Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) meroly válasza gaborba81 (#550) üzenetére


meroly
veterán

A 8800-k pl Germany, meg a drágább N és E széria is szerintem.

Ismervén pár embert a komáromi gyárból nem tudom, annak örüljek, hogy romániában készült a telefonom ... :F

Ja meg a made by ..... se eredeti.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#552) gaborba81 válasza meroly (#551) üzenetére


gaborba81
tag

Például?Kíváncsi vagyok miket hallottál! :D

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#553) meroly válasza gaborba81 (#552) üzenetére


meroly
veterán

Hát inkább a mennyiségre, mint a minőségre törekednek. De most itt a személyekre gondoltam. Nem örülök neki, hogy olyan emberek rakják össze azt az eszközt, ami akár életet is menthet (persze ha működik).
De ezzel most nem minősítek senkit, csak elmélkedtem rajta... biztos nagyon szigorú rostán mennek át a készülékek.
De pl ha a 2330c-met alulról nézem akkor van benne egy gyenge csavar, fényképezni nem tudom, mert ha az alját fókuszálom be, akkor nem lehet a tetejéhez mérten ezt látni. Ha a tetejét fókuszálom, akkor meg a nyolcast nem látni. De ott van.

Impossible is nothing

(#554) SpongyaBob válasza meroly (#551) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Bocsánat jobban megnéztem, és Made by Nokia van a dobozon és nem pedig Made in... Hát ez remek. Akkor ez gagyi :F

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#555) meroly válasza SpongyaBob (#554) üzenetére


meroly
veterán

Írd be ide az imei-t első körben.

Impossible is nothing

(#556) gaborba81 válasza meroly (#553) üzenetére


gaborba81
tag

Miért, amit a románok csinálnak az jobb?

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#557) SpongyaBob válasza meroly (#555) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Azt írja, hogy úgy tűnik helyes az IMEI szám.. De kéri, töltsem ki tovább az adatokat.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#558) meroly válasza gaborba81 (#556) üzenetére


meroly
veterán

Hát ezaz....

Rubbi: hívd fel a nokiát!

Impossible is nothing

(#559) norbest


norbest
aktív tag

A probléma hasonló.... N95 8GB made in korea... minden stimmel: 8GB beépített valós memória, wifi, gps, ténylegesen 5megapixeles kamera.. most akkor hogy is van ez???

Most adtam el a 3. lunámat, kettő made in korea volt, 1 made in germany, mindegyiket leellenőriztem, és mindd eredeti, viszont volt egy sirocco-m made in finland felirattal (ami KLÓN), akkor hogy van ez???

Némely forrás szerint az új artekat is koreában rakják össze...

valaki valamit az N95 8GB hoz???

Ja és N73 már legalább 2éves modell, de az eleje 3éve jött ki ha jól tudom, az még simán lehet finn

[ Szerkesztve ]

(#560) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Feltettem egy 4GB-os memkártyára a teljes Európa térképet, tudok is keresni, de útvonalat tervezni csak kis távolságon (néhányszáz km) belül hajlandó csak, ha nagyobb távolságot adok meg a két cím között (pl. Budapest-Zürich), akkor állandóan lefagy a telefon, de olyan szinten, hogy ki kell vennem az akksit... "Normális" ez? Másnál is jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

(#561) meroly válasza norbest (#559) üzenetére


meroly
veterán

Igen asszem az én lunám is korea volt, viszont a sirocco germany, abból az az eredeti. JA és az arte is korea, asszem....

Impossible is nothing

(#562) Bailey válasza meroly (#561) üzenetére


Bailey
senior tag

Egyébként asszem a németországi gyárat is bezárja a Nokia,és telepíti Romániába.
Németországban volt is tiltakozás emiatt kormányszinten,és az összes kormányzati Nokia telefont más gyártóra cserélték tiltakozásul.De nem követtem végig hogy mi lett a dolog vége.De szerintem a romániai gyár ugyanolyan korszerű mint bármelyik másik.
Amúgy a gsmarena fórumon sok indiai és pakisztáni írja hogy az ő Nokiája is made in Hungary :) .

(#563) norbest válasza meroly (#561) üzenetére


norbest
aktív tag

N95 8GB ról valami infó??
Lehetséges hogy az újabbakat abból is koreában dobták össze?

(#564) meroly válasza Bailey (#562) üzenetére


meroly
veterán

Milyen kormányzati nokia telefont? Ez érdekelne....

Impossible is nothing

(#565) SpongyaBob válasza norbest (#563) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Talán kérdezd meg a saját topikjában ;)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#566) Bailey válasza meroly (#564) üzenetére


Bailey
senior tag

Úgy értettem hogy a minisztériumok és kormányzati szervek korábban Nokia telefonokat használtak "céges" telefonként.Na ezeket cserélték le.

(#567) meroly válasza Bailey (#566) üzenetére


meroly
veterán

Ja azt hittem nekik készült valami egyedi típus....

Impossible is nothing

(#568) Joe bácsi válasza meroly (#567) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ezt az evidens dolgot nem megérteni elsőre! :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#569) meroly válasza Joe bácsi (#568) üzenetére


meroly
veterán

Jóvanna. Azt hittem tud részleteket is. Érdekel a téma.

Impossible is nothing

(#570) Sigiusz


Sigiusz
tag

Végre megvan a telóm! :D Az első benyomások nagyon jók, teljesen rendben van. Egyetlen kissé idegesítő dolog a szoftverfrissítés volt, bár lehet csak mert elsőre csináltam. (pedig nekem nem volt ez a "ki az aksit be az aksit" metódus)
Kinézetre is bejön, arra a kritikára válaszolva h jellegtelen, az a válaszom, hogy telefon kinézete van :) én szeretem ha egy telefon telefonnak tűnik :P Szóval szép, és minőségi.
Eddig a kamerával összvissz 2 képet csináltam azok jól sikerültek, a kijelzőnek nagyon szép képe van. Sztem... nekem eddig bejött a teló :D
A nokia maps-al kapcsolatban azt kérdezném, hogy a térképek mappán belül sok minden egyéb dolog van. Onnan törölhetek ha csak offline használom a térképeket vagy sem?

(#571) norbest válasza SpongyaBob (#565) üzenetére


norbest
aktív tag

oké megkeresem :D

(#572) gg72


gg72
veterán

Aki nincs megelégedve a gyári témákkal én most ezt használom, szerintem szuper:
[link]

(#573) SpongyaBob válasza gg72 (#572) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez nagyon baba!:C

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#574) Sigiusz


Sigiusz
tag

Megvolt az első fagyásom :( de nem vette el a kedvem, játék közben volt, talán sokat nyomkorásztam :P Az egyetlen igazi hátrány eddig, hogy a hátlapot úgy kell leműteni. Lehet csak meg kell szokni, de azért mégiscsak rohadt nehéz. Ráadásul a memóriakártya persze belül van, szóval... ez a része lehetett volna jobb is. Az előző kérdésem még mindig függőben, ha csak offline használom a nokia mapsot az a sok cucc ami a memóriakártyán van az mind kell? (pl a hangok azok biztos nem kellenek) Jah, és a vodánál azt mondták hogy az aksit 16 óráig kell először tölteni. én úgy tudtam, hogy ezeknél az újabb aksiknál már nem kell ezt. Akkor most hogy is van ez? :O

(#575) SpongyaBob válasza Sigiusz (#574) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A vodafone-ba beszélnek össze-vissza minden hülyeséget. 16 órás töltés az már nagyon régen volt még a Nimh-es akksik idejében... Sokak szerint ki sem kell sütni. Én azért mindig hagyom egyszer, a legelső alkalommal 12 órát tölteni:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#576) meroly válasza SpongyaBob (#575) üzenetére


meroly
veterán

Nem is tudod kisütni, védi az elektronika. Amúgy az első pár alkalommal javasolt a hosszabb idő valóban, hogy feléledjen az akku. Így tovább fog tartani.

Impossible is nothing

(#577) Sigiusz válasza meroly (#576) üzenetére


Sigiusz
tag

A hosszabb idő alatt mennyit értesz?

(#578) meroly válasza Sigiusz (#577) üzenetére


meroly
veterán

Egy teljes éjszakát, 8-10 órát kb.

Impossible is nothing

(#579) Sokka


Sokka
aktív tag

Most tettem a m.kártyára egy Txt. file-t, de nekem is az a problémám, mint amit olvastam egy régebbi hsz-ben. mégpedig az ékezetek. Nem tudja még vki, hogy lehetne orvosolni? Mindenhova ?-t tesz az ékezetes betű helyett. Csinálhatnának már egy S-60-as szoftfrissítést erre a gépre. :)

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#580) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Ehhez az ékezetes dologhoz Én annyit tennék hozzá, hogy sms írásakor csak jobbra dűlő ékezetes betűket lehet írni. Amit ha használok és elküldöm az sms-t, egyszerűen ékezet nélkül megy el. Hiába van kikapcsolva vagy teljesre állítva a karaktertámogatás, tökmindegy. A "régi" Nokiákon úgy volt, hogy ha a balra dűlő ékezetes betűket használtam, korlátozott keraktetámogatással, akkor jó volt. De ugyebár most ilyen nincs.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#581) Bukta7


Bukta7
tag

Üdv! nagyon jó teló, sorozatot, főként Family guyt szoktam rajta nézni, olyan éles, mintha monitoron néznéd, csak kicsiben! élvezhető! All Video konverterrel lehet megcsinálni, érdemes maxra rakni mindent a beállításoknál, a felbontást meg értelemszerűen 240x320-ra.
feliratot is rá lehet égetni. aki akar videókat nézni rajta, nagyon jó megoldás!
üdv (remélem ez nem volt reklám)

(#582) Sigiusz


Sigiusz
tag

Kössz Bukta! Én is fan vagyok :D

ui: Nem lehet vhogy megoldani, hogy ne egy kis szutyok kép legyen híváskor a kijelzőn? Nagyobbat nem lehet beállítani? kb 1cm-s átmérőjű kép van :S

[ Szerkesztve ]

(#583) evo87


evo87
őstag

Ébresztőnél ki lehet valahogy kapcsolni a rezgést?
Engem speciel zavar, hogy reggel zümmög az asztalon...elég lenne csak a dallam.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#584) meroly válasza evo87 (#583) üzenetére


meroly
veterán

Este válts át egy olyan üzemmódra, ahol ki van kapcsolva a rezgő (vagy némítsd le). Akkor az ébresztő sem fog rezegni.

Impossible is nothing

(#585) Sigiusz


Sigiusz
tag

Híváskor a kép nagyobb állapotban való kijelzését azóta sem tudta senki megoldani? nagyon kicsiben jelzi ki :(
Egyébként nem tudom ki mennyire játszik vele, de úgy vettem észre a 3d-s játékokat nem igazán kedveli. Eddig 2x fagyott le, és mindig egy olyan alatt. (Rögtön töröltem is őket) Kicsit meg is ijedtem tőle, mert a korábbi Lg telóm több mint 2 év alatt egyszer sem fagyott le. Bár nem is játszottam rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#586) Bailey válasza Sigiusz (#585) üzenetére


Bailey
senior tag

Nekem nagyban rakja ki a képet,igaz kicsit összenyomja,ezért torz a kép.Széltében teljesen kitölti a kijelzőt,hosszában felül van pár milliméteres hézag.
De ugyanazt a fotót pl. az 5310-es teljesen jól mutatja híváskor.

(#587) Sigiusz válasza Bailey (#586) üzenetére


Sigiusz
tag

A bejövő híváskor nekem is nagyba rakja ki de nálad ugyanez van kimenő híváskor is? (ha igen, hol lehet ezt beállítani vajon? én nem találtam... :( )

[ Szerkesztve ]

(#588) SpongyaBob válasza Sigiusz (#587) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Kimenő hívásnál sajnos nem lehet beállítani...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#589) Sokka válasza Sigiusz (#585) üzenetére


Sokka
aktív tag

Nekem tegnap fagyott le először (remélem utoljára is), txt módosítás közben. De olyan módon, hogy amikor kivettem az akksit, akkor is ottmaradt a szöveg a kijelzőn. Ilyet én még sosem láttam, Bár többet nem is szeretnék.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#590) Joe bácsi válasza Sokka (#589) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nokiánál ez természetes, h. akksi kivét után is marad ott szöveg.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#591) Sigiusz válasza Sokka (#589) üzenetére


Sigiusz
tag

Nálam is ugyanígy ottmaradt a kép a kijelzőn aksi kivétele után csak ugye nálam játék közben. Már azt hittem hogy ezt egyszerűen nem lehet lelőni mire végre 10sec után elment a kép. A másik baj, hogy míg tesóm Nokia 2730-án ha lefagy egyszerűen kikapcsolja a telót majd újra be, addig itt ezt nem lehet. Le kell szenvedni a hátlapot majd ki az aksit, 10sec aztán hajrá. Nekem a 3d-s játékokat nem bírta. Mellőzni is fogom őket, eddig csak akkor fagyott le mikor azokat nyomtam.

ui: kimenő híváskor akkor nem lehet nagyobbítani... :W

(#592) Sigiusz


Sigiusz
tag

Ha videót konvertálok a telóra mekkora legyen a bitarány? (128al egész jó, de lehetne többel is?) javulni fog a minősége?

(#593) Bailey válasza Sigiusz (#587) üzenetére


Bailey
senior tag

Kimenőnél nekem sem lehet.De akkor szerintem nincs is rá szükség.

(#594) SpongyaBob válasza Sigiusz (#592) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia! Én mindig így csinálom: 336kb/s videó, 128kb/s hang, 20 kép/s-el ;) És az eredmény magáért beszél. Erre a célra szvsz a legjobb convertálót használom a SUPER Convetert.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#595) Sigiusz válasza SpongyaBob (#594) üzenetére


Sigiusz
tag

Én az Any video convertert próbáltam ki ma, amit korábban ajánlottak. Eddig tetszik, bár nem tudom feliratot lehet-e rá égetni. Az a 336kb/s és a 128kb/s az a video bitarány és az audio bitarány? (bocs ha hülyeséget kérdezek, ezt nem annyira vágom) Meg elvileg a specifikációk szerint a teló 15fps-es azért állítottam mindig 15re. elbír 20at is?

(#596) Sigiusz


Sigiusz
tag

jah, és hogy lehetne azt megoldani, hogy kicsit levágva a széléből az egész képernyőt betöltse fektetett nézetben?

(#597) SpongyaBob válasza Sigiusz (#595) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Feliratégetést még nem csináltam, ezért ebben nem tudok állást foglalni. Igen 336kb/s-et állítok be videó bitrátának és 128-at a hangnak. A 20 kép/másodpercet pedig simán bírja a teló, sőt többet is, de Nekem ez lett az optimális beállítás. A 15 csak azt jelenti, hogy annyi képpel rögzít max. felbontáson másodpercenként:) Lejátszani tud többel is..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#598) meroly válasza Sigiusz (#596) üzenetére


meroly
veterán

Vágáshoz már komolyabb progi kell, mint az anyvideo, mert azzal max összenyomja a képet. Még sose csináltam, van egy vágó progim, de azzal a két cd-s filmeket rakom csak össze, de lehet van benne ilyen funkció is.
Avidemux - nézegesd meg.

Impossible is nothing

(#599) Sigiusz válasza meroly (#598) üzenetére


Sigiusz
tag

Köszi! Még azt szeretném megkédezni, hogy hogy álltok a fagyásokkal? nekem eddig 3x fagyott le, először azt hittem a 3d miatt, de legutóbb egy sima IQ-s 2d játéknál. kicsit félek, megkérdezzem a vodánál?

(#600) meroly válasza Sigiusz (#599) üzenetére


meroly
veterán

Nekem fél napig volt ilyen telóm, addig se jutottam el vele, hogy sim-et tegyek bele, gyorsan túladtam rajta.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.