zürich-Kloten-ba, ugyanis a jegy biztosította ingyenesen az utazást a mérkőzés helyszínére (a második képen jobban látszik).


Nos utazásaink során találkoztunk bevonuló katonákkal a vonaton és valahogy egyik sem sírt amiatt, hogy a kötelező időszakos kiképzésre kellett mennie (sőt jónéhányan igencsak megörültek egymásnak a vonaton). Persze nem azt mondom, hogy ott is mindenki ugyanúgy állt a dologhoz, de ahogy ott sem, így itthon sem hallottam, hogy "népességszabályozásra" használnák a sorkatonai szolgálatott. Továbbá azt sem tudom, hogy náluk és annak idején nálunk minden egyes kiképzőközpontban, illetve laktanyában hogy bántak az egyes emberekkel, de ahogy írtam az ismeretségi körömben senki nem járt terápiás kezelésre a kötelező katonaság után.

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#229) Tengri válasza Vesa (#226) üzenetére


Tengri
senior tag

"A katonaságnak önkéntes vállalásnak kell lennie, kényszerrel csak golyófogó idiótákat lehet "képezni"! "
Vannak ma is olyan "nyugati" országok ahol létezik eme "golyófogó" kiképző intézmény.

"A hatékony katonai kiképzés egyik alappillére ugyanis, a teljes piszichikai agymosás, a lelkiismeret teljes eltörlése!"
Köszönöm! Ezen jót nevettem. :R
A taktikai egység irányítójának a döntéseit és utasításait nem az agymosás miatt hajtják végre.

[ Szerkesztve ]

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#230) #22743424


#22743424
törölt tag

Higgyétek el ha rajtam múlna betiltanám az összes fegyvert és azt a pénzt, űrutazásra ,orvostudományra költeném de a világ nem fekete és fehér. Azt senki ne felejtse el, hogy egy vesztes háború után a nagyok döntötték el, hogy MO melyik táborhoz tartozzon. Szép volt jó volt de épp elég volt abból a korszakból. :) A rendszerváltás meg hozta magával a megszünő piacokat a leálló gyárakat stb Emberek százezrei kerültek utcára egyik napról a másikra. De mint gyerek a hetvenes , nyolcvanas évek a számomra elképesztően szép és élvezetes volt. :)

(#231) Kalandor válasza Tengri (#228) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

hogy írtam az ismeretségi körömben senki nem járt terápiás kezelésre a kötelező katonaság után.
Az ámokfutó / öngyilkos kiskatona egy fogalom volt annak idején. Hirtelen egy adatot találtam, utóbbi öt esztendőben azonban évente mintegy 15 halálos kimenetelű, és 300
"megúszott" öngyilkossági kísérlet történt a honvédségben Magyarországon.
Rám anno fegyvert fogtak a katonák egy EÁP-nál mert hasonlítottam egy fegyverrel lelépett, begőzölt kiskatonára.

Amúgy lehet, hogy ide kellene átfáradni.

(#232) nyisziati


nyisziati
veterán

Teljesen más nyugati országokban a hadkötelezettség. Ott a haza szolgálataként élik meg a fiatalok.
Pénzt is kapnak érte rendesen.
És a tisztek se golyófogónak tekintik őket, nem a megalázás a cél.

Egyébként pont a napokban láttam egy fiatal orosz srác videóját az ottani seregről és körülményekről. Gyakorlatilag rosszabb, mint ami nálunk volt. A zsold havi 10 (!) dollár (3 ezer Ft). Csinálni alig tesznek valamit, korrupt politikusok építtetik velük a dácsájukat.

Aki tud angolul, mindenképp érdemes megnéznie. [link]

[ Szerkesztve ]

(#233) #22743424 válasza Kalandor (#231) üzenetére


#22743424
törölt tag

Vagy ide [link] :DDD

(#234) #22743424


#22743424
törölt tag

Lábbal hajtott Moszkvics, volt vagy kettő az oviban mindig ment a vita, veszekedés, hogy ki vezesse.

(#235) gippazoid válasza #22743424 (#214) üzenetére


gippazoid
senior tag

Elképzelhető talán, esetleg, valahogyan, hogy azokban az országokban nem a magyar szoci korszak tiszti állományának IQ-jával és mentalitásával képeznek honvédelemre embereket.

Gippazoid Novelties Inc.

(#236) gippazoid válasza #89309696 (#224) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ahogy egy volt kollégám mesélte, a tartalék katonai teherautók olyan állapotban voltak, hogy még a rendszeres kötelező beindításuk sem nagyon sikerült. Hadi helyzetben csak díszletnek lettek volna jók.

Gippazoid Novelties Inc.

(#237) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

"Ezek az emberek mindenre is alkalmatlanok lettek volna egy esetleges háború esetén, de még egy egyszerű katasztrófahelyzet esetén is."

hat ize. mondjuk anno arvizekre emlexem, joparszor kivezenyeltek a fiukat a gatra, vagy epp itt a topikban emlegetett "nagy tel" idejen is volt, hogy tankkal vittek par faluba ellatmanyt, mert massal nemlehetett.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#238) hokuszpk válasza nyisziati (#232) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Egyébként pont a napokban láttam egy fiatal orosz srác videóját az ottani seregről és körülményekről. Gyakorlatilag rosszabb, mint ami nálunk volt. "

amikor a Karakumban voltunk, volt ott egy Magyar srac a hatar tuloldalarol oda soroztak be.
Par hozzaszolassal ezelott irtam, hogy a konyvembol ket oldal telt be, abbol 1 oldal kihuzas.
nos. O az addig letudott 2 eve alatt 1x volt otthon, kapott 1 het szabadsagot, ebbol 3 nap volt a hazaut, 1 napig "hawai", es 3 nap visszaut. Mondta, hogy elvileg 5 ! evre vonulnak, de van aki mar tizenpareve a laktanya lakoja,
mert nem ugy megy, mint nalunk, hogy tuttira leszerelnek. A kozpontbol jon a parancs, hogy aktualisan kit kell leszerelni. Es ha elbasztak a nyilvantartast, akkor maradsz...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#239) b. válasza gippazoid (#236) üzenetére


b.
félisten

Nem mindenhol.Én Pécsen voltam az Áperben, ott első osztályú cuccok voltak M-zároltak. Az más téma, hogy a zárolt üzemanyag fogyott rendesen :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#240) Vesa válasza gippazoid (#235) üzenetére


Vesa
veterán

+1 :K
Pontosan. Annyi 4 elemis suttyót, amennyit az akkori tiszti állomány jelentős része tett ki, azóta se hordott össze a szél...Állítólag ezek neveltek hazaszeretetre és egyéb lózungokra...Ha egyetemi végzettséggel érkeztél, az útlevél volt az emelt szintű dedikált szivatáshoz. Nem tudom ma milyen állapotok vannak, de néhány megnyilatkozó tisztet elnéze, túl sokat nem javult a helyzet.

A tudomány a valóság költészete!

(#241) E.Kaufmann válasza hokuszpk (#237) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na ez az, az egész katonaságot át kellene alakítani és képezni katasztrófa védelemmé, komolyan, néha lenne lőgyakorlat, biztos ami biztos, de olyan "ellenségre" kell felkészülni, ami valós és mindennapi.
Szerintem még a NATO keretein belül is hasznos lehet egy ilyen tudású sereg.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#242) Eastman válasza E.Kaufmann (#241) üzenetére


Eastman
őstag

Igaz!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#243) bakgab


bakgab
csendes tag

Volt szegénység, de nem volt létbizonytalanság. Kötelező volt dolgozni, de volt is munkahelye mindenkinek.
Szinte minden állás "nyugdíjas állás" volt, nem félt senki a kirúgástól, mert átmehetett a szomszéd gyárba.

(#244) negro


negro
őstag

Jo volt olvasni es raulni erra a nosztalgia vonatra, ugyan akkor ez a jo 10 oldalas beszamolo tul sok. Azoknak akiknek szolnia kene, legfobbkeppen a mai 20-on eves kiskutyaknak, kislanyoknak, akik DJ-ek meg influencerek akarnak lenni es elik alom vilagukat nagy arcal a semmire, nem fogjak vegig olvasni, szerintem. Jo magam 84-es vagyok es bar varosban szulettem a nagymamak, nagyapak, ded, falun eltek, ahogy sok rokon is. Illetve orszagunk sziveben is voltak csaladoz tartozok igy eleg vegyes gyerek korom volt. + ertelemben.

En hianyolom azert, hogy nem lett ki emelve egy ket dologrol mi is az illetve mi ertelme volt miert csinaltak az emberek. A "fóliasátor" pl. Ez is pl meghatarozo volt nagyon sok haztartasban. Hiszen a benne meg termelt zoldsegeken egy adott csalad eletszinvonala meg ugorhatott fuggetlen attol csak sajat reszre vagy akar eladasra is jutott belole. Hisz ha penz nem is volt belole de nem kellett a lecsohoz meg venni a hozzavalot hanem ott volt a kertben. En emlekszem, hogy legeltem le az epret akar besurranva, olyan volt mint egy szaunaban de nem erdekelt.

Hofi se veletlenul emliti vmelyik klasszikusaban, hogy "hala a folia satornak". Ez csak egy dolog, ugyanakkor igy is hosszu iras ez. Mi lett volna ha ehez hasonlo dolgokra tobb mondatot is szan...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#245) Snoop-y válasza negro (#244) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem is nekik keszult :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#246) arnyekxxx válasza bakgab (#243) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kérdés, hogy jó-e az a négyelemis semmiheznemértőn kívül bárkinek is, ha mindenki dolgozhat bejárhat ottlenni az Állami Selejtbögregyárba ahol nem kell félnie a kirugástól mert legrosszabb esetben is felveszik kirugás után az Állami Selejtzoknigyárba létszámfeltöltőnek.

(#247) bakgab válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


bakgab
csendes tag

Nos, talán az illető nem szokik le a munkába járásról. Némiképp civilizált marad, pl. fürdik az öltözőben mindennap. Esetleg börtönbe se kerül, ahol többe kerül, mint a lébecolós munkahelyén.
Hogy ez jó-e másnak is? A társadalomnak esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#248) Top cat válasza arnyekxxx (#246) üzenetére


Top cat
őstag

És hány ilyen van most is amelyiknek munkahelye van de munkája nincsen. :W

(#249) negro válasza Snoop-y (#245) üzenetére


negro
őstag

hat pedig nekik kene elovasni. az "insta" generacionak. akik ha nem kapnak vmit meg instant meg 20-on evesen is rogton foldhoz verik magukat mint egy 4 eves. en csak 35 vagyok de akkora kulombseg van akar egy 5 evvel fiatabbnal is, hogy egetvero.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#250) UnA válasza negro (#249) üzenetére


UnA
Korrektor

Egy generáció viselkedése nem csak úgy terem a bokorban, az a szülői nevelés és a korszellem eredménye (a kettő szorosan összefügg). Ezért őket hibáztatni eléggé álszent dolog, inkább magunkba kellene nézni, hogy mit tettünk ehhez hozzá szülőként.

És elég sok huszonévest ismerek, aki szeret hosszú cikkeket olvasni, csak szólok ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.