Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-17 15:57:29

LOGOUT.hu

Nokia Lumia 520 - gyakran feltett kérdések, hasznos tudnivalók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) gabo89


gabo89
senior tag

Van olyan zseblámpa alkalmazás, mely a kijelző fényerejét max.-ra állítja fehér alapon? Csak olyat találtam, ami nem állítja a maximumra, csak megtartja az adott fényerőt.

indul a sörös aludni

(#10102) CJ3 válasza gabo89 (#10101) üzenetére


CJ3
senior tag

Hmm nem is rossz ötlet, végül is lazán jó lámpának is :C Nem kell ide led meg ilyenek:D
De egyébként egy led zseblámbpa megold mindent szerintem 500 Ft és akár éjszakai világításnak is használható fényképhez:D

De egyébként ezt a marketinget nem értem egy led vaku miért nem fért már bele?:D

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#10103) Dhampir válasza CJ3 (#10102) üzenetére


Dhampir
félisten

A villanó tényleg jó lenne, de legalább a HD-videófelvétel lehetősége megvan. :)

(#10104) T_Stark válasza CJ3 (#10102) üzenetére


T_Stark
őstag

Ha mindent beleraktak volna, senkinek meg sem fordulna a fejében több pénzt adni a magasabb típusokért :D

(#10105) T_Stark


T_Stark
őstag

GDR3 óta pár perces késéssel értesít a Facebook app. Eddig meg sem nyikkant.

(#10106) tévelygő válasza gabo89 (#10101) üzenetére


tévelygő
aktív tag

[link] Ezt próbáltátok?

Sony RX 10

(#10107) Mr.Grincs válasza stoat (#10052) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hali,
Köszi a tippet. Ez tudom melyik, láttam élőben már, közvetlenül a családban csak nem tudtam, hogy ez a neve "Nokia cr-123", megkérdezni meg még nem jutott eszembe :DDD Be is szerzek egy ilyet hamarosan, mondjuk Mikire.

eddie17: Jól jársz majd vele, üdv a klubban. ;)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#10108) CJ3 válasza T_Stark (#10105) üzenetére


CJ3
senior tag

A Facebook az ami a legkevésbé érdekel :DDD
Beléptem hozzárendelte a fiókhoz először ki sem tudtam lépni belőle :DDD
Nagy nehezen rájöttem hogy a fiókot kell törölni és akkor elt@karodik a kapcsolatokból:)
Elég az pc n is 2 hétben 1x belépni...

Crypto

(#10109) galervin93


galervin93
őstag

Hali!
Olyan opcióra/app-re lenne szükségem, amivel be tudok állítani egy jelzést, pl. beírok egy szöveget, egy dátumot, majd amikor elérkezik ez az időpont, rezeg/csörög, de mindenképpen jelez valamit a telefon.

szerk.: hiába írom be a Naptárba a jelzést, csak világít a kijelző, semmi rezgés, csengés...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#10110) westcoastog válasza galervin93 (#10109) üzenetére


westcoastog
veterán

Naptár nem tud ilyet?

(#10111) galervin93 válasza westcoastog (#10110) üzenetére


galervin93
őstag

(Szerkesztettem az előzőt) :-), de nem. Vagyis jelezni jelez, de nem harap-csíp-morog :-), hanem csak kiírja a kijelzőre. Az nekem kevés...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#10112) N€T0X|N válasza galervin93 (#10111) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Pedig kéne neki. Én is használtam már. Igaz, épp' csak megrezgeti és pittyen egy rövidet, de szól, amikor eljön a beállított idő (illetve az, amit kértem, hogy mennyivel előtte jelezzen).

Sent from my keyBoard

(#10114) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Van valami alternatív zenelejátszó alkalmazás?? Ez a beépített annyira körülményes és átláthatatlan, pl most rádugtam gépre a telefont, letöröltem egy albumot, erre a telefon ugyan úgy jelzi az albumok között, de mégis hogyan és miért?

| Samsung Galaxy S23 |

(#10116) StarKiller89 válasza #40993792 (#10115) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Nem lenne olyan rossz végülis csak elég érdekesen jelenít meg pár dolgot. Meg ez a megmaradó album is érdekes eléggé. :)

| Samsung Galaxy S23 |

(#10117) galervin93 válasza N€T0X|N (#10112) üzenetére


galervin93
őstag

N€T0X|N, Zsolt_72!
Köszönöm!
Sikerült a pittyenést-rezgést előcsikarnom (eddig a hangok-ban ki volt kapcsolva a a Hangjelzések-nél az Emlékeztetők). ...de... ez nagyon harmatos...! Buszon, vonaton sötöbö ezt tuti nem hallom meg.
A régi "buta" Samsungom bezzeg folyamatosan rezgett, csörgött, mintha hívnának - na az tetszett, sokat használtam is!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#10118) Joker88


Joker88
őstag

kérdésem lenne ..

Mivel szoktam lottózni és persze mobilon, ezért nem-e lehetne mondjuk egy csempét kirakni,hogy egyből a lottófeladásnál legyek,ne kelljen a menübe kotorásznom miatta ?

Mert jelenleg ilyen hosszú koppintások után jutok el oda :

( vagyis a jelenlegi útvonal : beállítások / mobil adatátvitel / alkalmazások a SIM kártyán )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10119) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Most fog lejárni az előfizetésemre a hűség, és nagyon agyalok egy 520, vagy 820-as telón.

A T webshopban ha részletre veszem, akkor kb 600 Ft a különbség a két készülék között.

Melyiket vegyem? Van itt olyan fórumtárs, akinek egyszerre van a két típus?

(csak 520-as volt a kezemben, az nagyon tetszett, mennyire más a 820-as?)

Köszönöm!

Szerk.: Fontos az active sync az ótlúkos céges levelezésem miatt, ez mindkét típusnál jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#10120) FireKeeper válasza pjtr (#10119) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 820 jó néhány dologban jobb az 520-nál (kamera, vaku, iránytű, 4G, NFC), így ha tényleg csak 600 forint a különbség, akkor mindenképpen a 820-at válaszd.

a rendszer csontugyanaz rajta, talán, ha lehet, még gyorsabb a 820-on, de ha az 520-asnál tetszett, itt is fog.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10121) albiosz válasza pjtr (#10119) üzenetére


albiosz
őstag

Szia!

Nálunk pont ez a páros fordul elő. Barátnőmé az 520, enyém a 820. 820 prémiumabb, jobban összerakott, szerintem szebb is. Speckók elolvashatók, 820-ban a dupla annyi ram később még jól jöhet, jelenleg csak pár játék használja ki. Vaku nekem nagy előny (zseblámpaként használom), kijelző picit nagyobb, ez van akinek előny, van akinek hátrány.
Havi 600-al többért szerintem inkább 820, de ha nem használod ki a plusz funkciókat, akkor szinte mindegy.

(#10122) El Gringo válasza pjtr (#10119) üzenetére


El Gringo
senior tag

szintén van mindkettő itthon. Havi 600ft-ot bőven megér akár egy vaku miatt is. De a kijelző miatt meg főleg. Ég és föld. NFC-t nem tudom ki használja, szerintem kevesen, navigáció is jól jöhet egyeseknek. A hardver meg ugye látható, az később jöhet majd jól igazán, ha épp 512 ram-ra nem adnak ki valami frissítést. De ez még csak spekuláció. Smartcam-ban a felbontás 512ram-ra kisebb. A 820 tényleg jobb anyagból van, kicsit fémes fogása van, nem az műanyagos. A levelezés meg ugyanaz, mert ugyanaz a rendszer ebből a szempontból. Nálam megy a mail szinkron - Gmail, hotmail.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#10123) pjtr válasza albiosz (#10121) üzenetére


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm ez gyors volt :)

A 820-nak nagyobb az akksija, jobban is bírja, vagy ezt elviszi a nagyobb kijelző?

Itt már fullos a térkép minden országban jó, vagy csak itthon jó?

Eddig csak az 520-at néztem, de szerintem levitte a TÉ az árát a 820-nak (57e lenne szemben a 520-as 47e Ft-val)

Ezt a Rafi ONE -card- ot elég tényleg csak bemutatni, és egy 10e Ft-ot levonnak a kezdő befizetéséből?

Ezt használta már valaki?

Active Sync jól működik?

Köszönöm!

Szerk: FireKeeper, El Gringo Nektek is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#10124) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Meddig lehet majd kapni a T-mobile-nál a Lumia 920ast? Nekem jövő év június 11. van hűség rajta. Azon agyalok ha lejár a hűség és még lehet kapni akkor beiktatnék egy sárga Luma 920ast. Szerintetek elképzelhető, hogy akkor még fogja bőven árulni a T? Mert végülis nem egy régi telefon.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#10125) El Gringo válasza Mr.Grincs (#10124) üzenetére


El Gringo
senior tag

ha még idén lehetett kapni 610-710-800 telókat, sőt, szerintem még mindig.... akkor biztos lesz nyáron is. Amúgy se nagyon érkezik utód egy ideig.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#10126) albiosz válasza pjtr (#10123) üzenetére


albiosz
őstag

820 nem egy akku bajnok. Amennyivel nagyobb az 520-nál, azt szerintem el is viszi a komolyabb hardver. Kb. egálban van a két készülék ebből a szempontból. Nálam 2 nap a 820, de hc arcoknál 1.

820-on drive+ van, tehát a legtöbb országban navigál. 520-on a sima drive csak itthon.

Active sync szépen megy minden WP8-on.

Többiről nem tudok nyilatkozni. :)

(#10127) Mr.Grincs válasza El Gringo (#10125) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ez elég megnyugtató. A lumia 800-as már több mint két éve kapható a T-nél szerintem. Nem akarok váltani most az 520 as ról azonnal, csak akkora kalkulálom bele a költségvetésbe a cserét, ami persze nem kötelező. De hamár egyszer lejár a hűség, akkor leglább van értelme valami miatt meghosszabbítani, akkorra talán még olcsóbb is lesz. De jelen állás szerint elég sokba kerül a 920 ha aláírnék két évet. 136 ezer a készülék XS csomagban.. :U Kártyafüggetlenül 90 db pisztolyorrú mátyás. :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#10128) pjtr


pjtr
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :)

Nekem akkor 820, a párom meg majd kitalálja (Samsungokat nézett, de lebeszéltem az 520 javára, közben tirpák módon felvitték az árát, a 820-ast meg jóárasították :)

hétfőn megnyomkodjuk a telókat.

(#10129) albiosz válasza pjtr (#10128) üzenetére


albiosz
őstag

Na ja, keményen elgurult a gyógyszer a trénél. Dominoban is 48K az 520... Nem vagyok hülyében meg 40 a független. 820 árazása még viszonylag korrekt 77ért, független 80 körül van most.

(#10130) pjtr válasza albiosz (#10129) üzenetére


pjtr
aktív tag

jaja, nekem 57e a 820-as jelenlegi díjcsomagom megtartásával-

30e körül egyértelmű lett volna az 520-as

de így akkor a nagyobbat veszem, pont szülinapomra jön k a váltás, hacsak nem megint összevissza b@sszák az árakat :D

(#10131) Dhampir válasza albiosz (#10129) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem vagyok hülyében meg 40 a független.

Ott 38.000 volt egy kis ideig, aztán előbb a fekete színű drágult kétezerrel, majd a többi is.

(#10132) eddie17 válasza albiosz (#10129) üzenetére


eddie17
addikt

Az ED-ban is 40 a független. Én onnan rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#10133) StLui válasza Mr.Grincs (#10124) üzenetére


StLui
veterán

ez ugyan 520-as topic, de azt megnézted, hogy a legolcsóbb csomag 16000ft havidíj ahol olcsóbb mint függetlenül boltban?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10134) Joker88


Joker88
őstag

van ebben a telefonban diktafon ?

edigital szerint igen ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#10135) albiosz válasza Joker88 (#10134) üzenetére


albiosz
őstag

Gyárilag nincs.

(#10136) Воланд válasza Joker88 (#10134) üzenetére


Воланд
titán

onenote --> hangjegyzet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10137) nicu71 válasza pjtr (#10130) üzenetére


nicu71
addikt

amit még senki nem mondott ha netán zenét hallgatnál,a 820 ebben is jobb lesz/van EQ ;) ha ilyenekre vágynál...

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10139) zuioch válasza albiosz (#10129) üzenetére


zuioch
aktív tag

Szerintem készülnek a karácsonyra. :D
Jól felnyomnak addig mindent, aztán jön az "akció"... (nagy tűzijáték közepette hirdetik az árzuhanásokat).. majd a reakció (utcán kígyózó sorok a boltok előtt)

1,5 hónapja vettem az 520-at T-mobilnál, Mozaik-S díjcsomagban, 2 év hűséggel.
Kezdőrészlet: 0.- ft / Törlesztések: 800.- ft (2év)

1 hét sem telt el, láttam hogy ugyanúgy kezdő: 0.- ft / törlesztő már csak 650.- (volt is :W )

most meg? .. Kezdő: 4990.- / Törlesztő: 1480.-

Karácsony? :D
Kb. ua. lesz mint az október közepei árak.

(#10140) kreg


kreg
tag

[link]
erre valami ötlet?
UI.:ezt nem pont igy akartam,sorry :U

------

Semmi gond, linkesítettem.

[ Módosította: #40993792 ]

(#10141) boxfan válasza tévelygő (#10106) üzenetére


boxfan
tag

nekem is ez van fennt,520-ra ettől erre a célra nem lehet jobb progit találni... :C

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#10142) JamesFinn válasza galervin93 (#10117) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Szia.
GDR3 alatt magadnak állíthatsz bármilyen figyelmeztető hangot...

(#10144) Lall válasza #40993792 (#10143) üzenetére


Lall
veterán

Előbbit nem, utóbbit hozza.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#10145) old rocker válasza #40993792 (#10138) üzenetére


old rocker
veterán

Csak megerősíteni tudom Zsolt barátom szavait és leírni azt, amit már párszor közöltem:
Vannak ugyan minőségbeli különbségek, de a mobiltelefonok zenelejátszója nem fog olyan hangzást biztosítani, mint egy minőségi MP3, pláne MP4 lejátszó. A mobilos zenedék tehát arra valók, hogy utazás, várakozás, kerékpározás stb. közben valamit bazseváltass a füledbe.
Egy erősítő azt tudja igazán, amit lineáris állásban tud. (Hanszínszabályzó: off)
A magas-mélyhang kiemelés még hagyján, de equalizerrel piszkálni a közép frekvenciás hangokat: az eredeti hangzáskép agyonvágása, meghamisítása.
Maga az MP3 hangformátum is egy megalkuvás, annak érdekében összetömöríteni a hangot, - a hangzás rovására - hogy minél több zenét tudj hordozható kütyüdön magaddal vinni. Minél kevésbé van tömörítve az MP3, annál közelebb áll a CD (bakelit) hangminőséghez (és persze annál több helyet foglal).
Az equalizer helyett tehát jobb kompromisszum, ha MP4 formátumba konvertált kevesebb zenei anyagot viszel magaddal. Nekem fent van a telefonon Rory Gallagher Millions miles away c. száma MP4-ben és MP3-ban is. Mindkettőt valamelyik zenéket áruló oldalról töltöttem le: az MP3 is 11-12 MB, az MP4 valamivel több, mint 16 MB.
Azon túlmenően, hogy az MP4 az ír koncertkörút egyik állomásán készült, különösen gitárcentrikus változat és sehol nem találtam meg ugyanazt se youtube-on, sem dvd-n, se MP3-ban, a két hangzáskép közötti nagyságrendbeli különbség még az 520-on az én öregedő füleimmel is dobhártyát szúr. (Arról nem beszélve, hogy ezen a koncerten Gallagher különösen játékos csúcsformában volt, már rögtön az elején nyom egy csodálatos szólót, bebizonyítva azt, hogy anno 78'-ban nem véletlenül választották meg az év gitárosának Blacmore-t és Eric Claptont megelőzve. Ezerféleképpen szólaltatja meg a gitárját...)
Ha CD-re kiírja bármelyikőtök a telefonjára felrakott MP3 zenéit, majd erősítővel, normális hangfallal meghallgatja, akkor döbben rá, valójában mennyire torz, trungya hangtömeget tol telefonról fej/fülhallgatóval a fejébe. Kivéve az MP4... De a telefon lejátszójának szükségmegoldás voltát azzal is lehet illusztrálni, ha normális fejhallgatóval ugyanazon MP3-at közvetlenül PC-ről, vagy a telefonról hallgatjátok meg.
De továbbmegyek: vájtfülű hifisták állítják -és igazuk van - , hogy a Dolby Digitálnál sokkal jobb az igazi Hi-Fi sztereó. Azért van igazuk, mert a térbeli elrendezést jobban visszaadja a DD, de hangminőség-vesztés árán: egy CD-hez (lemezhez) képest a dévédé erősen tömörítve van. Kivétel a DTS hangzás, a tömörítési arányokra fejből nem emlékszem, de közel jár a CD tömörítetlen hangzásképéhez.
Még annyit: én a fejhallgatót - pláne az agybadugós fülhallgatót - is csak egészséges kompromisszumnak tartom. Egyszer a közelmúltban volt módom és időm kicsit lefújni a port a Preludium hangfalaim membránjairól. A különbség: a gitáros, dobos stb. nem a fejemben játszott, hanem pár métert hátralépett...

Végső konklúzió: a magam részéről azt javaslom, inkább kevesebb zenét MP4-ben equalizer nélkül, mint több zenét MP3-ban, agyonkozmetikázott hangzással. Nem fog hiányozni a hangszínszabályzó, még az L520-ban sem; pedig ezzel a telefonnal nagyon kell vigyázni, mert sajnos qrvajó.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#10146) zuioch válasza kreg (#10140) üzenetére


zuioch
aktív tag

File Downloader nem jó? :U

[link]

(#10147) JamesFinn válasza #40993792 (#10143) üzenetére


JamesFinn
senior tag

De,igen külön állítható,ennek igy örülök én is mert így a naptárba beírt emlékeztető nem csak egy pittyentés.

(#10148) muratomi1


muratomi1
senior tag

Sziasztok
1 hét android után kijelentem, hogy ez egy szar.. mármint az android.
Csak facebook-ra használom vagyis használnám de egy 20 mgb játék se megy rajta rendesen..
Anyámnak meg vettem egy sárga hátlapot az 520-ra :D

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#10149) szdavid16


szdavid16
csendes tag

Sziasztok. Le tudnátok írni a lejátszási lista létrehozását? Ugye meg van a media playerben a lejátszási lista, felteszem a telefont felismeri, de nem lejátszási lista ként szinkronizálja rá, vagy azt írja hogy már a telefonon van a zene. Ezt jól meg tudták bonyolítani ://

(#10150) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok fent az akuszint mellett van egy olyan ikon hogy 3 átlós csík ez mi lehet?

/// ilyen csak hullámos és elforgatva:)

Crypto

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.