Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Egy olyan problémám szokott lenni néha, hogy háromszor kell megnyomni a bekapcsoló gombot, hogy bejöjjön a képernyőzár. (ilyenkor elsőre talán nem teljesen fekete hanem szürkés a képernyő)
Ilyen nektek elő szokott fordulni ?

(#7852) cattus válasza JackFeryll (#7851) üzenetére


cattus
őstag

Nem pont ugyanez, de velem olyan történt párszor, hogy a kijelző lezárásakor egy rövid ideig szürke a képernyő, ilyenkor nem is reagál semmire, aztán kb. 2-3 mp. múlva kapcsol csak ki.

Do the thing!

(#7853) Blyan válasza cattus (#7852) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, ilyen nekem is van, napi szinten.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7854) Swami válasza Fryskitt (#7778) üzenetére


Swami
senior tag

Én fehéret vettem a barátnőmnek és jól néz ki, plusz szerintem nem egyértelmúen nőies...
Én használtam pár hetet és nem lett koszos, pedig én a farmerzsebben hordom az összes telefonom (persze nem egyszerre... :DDD )

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#7855) Devas


Devas
őstag

Bluetooth-on próbáltam mp3-at átküldeni, de nem jöttem rá hogy kell. Lehet nem is lehet, vagy erre is van valami trükk? :F

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7856) The-Mechanic


The-Mechanic
csendes tag

Szerintetek érdemes elkezdeni foglalkozni wp alkalmazásfejlesztéssel, készítéssel? Lesz erre nagyobb kereslet a jövőben?

(#7857) Sub-ZeRo válasza The-Mechanic (#7856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze. Egy jó zenelejátszót már fejleszthetsz is, mert az nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7858) boxfan válasza zsoltek (#7850) üzenetére


boxfan
tag

Kőszi,ez jó hír. :C

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#7859) MK VII válasza The-Mechanic (#7856) üzenetére


MK VII
veterán

Feltétlenül! 3 barátom is nekiállt.
Meg ugye kapsz egy 820-ast. Azért az sem mindegy :D

(#7860) consono válasza MK VII (#7859) üzenetére


consono
nagyúr

Mi ez a "kapsz egy 820-at" dolog???

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#7862) MK VII válasza consono (#7860) üzenetére


MK VII
veterán

Hát fejleszted rá az appokat és ugye pénzt is kapsz,meg ha jól tudom a második értelmes app után egy 820-at is. :)

(#7863) FireKeeper válasza MK VII (#7862) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

van wp alá is fejlesztői tutorial mint androidnál?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7864) Fryskitt válasza blackmoto (#7788) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszönöm Neked és mindenkinek. :R :R :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#7865) Lall válasza FireKeeper (#7863) üzenetére


Lall
veterán

Egy egész jó magyar nyelvű könyv. Alapoknak szerintem jó, bár hülye vagyok a programozáshoz (is). :
[link]

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#7866) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Nokia Lumia 520-on próbáltátok már az "időkép" alkalmazást? Nálam nem akar működni az élő csempe.

Sony RX 10

(#7867) Sub-ZeRo válasza tévelygő (#7866) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bing weather-t használd az nem eszi az az akku-t. Az accu weather igen, 1 óra alatt több mint 10%-ot csökkent a töltötsége a telefonnak. Tudom, ez nem megoldás, de a bing működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7868) Zoli bácsi válasza tévelygő (#7866) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nálam sem.

(#7869) old rocker válasza blackmoto (#7833) üzenetére


old rocker
veterán

huhhh .... az nem semmi, cca 100 km... Én, amikor még a nyavalyámtól/ellenére vívni is tudtam, Kiskunhalason voltam apám sírjánál 2 alkalommal, de az oda-vissza csak 120 km. Kb. 4 éve voltam a maroslellei ú0ton (komppal át a Tiszán) Makón, illetve Óföldeákon, na, azok menettértiben 55-60 km. Aztán idén az algyői "olajos" úton - a biciklis "paradicsom" - 20 km-ig jutottam, aztán a jobb lábam feladta és mentő hozott be...:-)))) Azóta se tudtam - nem is merek, ez a sztori sokkolt - 25 km-nél többet megtenni... Sic transit glória Mundi

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#7870) The-Mechanic válasza The-Mechanic (#7856) üzenetére


The-Mechanic
csendes tag

Köszönöm a válaszokat és a biztató privátokat. Jó tudni, hogy helyes úton jár az ember és jól látja a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#7871) boxfan válasza tévelygő (#7866) üzenetére


boxfan
tag

nálam sem működött.Bing van fennt,meg WeatherMaster.Utóbbi fizetős.

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#7872) muratomi1


muratomi1
senior tag

Sziasztok
Megvan már egy ideje a kicsike, nem is kell napi szinten töltenem a telefont aminek nagyon örülök de még mindig nem tudtam teljesen átszokni az s4-ről ami biztos hogy az én hibám mert minden kis szar hibát megtalálok a w8 rendszerben(vagyis nem hiba csak számomra bosszantó dolgok).
Miért érzem úgy hogy nekem ez kevés? Régen ez bőven elég lett volna de tegnap elkapott az az érzés, hogy nekem ez nem kell. :/ pedig nagyon kis kompakt telefon.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#7874) FireKeeper válasza #40993792 (#7873) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na igen, az android egyik zászlóshajóját nem igazán fair összehasonlítani a wp8 "kukásolcsó" néptelefonjával... naná hogy kevésnek érzi, én is annak érezném ilyen váltás után.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7875) muratomi1 válasza #40993792 (#7873) üzenetére


muratomi1
senior tag

Ráadásul Te a rivális OS zászlóshajó modelljéről léptél a WP legkisebb darabjára. Erős a kontraszt...

Én is ezt érzem. Sajnos nekem ez kevés, nem felel meg. Tényleg jó mind a rendszer mind a telefon (mert már 3szor leesett és semmi baja pedig márványra esett :DD az s4 megadta volna magát) de nem buherálhatom, nem tehetek annyi játékot rá avagy nem tudok rátenni gépről programokat, amit androidra lehet, és a kamera.
Az egész cakpakk nem elég. Még sztem az 1020 se kéne ingyen se.
Vissza akarom kapni az s4-et :O de ennyi pénzért..
régen a sony volt a menő billentyűzetes (xperia pro) és azt mondtam soha nem lesz samsungom (így régi nokia fanként :D) de sony-t se akartam többet nokiát meg igen. Na lett sony-m, amibe beleszerettem utána lett samsung s2 amit imádtam, a rendszert nekem találták ki és utána az s4.. Álom telefon csillagsegg verdeső árral de nekem jó volt sőt tökéletes és 4 évig tuti nálam lett volna. Beleszerettem és visszaszerzem :DD :DD

Uhh bocsi nagy ajnározás lett de le kellett írnom.. m1. egy darabig még nem lesz s4.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#7876) Chaser válasza muratomi1 (#7875) üzenetére


Chaser
titán

"de nem buherálhatom, nem tehetek annyi játékot rá avagy nem tudok rátenni gépről programokat, amit androidra lehet, és a kamera.
Az egész cakpakk nem elég. Még sztem az 1020 se kéne ingyen se.
Vissza akarom kapni az s4-et :O de ennyi pénzért.."

Ha valaki telefon b:_zi vegyen droidot:) Azt azért hozzáteszem, hogy az a játék itt pöccre elindult ami eddig egyik telómon vagy tabon se:D A hiba az ön készülékében van, majd akkor hasonlítsd ezt s4-hez ha ennyiért lehet kapni azt is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7877) diegho válasza Sub-ZeRo (#7867) üzenetére


diegho
nagyúr

nálam az accu van fent és már 2 napja megy a telefon, nem tudom a töltöttséget jelenleg, de reggel olyan 80% körül volt.

(#7878) D4ni


D4ni
őstag

Én pont az s4 akadásai, fagyásai, random újraindulásai miatt váltottam le a cuccot... Jobban bízok a windowsba. Szerintem ha kevés neked a masina akkor inkább maradj a lumiákon belül. A helyedben nem váltanék vissza. Én a lumia 920-at pc-ztem ki magamnak, gördülékenyebb, stabilabb. JA ÉS OLCSÓBB :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#7879) FireKeeper válasza D4ni (#7878) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

neki szerintem pont az OS limitációi nem tetszettek, legalábbis azt sehol sem írta, hogy a sebességgel baja lenne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#7880) blackmoto válasza old rocker (#7869) üzenetére


blackmoto
senior tag

Szerintem valamit félreértettél. Baján reggel munkába menet estem bringával. Eltört az arccsontom két helyen. Amiatt jártam Szegedre. Szerencsére elég jól megúsztam. Műtét nem kellett, és mostanra már nem is lászik.

A kijelző lezárást követően még világítósdi nálam is elő szokott fordulni, merg ha eszetlenül nyomkodom, lezárás után rögtön feloldás, akkor olyan is előfordul, hogy csak a zárképernyő háttérképét tölti be, nem látszik az óra és dátum, de lehet felhúzni a képet, csak nem válaszol, a startmenü. Aztán újabb lezár felold mozdulatsor, és jó.
Amíg nem fagy szénné eközben, addig ez csak feature... :DD és nem érdekel.

Már két emberkétől olvasom, hogy t-mobile-nál vett 1500-ért hátlapot. Akkor ha én itt Baján bemegyek, van esély rá, hogy itt is annyiért kaphatok?
A sárga az én fantáziámat is piszkálja. :B

[ Szerkesztve ]

(#7881) D4ni


D4ni
őstag

Persze, én is megfigyeltem. Csupán a használhatóságra utaltam.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#7882) drkbl


drkbl
őstag

Mai katasztrófa: két és fél perc erős szélben kitartott videóból gyártott egy 0 bájtos fájlt :((
Bezzeg az előtte véletlenül készült két másodperces az tökéletes. Szóval érdemes még helyben visszanézni.

A fotós appok bejönnek, itt nem igaz a Nokia jól kinéző fényképekhez nem kellenek effektek reklámja :)

(#7883) Devas válasza #40993792 (#7861) üzenetére


Devas
őstag

Köszi a segítséget Zsolt, de a bluetooth-os készülék párosítás az megy, fogadni is tudok dolgokat.
Tudok bluetooth-on küldeni fényképeket, a megosztás-t választva.
De NEM tudok bluetooth-on küldeni mp3-akat, mivel a megosztás opciót nem ajánlja fel nekem sehol sem. Ez az én problémám. :O

Úgy veszem észre hogy ez a WP8 még igencsak gyerekcipőben jár, bőven van még mit bővítgetni rajta. Ezek az alapvető funkciók hiánya sok bosszúságot okoz, remélem befoltozgatják hamarosan. :((( Egyébként szerintem ez az egyetlen visszatartó erő, hogy a WP8 legyen az egyeduralkodó a piacon (megfelelő reklám mellett persze).

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7884) MK VII válasza drkbl (#7882) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem olyat produkált,hogy a képpel nem is volt baj, de hangot nem vett hozzá. Kaptam a videóm mellé egy recsegést.... Videót szépen felvette,de ropogás hallatszott csak alatta :D

(#7883) Devas

Ezzel teljesen egyetértek.. Nagyon sok hiányossága van amik alap dolgok lennének szerintem 2013-ban...

És nekem ne mondja senki,hogy a WP rendszer az ilyen meg zárt meg ilyesmi... Hablaty kutyafitty... :)
Ha a Mixrosot szerethetővé akarja tenni Phone rendszerét ugyan csinálja már meg,hogy ne kelljen bosszankodni olyan alap dolgok miatt amiket már megszokhattunk a sok sok év alatt egy telefonnál!

[ Szerkesztve ]

(#7885) T_Stark válasza Devas (#7883) üzenetére


T_Stark
őstag

Bekapcsolod a Bluetooth-t, bemész a Zenék+Videók alkalmazásba, kiválasztod a zenét, odalapozol a zeneszámokhoz, rajta tartod az ujjad a küldeni kívánt zenén, és a megosztás menüpontban kiválasztod a bluetooth-t. Nálam így van.

(#7886) Devas


Devas
őstag

Ma tettem egy felfedezést. Eddig a Nokia Smart Cam alkalmazással fotóztam, és a képek olyan sötétek, fényszegények voltak. Ma fotóztam a hagyományos Kamera alkalmazással és "lőn világosság"! :DDD Végre tudok normális fotókat csinálni.
Szóval a Smart Cam csempét kivágtam mint macskát sz*rni...

Másik: Panorama alkalmazást kipróbáltam (ami ugyebár alapból a telefonban volt). Kattolom az első képet, majd mozgatom jobbra a képet, amerre a vonal jelzi, amikor odaérek, kiírja hogy "Where are you?", de képet nem csinál. Hiába forgatom vissza balra, semmi. Mit csinálok rosszul :F

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7887) Devas válasza T_Stark (#7885) üzenetére


Devas
őstag

Köszi szépen! Oda kellett lapozni a zeneszámokhoz, ez volt a probléma! :DDD

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7888) westcoastog válasza Devas (#7886) üzenetére


westcoastog
veterán

Addig kell játszani vele, míg a teli kör el nem kezd magától megindulni a karika közepébe, nekem így sikerült. :DDD
Csak az elcsúszásmentes panorámafotóhoz nem árt valami állvány.

[ Szerkesztve ]

(#7889) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! Ismerős 520-a allandoan random lefagy,ujraindulgat.Miert csinalhatja ezt? A legujabb szoft. Verzio van fent (nokia amber a neve ha jol tudon) ezert vett wp-t mert az androidos telefonja allandoan fagyott. Kellene valami megoldas.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#7890) westcoastog válasza Bkrisz9 (#7889) üzenetére


westcoastog
veterán

Előfordulnak gyári hibás darabok, tömegtermelés.
Akkumulátor nem mozdulgat ki?

(#7891) MK VII válasza Bkrisz9 (#7889) üzenetére


MK VII
veterán

Jaja westcoastog kolléga jól mondja.. Akkut próbáljátok egy kis papírral jobban rögzíteni.
Esetleg még app is okozhatja!
Akkut sztem támassza ki meg csináljon egy HR-t. Utána tényleg csak a legszükségesebb appokat rátenni és figyelje.
Szerintem helyreáll a rend ;)

(#7892) westcoastog válasza MK VII (#7891) üzenetére


westcoastog
veterán

Na meg igen, az appok, mert ha valami szarul megírt gagyi van feltelepítve, elképzelhető hogy az okoz valamit.
Ez a bajom a google play-el meg a wp store-al hogy tele van szeméttel.. :(

(#7893) krisztian922


krisztian922
tag

Tegnaptól kezdve én is egy fekete l520-as tulaja vagyok.
Olvasgatom már egy bő hete a fórumot, így pár dologgal tisztában vagyok, viszont egy kérdésem lenne még.
Játékok, ugyan sok időm nincs rá, viszont annyi van belőle (hiába olvasom mindenfele, hogy alig van app wp8ra), hogy fogalmam sincs miket érné meg talán megvenni, mik a jobbak az ingyenesek közül?

Asus m5a97 evo r2.0 - AMD fx 6300 - AMD HD7850 1gb - 2x4gb Kingston hyperx black 1600mhz - Cooler Master Hyper Evo 212

(#7894) HuMarc válasza krisztian922 (#7893) üzenetére


HuMarc
addikt

Igazából az összes Xbox-os játék megéri az árát, az én telefonomon még van Tetris, Where is my water (bár ez nagyobb kijelzőn, főleg tableten ezerszer jobb), Snake, stb. De alapvetően ha venni akarsz, akkor az Xbox-osok között nézelődj! :)

(#7895) RMZ250 válasza Blyan (#7834) üzenetére


RMZ250
senior tag

Egy barátom telefonos adok-veszek, javítok vállalkozást vezet. Ő rendelte nekem 1600 ft volt de, hogy honnan nem tudom.

consono vastagsága szinte semmit nem változik talán 1mm a műanyag lap.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#7896) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok! 520-on mennyibe kerül a kijelző csere (betört kijelző esetén). Hol érdemes csináltatni? Létezik valami hasonló szolgáltatás mint pl. a samsung-nál (házhoz jönnek javítani/elvinni a szervizbe)? Nem az enyém a telefon, csak egy barátom járt pórul és nagyon nem vagyunk otthon Nokia szerviz ügyben :)

Előre is köszönöm!

(#7898) NGA válasza muratomi1 (#7875) üzenetére


NGA
addikt

"avagy nem tudok rátenni gépről programokat"
Hát igen, itt nincs warez. Mondjuk égés ilyenre hivatkozni, hogy fizetős programokat nem lehet ingyen felmásolni...

(#7899) pcsabat válasza #40993792 (#7897) üzenetére


pcsabat
őstag

köszi, erre voltam kíváncsi :R . Akkor marad a Nokia szerviz!

(#7900) Chaser válasza pcsabat (#7899) üzenetére


Chaser
titán

Szerintem ne bajlódj vele, bár egy árajánlat kérést megér. 20-25k-ra tippelek, annyiért majdnem újat adnak. DIY alapon azért jóval olcsóbban meg lehet oldani, csak körül kell nézni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.