Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Mario88 válasza Wolfskin (#1497) üzenetére


Mario88
tag

Oké, ez tiszta sor, de a QVGA videó manapság már a középkategóriában sem fokozza a vásárlóerőt, ezért az "i" esetében az elődhöz képest bőven elég lett volna a felbontást lebutítaniuk, az egyébként is gyengécske fps érték további alázása már teljesen értelmetlen volt.

(#1502) meroly válasza Mario88 (#1501) üzenetére


meroly
veterán

Ha a célközönséget nézzük akkor jogos volt, bár nem látom benne az anyagi rációt, mert mobillal videozni nagyon kevesen videoznak. A fényképezés is inkább amolyan katt-katt, arra meg tökéletes az EDOF.

Impossible is nothing

(#1503) spike70


spike70
tag

Üdv.
Szótárat lehet erre felrakni valahogy?

(#1504) Wolfskin válasza spike70 (#1503) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem is keveset...
nézz szét itt: [link]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1505) ZISTEN


ZISTEN
csendes tag

üdv.
a 6303 és a 6303i között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#1506) meroly válasza ZISTEN (#1505) üzenetére


meroly
veterán

Nagyjából ez.
(kamera, memória, szoft, akkukezelés, külső)

Impossible is nothing

(#1507) ZISTEN válasza meroly (#1506) üzenetére


ZISTEN
csendes tag

mostmár tudom! köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1508) karldergroße


karldergroße
senior tag

Szerintem a legjobb series 40 szoftver az 5310-esen volt, tehát a 2008-as gépeken.Azóta a platform egyre romlik. A problémák a következők:

1. A bazi nagy óra a kezdőlapon bizonyára nagyon jó a rövidlátóknak, viszont engem rohadtul idegesít, mert mindent eltakar. Ha leveszed az órát, nem kapsz kisebbet helyette. Én az 5310-esemen analóg órát használok a jobb felső sarokban. Erre az új telókon (pl. 7230) nincs esély.

2. A legszörnyűbb hiba: bizonyos új telókon - pl. 7230 - eltüntették a csökkentett karaktertámogatás menüpontot. Ezzel lehetetlenné vált a magyar nyelvű T9-es szoftver használata, csak olyan áron, hogy a készülék az SMS-einket megtöri, tehát többet fizetünk.

3. A másik durva dolog: a számomra tökéletesen bevált "lap nézetet (tab view)" kivették a legújabb készülékekből. (pl. X2). Csak rácsos vagy listás, esetleg az agybajos "egyéni" nézetet kapjuk.

4. Az üzenetek törlése sokkal bonyolultabbá vált, ráadásul nem lehet az üzenetek bizonyos részét kijelölve csak x mennyiségű üzenetet törölni, tehát vagy egyenként kell, vagy az összeset lehet.

5. Mindenhol ordenáré disznó nagy betűk vannak. Én láttam annak idején a 6234-es menürendszerét is, sőt tetszett is...

6. Eltűnt a saját tételek menüpont, illetve valamilyen zavaros új formában van meg.

7. Egyre "fogy" a tudományos számológép tudása.

Eddig ennyi jutott az eszembe. Ezek a dolgok nem segítik elő, hogy az 5310-esemet új készülékre cseréljem. Vagy lehet, hogy nem Nokiára fogom????...

3210-3410-V525-3120-6234-5310-5800-5310

(#1509) Zsolt112


Zsolt112
tag

hi
most készülök venni egy 6303-at függetlenül.
kérdés hogy az "i" -s vagy a sima verzió lenne a jobb.
a sima jobban tetszik, a gsmarena-s tesztfotók is tetszettek.
A kevesebb belső memória jelent-e vmi problémát???
Szóval melyiket érdemes megvenni :) ?

(#1510) meroly válasza Zsolt112 (#1509) üzenetére


meroly
veterán

Természetesen semmi hátrány nincs a kevesebb memóriából. Ha a sima jön be, akkor azt vedd. Az autofokusz egy telefonba szvsz felesleges....

Impossible is nothing

(#1511) Zsolt112 válasza meroly (#1510) üzenetére


Zsolt112
tag

thx, a simát fogom venni.

(#1512) Zsolt112 válasza Zsolt112 (#1511) üzenetére


Zsolt112
tag

hi!
A vodafone-os 6303 (sima) tulajokat kérdezném hogy el van-e csúfítva a telefon vodafone-os felirattal? A másik hogy a vodafone-os telefon menüje le van e butítva a többihez képest?

[ Szerkesztve ]

(#1513) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Beszélgetés közben nagyon halk a készülék, ezt orvosolni lehet szervízmenüből vagy valami hasonló?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1514) Wolfskin válasza FuckeR19 (#1513) üzenetére


Wolfskin
őstag

melyik? a 6303i kihangosítva sokkal hangosabb, mint a sima 6303. annál még a régi 3110c telefonom is hangosabb volt. ez mondjuk hátrány.

de a kérdés jogos, nem tudom, hogy hardveresen hangosították-e ki az i verziót (más hangszóró) vagy szoftveresen

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1515) FuckeR19 válasza Wolfskin (#1514) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nokia 6303 Classic

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1516) tritonusz válasza röfilány (#1016) üzenetére


tritonusz
csendes tag

sajnos,nem lehet a vakut elem lámpa ként használni :O

(#1517) meroly válasza tritonusz (#1516) üzenetére


meroly
veterán

Ez nekem is nagy szívfájdalmam... :(

Impossible is nothing

(#1518) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Cégünknél 10 ilyen készülék van, sokaknak tetszet. A topikba beleolvasva sejtettem hogy gyakori látogató leszek a Nokia szervizrészlegénél. Egyik készülék kb 10 napos használat után egyszer csak elfelejtette az összes telefonkönyvi nevet, egyik pillanatról a másikra. :W Ha felhívnak vele valakit, vagy bejövő szám van, kijelzi, de mikor a hívás befejezte után meg akarom nézni a híváslistát, nincs benne semmi, A töltőt se ismeri fel, nem lehet tölteni, Másik készülékből kell az akkut csereberélni. Eddig a hiba. Gondoltam csinálok egy OTA frissítést a készüléken 6.61 es soft van, a legújabb elvileg a 7.1, a készülék pedig azt mondja hogy nem érhető el ujabb soft. Hogy lehetséges ez? Menéztem a product code alapján is van lehetőség a frissítésre, mégse sikerül. Köszönöm ha valaki tud erre tippet.

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#1519) Farkas58


Farkas58
csendes tag

Üdv.! Nokia 6303i telefonom képernyőjéről a használat után, néhány perc múlva eltűnik az idő jelzése. Nagyon jó lenne, ha be tudnám állítani, hogy halványan ugyan, de mindig mutassa az órát valamelyik formátumban és ne kelljen csak az óra megtekintése miatt "kivilágíttatni" a képernyőt. Más: El lehet tűntetni valahogy a jobb felső gombról a web-et. Szeretnék ide mást tenni. Pl.: Teendőket. Köszönöm ha kapok segítséget.

(#1520) meroly válasza Farkas58 (#1519) üzenetére


meroly
veterán

Nem sajnos, energia takarékossági szempontokból a kijelzőt mindig ki fogja kapcsolni egy idő után.
Asszem valamelyik szolgáltatónál nem lehet változtatni a jobb gombot, olvass bele a saját topikjába.

Impossible is nothing

(#1521) vH


vH
csendes tag

Hali!

Vásároltam egy bh-104-s bluetooth headsettet a 6303 classischoz és az a gondom, h nem tudom párosítani a telefonnal a fülest.
Valaki kitudna segíteni vmi tippel v infoval? nagyon hálás lennek mert felettébb idegesítő.

Előre is köszönöm, üdv!

(#1522) meroly válasza vH (#1521) üzenetére


meroly
veterán

Mi a baj? Mit csinál/nem csinál?

Impossible is nothing

(#1523) vH válasza meroly (#1522) üzenetére


vH
csendes tag

Egyszerűen nem látja meg azt sem tudom nagyon, h hogyan keressem a telefonnal.

(#1524) meroly válasza vH (#1523) üzenetére


meroly
veterán

Az enyémet úgy kell beállítani (BH-207), hogy hosszan nyomod 8 másodpercig a headset bekapcsoló gombját, ekkor (nálam) folyamatosan világít rajta a led, azt jelenti, hogy készenlétben van párosításhoz. Majd bekapcsolod a telefonodon a BT-t és elkezded keresni, megtalálja, akkor pin (általában 0000) és társítás, majd érdemes az automatikus csatlakozást is belőni, hogy ha legközelebb bekapcsolod, akkor csatlakozzon rá magától.
De a Tiéd ettől részben eltérhet, olvasd el a használati utasításban.

Impossible is nothing

(#1525) Zsolt112


Zsolt112
tag

hi
Megvettem a 6303-at. Elégedett vagyok vele eddig, csak nem egészen értek valamit.
A telefonom vodafone függő és a legujabb 10.10-es szoftver van rajta.
De ha a nokia oldalán a product kódom alapján keresek szoftvert a telefonomhoz akkor csak 9.10-es jelenik meg mint elérhető legfrissebb szoftver. NSU-val és ovi suit-al sem lehet újrarakni a jelenlegi szoftvert, gondolom mert régebbi az elérhető szoftver mint ami rajta van, legalábbis én nem láttam ilyen lehetőséget.
kérdésem: hogyan lehet fent a 10.10-es ha még csak a 9.10es érhető el.
thx

(#1526) Wolfskin válasza Zsolt112 (#1525) üzenetére


Wolfskin
őstag

én is úgy tudom, hogy 10.10 a legújabb. én egyébként ezekben a nokiás cuccokban nem bízok, agyonbonyolított cuccok, nulla tudással. (erről korábban már dohogtam)

megtennéd, hogy ha módod van meghallgatod, hogy a 10.10-es szoftverrel a 6303i-hez képest kihangosítva a beszéd mennyire halk? (vagy a 9.10-es verzióhoz képest).

kíváncsi vagyok, hogy érdemes-e frissítenem 9.10-ről, hogy szoftveresen hangosították-e. mert így elég halknak tűnik. (legalábbis egy i-vel vagy a régi 3110c-vel szemben)

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1527) Zsolt112 válasza Wolfskin (#1526) üzenetére


Zsolt112
tag

hi
az i-t nem tudom milyen hangos és a 9.10et sem mert alapból 10.10-es volt rajta de szerintem nem halk.
viszont azt még mindig nem tudom hogy nokia oldalán miért csak a 9.10es az elérhető a telefonomra amikor 10.10-el vettem.

(#1528) Wolfskin válasza Zsolt112 (#1527) üzenetére


Wolfskin
őstag

a nokia honlapján olyan térkép van fent, amin nincs rajta az M0 autópálya... próbáltam frissíteni, aztán fel is hívtam őket.

*#0000# ez a biztos.

a hangerővel arra gondoltam, ha van módod összehasonlítani, van a környezetedben egy másik készülék. (10.10 vs 9.10 vagy 10.10. vs 6303i)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1529) kozmacs


kozmacs
csendes tag

Nokia 6303: Made in Hungary.
Nokia 6303i: Made in Romania

(#1530) meroly válasza kozmacs (#1529) üzenetére


meroly
veterán

Egyik jobb mint a másik ;]

Impossible is nothing

(#1531) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki miért írja ki két képnél (a telefonnal készült), hogy nem támogatott fájltípus? A többit meg lehet nyitni, csak ezt a kettőt nem, pedig ezek is ugyanúgy jpg-k.

(#1532) GEPESZ66 válasza Zsolt112 (#1525) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem ugyan ez volt a NOKIA 2700C-vel.A 9.80-as szoftver volt csak az elérhető, de a 9.95-ös volt a legfrisebb.Felvettem a kapcsolatot a T-Mobile-val, ill. a NOKIA-val.Végül is azért nem volt elérhető a legfrisebb, mivel abba még nem volt belerakva a kártya függőség.Tehát a kártyafüggetlenre elérhező lett volna.Viszont eltelt 2-3 hét, s már a 9.97-es lett elérhető, amit sikerült is a telefonomra felrakni a NOKIA szoftvere segítségével.

(#1533) k850 válasza Real93 (#1531) üzenetére


k850
addikt

:F
Kép méret? 8MP képet pl. nem fogja tudni beolvasni, még akkor sem ha JPG! ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1534) kozmacs válasza meroly (#1530) üzenetére


kozmacs
csendes tag

Hát, inkább az első!
Nekem szerencsére az van! :)

(#1535) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Vki mondja meg, h. miért nem állt át a téli időszámításra a teló, amikor be volt/van kapcsolva az autómata frissítés???!!!! És ezt csinálta a buta Nokia 5000-es telóm is. Bezzeg az S60-as Symbis meg átállt!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1536) Tomeee87 válasza utánvétel (#1314) üzenetére


Tomeee87
csendes tag

Helló! A te problémádra sajna nem tudok megoldást, viszont nekem 7.1-es frissítés után sem lehet a jobb oldali gombot testre szabni! Milyen progival csináltad? Vagy talán az lehet a gond, hogy nekem 6303i-m van, és ezért nem működik?

Előre is kössz
Tomeee87

[ Szerkesztve ]

(#1537) Zsolt112 válasza GEPESZ66 (#1532) üzenetére


Zsolt112
tag

Azt hiszem nem volt teljesen érthető a problémám :)
a telefon vodafone-os
Na szóval:

A 6303-ra a 10.10-es szoftver a legújabb.

Az én 6303-on is 10.10es szoftver van.

De ha a nokia oldalán keresek a telefonom termék kódjára akkor csak a 9.10-est ajánlja fel mint elérhető legfrisebb szoftver, és a nokia programjaival sem tudom újrarakni a telefonomon lévő jelenlegi szoftvert ( ami ugye a legújabb 10.10es).

És az a kérdésem ha a 10.10es a legújabb szoftver a 6303ra, és az enyémen is az van, akkor miért nem érhető el számomra ha újra akarnám rakni

[ Szerkesztve ]

(#1538) GEPESZ66 válasza Zsolt112 (#1537) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A www.nokia.hu oldalán megtalálható a szervizek elérhetősége.Írj e-mailt, készségesen válaszolnak.A szervízben biztosan tudják telepíteni.

(#1539) Zsolt112 válasza GEPESZ66 (#1538) üzenetére


Zsolt112
tag

ja szervízben biztos nem probléma, most egyébként nincs gond a telefonnal, csak gondoltam hogyha a jövőben újra kellene rakni a szoftvert akkor így itthon nemtudom megcsinálni

(#1540) meroly válasza Joe bácsi (#1535) üzenetére


meroly
veterán

Ki/be kapcsoltad?

Impossible is nothing

(#1541) Joe bácsi válasza meroly (#1540) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Igen.
Lesz@rom, fos a Nokia! Ezt tudjuk! :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1542) meroly válasza Joe bácsi (#1541) üzenetére


meroly
veterán

:DDD
Asszem nem minden szolgáltató küldi ki az időt. T biztos, de a többiben nem vagyok 100%....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1543) Joe bácsi válasza meroly (#1542) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A Symbis telómban és a két db S40-es telómban is T-s kártya van!!! Magyarul 3-ból egynél átállt az óra!!!! Ez volt a Symbis!
Nem ma kezdtem a mobil "szakmát"!!! Nem olyan zöldfülű vagyok, mint a fórumozók 90%-a!!!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1544) meroly válasza Joe bácsi (#1543) üzenetére


meroly
veterán

Tudom, ismerlek a 6700 meg az E52 topikból :DDD
Akkor tényleg nem tudom mi baja lehet, mert a családban az összes S40-es nokia átállt, és mindenki T-s (6230i, 3110c, 2670, 6070, 3410....etc) :U

Impossible is nothing

(#1545) Sokka válasza Joe bácsi (#1543) üzenetére


Sokka
aktív tag

Hali! Nekem sem állt át, de én azt csináltam, hogy elindítottam az internetkapcsolatot, és akkor azonnal váltott. (Amúgy Telenor.) De az tény és való, hogy az előző 6120c-vel ilyen gond tényleg nem volt.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#1546) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Szombat óta vagyok boldog tulajdonosa ennek a mobiltelefonnak és eddig csak egy gondom volt vele. A kezelési utasítás sem ír róla, szóval itt kérdezem. Lehet a rádióból hangot fevenni valahogy a hangrögzítővel? Nekem nem jött össze. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1547) Real93 válasza k850 (#1533) üzenetére


Real93
aktív tag

Ott van zárójelben, hogy a telefonnal készült a kép, tehát nem lehet 8 megapixeles, csak 3 :) Fogalmam sincs mi van, mert fényképeztem vele párat, akkor minden jó volt. Egyébként van még másnak is ilyen a családban, az még sose csinált ilyet. :(

(#1548) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv.
Kérnék egy kis segítséget.
most akarok venni egy vodás 6303i telefont de azt hallottam,hogy Romániában rakják össze,nektek milyen tapasztalatotok van a Román Nokiákkal.
Sajnos hallottam,hogy vannak vele gondok.
Üdv Gyuri

(#1549) meroly válasza gyuri2008 (#1548) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem tudom, a céges 2330c-m (amit persze nem használok, hisz nem méltó rá) is romániában van összerakva. Nem vettem észre különbséget. Ha alapból szar egy telefon (mint a 2330c) akkor ha németországban rakják össze is szar lesz.
Mostanság amúgy szinte minden nokiát vagy romániában vagy kishazánkban raknak össze.
Ez ne legyen szempont vásárlásnál, a garancia ugyanúgy él itthon, ha gond van vele, javítják, cserélik stb. A 6303i meg egy nagyon jó telefon sztem.

Impossible is nothing

(#1550) gyuri2008 válasza meroly (#1549) üzenetére


gyuri2008
veterán

Köszönöm a választ. :R
Üdv Gyuri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.