Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) joelke HU válasza Sigiusz (#700) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hali Sigiusz! Már jó pár éve foglalatoskodok s40-es témák készítgetésével és tapasztalatból tudom, hogy az a progi amit ide belikkeltek neked az már cseppet elavultnak számít. Persze lehet vele még alkotni. Én még anno a 6131-esemhez használtam. De aztán az újabb telók megjelenésével (pl: 6300) már gond volt. Több elem nem jelent meg vagy ha igen akkor is hibásan. Van egy frissebb változata a Theme Studionak a 2.2 az már megfelelő volt. De ami igazán 5th Edition-ös telcsikhez való (6303 stb.) program az a Carbide UI. Az régen csak okos, s60-as nokiákhoz lehetett használni, de most már beleintegrálták az s40-est is. Javaslom próbáld meg azt. Bár annak a használata jóval körülményesebb. Vagy esetleg javaslom próbáld meg még a Theme Studio 2.2-es verzióját, bár arra már nehezebb rálelni a neten, mint a Carbidre. Ha van még valami kérdésed nagyon szívesen segítek. Esetleg ajánlom, hogy nézd meg a munkáimat és próbáld ki azokat a témákat. Itt megtalálod: [link]

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#702) misimagaki válasza meroly (#688) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nekem az a Gallériát indítja a felfelé billentés.

Érdekes dolgot tapasztaltam. Mp3 lejátszása közben - hosszabb felvételek esetén - ha érkezik egy sms, akkor visszalép az aktuálisan hallgatott állományban véletlenszerű idömennyiségeket. Tapasztalta ezt már valaki?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#703) Sigiusz válasza joelke HU (#701) üzenetére


Sigiusz
tag

Köszi. Nemtom hogyan, de megnéztem és nekem a 2.2-es verzió települt fel, tehát az sem jó már úgy tűnik. Most megpróbálom ezt a Carbidet remélem boldogulok majd vele.

(#704) Sigiusz


Sigiusz
tag

Kipróbáltam ezt is. Vmit nem jól csinálok, mert ezzel sem jelenít meg párat, de legalább itt nem írja ki hogy nem engedélyezett... A hátteret a kezdőképernyőn megjeleníti mikor utána belépek a menübe, ott megint nincs semmi (pedig beállítottam) majd utána ha belépek vhova megint van. De a médialejátszónál újra nincs, se a naptárnál, pedig mindent megcsináltam S:

(#705) Sigiusz válasza joelke HU (#701) üzenetére


Sigiusz
tag

Megtennéd hogy megnézed h mi a baj a témámmal? Nincs ötletem. :( Feltettem, innen el tudod érni: http://gallery.mobile9.com/f/1183126/
Köszi

(#706) joelke HU válasza Sigiusz (#705) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nos , megnéztem a témádat. Mivel nekem már nincs Nokia telcsim ezért Emulátorral teszteltem és annál is hibaüzit dobott fel. Aztán végül kicsomagoltam és akkor láttam meg mi is a probléma. A képek neveivel van a gond. Az ékezetes és speciális karakterekkel nem tud mit kezdeni a szoftver és egyébként nagyon hosszúak a képek nevei. Ezért innentől ilyet ne használj. Javaslom szedj le egy olyan témát amit én csináltam és csomagold ki. Tulajdonképpen az .nth nem más mint egy sima .zip. Így könnyen ki tudod szedni a benne lévő fájlokat. És ott látni fogod, hogy én milyen kép méretekkel dolgozom és mi a nevük is. De egyébként a Theme Studioban is látszik ha azzal nyitod meg. Mondjuk a Carbide azért jobb, mert abba több képet lehet módosítani és például a naptár színét is le lehet cserélni. Kísérletezgetni kell. Ja és még egy tipp .jpg képek helyett inkább .png-ket használj azok sokkal szebbek. Jobb a tömörítésük. Bár ez akkor igazán fontos, ha mondjuk te rajzolsz valamit. Nos ha van még valami kérdésed szívesen válaszolok és segítek. Szép napot. :))

Motorola G51

(#707) meroly válasza joelke HU (#706) üzenetére


meroly
veterán

Jól belemerültetek ebbe a téma szerkesztőbe, meghoztátok a kedvemet hozzá, lehet én is bepróbálkozom. :K

Impossible is nothing

(#708) razsa


razsa
aktív tag

Sziasztok! Ha minden igaz, akkor a hét vége felé, én is birtokolhatok egy ilyen ketyerét, fekete színben ( az ezüstben sztem jobban kijön a szappantartó forma+ sztem abban olyan "átlagos" hatása van ). Ezüst 6300-ról váltok erre, remélem megéri. Viszont az lenne a kérdésem hogy ebben is van e "aktív készenlét" funkció, amivel ki lehet rakni "gyorsindító" ikonokat? Köszi.

(#709) Sigiusz válasza joelke HU (#706) üzenetére


Sigiusz
tag

Köszi szépen, sokat segítettél. :R Remélem most már jó lesz végre. :) Eszembe se jutott, de tényleg a hosszuk lehetett a baj. Én a témákhoz netről szedtem le képeket, nemtom így mennyit számít a minőségben, hogy jpg-e vagy sem, azért kipróbálom majd a másik formátumot is azért. Azt lehet szerkeszteni a Carbideben hogy milyen legyen külön a háttér miközben txt fájlokat olvasok? (h sötét legyen a láthatóság miatt) Vagy azt nem lehet külön beállítani?

meroly: ugye-ugye, én is teljesen belemerültem a szerkesztgetésbe a hétvégén :D

razsa: igen, van aktív készenlét, a színekbe meg már ne menjünk újra bele :) (a fekete gagyi :)) )

[ Szerkesztve ]

(#710) joelke HU válasza Sigiusz (#709) üzenetére


joelke HU
senior tag

Hmmm... Ezzel a .txt dologgal megfogtál. Nem vagyok benne biztos, de nem hinném, hogy az lehetséges lenne. Ja és még egy észrevétel. Szerintem optimalizáld a képek felbontását is. Mert ugyebár a telo 240x320 pixeles, ennél nagyobb méretű képeket felesleges belepakolni, mert az is lassíthatja a telót. Én mondjuk PhotoShopot használok, de szerintem elsőre valami fapadosabbal ismerkedj meg. Például van egy ingyenesen letölthető kis rajzprogi. Azzal például át tudod méretezni a képeket vagy újakat is készíthetsz. [PhotoFiltre]

Motorola G51

(#711) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Üdv!
Nem tudom a notebook-kal össze párosítani a telefonomat (bluetooht-ot)Tudtok ebben segíteni? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#712) meroly válasza Sanyabá (#711) üzenetére


meroly
veterán

Mi a gond? Milyen oprendszert használsz?

Impossible is nothing

(#713) Sanyabá válasza meroly (#712) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Wind.Xp-t. A telefon felismeri a gép tipusát,számát de notebook semmit.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#714) SpongyaBob válasza Sanyabá (#713) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gyárilag benne van akkor a bluetooth a gépedben ha minden igaz. Telepítsd fel a bluetooth drivert vagy a notebookodhoz kapott CD-ről, vagy a gyártó oldaláról töltsd le. Sajnos nem mindig elég ha a magát felinstallálja.

Szerk: Esetleg még a telódban kapcsold be a saját telefon láthatósága opciót, lehet ezért nem látja, mert kivan kapcsolva. :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#715) Sanyabá válasza SpongyaBob (#714) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ok,köszönöm meg próbálom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#716) meroly válasza Sanyabá (#713) üzenetére


meroly
veterán

Én Vistán csináltam, ott felismerte mint egy pen-drive-ot, de ahogy Rubbi kollega írta úgy jónak kell lennie. :K

Impossible is nothing

(#717) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Tudtok valami olyasmi lehetőséget a telefonban, mint ami régen volt a mobiltárca? Lényegében egy jelszó védett tároló.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#718) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Valaki már próbálta azt a lehetőséget, hogy a telefon pendriveról olvas be adatokat?
Most keresek valami adaptert, amivel megoldható a csatlakoztatás...

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#719) meroly válasza misimagaki (#718) üzenetére


meroly
veterán

Mármint hogy egy pendrive-ot dugsz a telóra és felismeri mint a winfos? Az érdekes lenne, kétlem, de ha sikerül, jelezz!

Impossible is nothing

(#720) misimagaki válasza meroly (#719) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A manuál szerint tudja. Biztosan van gyári adapter aranyáron. Valami olyasmi adapter kellenne, ami tulajdonképpen két usb aljzat. Egy "toldó", vagymi....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#721) meroly válasza misimagaki (#720) üzenetére


meroly
veterán

Jól olvastad? Nem arra gondoltak, hogy maga a telefon működik pendrive-ként?

Impossible is nothing

(#722) misimagaki válasza meroly (#721) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Nem, ez vagyon leírva:

Szabjuk testre a telefont
(18. oldal)
USB-készülék csatlakoztatása
"Csatlakoztathatunk USB tárolóeszközt (például pendrivet) a készülékhez és böngészhetünk a fájrendszerben, illetve másolhatunk fájlokat.

1 Csatlakoztassunk egy kompatibilis adaptert a készülék USB portjához.

bla
bla

Megjegyzés: Nem minden USB tárolóeszköz támogatott. A támogatottság az eszköz energifelhasználásától függ.

Ki van találva a dolog, bár életszerűen nem tudom mikor használható a dolog.....
Mondjuk a "kompatibilis eszköznél" tehettek volna egy megjegyzést az eszköz tipusára....

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#723) meroly válasza misimagaki (#722) üzenetére


meroly
veterán

Akutyamindenit! :K
Ez nagyon durva, ha sikerült megoldnaód, szólj mert engem is érdekel.

Impossible is nothing

(#724) misimagaki válasza meroly (#723) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Van egy kollégám igazi mágus - egyébként műszerész. Olyan eszközök kerülnek elő a fiókjaiból, hogy az ember csak les. Benne a reményem java. Ha ő nem tud, akkor támadom a másik kollégát, aki szintén műszerész, még fiatal és lelkes és rábeszélhető némi forrasztásra... :D

Én csak nagyon amatőr és nagyon műkedvelő szinten nyúlok az ilyenekhez, lévén, hogy eredeti végzettségem gépész. Nagyobb vasakhoz vagyok szokva. :D

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#725) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Most már én is nagyon kíváncsi vagyok...Szólj, ha van valami fejlemény :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#726) meroly válasza misimagaki (#724) üzenetére


meroly
veterán

Húúú úgy gondolod ennyire hozzá kéne nyúlni, ahhoz képest hogy a manualban elég egyszerűen van megírva?

Impossible is nothing

(#727) misimagaki válasza meroly (#726) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A telefonhoz nem kell hozzányúlni, csak kell valami, amivel összeköthető a telefon, meg a pendrive. pillanatnyilag van egy adatkábel ami micro USB - USB A csatlakozó. A pendrive is USB A csatlakozó.

Tehát szükséges egy micro USB - USB aljzat felépítésú kábel. Ez is kivitelezhető, de egyszerúbb két aljzat szembe fordítása - talán.
A legutolsó ötlet, hogy egy rossz alaplapról leoperáljuk a hátsó páros USB aljazatot, és összekötjük a megfelelő lábakat...

Még kinyomozom az adatkábel bekötését, de lehet, hogy nem is lényeges.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#728) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Azt hiszem valami ilyesmi kell: [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#729) meroly válasza misimagaki (#727) üzenetére


meroly
veterán

Húúú én inkább vennék egy kábelt. :K

Impossible is nothing

(#730) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Igazából szerintem ez már csak megbonyolítja a dolgokat :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#731) Sokka


Sokka
aktív tag

Ez a téma engem is érdekel, és sztem két (sérült) USB hosszabbító, vagy vmi USB kábel végeit kell csak levágni, és összeforrasztani. Nem túl szép lesz a kapott darab, de a gyári adatkábel csatlakoztatásával máris működhet.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#732) Sigiusz válasza joelke HU (#706) üzenetére


Sigiusz
tag

Képzeld, tényleg megoldódott a nagy része, de pl. a médialejátszónál beállított hátteret még mindig nem jeleníti meg. (mondjuk az a lejátszó ami a szerkesztőben van nem hasonlít a telóméhoz) A többi már jó :D

(#733) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Sziasztok! 3. napja birtoklok egy 6303-t. Előtte 6300-as volt, amelyet nagyon szerettem, kényszerű csere volt. Kártyafüggetlenül a Metro-ban 28E-be került. Ezüstöt akartam, de csak fekete volt. Kis értékelés: érdekes, hogy 6300-as stílusát a 6700 c mellett inkább a 2730-as viszi tovább, a 6303-ast szokom, de még mindig elegánsabbnak vélem a 6300-at. A 6303 legfurább része a kijelző-domb alsó kerekítése, félferdén nézve, olyan, mintha karcsúsítva lenne, tehát egy kissé feminim. A felső billentyűk jobban kezelhetők, mint a 6300-on, ott volt egy kis ferdeség, a "hívás vége" gombtól ferdén süllyedtek a gombok, a navi gombot is nehezen tudtam benyomni 1-2 irányba (nemcsak az én készülékemen tapasztaltam ezt!). A 6303-nál már minden rendben van. A készülék masszív, bár a matt feketében a fém minősége nem kiabál messziről, zserintem a kopás miatt is praktikusabb a fémszínű. Érdekes módon viszont a 6300 hátlapja passzentosabb volt, itt van egy pici kotyogás. A 6300 után szokatlan a halványabb kijelző, fakónak tűnik a sötétsége miatt. A "Mounain" téma ragyogó világoskék ege azon gyönyörű volt, (a billentyűk elegáns világoskék színe is passzolt hozzá.) Hangminőség cc ugyanaz. Kamera: csalódás, nem hittem az Arenás fiúknak, bár azt tudtam, hogy a 3,2 megapixel nem jelent 50%-kal jobb fotót, de még így is...A 6300 kevés fény mellett sztem használhatóbb képeket csinált, de a 03 még odakint sem győzött meg-igaz letöltve még nem hasonlítottam össze. -Kár hogy nincs zseblámpa. Mindemellett kellemes, elegáns, minőségi teló, nagyon kézbesimuló.

(#734) meroly válasza kisnokia (#733) üzenetére


meroly
veterán

6300 után tökéletes választás. Használd egészséggel :C

Impossible is nothing

(#735) Nokila


Nokila
csendes tag

Éppen telefon választás elött vagyok, és az érdekelne, hogy ez a teló tudja e futtatni azokat a játékokat mint a 6300, és tudok e rá témákat tenni? NEM gyári témák és játékok!
Véleményem szerint tudja ezeket csak biztosra akarok menni. Köszi

(#736) meroly válasza Nokila (#735) üzenetére


meroly
veterán

Témákat biztos tudsz. Játékból meg java-t, ami 320x240-re van optimalizálva, tehát elképzelhető hogy a 6300 ami futott, az itt is fog. :K

Impossible is nothing

(#737) Nokila


Nokila
csendes tag

Szóval akkor igen :) Köszi!

(#738) Nokila


Nokila
csendes tag

Igazából a 6300 és a 6303 között gondolkodom

(#739) Nokila


Nokila
csendes tag

de akkor úgy látom 6303 lesz

(#740) Nokila


Nokila
csendes tag

Még az érdekelne h a kamerája milyen a 6303nak. Olvastam róla de tényleg ennyire gázos?

(#741) meroly válasza Nokila (#740) üzenetére


meroly
veterán

Majd próbáld meg használni a szerkesztés gombot, lszi, köszi :R

Szerintem nagyon szép képeket csinál, nézd meg itt.
Meg itt.

Impossible is nothing

(#742) Sigiusz


Sigiusz
tag

Vki tudja hogy kell megoldani hogy ha témaszerkesztővel csinálok témát , a médialejátszónál is megjelenjen a beállított kép?

(#743) Sigiusz


Sigiusz
tag

Még egy kérdés :) Kipróbáltam az mjBookmaker-t, (4. 7. 0. 226. verzió) és olyan szöveget akartam E-book-á alakítani, ami versszakokra van bontva. (Edda énekek, északi mitológia) Át is alakítottam de csak a telefonba vettem észre hogy az egészet egymás után berakta. Mintha egybefüggő szöveg lenne, nincs külön vsz-okra bontva. Tudna vki ebben segíteni h megoldjam?

(#744) meroly válasza Sigiusz (#743) üzenetére


meroly
veterán

Basszus te aztán mindent ki akarsz préselni a telefonodból. Nem kellett volna neked valami symbianos inkább? ;)

Impossible is nothing

(#745) Sigiusz válasza meroly (#744) üzenetére


Sigiusz
tag

Elsőre azt akartam :D de sajnos az eggyel feljebbi árkategória. (ált-ban) :(
Neked van ötleted az e-bookos kérdésemhez? :U

(#746) meroly válasza Sigiusz (#745) üzenetére


meroly
veterán

Hát igen, de ha ennyire szereted az ilyen telepítgetést meg ilyesmi, akkor megérte volna befektetni.
Nem tudom, passzolom. :(

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#747) Sigiusz válasza meroly (#746) üzenetére


Sigiusz
tag

Hát igen, de annyira nem bánom, mert meg vagyok elégedve azért ezzel is, mert ez az első olyan mobilom amin végre lehet telepítgetni. Legutóbbi telóm vodás LG volt... semmit nem engedett :W Szóval az után ez is nagy változás :D Ha már semmi újat nem tud nyújtani majd kiélem magam egy symbianon. De addig is meg akarom oldani ezt a versszakos dolgot... :F

(#748) domber00


domber00
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen 6303-as telefon amire gondolok ez tmobilos nem tudom van e jelentösége mekkora micro sd-t tud befogadni?
8gb????
Vagy ez már tul nagy????

(#749) meroly válasza domber00 (#748) üzenetére


meroly
veterán

Az, hogy milyen szolgáltató, nincs jelentősége. A gyártó oldala szerint 4GB-ig tudja kezelni.

Impossible is nothing

(#750) domber00 válasza meroly (#749) üzenetére


domber00
csendes tag

Köszi!

És az hogy lehet hogy valamelyik telefont 1 év garival árulják valamelyiket pedig 2-vel ezt nem értem.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.