Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) blokad válasza Kempeti (#10900) üzenetére


blokad
senior tag

nincs nagyon felhangosítva?

(#10902) Spancho válasza StarKiller89 (#10899) üzenetére


Spancho
őstag

Hopp ,közben már le is írtad a megfejtést :D

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#10903) Kempeti válasza blokad (#10901) üzenetére


Kempeti
tag

Nincs :/

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#10904) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha bejelentkezek MS fiókkal nem kell állandóan net igaz? A mobilnet tiltható kézileg?

Üdv netpeti98

(#10905) karika85 válasza netpeti98 (#10904) üzenetére


karika85
tag

Igen tiltható, Beállítások/Mobil adatátvitel/Adatkapcsolat

(#10906) westcoastog válasza netpeti98 (#10904) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem kell, és kikapcsolható.

(#10907) Spancho válasza cattus (#10898) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi ,de sokat nem segített.+amennyit levett az előzményekből azt vissza is tette egyből egy drive frissítéssel :D
Pár régen használt játékot letöröltem ,(majd később azokat úgy is tudom pótolni) így már 2,9gb szabad hely van.
Még így se tölti le a kevés hely miatt... Megnéztem egy wp8 fórumon és elvileg 3,5gb mások szerint kicsivel több mint 3gb hely kell neki :D
Azét elég komoly egy játékhoz képest.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#10908) motoflug


motoflug
őstag

Akik dominoban vették: garipapírt mellékeltek hozzá,vagy a számla elég?

(#10909) Kempeti


Kempeti
tag

Amúgy, azért nincs rajta fólia, mert nem szükséges, vagy kispórolták? :D

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#10910) consono válasza Spancho (#10907) üzenetére


consono
nagyúr

Töltsd le gépen a progit és telepítsd az SD-ről, így kevesebb hely is elég!

"In God we trust. All others must bring data"

(#10911) Kempeti válasza motoflug (#10908) üzenetére


Kempeti
tag

Én dominóba vettem, webshopból. Se számlát, se garipapírt nem kaptam róla, utána néztem, és már ezeket elektronikusan kapod meg.

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#10912) motoflug válasza Kempeti (#10911) üzenetére


motoflug
őstag

Én is így rendeltem, csak T-pontos átvétellel. 1 percen belül átvehető volt. :K

(#10913) Spancho válasza consono (#10910) üzenetére


Spancho
őstag

És azt ,hogy kell csinálni ?
Simán bemásolom az SD gyökerébe ,és akkor valahol ott lesz a telefonon ?
Mert fájlkezelő vagy valami hasonló program hiányában azt se tudom hol keressem.
Pl ha egy játékot APPot le tudok szedni gépre és azt felmásolom SD-re akkor a telefon látni fogja a játékok között és onnan lehet telepíteni ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#10914) consono válasza Spancho (#10913) üzenetére


consono
nagyúr

Valahogy így:) Bemásolod az SD-re a xap file-t, vársz egy kicsit (pár percet, de előfordulhat, hogy egy telefon restart is kell) majd az áruházban ott lesz az SD kártya is. Bővebben itt:

http://www.windowsphone.com/hu-hu/how-to/wp8/apps/how-do-i-install-apps-from-an-sd-card

"In God we trust. All others must bring data"

(#10915) Vesztor87 válasza Kempeti (#10911) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Uh, ez mekkora flash:)
Komolyan elgondolkodtam ezen a telón, most egy tabletem van meg egy régi SE W-s telóm, de jobb lenne már ha egyben lenne a 2 cucc, csak hát a 30k környéki droidos telók nem valami erősek... De ez eddig úgy néz ki az olvasottak alapján hogy gyors kis masina:) Most az ára is elég jó, kérdés meddig marad ez így :)

(#10916) Kempeti válasza Vesztor87 (#10915) üzenetére


Kempeti
tag

Chaten beszéltem egy eladóval, hogy meddig lesznek ezek akcióban, mikor lesznek változások, annyit mondott, hogy a készlet erejéig. :D Szóval szerintem igyekezz :)

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#10917) Vesztor87 válasza Kempeti (#10916) üzenetére


Vesztor87
senior tag

El kéne adnom a droidos tabletomat ahhoz hogy legyen rá keret:)

[ Szerkesztve ]

(#10918) Dhampir válasza Vesztor87 (#10917) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez is egy megoldás, a döntés felelőssége a tiéd. :)

(#10919) Sub-ZeRo válasza motoflug (#10908) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én kaptam hozzá mindent. Szerződést stb. 1 hónapja vettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10920) old rocker válasza Vesztor87 (#10917) üzenetére


old rocker
veterán

Adjuk el együtt: nekem egy 7 inches Ampe tabletfone van, vagyis telefonálni is lehet vele...

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10921) drkbl


drkbl
őstag

Hát most nagyot csalódtam... Többször megtörtént, hogy valahogy zsebből kivéve, az oldalát fogva letettem a hívást, de ma előhúzva hol csengett, hol nem, és az érintőképernyő abszolút nem működött, ki sem lehetett kapcsolni.

Akku ki-be megoldotta, de sok lesz a hívásfogadási hibából...

(#10922) Vesztor87 válasza old rocker (#10920) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azt hogy? :)
Feldobtam a ph-ra, majd meglátjuk:)
Ismerősnek volt pár napig wp-ja, azt írta nem jött be neki, remélem nekem jo lesz. Az a felhasználó vagyok aki adroidot se szabja testre nagyon, csak netezgetésre kell a telo.

[ Szerkesztve ]

(#10923) Spancho válasza drkbl (#10921) üzenetére


Spancho
őstag

Velem egyszer fordult elő ilyen.
Nadrág zsebben volt a teló és hívott a főnököm ,de nem rezgett meg semmi.
Szerintem lenémította magát mert azt hitte ,hogy lefele van fordítva ,vagy csak alapból kinyomta a hívást :D
KB 20 perccel később vettem csak észre.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#10924) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv.

Gyors kérdésem lenne. Családban új előfizetés vásárlása miatt lehetőség nyílt telefon vásárlásra. Olyan embernek kéne a telefon, akinek még sose volt "okos" telefonja, így úgy gondoltam, hogy a legideálisabb egy WP8-as Nokia lenne (a márkát amúgy is szereti, meg amúgy sincs kedvem androiddal szenvedni más készülékén, meg amúgy se, az iOS telefonok meg ultra drágák). Viszont nekem nincs sok tapasztalatom ezekről a telefonokról, olvasgatok teszteket, írják, hogy jó stb... Amire kéne: email, netezés, sms, skype (csak hang), telefon. Nah most néztem a Nokia 520-at, illetve a Nokia 625. A Lumia 520 22900 Ft míg a 625 az 56990 Ft. Kérdésem: megéri az árkülönbözetet a 625? Én az 520-ra hajlanék, mivel az is tud mindent, amire kell (de lehet nincs igazam).

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#10925) cattus válasza Sur1G (#10924) üzenetére


cattus
őstag

Amire kell, arra az 520 megfelel, ha nem kell a 4G.

Do the thing!

(#10926) Sur1G válasza cattus (#10925) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszi

(#10927) szp1 válasza Sur1G (#10924) üzenetére


szp1
addikt

Mindkettőn ugyanaz a WP 8 fut....és kb egyforma gyorsan, annak hibáival és előnyeivel.
Eltérések hardveres dolgokban vannak.
A 4G meg..nálunk még 3G sincs mindenhol ;]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10928) B1T3 válasza Sur1G (#10924) üzenetére


B1T3
addikt

Ha nem fontos a nagy kijelző (mert mondjuk idősebb embernek kéne, akinek már némileg rosszabb a látása) és a 4G (kétlem, de sosem tudni), akkor az 520 ajánlható inkább, mert a 625-ben ugyancsak 512 MB RAM van, így nem nagyon érzem, hogy megérné a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#10929) Sur1G válasza B1T3 (#10928) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszi. Szerintem is jó lesz az 520. Eddig a 2,5" kijelzőjű telefonokkal elvolt, ellenben idegesítették is az apró betűk. Ez amúgy döntő szempont lehet. Van lehetőség WP8-on betűméret növelésre?

(#10930) Воланд válasza Sur1G (#10929) üzenetére


Воланд
titán

igen, van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10931) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Kollégám szerint (vmi fehér alsó részes wp8-as htc-je van 512 rammal) a frissítések miatt több memót eszik a teló, 3-4progi futtatása már akadozóvá teszi a telót. Ez igaz?

(#10932) Lall válasza Vesztor87 (#10931) üzenetére


Lall
veterán

A HTC 8S-ről lehet szó. Ott csak a kevés tarhellyel van gond szerintem. Nem hinném, hogy akadozna.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10933) Vesztor87 válasza Lall (#10932) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hát azt mondja hogy emiatt csag gb ramosat szabad venni... az viszont 3x annyi pénz...

(#10934) Lall válasza Vesztor87 (#10933) üzenetére


Lall
veterán

Szimplán fasság. Itt amúgy sem futnak a háttérben teljesen a programok, un. background agent-ek vannak. Néha érezni az 512RAM-ot pl. weboldalra ha visszalépsz újratölti, de mindennapi használat során különösebb hátránya nincs. Van egy pár program, főleg játék, ami igényli még, de kb. ennyi hátránya van. Aztán, hogy a frissítések pl 8.1 teljes funkcionalitásában elérhető lesz e az 512RAM-al szerelt készülékekre, az még a jövő zenéje.

Haverodnál az lehet, hogy elfogyott a tárhely - 4GB van összesen, amiből 1,8 a rendszer, szóval hamar elfogy a 8S-nél - és belassult tőle a telefon, de ennek nincs köze az 512RAM-hoz. A 8S topikban meg tudod kérdezni a tulajokat.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10935) Vesztor87 válasza Lall (#10934) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:R

(#10936) Doriro


Doriro
tag

A Bing milyen időközönként változtatja meg a zárolási képernyőn a háttérképet? Nekem kb. 4 napja ugyanaz. Eddig naponta, legfeljebb 2 naponta változtatta.

(#10937) br.rak válasza Lall (#10934) üzenetére


br.rak
őstag

A weboldalas újratöltögetés az IE hülyesége, ha lenne egy WP8-ra optimalizált opera mini vagy mobile, nem lennének ilyen gondok, de az MS nem enged más böngészőmotor a WP-re, sajnos

Ha meg kell az 1Gb ram, akkor meg kell várni az 525-öt, ha minden igaz a 520-hoz hasonló árazással fog érkezni.

[ Szerkesztve ]

(#10938) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Az meg tudja valaki mondani, hogy a hátlap egyben van az oldalával? A boltban csak fehér van, de én feketét szeretnék. Ha lecserélem, fekete lesz az egész készülék?

G.

[ Szerkesztve ]

(#10939) motoflug válasza Sub-ZeRo (#10919) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintem azért nem kaptam, mert online rendeltem személyes átvétellel egy T-pontban. Így lehet úgy jártam, mint fentebb a kolléga.
Egyébként megrendelés után fél percben belül már mehettem is érte. :) Egyelőre nagyon szokatlan android után, zárnék már be minden futó alkalmazást. Sokkal gyorsabb az U-nál, még csak a kamerát találtam gyengébbnek (nem a vakura gondolok).

[ Szerkesztve ]

(#10940) Vesztor87 válasza br.rak (#10937) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szerintem tuti drágább lesz. Ez most nagyon akciós a t-nél.... amugy lenne 35-40...

(#10941) consono válasza Gabonetta (#10938) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, teljesen fekete lesz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#10942) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Próbálta már valaki,hogy megy-e 520-on ez az app? :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10943) Gabonetta válasza consono (#10941) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm, akkor megveszem a fehéret. :)

G.

(#10944) Воланд válasza zlatan77 (#10942) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10945) Sub-ZeRo válasza zlatan77 (#10942) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

•Windows Mobile 5, 6 és 6.1, 6.5 operációs rendszerrel futó készülékek

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10946) NGA válasza zlatan77 (#10942) üzenetére


NGA
addikt

Már hogy menne? Ez Windows Phone, nem Windows Mobile

(#10947) zlatan77 válasza Воланд (#10944) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Köszi.
Akkor ez a telefon ki is esett cégesnek.

(#10946) NGA
Azt gondoltam,hogy nem visszafelé fejlődik a rendszer. ;)

Mindegy,akkor valami androidost veszek.

[ Szerkesztve ]

(#10948) motoflug


motoflug
őstag

A beállításokban van egy olyan pont, hogy biztonsági mentés a felhőbe. Ez a Skydriveba menti?

(#10949) Lall válasza motoflug (#10948) üzenetére


Lall
veterán

Nem. A felhőbe. ;]

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10950) motoflug válasza Lall (#10949) üzenetére


motoflug
őstag

Lehet, hogy bugyuta kérdés,de most úgy érzem magam,mint nagyszüleim a számítógép előtt ülve. :U
Első hsz. pipa, windows.com tájékoztatója pipa, de akadnak még alapvető hiányosságok a témát illetően. Szóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.