Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el !

Hivatalos: Rs1 10.0.14393.2724. 2019 Január 8.https://changewindows.org/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) foxymaci válasza Steelers (#16950) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen nekem is olyan képeket lő.

Másnak nem szar be a billentyűzete? Elkezdek gépelni és belefagy, majd eltűnik és semmilyen alkalmazásnál nem jön vissza, csak ha újra indítom, tegnap csináltam HR-t és ugyanúgy szar.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16952) ChanOP válasza foxymaci (#16951) üzenetére


ChanOP
csendes tag

Végre valaki, akinél szintén jelen van ez a billentyűzet hiba. Nálam is ez a helyzet, elkezdek írni, aztán gondol egyet, kifagy és eltűnik, majd néhány másodperc múlva ismét megjelenik, aztán ismét kifagy, eltűnik.

Ezt megcsinálja néhányszor, aztán már nem jelenik meg többet.
Ekkor már csak a telefon újraindítása segít.

Elég rég óta használom a W10M-et az Insider keretében és ez a hibajelenség a .107 build óta jelentkezett nálam, korábban nem volt vele semmi probléma.

HR nem segített (backup visszaállítás történt utána), tegnap visszatettem a 8.1-et a Recovery Tool-al és ráfrissítettem a nem insideres W10M-et, HR megvolt és biztonsági mentés visszaállítás is. A probléma továbbra is fennáll.

Ma még megpróbálok egy HR-t backup visszaállítás nélkül, hátha az megoldja a problémát.

Egyébként azt vettem észre, hogy a fagyást a szövegjavaslatok okozzák, 99%-ban olyankor fagy ki, amikor szövegjavaslatot kellene adnia, de nem jelenik meg a sávban semmi, csak lefagy a szó beírását követően.

Kikapcsoltam a billentyűzet beállításainál a szövegjavaslatokat teljesen, így minden betűt le kell nyomnom a szavak leíráshoz (word flow sincs), viszont azóta nem fagyott ki a billentyűzet.

Remélem, hogy megoldódik a probléma hamarosan, mert ezt a Word Flow nagyon tetszett, amíg rendesen működött.

(#16953) BlackLamb


BlackLamb
tag

Akinek hiányik az adatforgalmi segéd a kezdőképernyőn, az a gépházban a menü hosszú nyomva tartásával kiteheti.

(#16954) janes1976 válasza BlackLamb (#16953) üzenetére


janes1976
őstag

Az akkuhasználatot nem lehet kitenni? Eddig lehetett. :U

Kiteszi, de nincs rajta semmi info. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#16955) MrZidi válasza foxymaci (#16951) üzenetére


MrZidi
tag

Biztonsági mentésből álltál vissza a HR után?

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#16956) BlackLamb válasza janes1976 (#16954) üzenetére


BlackLamb
tag

Sajnos úgy fest hogy valóban nem működik így azt mondom hogy nem :( Bevallom korábban nem is használtam.

[ Szerkesztve ]

(#16957) kovacss72 válasza janes1976 (#16954) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Az Áruházból javaslom az 'Akkumulátor' alkalmazást, azt ki lehet tenni.

(#16958) BlackLamb válasza foxymaci (#16951) üzenetére


BlackLamb
tag

Nem. Viszont helyette van más érdekesség :S A vibráló zárolási képernyő, hiányzó ikonok, vissza nem sötétedő menü, random lecsökennő kép frissítés, nem frissülő csempék, akadozások, stb. Nagyon sok a hiba de ellenére nekem nagyon bejön, mintha új telefont kaptam volna.

[ Szerkesztve ]

(#16959) foxymaci válasza MrZidi (#16955) üzenetére


foxymaci
senior tag

Minden alkalommal újra lakom be a rendszert nem állítom vissza de ez már nagyon zavaró kifagy a billentyűzet aztán gondol egyet és újra indul a telefon ha nem én indítom újra, zárolási képernyőn nem mindig jelenik meg az óra, alkalmazások csempéi szürkülnek stb... stb...

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16960) hroberto válasza kovacss72 (#16957) üzenetére


hroberto
veterán

Az ilyen alkalmazások csak a akkut szívják.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#16961) zvolite80 válasza Steelers (#16950) üzenetére


zvolite80
tag

Nekem tökéletes éles messzi fotónál is.....
Nincs vele baj!

Huawei P30 user

(#16962) Steelers válasza zvolite80 (#16961) üzenetére


Steelers
senior tag

10 vagy 8.1?

(#16963) bkri válasza Steelers (#16962) üzenetére


bkri
tag

Nekem is tökéletes. Távol-közeli fotóknál is. WIN10.

ÜDV: BK

(#16964) Duda13


Duda13
csendes tag

Sziasztok!

Fotózáshoz melyik program a legjobb?

Köszi!

(#16965) zvolite80 válasza Steelers (#16962) üzenetére


zvolite80
tag

Wp10!

Huawei P30 user

(#16966) Coyote85 válasza Virág et. (#16949) üzenetére


Coyote85
csendes tag

Köszönöm a választ! :)

Akkor hasonlóak a tapasztalatok! Nálam is pont ezeket állított vissza a telefon.
Menéskor valóban a teljes alkalmazásról van szó... nem is értem.

Tegnap eléggé felhúzott a zenelejátszó villogása a fentről lenyíló panelen, azért este nekiugrottam a készüléknek. Windows Device Recovery Tool-al visszatettem a 8.1-et (igaz egy frissebb verziót tett vissza, amiben már rendszerezve voltak a beállítások... mindegy is). nem töltöttem vissza a mentésesemet sem, csak a 10-et telepítettem fel.
Felment a 10-es win, majd ismét kihagytam a biztonsági mentés visszatöltését és megnéztem újra a kérdéses Groove Zenét a fentről lenyíló panelen. Ugyanúgy villogott a szám címe a köv számra léptetése közben... Nagyszerű...De legalább megtudtam, hogy nem a mentések visszaállítása kavarja meg.

Csináltam egy HR-t,majd visszatöltöttem a biztonsági mentésemet.
Mondanom sem kell a zenelejátszó probléma még mindig fennáll....
Felfedeztem, hogy amikor a menüben megnyitom a biztonsági mentés menüpontot, sokszor nagy feketeség fogad és csak 2-3 újbóli megnyitásra mutatja az igazságot.
Továbbá, sajnos én is szembesültem a többek által említett billentyűzet fagyással. Hol eltűnik, hol nem reagál stb. Sokszor csak újraindítás után tudom ismét elővarázsolni a billentyűzetet. Csodálatos.

Remélem ezeket minél hamarabb javítják.

(#16967) kezman


kezman
őstag

Visszaraktam 8.1-et, Windows Device Recovery Tool-al, de nem tudok bejelentkezni, azt írja nem sikerült kapcsolódni, nincs térerő, fúllon van és wifi is van, mi a bánat van?

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#16968) zvolite80


zvolite80
tag

Nekem egyedül az akksihasználat nem tetszik wp10-en!
Szerintem 8.1-en jobb volt!
Van akinél szintén ez tapasztalható?

Huawei P30 user

(#16969) Sawyer_ válasza zvolite80 (#16968) üzenetére


Sawyer_
tag

Szerintem is rosszabb lett az akksihasználat. Sajnos ez van, maga a rendszer nekem tetszik. Egyetlen hiányosság, hogy még mindig pókhálósan tudom csak nézni :W

Egyébként, ha tud valaki eladó, használt LCD panelt vagy donornak alkalmas telefont, írjon privátban. Köszi!

(#16970) Takvan


Takvan
tag

Lumia 730 at frissítettem W10-re. Simán ráengedtem a 8.1-re az összes alkalmazásával (van pár) és csak 1-2 nem működött normálisan, de azokat tudom nélkülözni. Valaki írta, hogy az OTP SmartBank nem megy W10 -en, hát nem tudom nálam működik.
Amik zavarnak:
- Egy csomó alkalmazás ott marad a háttérben vissza lépés gomb után, ellentétben a 8.1 -el, ahol csak 1-2 alkalmazás maradt. Ráadásul nincs lehetőség (vagy csak én nem jöttem rá), hogy egy gombnyomással (mint androidon) be lehessen zárni az összeset.
- Ugyanígy az edge visszalépés gombra ott hagyja az oldalt, de itt legalább be lehet zárni egyszerre az összeset.
- Ha egy beállításba nem a gépházból (minden beállítás) jutok, akkor is a vissza gombra a gépházon keresztül lép ki, és ráadásul a háttérben is hagyja.
- Az időjárás élőcsempe offline módban mintha egy idő után nem mutatná az adatokat, és mintha a zárolási képernyőn sem az aktuális hőmérséklet jelenne meg online állapotban sem.
- Néha mintha lassabb lenne mint a 8.1, illetve a vissza gombra néha később reagál.
Egy HR után ezek javulnak, vagy csak annyit nyerek vele, hogy telepíthetek mindent újra, de semmi nem lesz jobb?
Ha most készítek egy biztonsági mentést, akkor a korábbi 8.1 -es biztonsági mentést felülírja?
Esetleg, ha átnevezem a készüléket, akkor a biztonsági mentés az új néven jön létre?

[ Szerkesztve ]

(#16971) psg5 válasza zvolite80 (#16968) üzenetére


psg5
veterán

Igen egyenlőre ezt tartom a hátrányának a win10-nek (persze a lüke rezgő navigáció mellett). Határozottan jobban meríti.

F.K.T.

(#16972) kezman


kezman
őstag

Nekem abszolút nem jött be, szaggat ha görgetem a képernyőt, jó nem mindig de elég sűrűn, számomra fontos alkalmazások nem futnak, szar az aksi fogyasztás, nem jön be a névjegyzék kör alakú képei sem, visszatértem 8.1-re ez a tuti , majd talán valamikor ;)

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#16973) Gabesz87 válasza Takvan (#16970) üzenetére


Gabesz87
addikt

Milyen időjárás appod van? Mert a gyárit elvileg nem lehet kitenni zárolási képernyőre.

(#16974) Takvan válasza Gabesz87 (#16973) üzenetére


Takvan
tag

A gyári van és ahogy be volt állítva a 8.1 -en, úgy megjelenik a W10-en is, csak mintha nem frissülne, de majd jobban figyelni fogom.

(#16975) #65388800 válasza kezman (#16972) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hard reset volt telepítés után. Nálam nem szaggat. Hát a kör képek ellen nincs megoldás :DDD

(#16976) Gabesz87 válasza Takvan (#16974) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ó, akkor itt van a kutya elásva. Lehet, azért nem frissül, mert visszaállítottad, és így nem ok. Hard reset után (és nem visszállítást választva) már nem lehet kitenni a zárolási képernyőre sajnos. Ami elég nagy kreténség (nem is értem).

(#16977) kezman válasza #65388800 (#16975) üzenetére


kezman
őstag

Volt persze, többször is, és szaggat, nem mindig de elég sűrűn, engem idegesít, nem ehhez szoktam a wp-n, azért a 8.1-el nincs ilyen gond, mindenesetre visszaraktam amíg lehet :D

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#16978) #65388800 válasza kezman (#16977) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nem értem mi lehet a gond.Majd ha jön egy frissítés lehet akkor majd rápróbálni. Majdnem fél éve használom a 10-et de nem volt még szaggatás kopp-kopp :D

(#16979) sasa58 válasza Takvan (#16970) üzenetére


sasa58
tag

Nekem 8.1-nél is ott marad az összes alkalmazás a háttérben.

(#16980) this is life válasza Takvan (#16970) üzenetére


this is life
Ármester

Az elozmenyek mappa, alakalmazas valton ne izgasd magad , mert nem mind fut a hatterben , hanem ak egy lementett allapotot kepet latod, legfeleljebb egy service fut hozza a hatteben de nem az alkalmazas , cpu-t nem eszi . Egy gomb nyomasos alkalmazaskezelo/elozmeny ablakok torlesere nincs jelenleg lehetoseg . A beallitasokbol kilepni sajna ilyen , a legjobb mod a hosszan a vissza gomb , es kiloni a listabol. Idojaras appnak probald ki az amazin weather hd , kellemesebb jobban testre szabhato mint az ms megoldasa , a frissitesi gyakorisag allithato ... elo csempeje is szemelyre szabhatobb . Neha meg tud docceni a rendszer de nem altalanos es minden napi .
Akinek hianyoznak az ikonok azoknak hr , es a biztonsagi mentesbol valo visszaallitast el kell felejteni , mert a gondok ismet elo johetnek , hr utan a beallitasokbol eltuno programok pontok a sysapp pusherrel potolhatoak . A migralast javasolt vegig varni , mert ha nem tortenik meg es restartoltatni kell akkor a hangbeallitasok (ebreszto, ertesitsek, csengohangoknal lesz galiba ) ha most keszitesz biztonsagi mentest akkor nem felul irja hanem lesz egy w10m mentesed , persze lehet hogy w10 alatt csak ezt latod , de ha 8.1 re vissza mennel akkor elvileg a 8.1mentesed is lathatova valik. Frissites elott erdemes a contacts +message appot telepiteni es sd- egy nevjegyzek, sms backupot kesziteni , kesob igy legalabb visszaallithato az app ujboli telepitese utan ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16981) Rellind válasza sasa58 (#16946) üzenetére


Rellind
senior tag

Nekem sikerült 730-ra, (Advisorral)

Pár gondolat W10-ről.

Mint friss windows phone használó én meg lennék elégedve a W10-el.
De.
Az aksi merül mint állat. Viberen keresztül fényképet készítek és küldeném, kilép hibával. A fényképek görgetése alatt belassul,gondolkodik,mintha 30MB lenne a kép mérete :W
A gps sincs a helyzet magaslatán. Runtastic ma nem talált jelet. Mást még nem próbáltam.

Mindezt HR után frissen belakva.
Jól értelmezem hogy kiadták a W10-et,véglegesként de ez még mindig BÉTA????

(#16982) #65388800 válasza Rellind (#16981) üzenetére


#65388800
törölt tag

Van amikor 1 HR nem elég. Nálam a telefon 52%-on áll ebben a pillanatban. Reggel 6-kor vettem le töltőről. Hát igen kicsit béta még. De az asztali sem volt toppon mikor kijött. Kellett 1-2hónap mire rendbe hozták.

(#16983) Virág et. válasza Sawyer_ (#16969) üzenetére


Virág et.
senior tag

Én a múltkor majdnem vettem egy karcmentes állapotban levő Dominóst a Jófogáson, de másnap (amikor mentem volna érte) már nem vette fel a telefont. Később megjelent ugyanaz a hirdetés, de akkor már letiltottként árulta :W (pont ezért nem kerestem előfizetésest)

Most is van egy ilyen hirdetés, nézd meg, hátha épeszű áron eladja.
(bár elég elvarázsolt figura lehet, magánbefektetőt is keres a háza megvásárlásához :)) )

Végül meguntam a keresgélést és megcsináltattam a lányomét a Nokia Care-ben, így elvileg megmaradt még a hátralévő egy év garanciája.

[ Szerkesztve ]

(#16984) Takvan válasza Gabesz87 (#16976) üzenetére


Takvan
tag

Sajnos igazad van. Egyébként nem állítottam vissza semmit csak rátelepítettem a 8.1-re a W10-et és a zárolási képernyőn ott maradt az időjárás, de csak mint kép. Átállítottam, és utána már nem lehetett vissza rakni. :(

(#16985) Takvan válasza this is life (#16980) üzenetére


Takvan
tag

Ok. Kösz az infókat. Nem mertem biztonsági mentést készíteni, mert ha esetleg visszatenném a 8.1-et akkor meglegyen a mentése, de akkor így elvileg az is megmarad.

(#16986) sasa58 válasza Rellind (#16981) üzenetére


sasa58
tag

Akkor a W10 nem javított a GPS sz@rságán. :( Ezek szerint nem szoftverhiba, marad a firmware, vagy hardware.

(#16987) Sawyer_ válasza Virág et. (#16983) üzenetére


Sawyer_
tag

Jajj, ne is mondd... Érdekes egy nő. 25-ért adná a letiltott telefont! Alkatrésznek...

(#16988) Bali27 válasza Rellind (#16981) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem a viberes képküldés tök gyors lett, a fénykép görgetésnél sem lassú.
GPS jelet még csak a térkép nevü programmal próbáltam ott azonnal befogta. Nálad lehet valami bibi..
Nekem Insiderrel volt feltéve a win10.. Majd mikor kijött a 164-es (tudom insideren is az volt) vissza tettem a 8.1-et, felfrissitettem 10 re, és még ott is nyomtam egy hard resetet.

(#16989) Tottalino


Tottalino
tag

Marad a 8.1, szégyen, hogy lassan egy éve nem tudnak egy normális tizest összerakni.

(#16990) shteer


shteer
titán

A frissítés letoltodott de nem telepitettem még - lehet nem is fogom amíg nem jön egy újabb build.
Ezt a letöltött frissítést el lehet valahogy tüntetni?

..szerintem jónak tűnik

(#16991) zvolite80 válasza shteer (#16990) üzenetére


zvolite80
tag

Fáljkezelőben nézz körül.....szerintem ott tudod törölni!

Huawei P30 user

(#16992) Bali27 válasza Rellind (#16981) üzenetére


Bali27
addikt

Javítok.. Ma csináltam egy fényképet és mikor be akartam lépni megnézni addig nem lépett be amig a háttérbe be nem zártam a fényképezőt meg a már megnyitott képeket. :(((

(#16993) zvolite80


zvolite80
tag

Na visszaraktam a 8.1-et!
Ez a wp 10 még gyerekcipőben jár sajnos :(

Huawei P30 user

(#16994) bkri válasza Bali27 (#16988) üzenetére


bkri
tag

GPS 10-alatt a saját térképpel teljesen korrekt, de pl. Wazze-használhatatlan. Azt mondja nem lát GPS műholdat... :( Az meg gondolom Wazze app. hiba. De sajáttal mondom, tökéletes.

(#16995) Virág et.


Virág et.
senior tag

Hogy valami jót is mondjak a Win10-re: újra keres a tárcsázóba beírt számok alapján a kontaktokban és a híváslistában (bár ez utóbbi esetben az időpontot mellérakhatná).
Emlékeim szerint ez csak a régi Windows Mobile rendszerekben volt így, a Windows Phone-ból eddig kimaradt.

(#16996) #41635072


#41635072
törölt tag

Kár, hogy a Kamera appból kivették a bárhova bökök, és fényképez funkciót, illetve a képarány váltás is macerás, mert nem lehet kicsapni a kijelzőre.
Na meg Naptár sem nagyon szinkronizál. :(

(#16997) kezman válasza #41635072 (#16996) üzenetére


kezman
őstag

Hát igen, ha már a naptár a zárolási képernyőn egy nagy nulla a egy megjenitett eseményével legalább lehetne kitenni egy alternatív naptárat, egyébként ez a 10 maga egy katasztrófa :W

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#16998) Brandynew válasza kezman (#16997) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem tökéletes rendszer, teljesen meg vagyok vele elégedve :) Nem kell mindent fikázni, ami új. Ez annyira magyaros mentalitás. Valami nem tetszik, és vered a fejed a falba. Nem csoda, hogy minden felmérés alapján az utolsó helyeken kullogunk boldogság terén.

[ Szerkesztve ]

(#16999) Tottalino válasza Brandynew (#16998) üzenetére


Tottalino
tag

?????

Ugyan arról beszélünk? Tökéletes? Biztos azért szárnyalnak az eladási mutatók, mert tökéletes. Várjál, nem, nem szárnyalnak, már mérni is alig tudják.

Már annyit sem tud mint a 8.1. Az legalább atom biztos volt, de ez.....
Kétségbe vonom, hogy ezt igazi programozók hozták létre. Szerintem valami óvóda project keretében mérik fel a jövő programzó zsenijeit. Mert felelős, értelmes ember 1 év után ilyet nem ad ki a kezéből.

[ Szerkesztve ]

(#17000) kezman válasza Brandynew (#16998) üzenetére


kezman
őstag

Kb annyira van a tökéleteshez mint Makó Jeruzsálemhez, de nem óhajtok vitázni, akkor használd egészséggel :C

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.