Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Reggie0 válasza outdoor (#197) üzenetére


Reggie0
félisten

Tanyara eleg ritkan huznak ki optikat, es ha megis akkor elobb utobb beleakad egy munkagep.

(#202) Ijk válasza #96302336 (#80) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egy asztaliba 3x erősebb grafikai teljesítményt teszel töredék áron. Senki nem tart a fejedhez puskát hogy vegyél évente új VGA-t, mert kell a csúcs. Ehelyett nyilván sokkal rosszabb választás egy drága gamer laptop, ami 4x lassabb egy hasonló árú asztalinál, de legalább nem tudsz benne VGA-t cserélni így késztetés sincs.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#203) doooo válasza Rickeffe (#169) üzenetére


doooo
veterán

Ez így igaz, nem is nagy univerzális igazságként írtam, amit, csak nagyjából vázoltam a helyzetemet. Természetesen szubjektíven! :R

(#204) Auratech válasza #96302336 (#196) üzenetére


Auratech
őstag

A háloszobában semmilyen ketyere, tv, rádió.. nincs. Max egy teló, az is kartávolságon kívül, ébresztőnek.
Kell, hogy legyen egy digitálisan mentesített hely, ami időtlen. Ami akár ezer évvel ezelőtt se lenne riasztó.

Auratech Field Recording

(#205) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Egyértelműen asztali pc. Két fix hely közötti életre pedig valamilyen túlélő tablet.
Inkább visszarendeződést érzek a pc-k javára.
Évekig ment (megy), hogy a laptop „modernebb” informatikai megoldás, rá is ültek sokan a hátára, aztán ledobta őket a ló... Fapad billentyűzettel, tapogatással túl sok érdemi dolog nem művelhető hosszabb távon. Persze objektív okok miatt megvan/megmarad a laptopok felhasználási területe is, de messze nem olyan arányban, mint régebben azt prognosztizálták.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#206) outdoor válasza Reggie0 (#201) üzenetére


outdoor
aktív tag

Mobilnet?

:DD Még Ausztráliába is húztak. Tízet.

A proper digital assistant could be my best friend

(#207) opr válasza Auratech (#204) üzenetére


opr
veterán

"Ami akár ezer évvel ezelőtt se lenne riasztó."

Tehat akkor nem egy elethu jatek-robot-tigris? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#208) pető bá'


pető bá'
őstag

nem is értem ezt a nagy vitát a topikban, nem kell itt meggyőzni senkit semmiről.. mint egy Android vs iOS vita.

szerintem mindenki el tudja dönteni a saját preferenciái alapján, hogy mire van szüksége, mit képes/hajlandó milyen rendszerességgel megfizetni, mit/hol/mire használ.
Nyilván akinek egy PC is csak arra kell, hogy facebook/pasziánsz/skype, annak egy tablet vagy akár egy telefon is képes kiváltani egy PC-t. Ha meg arra kell egy számítógép, hogy 4k videót vágjunk, vagy cad programokat futtassunk, akkor egy laptop is kevés. A kényelem/perifériák téma is ki lett tárgyalva. Van, hogy fontosabb, hogy minden egy helyen, bárhol-bármikor ott legyen, de a hatalmas számítási teljesítmény felesleges. Erre tökéletes egy dokkolható laptop, vagy a kábelkötözés.

Én egy laptoppal kezdtem az egyetemet, már előtte is megvolt, "asztaliként" használva. Nagy teljesítményre nem volt szükség, a hordozhatóság időnként jól jött.
Aztán a kollégiumban megindult a periféria áradat - hangszóró, monitor, billentyűzet - ezekkel párhuzamosan a gép meg egyre elavultabb lett. Döntés előtt álltam - egy rakás pénz egy laptopra, vagy PC-re. Végignéztem a laptop kínálatot, a használt üzletitől a zsírúj gamer-ig. Aztán úgy döntöttem, hogy nem döntök. PC-t is vettem, amit a kollégiumban "tartok". Időnként játszom, virtuális gépek is befigyelnek, programozás, filmezés, tulajdonképpen minden.
A laptopot is lecseréltem egy használt üzletire, de ez a kollégiumban szinte soha nincs bekapcsolva. Szükségem van rá, mert az egyetem gépparkja határozottan elavult, jobb ha mindig nálam van. A laptopot tudom használni a munkában is, és haza is ezt hordom. Munkában és itthon is másodlagos kijelzővel, dokkolóval teljesen ideális NEKEM arra, amire kell. Erre nekem egy tablet kevés lenne, még egy PC meg felesleges. Van 2TB onedrive, (+ egyéb privát tárhelyek), amire szükségem van, azt online vagy akár offline is elérek, bárhol. De ha nem akarnék néha játszani, akkor ellennék egy laptoppal + a monitorokkal is. (bár ez extra fura, de a PC még helytakarékosabb is a kollégiumban - nem az asztalon foglalja a helyet! :D)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#209) pengwin


pengwin
addikt

Nálam asztali magángép és céges laptop van, de utóbbit is asztali gépként használom home office-ban.

Ergonómia terén egyszerűen összehasonlíthatatlanul kényelmesebb egy asztali gépen, megfelelő perifériákkal, nagy méretű kijelzőn dolgozni.

Üdv, pengwin

(#210) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Én mindig belelovallom magam h 20 éves egyetemista vagyok aki majd jó sokat fog játszani szabadidejében, ehhez meg is veszem a konfigot, aztán rájövök h szabadidős időmben is alig indítok el bármit is :D

Legtöbbször már az a bajom, h rohadtul nincs kedvem ülni a gép előtt, ezért most konzolon agyalok (persze a meglévő konfig leredukálásával..) ahol bedöglök az ágyba, aztán elnyomogatom ameddig kedvem tartja. Persze az is opcio h 10 métert arrébb viszem a gépet és rákötöm a tvre, de az is macera mindig.

a konzolnál meg "csak" annyi a gondom h 30fps, na meg gémpaddal jópár játékban idétlen vagyok, h mennyire megtanulható ez idővel azt nem tudom..az asztalinak is muszáj maradni vmi kisebb dedikált gpu-val, mert a Football Managerhez mint nagy szerelemhez kevés az igp..

[ Szerkesztve ]

(#211) #96302336 válasza Ijk (#202) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem négyszer lassabb, már nem akkora a különbség mint mondjuk 6 évvel ezelőtt. Egy hátrány van, hogy a fő komponensek nem cserélhetőek. Kb. 10% a különbség az asztali VGA és a mobil VGA között, Az óriási árkülönbség a csúcskategóriánál jelentős, középkategóriánál alig van.([link] Sőt, amikor néztem a gépem, a 1060-al szerelt noti pont annyival volt drágább, mit a 1050 és a 1060 kártyák közötti árkülönbség asztali vonalon. A plusz ár azonos márkán belül viszont a 4k kijelző volt, így maradt a 1050Ti és az 1080p, mert 15"-en végképp nincs értelme 4k felbontásnak, és komoly felárnak. Illetve a gép az élete nagy részét amúgy is TV-n tölti, ritkán mozdul ki onnan. De mint már írtam, nekem ez jó. Mások azért vesznek PC-t mert könnyű az upgrade, és olcsóbb a komponensek cseréje, mint egy komplett gépcsere. De a végeredmény kb. ugyanaz. Öt év alatt az asztali gép is totál ki lesz cserélve, maximum ház marad. Az a többször keveset elv alapján valósul meg, míg a noti az egyszeri nagy beruházás alapján. És ugyanúgy el tudom adni notit is jó áron, ahogy a PC alkatrészeket is el lehet adni. A veszteség a második notebook vételekor már sokkal-sokkal kevesebb, de kapok egy az akkori állapotnak megfelelő gépet. Persze sem az asztali, sem a notebook vonalon nem látom értelmét az abszolút felső kategóriának, mert az tényleges pénzkidobás, hacsak nem az a hobbija valakinek, hogy csúcseszközökkel csináljon valamit, pl. extrém tuning, vagy komoly eSport.

(#212) troviko


troviko
senior tag

Számomra az asztali PC maga "A" számítástechnika. Ezen netezek, ezen dolgozok itthon (és néha a munkahelyemen is) ezen filmezek, még ha át is lövöm a filmet a 4K TV-mre, akkor is erről megy. Ezen játszok.
Lényegében ezen élem a fél életemet. Minden más csak egy kiegészítés számomra. Van egy ultrabook-om, az nem rossz, de az asztali PC-t nem váltja ki. A telefon számomra inkább csak telefon és MP3 lejárszó, meg míg BKV-zok, addig híreket olvasgatok rajta, de tartalom gyártásra fogyasztásra alig alkalmas.
És van 2 windows-os tabletem egy 8 és egy 10 colos. Ezek is csak kiegészítők.

A PC az alap, egy és oszthatatlan cucc. Az egyetlen elektronikai termék, amiért hajlandó vagyok 300K-nál többet adni. Fél éve vettem új PC-t, 520K lett a vége, és nem sajnáltam, nem bántam meg. Mikor TV-t vettem 180-ért, mintha a fogamat húzták volna...

A PC örök...

https://www.oldtech.hu/

(#213) Reggie0 válasza outdoor (#206) üzenetére


Reggie0
félisten

Mobilnet az olyan amilyen. Foleg akkor szar, amikor munka utan sokan raszabadulnak.

(#214) moleculez


moleculez
veterán

Én azt gondolom, hogy bizonyos munkafolyamatok kiszervezhetőek mobil eszközökre, hogy aztán aszatli gépen végső simításokat el lehessen végezni, ha kell. Az ehhez szükséges felhő háttér, és mobil alkalmazások folyamatosan fejlődnek, és már most is igen rendben van a dolog.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#215) #96302336 válasza troviko (#212) üzenetére


#96302336
törölt tag

De a TV pár év múlva is ott lesz, míg a PC bele már korántsem biztos, hogy ugyanaz lesz. Igaz? ;)
Számomra "A" számítástechnika a C64 volt. Azzal indult el a világhódító útjára az otthoni számítástechnika. A mai napig visszasírom azokat a napokat, mikor órákat töltöttünk el egy játékkal, vagy írtunk valami programot a Commodore-ra. Az érzés hiányzik, nem a gép :U

(#216) Frawly válasza #96302336 (#211) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is a teljesítmény a baj, mert a mobil és asztali 1050-1080-as kártyák között nincs nagy különbség, meg egyes gamer laposokban asztali procit tesznek, nem mobil M/QH/QM procit. De a hűtés akkor is probléma, ugyanakkora teljesítményt sokkal kisebb házban, szarabb szellőzés mellett kell lehűteni, itt szokott a mutatvány megbukni, ha nem milliós kategóriáról van szó.

A legrosszabbak a papírvékony ultrabookok, azokban az erősen visszavágott teljesítményű, 15W TDP-s U-s procik is throttlingolnak, ha nem megfelelő a hűtés, nem hogy még jelentős GPU terhelés is legyen mellé.

Igény válogatja, mi kinek elég. Van, akinek egy tablet is elég, ha csak facebookozik, youtube-ozik, netflixezik, meg hasonló tartalmakat fogyaszt, és az ilyen felhasználók vannak többségben. Nekem nem lenne elég, nagy mennyiségű szöveget szerkesztek, OS-eket és grafikus felületeket próbálgatok, virtuálgépezek, emulátorozok, torrentezek, néha játszok régebbi PC-s játékokkal, így minimum kell egy laptop, de a normális asztali gép sokszor még így is hiányzik.

(#217) Reggie0 válasza #96302336 (#215) üzenetére


Reggie0
félisten

A regi programozos erzest ugyan ugy megkaphatod, csak kicsit mas teruleten. Pl. kisfogyasztasu beagyazott rendszerek.

(#218) #54625216 válasza opr (#187) üzenetére


#54625216
törölt tag

Látom csak nem sikerült megérteni a lényeget.
Az eredeti felvetés az volt, hogy a desktop PC-nek nincs alternatívája.
Pedig az esetek döntő többségében van, csak a különböző funkciók különböző céleszközökbe vannak integrálva.
Ha több ember otthoni informatikai igényeit kell megoldani, akkor a megoldás azon múlik, hogy mik azok az igények és az esetek döntő többségében nincs szükség olyan általános eszközre, mint a PC.
Ráadásul a különböző eszközök pont a specializáltságuk miatt sokkal jobban ellátják a feladatukat, mert nem kell kompromisszumot kötni más funkciók miatt.
Pl egy médialejátszónak nem kell tudnia MS Office-t, meg 3D alkalmazásokat futtatni, így egy 15x15x5cm-es dobozba belefér passzív hűtéssel a tv mögé. Ettől még egy desktop PC-t persze rá lehet kötni a TV-re, de a médialejátszónál nem kell kompromisszumot kötni a méret, ergonómia, fogyasztás, zaj, megbízhatóság, könnyű kezelhetőség terén, így az adott célra sokkal jobb, mint egy desktop pc.
És ez igaz gyakorlatilag szinte minden területre, amire manapság egy PC-t otthon használnak.

(#219) Pgraph válasza #96302336 (#215) üzenetére


Pgraph
aktív tag

{10 GOTO 20
20 GOTO 10}

{VC-1541}

Szép idők voltak... ;)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#220) #96302336 válasza Reggie0 (#217) üzenetére


#96302336
törölt tag

A programozást most is megkapom a vagyonvédelmi rendszereknél.

(#221) Chaser válasza kacsyx (#165) üzenetére


Chaser
titán

sli rendszer annyira jó példa, hogy már hivatalosan is megszüntették ha jól rémlik - egyébként 20-30% átlagot hoz, pont annak való akinek az aktuális felbontáshoz kevés volt az adott csúcs vga, egyébként meg nettó hülyeség, végre a gyártók is elismerték -
uo. teljesítmény kerül notebookban 3-4x-es árba, minél nagyobb kat annál nagyobb a szorzó, és ezzel nincs is baj, egy notebook mobil, egy desktop nem, és az új nv gennel a vga vonal is nagyot fejlődött mobil szinten, első gen, hogy desktop és notebook verzió kb azonos tudású uo. jelöléssel
a cpu-k már annyit fejlődtek egyre kevesebb fogyasztás mellett, h akinek van pénze bőven vehet olyan mobil gépet ami a felhasználók 90%-ának bőven sok is
a telefonok is rengeteget fejlődtek, már notebookot nem hordok magammal, itthon használom, ágyban, fotelben, ahol akarom, ezt is most az egyik gépemről írom, desktop ezt nem tudja bármilyen brutál hw-e van

szerk: és nem a magyar átlagfizetésből kell kiindulni, se a desktopoknak, de a notebookoknak nem kicsiny hazánk a célállomása, nyugatabbra meg kicsit jobban keresnek az emberek, ez a 10m magyar a piacnak 0,5%-a alatt van, abból fizetőképes talán a fele, máshol nem akkora érvágás 4-5-600e-t fizetni egy notebookért, ahogy itthon a 100e-s notebooktól is azt gondolják 10 évig megy, kinn pont arra van h eldobják mint a megunt telefont és vegyenek másikat

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#222) MZperX75 válasza Pgraph (#219) üzenetére


MZperX75
addikt

10 PRINT"baromság"
20 GOTO 10
RUN_

(#223) #96302336 válasza MZperX75 (#222) üzenetére


#96302336
törölt tag

Tegyél utána vesszőt, akkor egymás mellé írja :D

(#224) Pgraph válasza #96302336 (#223) üzenetére


Pgraph
aktív tag

pO 53280,0

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#225) Reggie0 válasza Chaser (#221) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem szuntettek meg, a max kartyaszamot 4-rol 3-ra csokkentettek.

Notebook proci max teljesitmenyben meg jocskan le van maradva, tehat ahova valoban kell teljesitmeny, vagy hosszu futasido oda marad a desktop/workstation.

(#226) akaido válasza #96302336 (#215) üzenetére


akaido
addikt

:K
Nekem megvolt még a(Star Trek)Enterprise, meg Commodore +4 és C16 is a '90-es évekből.
Hiába no az 55. évemben vagyok.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#227) Chaser válasza Reggie0 (#225) üzenetére


Chaser
titán

igen, akik dolgoznak és kifejezetten nagy teljesítményű cpu kell nekik, ezt mondottam előző hsz-em előttiben ( :
de ez a teljes felhasználóknak elenyésző %-a

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#228) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Nekem csak asztali gépem vagy itthon, irodában notebook. Nem is tudom elképzelni, hogy ne legyen asztali gépem. Egy AMD APU-s rendszerem van ami már 2 éve ki is szolgál egy "gaming" csatornát mert lassan 100db teszt videónál járok ezzel a konfiggal.
Hordozható gépekkel annyi probléma van csak, hogy egy asztali géppel megegyező teljesítményért sokkal többet kell fizetni a "mobil" oldalon mint az asztalin. Nekem ezt a plusz pénzt nem éri meg a mobilitás és itthon amúgy sincs szükség arra, hogy minden helyiségben elérhető legyen a számítógép.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#229) opr válasza #54625216 (#218) üzenetére


opr
veterán

De miert gondolod ugy, hogy egy ember mindenfelekeppen csak egy valamit akar csinalni?
Persze, ha lekorlatozzuk, hogy Pistike csak filmet nezhet elete hatralevo reszeben, Julika csak a playstation-on jatszhat, stb...

Ez a valosagban nem igy nez ki, ~minden nem tech-remete ember szokta csinalni minimum a kovetkezoket:
- Netezes/olvasgatas
- Chateles
- Online telefon/videohivas
- Zenehallgatas
- Filmnezes
- E-mailezes

Ezen felul vannak meg valos extra-igenyek, akar meg iskolasok kozott is, boven:
- Jatek
- Tartalomgyartas, nem csak fogyasztas
- Valami utan kutatas online (jobb helyeken legroszabb esetben kozepsuliban mar vna ilyen hazifeladat), amirol keszul kivonat/eredemenyek/forrashivatkozas->Office, plusz nem art, ha el tudsz olvasni egy pdf-et anelkul, hogy kifollyon a szemed.

Mondd csak, ezeket hogy csinalod meg kenyelmesen akarmilyen PC nelkul? Most tokmindegy, hogy asztali vagy nem. Az meg, hogy a celeszkoz jobb, egy eleg nagy marahasag. Hanyszor van szivas abbol, hogy a kedves medialejatszo csak pont "azt" a szabvanyt/feliratot/karakterkiosztast nem tamogatja, de egyebkent nagyon fasza? Csak egy hirtelen pelda volt. Ja, kijon valami uj formatum? Hat, az sajnos uj medialejatszo. Szamitogepen, ha nem nyomtad ki az osszes program osszes frissiteset, eszre se veszed, hogy kibovult a funkcionalitasa, csak hasznalod tovabb...

Szoval, nem, ezek jo kiegeszitesei a PC-nek, de kivaltani hatalmas kompromisszumok nelkul se kulon-kulon, se egyutt nem tudjak, esetleg ha mindenbol a legjobbat/legdragabbat veszed, akkor, de annal meg olcsobb, ha mindenki kap sajat PC-t (most ebbol a szempontbol az, hogy asztali vagy laptop teljesen mindegy).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#230) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Mivel játszom ezért természetesen igen, "tartja magát" az asztali gép. Laptopomat tavaly eladtam.

(#231) Krugszvele válasza troviko (#212) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Mi az ördög került 520 ezerbe egy pc-n???
Két 4K-s monitorral együtt vetted??
Milyen konfig?

(#232) Reggie0 válasza Krugszvele (#231) üzenetére


Reggie0
félisten

Proci 150k, memo 100k, alaplap 70k, ha egy erosebb gepet akarsz. Ha meg fullosat, akkor a 128G ram van vagy 350e onmagaban.

[ Szerkesztve ]

(#233) boeing


boeing
senior tag

Csak asztali gép ha Pc. :)

(#234) Fitzgerald válasza Krugszvele (#231) üzenetére


Fitzgerald
veterán

520k nem sok egy teljes konfigért a negyedmilliós videokártyák, 50-100 ezres SSD-k korában. Az enyém mindennel együtt jóval többe fájt mint 520k, és "csak" egy darab 1440p monitorom van...

(#235) szazbolha


szazbolha
addikt

Munkahely: Néhány ügyfelemnél próbáltak áttérni notebookra. 2-3 hónap múlva szinte minden munkatársnak volt USB-s egere és billentyűzete. Elég gyakori volt, hogy a notebookot dobozkára vagy 2db A4-es papír csomagra helyezték. A WiFi helyett bedugták a régi utp-s kábeleket. A notebook szinte képernyőként üzemelt.

Otthon: Főleg a hölgyek szeretik nagyon a nem helyhez kötött notebookot, de sokat csökkent a használatuk, mióta van telefon és a közösségi médiát, képmegosztást, stb azon keresztül használják.
1-2 év múlva elavulnak az eszközeink, notebook helyett inkább erősebb telefont kapnak.
A fiam játszik... neki nem kell se nagyon okos telefon, se notebook. Kényelmes szék meg hangrendszer kell neki nagy monitorral.

(#236) Frawly válasza Reggie0 (#232) üzenetére


Frawly
veterán

Atyaúrég, mire kell neked 128 giga RAM? Már múltkor is hüledeztem, hogy a windowsos kollégák 32 gigával tolják, mikor én átlagosabb felhasználásnál Linux alatt már a 16 giga RAM-ot sem tudom kihasználni, csak kb. 10-12-őt néha (akkor már fut több béngésző számos füllel, egy csomó GIMP és LibreOffice-ablak, terminálok tömkelege, emelett fut ramdrive, meg a kernel is izomból agyoncache-el mindent, stb.), de legtöbbször 4-8 között vagyok csak.

128 giga RAM nem hogy desktop PC-ben vagy spéci workstationben, de még szerverben is szép mennyiség.

(#237) #54625216 válasza opr (#229) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mondjuk az eredeti felvetés az volt, hogy a desktop PC-nek nincs alternatívája, de oké nézzük így:

- Netezes/olvasgatas
- Chateles
- Online telefon/videohivas
- Zenehallgatas
- Filmnezes
- E-mailezes

A tinik többsége ezeket már eleve telefonon műveli, de max. tableten.

Játékra azok használnak PC-t, akik PC játékokhoz szoktak. Ezt nem venném kötelező elemnek, mert így visszaható érvelés lenne: azért nincs alternatívája a PC gamingnek, mert csak PC-n lehet PC-s játékokat játszani.
Ha úgy merül fel a kérdés, hogy a gyereknek van-e igényük PC-only játékokat játsszani a konzolos felhoztalhoz képest, akkor a válasz nem. Mindegy min fut a játék a lényeg, hogy Minecraft legyen.

"Hanyszor van szivas abbol, hogy a kedves medialejatszo csak pont "azt" a szabvanyt/feliratot/karakterkiosztast nem tamogatja, de egyebkent nagyon fasza?"

Remélem nem kell különösebben érvelnem, hogy lényegesen kevesebbszer van szívás egy médialejátsszóval, mint ahányszor a windows random összszarja magát. Csak úgy. Vagy bekap egy vírust. Vagy a win10 letölt egy frissítést és alapvető funkciók nem működnek. És így tovább.

Ami a médiaformátumokat illeti, persze minden eszköz el tud avulni, de mindközül a desktop PC avul el a leghamarabb pusztán már attól, hogy mesterségesen emelik a szoftverek hardver igényét.

Ettől még maga a desktop PC ugyanúgy használható marad otthonra is, és aki jól elvan egyedül a destop PC-jével vagy családilag bevállalja az azzal járó kompromisszumokat, az nem jelenti azt, hogy mások, más igényekkel feltétlenül rászoruljanak egy desktop PC-re vagy akár egy laptopra, mert ezen a szinten már legalább 5 éve túl vagyunk.

(#238) #54625216 válasza Frawly (#236) üzenetére


#54625216
törölt tag

Monjuk én pont 128GB rammal tolom, dual xeonos gépben. Mivel van 16 fizikai mag, azaz 32 szál, mini renderfarmként használom kompozitálásra. A Nuke sok esetben többet profitál a ramból és a nagy I/O-ból, mint a sok magból, így egymás mellett el tudok indítani 6 rendert 4 threaddel, egyenként 18GB memórialimittel, miközben marad erőforrás, hogy a következő jeleneten dolgozzak.
Ugyanennek a setupnak az alternatívája egy erősebb workstation PC + 2 render PC lett volna, de ahhoz még kellet volna rendes hálózat, fileserver, stb.

(#239) Reggie0 válasza Frawly (#236) üzenetére


Reggie0
félisten

Sok memoriaigenyes program fut parhuzamosan. Pl. xilinx ISE. De ha a blockchainben keresel, akkor sem art, ha memoriaban van az egesz.
Melle van egy E5-2697v4 ES 18 maggal.

A windowsos desktopomban nekem is csak 32 giga van egy 4770k tarsasagban, de sokszor kifutok a rambol.

[ Szerkesztve ]

(#240) zodo


zodo
nagyúr

Otthon: Asztali gép és notebook

Asztali gépem mindig volt és lesz.
Notebook csak azért van (használtan vásárolt, régebbi típus) hogy a nappaliban legyen zenelejátszó miközben kényelmesen tudok netezni ha időm engedi.

Munkahelyen: Asztali Mini pc / MSI Wind box

Amely kategória nincs a választható lehetőségek közt és ugye hiába "asztali" ha nem tudja a normál értelembe vett asztali gép teljesítményét hiszen ezért is lett mini.

(#241) Rickeffe válasza enginev3.0 (#198) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

ha fostaliga pc-je lenne akkor az szintén nem érne egy fillért sem. ergo szerinted azért rossz "A" laptop mert a "TI" laptopotok egy fillért sem ér. világos.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#242) idegen lény


idegen lény
őstag

"Az asztali gépek piaca globálisan folyamatosan csökken." Akkor az árak miért nem csökkennek? Nekem is lenne már, ha nem lenne elszállva az ára, de nekem ilyen árakon egyszerűen nem éri meg. Egy gamer PC árából bőven futja a legújabb konzolra játékokkal együtt és akár több használt laptopra is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#243) scyllafren válasza #96302336 (#191) üzenetére


scyllafren
senior tag

Melegedes: Ha van legalabb 20 cm a laptop mogott, es egy centivel felemelem a hatuljat (egy 20x10cm-es fa vagodeszka IKEA-bol tokeletes), akkor szinte keptelen tulmelegedni. Az alap labmagassaga nem az igazi, levego csak oldalrol nem eleg jatek kozben, es ha nincs megemelve, akkor alulrol szinte nullat tud beszivni.
Az, hogy megforditottak a legaramlast az elozoekhez kepest - oldalrol es alulrol sziv es hatrafele fuj levegot - ez "hasznalhatatlanna" teszi a legtobb ventillatoros laptophutot, mivel azok elszivjak a levegot a laptop aljarol, igy a laptop-ventik ellen dolgoznak. Ha szerzel egy fujost, vagy meg tudod forditani a ventiket, akkor sokat lehet a homersekleten segiteni.
Meg valami: sokan panaszkodnak a gagyi pasztarol az AW discordon, igy abban is van valami. Ha ujra tudod pasztazni ugy, hogy nem serul, es minoseget kensz ra (pl Arctic MX-4-et), akkor azzal biztosabb lesz a hutes. De ezzel el is vesztheted a garit, igy vagy figyelj oda, vagy gari utan csinald :)

(#244) ->Raizen<- válasza idegen lény (#242) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A laptop annyival jobb hogy hordozhatóbb, könnyű eladni, de hosszú távra nem jó tervezni vele. Pc-t lehet építeni újat okosan is, aprón vannak néha igen érdekes cuccok. Pl itx-es lapon core i7 iris pro-val. És 50k-ból megáll a történet.

(#245) MK VII válasza idegen lény (#242) üzenetére


MK VII
veterán

"Akkor az árak miért nem csökkennek?"
Már rég nem így működik a piac...
Ha kevés a vásárlóerő akkor azért emelnek árat, hogy behozzák a kevesebb terméken a bevételt, ha sok az érdeklődés iránta akkor meg a gyártókapacitás végességére hivatkozva emelnek árat...
Már nincs olyan, hogy csökken valamiért valaminek az ára...

(#246) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#239) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ISE, vagyis a Vivaldo ennyire sokat eszik mostanában? Digilent Arty-ra fordítottam vele utoljára fél éve egy komplex(eb) designt amin aztán Linux futott, de annak a fordítása megállt 8GB ram használat alatt, pedig csinálta 15 percig az i3-as gép.

Idehaza eddig 16GB ramot tudtam teljesen kihasználni, azt 2 órás Cyanogenmod rom fordítása alatt, vagy 12-14GB körül játékoknál a GalCiv3-ban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#247) Rickeffe válasza Frawly (#236) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

próbálj benyitni egy több réteges 10-20 megapixeles psd-t és dolgozni is vele. vagy pl egynél több enulátort futtatni "miközben" kódolsz. én is kevesebbel dolgozok, de szerintem sosem baj ha van sok ram 😀

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#248) Reggie0 válasza idegen lény (#242) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ezert nem csokken. Minel nagyobb a gyartas volumene, annal kisebb az egy egysegre eso koltseg.

(#249) idegen lény válasza ->Raizen<- (#244) üzenetére


idegen lény
őstag

Na persze, ötvenezerből PC! :)) 45 ezerért kaptam egy használt laptopot i3-mal, SSD-vel, hat GB memóriával és legális Windows 10-zel. PC-ben ennyiért nem kapsz semmit.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#250) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#246) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mit forditasz. Nekem a 160k-s spartan 6-ra 10 gigat eszik es jopar ora alatt fordul a kod. Az asztali gepemen altalaban csak 3-mat tudok parhuzamosan inditani. 480k-s kintex 7-re meg tobb memo kell.
Digilent Arty ezekhez kepest toredek meretu, csak 35k-s.

A vegjatekban mindenbol 100 futast kell inditani, a xeonon parhuzamosan 16 is mehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.