Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) x1port válasza consono (#18849) üzenetére


x1port
addikt

Maradok nélküle.
Elég a telefon memóriája + onedrive.
Annyira úgy sem pakolom tele.

(#18852) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok! Használ itt valaki asztali dokkolót. Tök jó volna egy az irodába, aztán gondoltam hátha tud valaki valami tuti tippet.

Előre is köszi! :)

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#18853) Tomeewap


Tomeewap
tag

Hello!

Sajnos betört az 520-am képernyője, mely nem működik. Hogyan tudom lementeni a névjegyeket belőle úgy hogy nem volt társítva semmilyen fiókkal? Köszi előre is.

(#18854) Zsadi válasza x1port (#18851) üzenetére


Zsadi
őstag

Akkor ezek szerint a kártya volt a ludas?

Van egy sejtésem a hirtelen merüléssel kapcsolatban, de még nem kiabálom el, tesztelés alatt. :)

(#18855) x1port válasza Zsadi (#18854) üzenetére


x1port
addikt

Abszolút a kártya.
1 órája nyomkodom erőteljesen azóta megy mint a kisangyal .

(#18856) Zsadi válasza x1port (#18855) üzenetére


Zsadi
őstag

A kártya típusát megosztod velünk? :)
Máshol egyébként az a kártya jól működik? Vagy csak a formázása nem tetszik neki?

(#18857) x1port válasza Zsadi (#18856) üzenetére


x1port
addikt

4 Gb Sandisk.
Kb. 2hónapos.

Androidnál ment rendesen.
Használat előtt formáztam easeus partition tools-al behelyezéskor pedig a telefonnal is.

Szerintem tuti nem kártya hiba.
Valamiért a WP nem szereti.

(#18858) Namelesske válasza x1port (#18857) üzenetére


Namelesske
addikt

Én egy 8 Gigás Class10 Sandisk Ultra kártyát használok, pont olyat amilyen a mobilarénás tesztben is volt (tárhely méretét nem tudom), volt egy hasonló esetem a beállításokkal, de magától megjavult ha a vissza gombbal bezártam az appot harmadik próbálkozásra megnyitotta és ugrott egy nagyot a rendszer sebessége, gondolom a watchdog lelőtte a befagyott processt. Ha nem tudja akkor jön a reboot, de nem lenne szabad lefagyni így a telefonnak ahogy nálad, ez szektor hibákra is utalhat. De valószínűbb hogy fat fájlrendszer miatt van egy két sérült fáj a kártyán amit nem tudott olvasni és beragadt a telefon nála. (Jellemzően média adatbázis, a képek miniatűrjei, számok címének adatbázisa)

Formázd meg exFAT fájrendszerre, ez egy sokkal modernebb fájlrendszer mint a FAT, bizonyos dolgok estén még az NTFS-nél is modernebb. Eleve forgó alkatrészek nélküli meghajtóknak van tervezve, nem töredezik, és a trimmelést is menet közben oldja meg. Én csak ezt használom flash meghajtóimon amennyiben lehetséges. Sajnos a Windows XP-re külön kell felrakni a támogatását, így visszafelé kompatibilitás miatt vissza vissza térek a FAT32-höz. A telefonnál talán még az NTFS is járható út lenne, de csökkenti az akkuidőt és a kártya élettartamát, és nem is biztos hogy támogatja a Windows Phone.

Szóval a kérdésem a következő:

Milyen besorolású és sebességű a kártya?
Milyen fájlrendszert használsz milyen cluster mérettel?
exFat fájlrendszerrel is szarakodik?

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18859) confuser válasza Devas (#18850) üzenetére


confuser
senior tag

Developer preview-val mindenkinek elérhető lesz egyszerre - legjobb tudomásom szerint.

(#18860) x1port válasza Namelesske (#18858) üzenetére


x1port
addikt

Ha jól tudom Class 8-as a kártya
Fat32 re van formázva. A Cluster pedig 64 (32768 bytes).

Az exFAT-ot pedig mindjárt kipróbálom.

Köszi !

(#18861) jimhun


jimhun
senior tag

Hali,

Kezd kiakasztani a telefonom. Egy hete problemak vannak vele. Soha nem akar szinkronizalni a Microsoft account-tal. Ezert nem mukodik az email. Sot nem hogy nem mukodik hanem egy nagy sz@r lett. Elkuldok egy mailt es nem irja ki hogy nem ment el hanem mivel nem szinkronizal egyszeruen nem kuldi el.
A kontaktokat es a naptarat ugy ahogy van nem szinkronizalja.
Ezt irja ki.
Ez mi a fene miatt van? (a hotmail szerverrel nincs baj az Iphone gond nelkul szinkronizal vele)

Keresgeltem neten de nem talaltam megoldast ra. Talan a HR megoldas lenne, de a telefon kb egy honapos, nehogy mar HR kelljen neki.....ezert b@sztam ki az Androidot mert havont resetelni kellett....most meg ezt is....

Ja, igen,ha a fenti neveket torlom akkor sem szinkronizal csak mas neveket ir ki.....akkor az a baj...

[ Szerkesztve ]

(#18862) Namelesske válasza x1port (#18860) üzenetére


Namelesske
addikt

Class 8 már elég tápos Windows Phone alá, de Class10 alatt nem is próbálkoztam volna... :) A cluster méret legyen "alapértelmezett" amikor formázod. (512-re fogja ha jól tippelem)

(#18861) jimhun

Ez gáz, nekem a Gmail jelszavamat kéri néha be. Elég szar, van hogy néha percekig nem bírja magát össze szedni a szinkronizáció.

Ebből sajnos lehet HR-lesz. Mivel az MS fiókot nem lehet csak úgy eltávolítani és újra hozzá adni. De ha igen, akkor próbáld meg azt.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18863) x1port válasza Namelesske (#18862) üzenetére


x1port
addikt

Közben átnéztem a kártyát és van rajta egy hibás blokk.
ExFAT-ra mivel tudom formázni ?

Illetve ezt a hibás blokkot hogy lehet gyógyítani ?

szerk. : itt a benti gépemen XP van.

[ Szerkesztve ]

(#18864) Namelesske válasza x1port (#18863) üzenetére


Namelesske
addikt

Látod milyen jól tippeltem, hogy szektorhibás. LOL elfelejtettem oda írni. HDD Regenerator talán, de ez hardveres hiba, szóval formázd meg exfatra majd "szektorhibák keresése" opcióval vizsgáltasd meg Windows-ban, ha szerencséd van akkor megjelöli hibásnak és akkor írhatsz még rá ameddig egy újabb meg nem jelenik. A helyedben élnék a 10 év garanciával... elősegíteném az "öregedést" ha érted mire gondolok.

Windows Vista SP1 vagy újabb rendszerben már megtalálható az exfat mint opció a formázási lehetőséget között.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18865) jimhun válasza Namelesske (#18862) üzenetére


jimhun
senior tag

Ha meg bekerne a jelszot az ok lenne, de nem, egyszeruen csak nem kuldi el a mailt es kesz. nem is szol hogy valami gaz van...

(#18866) Namelesske válasza jimhun (#18865) üzenetére


Namelesske
addikt

(#18863) x1port

Esetleg [link] Nincs XP gép a közelemben már, hogy kipróbáljam. [link]

(#18865) jimhun

Nem tudom mit tehetnél, itt valami összefosta magát rendesen. Esetleg próbáld meg ismét hozzá adni ezt a fiókot majd kapcsold ki az itteni szinkronizálást. Hátha megoldja átmenetileg.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18867) x1port válasza Namelesske (#18866) üzenetére


x1port
addikt

Van XP-ben olyan ,hogy exFAT-ra formázzon.
De ha ezt választom kiírja,hogy a vindóz nem tudta befejezni a formázást.

Na mindegy. Nem szemetelem tele a topikot.
Beszerzek majd egy új kártyát aztán póba.

Azért köszi szépen a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#18868) Namelesske válasza x1port (#18867) üzenetére


Namelesske
addikt

Gondolom fel van téve a frissítés hozzá, de valamiért nem megy. Próbáld meg parancssorból formázni. Esetleg DISKPART -tal de az sincs XP-ben úgy tudom.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18869) Lacus_84 válasza jimhun (#18865) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Wifi-vel vagy mobilnettel próbálod? Vagy mindkettővel ezt csinálja?

(#18870) jimhun válasza Lacus_84 (#18869) üzenetére


jimhun
senior tag

Sajna mindkettovel ezt csinalja. Kapott egy HR-t, most jo. Remelem az is marad.

(#18871) m1lan


m1lan
őstag

Szerintetek lesz Augusztusig olyan WP telefon, amire érdemes lesz lecserélni az 520-ast?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#18872) x1port válasza m1lan (#18871) üzenetére


x1port
addikt

Már most is van :D

(#18873) Takuun


Takuun
aktív tag

Nem tudom, hogy hol tegyem fel a kérdést ezért ide írok, hátha valaki tud segíteni.

Interneten szeretnék zenét hallgatni illetve híreket. Havi szinten ez kb.: 15-18 órát jelentene (kb napi 1-2 * 1/2 óra). Ehhez milyen internet csomagot érdemes venni, ha mellette minimális böngészés lenne, filmezés meg társai nem lennének, navigáció offline-ban menne. Egyáltalán, hogy lehet kalkulálni az internetes rádióhallgatással?
Egy ismerősöm azt mondta, hogy neki 3 gb-os csomag van az iPad-hez és a kocsiban csak arról hallgat rádiót napi több órát (helyi adók nem tetszenek neki), de még így sem használja fel a 3 gb-ot.
Azért, ha jól érzem 3 gb net nem fog kelleni. Vagy mégis?

(#18874) Namelesske válasza Takuun (#18873) üzenetére


Namelesske
addikt

A data sense szerint én 6 gigát használtam két hét alatt :D Ebből ha lejönnek a az alkalmazás letöltések, akkor 3 gigát. Ez kompromisszum mentes használat volt, szerintem elég lehet a 3 giga, ha nem nézel YouTube videókat.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18875) Lacus_84 válasza Takuun (#18873) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Szerintem bőven elég a 3 GB, még lehet sok is. Válassz először egy kisebb csomagot, és ha esetleg nem lenne elég, gond nélkül tudsz felfelé váltani.

(#18876) jimhun


jimhun
senior tag

Csinaltam HR-t, minden jo, erre meg eltunt a Hivasblokkolas funkcio.....hogyan lehet valahogy visszahozi? Megint Hard reset vagy mi?

(#18877) Zoli133 válasza jimhun (#18876) üzenetére


Zoli133
őstag

Sysapp pusherrel firssítsd az alkalmazásokat, vagy várj amíg jelez, hogy vannak frissítések. (max 24h)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18878) x1port válasza Lacus_84 (#18875) üzenetére


x1port
addikt

Egy könnyű kis matek :

Interneten szeretnék zenét hallgatni illetve híreket. Havi szinten ez kb.: 15-18 órát jelentene

ha csak 256/kbs a zene akkor ki lehet könnyen számítani hogy ez havi szinten mennyi adatot jelent 15-18 órában.
És akkor hol a többi ?

(#18879) jimhun válasza Zoli133 (#18877) üzenetére


jimhun
senior tag

Koszi, megprobalom.

(#18880) Lacus_84 válasza x1port (#18878) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Hogy érted azt, hogy hol a többi?

(#18881) x1port válasza Lacus_84 (#18880) üzenetére


x1port
addikt

Arra gondolok,hogy ez csak a zene.
Alkalmazások letöltése , email , játék , böngészés , Facebook , Viber ..stb..stb. ezeket bele sem számoltam.

Oké hogy nem kell de akaratlanul is kell frissíteni pl az appokat.

3GB nem olyan sok hamar lepörög ám.
Nekem most korlátlan van de régen az 5GB-os is simán elment.

(#18882) Lacus_84 válasza x1port (#18881) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Ja, de ő csak zenehallgatásra, és minimális böngészésre kérdezte, erre értettem, hogy bőven elég a 3 GB. Appok frissítésére jobb esetben wifit használ az ember, én legalább is igen.

(#18883) m1lan válasza x1port (#18872) üzenetére


m1lan
őstag

Kellett nekem kitörölni a komment végét. :DDD

Szóval augusztus környékén kap(hat)ok új telefont a Telekomos előfizetésemhez, és az érdekelne, hogy addig szerintetek jönnek-e még ki új WP telefonok, vagy már csak a 8.1 megjelenése után? Ha maradok a WP-nél (ez az új közepes droidok minőségétől is nagyban függ, most például egyet sem vennék meg szívesen) akkor mindenképp valami olyan telefont vennék, ami még viszonylag friss. :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#18884) mukibuci válasza m1lan (#18883) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

630 tutira jön még tavasszal

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18885) x1port válasza m1lan (#18883) üzenetére


x1port
addikt

Jó egy kicsit cinikus voltam :)
Az kb. fél év..személy szerint én azt gondolom ,hogy nem fog kijönni addig semmi érdemleges.
Amiket most mutattak be Barcelonában szerintem azokat kezdik most el nyomni.

(#18886) HuMarc válasza m1lan (#18871) üzenetére


HuMarc
addikt

Talán a 630.

(#18887) x1port válasza Namelesske (#18868) üzenetére


x1port
addikt

Most nézem az aláírásod

Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on

Hol máshol ha nem egy guglis oldalon :D

(#18888) j.gabi


j.gabi
csendes tag

sziasztok.segitene valaki?lumia 520-am van,szeretnék lan-ban filmez zenét ézni-hallgatni.laptopomon megosztott mapáimat elérni wifi-n keresztül.van már wp8-ra ilyen progi?én még nem találtam.help

(#18889) mukibuci válasza x1port (#18887) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerinted miért az első? ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18890) Takuun válasza Namelesske (#18874) üzenetére


Takuun
aktív tag

Köszi a válaszokat! Mondjuk azt nem írtam, hogy internet rádióra gondolok a zenehallgatás alatt. Az is elvesz ennyit?
Matekozni tudok, a probléma nem itt van, hanem ott, hogy azt nem tudom, hogy az internet rádiók milyen minőséggel dolgoznak. És így elég nehéz kiszámítani. Van aki azt mondja, hogy 64 kbps van aki meg azt, hogy 192 kbps. Na most ez nagyon nem mindegy. A másik, hogy ismerős szerint a 64 kbps is tökéletes hangminőséget tud nyújtani. Saját véleményem, de én ebben mondjuk nem hiszek! Napi szinten hallgatok mp3-at és azok mind 320 kbps minőségűek és van különbség mondjuk egy olyan számmal szemben amelyik csak 128 kbps-ban van meg.

(#18891) m1lan válasza mukibuci (#18884) üzenetére


m1lan
őstag

4,5" kijelző és 480x800 felbontás nekem már nem oké, azon az áron meg pláne nem :))
[link]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#18892) HuMarc válasza m1lan (#18891) üzenetére


HuMarc
addikt

Lehet, hogy HD, és lehet, hogy csak 4,3". Illetve a következő kombókról olvastam: 4,3" + 480×800 v. 4,5" + 480×800 v. 4,5" + HD.

(#18893) sagit válasza HuMarc (#18892) üzenetére


sagit
addikt

4,3"-os verziót kérem :R
Legyen NFC, glance screen. A villanó gondolom alap, az 1 GB ram is királyság.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#18894) HuMarc válasza sagit (#18893) üzenetére


HuMarc
addikt

Villanó? Álmodozz tovább :D Nem 100%, hogy lesz, az eddigi modellek alapján. Valahol spórolni kell. 520-ról én valószínűleg a 630-ra még nem, de a 2015-ös sorozatra talán váltani fogok.

(#18895) x1port válasza Takuun (#18890) üzenetére


x1port
addikt

Melyik szolgáltatóról beszélünk ?
Nálam a Telenoronál sokszor szaggat a netes rádió pl. a belvárosban.

(#18896) littlelion21


littlelion21
addikt

Egy amatőr kérdés így estére: a Lumia Pusher és a SysApp Pusher között mi a különbség?

(#18897) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Az L520 kezeli a microSDHC kártyákat? 16GB class10.
Köszönet!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#18898) eddie17 válasza gurabli (#18897) üzenetére


eddie17
addikt

64GB a max :K
Nekem egy 32 gigás Class 10 van benne, tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#18899) gurabli válasza eddie17 (#18898) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm. Nem voltam biztos, hogy az SDHC is támogatott...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#18900) westcoastog


westcoastog
veterán

Tök jó hogy a fekete hátlap is szarul van öntve, az illesztésekbe kapaszkodó körmök ezen is kisebbek mint a cián hátlapon, és ezért a gombok felöli oldal lötyög, mig a fehér és sárga stabil..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.