Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Sajnos a laptop sosem lesz olyan mint egy asztali. 😔 akár hány 1080 van benne...

(#252) Cassi


Cassi
senior tag

Otthon desktop, de ez egyértelműen a játékok miatt van. Aki nem játszik, az már válogathat többféle eszköz közül, netezéshez nem kell desktop gép. Nem látok semmit, ami a közeljövőben kiválthatná a játék PC-ket, az otthoni gépem pont úgy néz ki, mint 20 évvel ezelőtt.

A munkahelyen most éppen desktop gép, de jellemzően nem a dolgozó dönti el, hogy mit használhat. Nagy és általános migrálás van a webes/cloudos alkalmazások felé, ezért rövidesen technikailag megoldható lenne, hogy pl. egy Samsung DeX-hez hasonló csatlakozón keresztül telefonon dolgozhasson az irodai dolgozók nagy többsége. De igazi motiváció nincs rá, nem jelent se megtakarítást, se hatékonyságnövekedést, továbbá a legtöbb cég nagyon konzervatív, azt használják, amit "mindenki más".

(#253) Francia91


Francia91
veterán

Itthon van egy DELL Precision M6600-asom (i7 2720QM, 8 GB RAM, Quadro 3000M, 256 GB mSATA SSD + 2x1 TB HDD+ DVD író), ami teljesen jól bővíthető, valamint nekem elég a teljesítménye alkalmi játékra és CAD-es melóra. Itthon dokkolóban használva, amúgy meg hurcolászva. 17,3-as létére nem okoz nehézséget a naoi szintű hordozása sem. A kijelző FullHD felbontású, semmi bajom vele, filmezni és CAD-ezni is jó, itthon meg ha kedvem tartja, HDMI-n kikötöm a nagy TV-re
Fateréknak pedig otthon egy AM1-es gépet (AsRock AM1H-ITX, Athlon 5350 CPU, 4 GB RAM) raktam össze pár évvel ezelőtt, netezésre és filmnézésre, nekik bőven megfelel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#254) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jaja, ezekhez képest semmi az a pici Arty, amivel próbálkoztunk. :) Szerettünk volna mikrovezérlőket kiváltani FPGA-val, de a fajlagos költsége jelentősen nagyobb volt még a legkisebb, Linux futtatására alkalmas FPGA-knak is, így elvetettük a dolgot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#255) #96302336 válasza scyllafren (#243) üzenetére


#96302336
törölt tag

Köszi. Akkor nem gáz ezek szerint. A jelenlegi laptop hűtőm olyan, ami felfelé fúj, így rásegít a hűtésre, Az Inspiron alul szív, és hátrafelé fúj. Plusz megemelhető több fokozatban is, hogy nagyobb légrés legyen. most kb 30 fokos szögben áll a TV alatt, És még sosem pörgött fel teljes fordulatra ezzel a hűtéssel. Azért kérdem, mert úgy néz ki, hogy nagyon jó áron hozzájuthatok egyhez, és szinte bolti áron elvinnék a mostanit. Kvázi a különbözetet fizetném. Éljen a kinti meló :D

(#256) #96302336 válasza idegen lény (#242) üzenetére


#96302336
törölt tag

Miért? nem csökken? Ha sarkítanék, nagyot szakítanak a bányászattal. Másrészt a csökkenő kereset árnövekedést eredményez. Vagy egyéb mondvacsinált indokok miatt, lásd memória árak.

(#257) #96302336


#96302336
törölt tag

Szerintem pedig kezd elmosódni a határ a notebook és az asztali gép között. Elég csak arra gondolni, hogy már nem lehetetlen egy külső VGA-t kapcsolni egy notebook-ra, és onnantól máris kettő az egyben. Ha vinni kell, könnyű, és keveset eszik, otthon meg kész atomreaktorként szolgálhat a játékoknál. És ráadásul a külső házban a VGA bármikor cserélhető. Igaz ehhez kell egy olyan noti, ami támogatja ezt a fajta megoldást, de egyre több ilyen van, egyre értelmesebb áron.

(#258) domos


domos
senior tag

Itthon 2 asztali gép (egy "main", meg egy kis letöltős), plusz 3 laptop (Lenovo Y520, DELL XPS 13 9365, Acer ES1-533), melóban asztali (ThinkStation P510) plusz laptop (zBook 15 G3).

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#259) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Nálatok tartja még magát asztali gép? Szavazzatok!"
Jóhogy. Ez kb. olyan kérdés volt mint a "ti még esztek kenyeret?". :) Minden ami neten pötyögésnél, videolejátszásnál kicsit is komolyabb, asztali gépet igényel. Főleg a játék, ami kb. minden családban alap. A teljesítménynek, illetve annak lehűtéséhez hely kell, ami egy notebookban / tabletben nincsen meg. (A DTR-ben se, de amíg van aki elhiszi hogy mégis vannak csodák, addig számukra lesz kínálat is, akár van értelme, akár nincs.)

(#257) syn7h37ic:
Az extVGA nem lenne rossz, feltéve hogy visszacsatolná a képet a notebook kijelzőjére, nem külön monitort igényelne. Persze kezdetnek ez se rossz, de így még mindig ott tartunk hogy az asztali gép "bedobozolható" alkatrészeit külön csomagoltuk, és elneveztük notebooknak, a többi része meg még mindig ott figyel az asztalon. És mivel a kettő együtt kell, sokkal nem vagyunk előrébb. És akkor már kéne mechanikus gémer billentyűzet is, valamint az SLI se megoldott még. Szóval jó ez a cucc, de csak egy bizonyos szintig. Persze ez a szint jóval több embert érint mint a csúcskategória, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#260) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nem lepett meg az állás. Bár részemről sosem vennék már asztali gépet.Régen volt,rengeteget játszottam rajta,fejlesztgettem és szerettem is,de munkához kellett egy laptop.Akkor már eladtam a pc-t,és vettem egy többé kevésbé erősebb laptopot,amin fut minden általam szeretett játék(és igen,simán tudtam venni ilyen hardverrel szerelt notebookot,se nem nagy,se nem nehéz),ha 3-4 naponta van 1-2 szabad órám,ne legyek Starcraft2 nélkül :)) feleségemnek is van egy 12" subnotebook,filmnézésre,neki is munkára tökéletes. Én valahogy már nem is tudnám elképzelni,hogy órákat üljek a pc előtt mint régen.Komolyabb játékra meg ott a konzol.Vagyis lenne,ha lenne időm rá.Irigylem aki naphosszat a gép előtt tud ülni,és marad ideje a családra,stb...
Persze van akinek 40 éves korára is a pc játék a legfontosabb.

(#261) tatararpad válasza Dr. Akula (#259) üzenetére


tatararpad
őstag

Minden ami neten pötyögésnél, videolejátszásnál kicsit is komolyabb, asztali gépet igényel.

Nekem már ez a kettő is kényelmesebb gépen. :))

(#262) dabadab válasza #96302336 (#211) üzenetére


dabadab
titán

"Kb. 10% a különbség az asztali VGA és a mobil VGA között"

O RLY?

DRM is theft

(#263) azbest válasza Dr. Akula (#259) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor láttam egy összehasonlítást a külső dobozok közt. Elég nagy különbség van köztük, de egész használhatóak. Attól függött, hogy direkt csak pci-e vagy thunderbolt -on keresztül volt összekötve. Nameg persze ha a képet visszatolja a gépre, az is csökkenti a teljesítményt. Csak az áruk... [link]

Nálam úgy volt külső vga, hogy a jó öreg kimaxolt thinkpad T61-esnél az intel gpu nem tudott rendes opengl-t, amire szükségem volt a napi munkához, hogy ne cpu erőből menjen a megjelenítés az android szimulátorban.
Szóval vettem egy 2503-as dokkot, amibe egy geforce t610 adta a külső képet (ennél még nem volt mód a belőre átvinni). Így azért eléggé asztalhoz kötött volt, nem lehetet csak úgy leválni a dokkolóról, hanem lekapcsolás kellett.

A cikk kapcsán egyébként 2 fhd monitor, billentyűzet, egér a felállás. A dokkolóba megy a noti. Régebben thinkpad t61 t8300 proci, 8GB ram, ssd, hdd.
Újabban (hm, bakker már lassan 2 éve), mivel a ram kezdett szűk keresztmetszet lenni, ezért egy T430-as, I7-3720qm (4mag 8 szál), 16GB ram, ssd, hdd. Ehhez nem használok külső gpu-t.

Mivel a thinkpadeket használtan vettem, a kimaxolást is használt alkatrésszel végeztem, így nem került egy vagyonba és elég rendes teljesítményt tesz le az asztalra. És hordozni is lehet. Egy dokkoló home office-ban, egy dokkoló hasonló körítéssel munkahelyen és amikor kiküldetés van, ott is csak rádugom a külső monitort és hajrá.

Ja és szerelhetőség, bővíthetőség terén is egészen jók még ezek a thinkpadak (az újabb sorozatból már nem a T az ami ilyen). Proci, ram, mini pcie, expresscard, a dokkon meg több kimenet, elég jól lefedi az igényeimet.

Az biztos, hogy nem játékos gép. Aki játszani is akar a gépén, annak a notebook ma is rossz választás. Játékhoz és nem kifejezetten erőforrásigényes munkához lehet jobb manapság konzol + ultrabook. Főleg, ahogy el vannak szálva a pécés alkatrész árak. Akár gpu, akár ram vagy ssd terén.

[ Szerkesztve ]

(#264) AxBattler válasza dabadab (#262) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes eredmények...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#265) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Érdekes kérdés ez :)

Jópár évvel ezelőtt én sem tudtam volna elképzelni az életet asztali PC nélkül ...

Most épp felújítok, és a pincében van ... de lehet ott is marad.

Játékra konzol, munkára laptop. Az én munkámban a mobilitás fontos tényező, ezért alapból kiesik az asztali gép. (Mondjuk ez érdekes dolog, mivel nem CAD/CAM vagy ilyen helyen dolgozom, az elmúlt tizenx évben SOHA nem volt asztali gépem munkára ... Volt asztali IS, bohóckodni, de munkára csak laptopok vagy mobil workstation-ök ...)

Nem érzem azt hogy a PC-nek leáldoznának, hisz sokan munkára vagy játékra ezt favorizálják, de tény, hogy sok esetben már kényelmesen kiváltható bármilyen mobil eszközzel, sőt sok esetben már az sem kell (pl: smartTV...).

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#266) Create. válasza AxBattler (#264) üzenetére


Create.
addikt

Asztali van itthon játékra, notebookot csak fősulin használom. Ipadot, ha kirándulás van vagy ha itthon gyorsan meg akarok nézni valamit neten. De egyik nélkül se tudnék meglenni. Munkahelyen van pc illetve noti is (de gyakorlatilag ez is pc-ként van beállítva).

Nem neked akartam csak telóról mellé nyomhattam :))

[ Szerkesztve ]

(#267) Chaser válasza Dr. Akula (#259) üzenetére


Chaser
titán

"Minden ami neten pötyögésnél, videolejátszásnál kicsit is komolyabb, asztali gépet igényel. " rég volt az már..
az ugye megvan, hogy már kapni 4 magos i5-öket mobil verzióban is? asztalihoz közeli vga tudással, 1050/60/70/80?
sok programozó csak notebookot használ és rengeteg munkához bőven elég akár i3 ssd-vel
asztalinak egy előnye van, fajlagosan olcsóbb, cserébe nem mobil, többet eszik, nem működik külső perifériák nélkül, mára mondhatni "elavult", aki hardcore gamer és munka megkívánja annak jó, egyébként meg nem véletlenül csökkennek a desktop eladások, mára már egy telefon is tud annyit mint 10 éve egy asztali
a külső vga-t direkt nem mondtam, még gondos, mindig
konzolok miatt is sok teret vesztett a pc, a többség megunta az állandó sw-es/driveres szívást, nem is csodálom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#268) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Egyébként maga a kérdésfelvetés is számomra kissé prekoncepciós: Nálatok tartja még magát asztali gép?
Ez azt sugallja, hogy laptop/mobil eszköz magasabb fejlettségi szintet képvisel, pedig erről szó sincs. Mindkét megoldásnak megvan a maga helye, felhasználási területe.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#269) #27070592


#27070592
törölt tag

Természetesen notebook, itthon is, "melóhelyen" is.

Amikor kilenc éve lecseréltem az asztali gépemet notira, az első évben 44000 forintot fizetett vissza az áramszolgáltató, a 200W vs. 20W difi miatt.

Igaz, akkor más változás nem történt az áramfogyasztási szokásaimban, azóta viszont minden fényforrás ledes, a háztartási gépek pedig A+osak. Egyszer már voltak is kint az áramszolgáltatótól villanyóra-ellenőrzés miatt. Természetesen "rutineljárás, véletlenszerűen kiválasztott ügyfelek, megértését köszönjük"..

(#270) Flagstaff válasza Chaser (#267) üzenetére


Flagstaff
tag

Ahogy elérhető már jó ideje 4C/8T I7 is akár, de újabban a workstationök már Xeonnal is rendelhetőek. Nyilván nem a tacskógazdaságos 129.999HUF-os "gémer" gépek árszintjén, de ha egy asztaliba hasonló konfig van az se kerül a felébe. Arról sem kell megfeledkezni hogy egy ilyen szintű gépben már kifejezetten faja billentyűzet (világítós) és többnyire kimondottan jó monitor is az árban van. Persze az asztali olcsóbb lesz, de ha valóban minden komponense minőségi darab (táp és ház is ide tartozik!) a billentyűzet a monitor és legalább egy kétsávos wifi is van benne bluetooth-szal, akkor egy xeonos gépből senki nem tud hármat összerakniegy xeonos WS áráért.

Ugyan nem mai darab, de mégiscsak notebook, persze nem az ultrahordozható kategóriából (a hűtése önmagában nehezebb mint sok ultrabook) az én gépem is. Dell M6800 i7 4800MQ/16G RAM/M6100 a főbb paraméterek. FC Primal FHD-n teljesen jól szalad rajta (persze nem Ultra beállításokkal), WoT, AW is elfutkos rajta ha nincsenek kimaxolva stabil 50FPS körül.De ez egy 4 éves noti! Alap netezésen kívül filmek és játékok szaladgálnak rajta, semmi más komoly, néha ha kell a háznál lévő kocsikat diagolom vele. Már csak emiatt is jó ha hordozható,de nekem más miatt van noti. Az asztali gépem a gyereknek adtam.
Sokan nem is láttak még csak Gizike féle laptopot és az alapján kijelentik hogy nekik sose kéne. Na olyan nekem se. :-)

(#271) NorbixD


NorbixD
tag

Nagyon sokáig egy darab notebookot használtam úgy hogy otthon/iskolában/munkában bill., egér, és monitorra dugtam. Teljesen jó és kényelmes volt.

Nemrég változott a felállás: vettem otthonra egy Xeon v3as gépet mert viszonylag olcsón hozzájutottam. Az i5ös notebookomnál benchmarkokban jóval gyorsabb (tehát papíon), viszont amire én használom, programozás, CAD szoftverek, tervezés ez szinte észrevehetetlen gyorsulást jelent.. Ja jelenleg úgy használom, hogy van egy SSDm amit cserélgetek a két gép közt.

[ Szerkesztve ]

(#272) Qkackca


Qkackca
őstag

Otthon notebook + két asztali (könnyed itx és egy nem olyan lájtos atx) + egy akármi bütykölni való, az érzés miatt :)

A notebookkal kb 25W-ból tudok böngészni, videót nézni kicsit több, régebbi játék is megy, max 70W, cakk pakk.
Itx gép: itt már 250W-ból (+ monitor, hangfal) lehet gazdálkodni, itt már full hd, 30fps körül akár a legújabb játék is mehet.
Atx: itt meg nem nagyon kell visszafogni semmit.

Az asztali gépeknél a videókártya a szűk keresztmetszet igazából. Itx esetén nem nagyon tudom erősebbre cserélni a helyhiány miatt, atx esetén pedig már lehetne cserélni, látszik a teljesítménye vége.

Munkahelyen meg nem kimondottan számítógéppel dolgozom, de asztali meg ipari beágyazott cuccok, az érintőképernyő a lényeg nem a doboz mérete.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#273) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Gyenge a szemem, egy ideje nem kellemes notebookon dolgozni. Szeretem a nagy monitorokat, kevésbé fárasztanak.

A notebookoknál a numerikus billentyűzettel ellátott, "átlagos" gépeken szenvedek. Nehezen dolgozom, ha a touchpad és a normál billentyűzet nem középen van.

Viszont teljesítményben (munka, fotó) lényegében semmi szükségem a mai felső-kategóriás asztali processzorokra. A notebookomban HQ sorozatú processzor van (4C/8T), és én itt érzem az ideális kompromisszumot. Ok, a környezet is megfelelő (16GB + 1050) Ezt hiányolom picit a kompakt megoldásokból. Nem csak PC, hanem Mac Mini vonalon is.

Szóval nálam asztalon az ideális egy 27'' (inkább nagyobb) monitor, külső bill + egér, 7700HQ szint. Ugyanez notebookban 17'' + (jelenlegi csak 15,6) és középre igazított billentyű külső egérrel.

[ Szerkesztve ]

(#274) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Szerintem bivaly (gémer) pc + almás tablet + flagship android teló kombó a nyerő.

Ez simán megáll 1 milla alatt, ellenben lehet bohóckodni a drága notival (3-8k), a 2in1 (3-5k) parasztvakítással, kompromisszumos mini pc-vel, semmire való droidos telefonnal.

(#275) tabu3x


tabu3x
tag

Épp most tervezek egy beszerzeni egy komolyabb Ryzen-es konfigot, laptop csak munkára marad, mert ott a mobilitás fontos.

(#276) Syberian


Syberian
csendes tag

Nálam otthon is laptop és a munkában is.

Az otthoninak az ideje már lassan lejár, hisz 2009-es Fujitsu Siemens Amilo Pi3540-es (DualCore T3200 2,0GHz, 2GB RAM, 250GB HDD , GeForce 9300M 256MB VGA) amúgy lehet szerencsém volt hogy jó szériát fogtam ki,mert már akkor 8 éve mondták hogy szar választás a Fuji mert hamar döglik, mégis az ismeretségben lévő laposokhoz képest ez jól bírta és máig bírja is.

Mondjuk egy fél éve jelentkezett egy tünet, hogy csak úgy indul ha rá van kötve külső billentyűzet (és akkor is csak ha ő akar :DDD ) de jól bírja a full hd-s monitort is igaz, hogy youtubon a 720p-s videókkal már küzdenie kell főleg ha 60hz-ben akarna menni de megoldható ha visszaváltok 480ra :DDD és meglepő de még a GTA IV-et is végigtoltam vele ;] folyt bele fél liter VBK és esett is már le, de rendszeresen takarítva szakszerűen biciklipumpával :DD (mivel a hűtőborda csavarfejek elnyíródtak ) szerintem sokat növel egy eszköz élettartamán.

(#277) turbulencia8


turbulencia8
őstag

En egy laptopot viszek mindenhova, tobb helyen van hozza dokkolo (itthon is), rajta monitor billentyuzet stb. Nekem boven eleg a laptop is. Ritkan, es akkor is csak regi jatekokkal jatszok neha, azok elfutnak a noteszgepen is.

[ Szerkesztve ]

(#278) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#254) üzenetére


Reggie0
félisten

Az mindig nagyobb, viszont az FPGA-t nem tudjak masolni. Szoval csak akkor eri meg ha biztonsag kell. Ha nem, akkor mar inkabb Zynq, abban van arm proci is. De most erdemes lehet ujraszamolnotok, mert jon a Series 7 Spartan, ami Artixnal olcsobb lesz.

(#279) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ennyire kevés az only notis ember? Meglepő, mert kapásból tudok 5 embert. Ebből csak én vagyok itt regelve. Átlag életkor ebből az 5-ből 30 se.

(#280) waveson


waveson
tag

Egyedül a számítógépnek van komoly teljesítménye (meg néhány megfizethetetlen laptopnak persze), a többi marad arra amire alkalmas : tartalomfogyasztásra. Bár leginkább arra is számítógépet használok 32"-os TV-re kötve.
Egyre több mindent intéz az ember a mobil eszközökön, nem csak tartalmat fogyaszt, hanem intézni az banki ügyeit is, úton szinte teljes értékű számítógép egy jobb telefon, kommunikációs célokra csaknem kiváló, fényképezni is, zseniális dologok ezek az okostelefonok, ám amikor pihenésképp leülök kicsit mondjuk FarCry4-ezni, hamar rájövök hogy azért teljesítményben nagyon-nagyon-nagyon messze alulmúlja a pc-t, rengeteg optimalizálás meg okosság meg feljlett technológia miatt sok mindenre használhatóak a tabletek, mobilok, de akkor is csak szórakozásra és kommunkációs célokra alkalmasak, komolyabb munkavégzésre, szórakozásra még mindig a PC a nagy úr.

(#281) Chaser válasza Kolondrum (#279) üzenetére


Chaser
titán

nekem most csak notebook van, több is, desktop csak tervben
utóbbi 8 évben elvétve volt időszakosan desktopom, de akkor mindig valami nyalánkság ( :

szerk: waveson a notebook is számítógép, csak hordozható
sokadjára, csak annak kevés notebook dolgozni akinek kifejezetten cpu vagy vga erőre van szüksége, meg annak aki úgy gondolja 100e-ből munkagépet kap, holott telefonoknál is 50-től indulunk
ésa100e-s kategóriában is maga a hw már elég lenne sok munkához, csak a gané minőség és anyaghasználat bukik el a történet, 120-tól már van gép ami teljesen korrekt hw-esen - no nem 4 mag és gtx 1060 ( : - de van olyan is, és máshol megfizethető lazán 3-400k notebookra

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#282) Kolondrum válasza Chaser (#281) üzenetére


Kolondrum
félisten

Helyet foglal. Persze aki játszik, tervez bármi annak kell, de annál jobb nincs h elfér a táskában és van 6db akkum épp. Villám gyors. Nekem elég inkább maradjunk abba. Én úgy adtam el az ivy vizes OC-t sok fincsi dologgal, hogy még csak nem is hiányzott. Változik az ember.

(#283) Chaser válasza Kolondrum (#282) üzenetére


Chaser
titán

de még mennyi helyet, utálok is desktopot szervizelni, sok hely, csatlakoztatni monitor, egér, billzet, kanócok mindenhol, most is volt egy sff hp jó monitorral, de hónapok voltak mire rávitt a lélek összerakjam, azt is csak azért mert elbizniszeltem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#284) Reggie0 válasza Kolondrum (#279) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyetem alatt nekem is csak az volt. Meg amig olyan munkakat csinaltam, ahova magammal vittem a gepet. De ez elmulik egy ido utan :)

(#285) TeeJay válasza Reggie0 (#284) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem 2 asztali gép van melóhoz (4790K+SSD) és 3 laptop mellette netezni igaz abból egy folyamatosan megy hogyha bárhol vagyok és kell bármi akkor teamvieweren elérem másik két laptop meg páromé meg a gyereké

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#286) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Tartja magát, de már csak nálam. A fiatalabb tesóim mind mobillal neteznek, sokkal több nem is kell nekik. A háztartásban van még két laptop, ebből az egyik az enyém (i7-4500u 16 Gb RAM) a másik az egyik húgomat szolgálja (i3-as Dell Inspiron). Volt még egy asztali gépünk, de nagyon retróvá lett szegény, lanpartykra veszem már csak elő, okafogyottá vált. Érdekes módon a laptopomat nem használom, csip-csup hírekre ott van a Szifon 5S, a noti játékra erősen alkalmatlan (pedig van dedikált VGA-a egy GF750, de rohadtul throttlingol az egész, tiszta lamellák ide vagy oda. Eredetileg azért vettem, hogy az emigrációban DTR legyen, de az órajelmizéria miatt nagy sokára vettem inkább egy konzolt.) Tabletem is volt, a brit nemzetközösségben valamely besurranó tolvaj magáévá tette, pedig tartalomfogyasztásra qrva jó volt (Nexus 7 2013).

Az asztali gép nem való mindenkinek, lássuk be. Szeretek előtte ülni, mert játékra még mindig ez a legkompetitívebb cuccom, de jóval kevesebb időt töltök már előtte, buta telefonnyomkodó lettem. Az egér+billentyűzet kombót felváltotta a kontroller és a kormány. Így megy ez, minden diszciplínára saját gépet, ha megteheti az ember. Az asztali továbbra is allrounder, mert azon bármit megcsinálhatok, amit a többi célhardveren, de marhára nem mobilis, zajos, és játék közben sokat zabál.

Ha az asztalim megkotlik (jövőre lesz tízéves az alaplapom, P6T Deluxe V1+i7-960 24 Gb RAM), lehet hogy elengedem már ezt a fonalat, mert nincsen már ziffilió forintom pár FPS nyerészkedésére. Büszke vagyok, hogy ennyi mindent összeharácsoltam, de szerintem az asztali gép otthonra már inkább avítt technológia. Egy korrekt mainstream noti a nappaliba, azt érzem inkább nyerőnek.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#287) Chaser válasza Reggie0 (#284) üzenetére


Chaser
titán

sokaknál pont a desktop múlt el idő után, nálunk is:)
hobbi célra akarot egyet, ha már ilyen szépen megszaporodtak a magok és normalizálódtak az árak, de gyanítom, havonta nem sokszor fogom használni, sokszor már a notebookot is lusta vagyok megfogni, de azért kényelmesebb ezen gépelni mint telefonon pötyögni és a kijelzője is picit nagyobb ( : tabletet meg nem fogok magammal hurcolni

szerk: muxi-muxi : nem alkalmatlana notebook játékra, gagyi gépen van, ez a szomorú igazság
idézet a notebook topikból: a notebook nem csak a hw-ből áll
sokan jönnek azzala blődséggel, ilyen-olyan cpu/vga-s gépet vegyen, vagy amolyat? azt a hw-t le is kell hűteni, nem véletlen kerülhet uo. hw-rel gép egyik gyártótól 200k-ba, másiktól pedig 300-ba, és ott a kijelző minősége, billzet, bővíthetőség, masszivitás és lehetne sorolni
egy notebook komplett rendszer, a leggyengébb pontja határozza meg az egész produktivitását, de desktopnál sincs ez másképp, ott viszont nem probléma nagyobb hűtőt vagy jobb billzetet, monitort venni, notebooknál erre nincs lehetőség, és sokan nem tudják megérteni, hogy ez nem desktop amiben nem lehet helyettesíteni másik alaplappal a megdöglöttet, csak a kommersz alaktrészek átjárhatók, ssd/hdd, ram, cpu - bár már a gépek 90%-ában forrasztott, vga meg már régen is az volt, amiben cserélhető ott se feltétlen egyszerű, ezekhez képben kell lenni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#288) ot93


ot93
senior tag

Én pc párti vagyok, a notebook-oknak szerintem egy előnye van, hogy hordozható... azon kívül pedig drágább, kisebb teljesítmény, nehezebben használható, kisebb kijelző, korlátozottan vagy nem is bővíthető, stb.
A notebook kis méretéről: ha munkába, iskolába kell cipelni, akkor oké, nincs nagyon más alternatíva, de ha otthonra kell, akkor meg elég kicsi pc-ket össze lehet rakni ami egyáltalán nem foglal sok helyet. Mert elég erős pc-t össze lehet rakni mondjuk miniatx méretben akkor meg kb. akkora lehet akár mint egy konzol... az már tényleg elférhet akár a tv-nél is mint egy konzol.. ha meg kisebb teljesítmény kell akkor még kisebb pc-t is lehet találni, de ott mondjuk már akkor lehet értelmesebb lehet egy notebook. kivéve ha nem szükséges a kis méret, de akkor megint ott vagyunk, hogy pc-ben jobban össze lehet rakni...
nekem csak pc van, laptopom sosem volt, pedig egyetemre járok, de azt megoldottam egy olcsóbb tablettel, ami arra bőven jó, hogy mondjuk tananyagot átnézzem, böngésszek, stb., erőigényes dolgokra meg ott a pc. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#289) Reggie0 válasza TeeJay (#285) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam is pont ennyi van, azaz mar erik a 4. laptop, mert a legutobbi DTR es repulore nem az igazi, meg mar oregebb is.

(#287) Chaser: Ez attol fugg, hogy kinek hogy valtoznak a feladatai, mozgasa es penze. Egyetem alatt sokaknak nem telik jo laptopra ezert muszaj, hogy legyen asztalia, mig kesobb komolyabb feladathoz mar keves lesz es beut a jo asztali, mert a munka mellett mar megveheti. Masoknal forditva is lehet, foleg ha nem csinal otthon semmilyen munkat, csak megelegszik a foallasaval. Aki meg sokat mozog, annak laptop lesz belole.

[ Szerkesztve ]

(#290) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Valójában azt jelöltem be, hogy "asztali gép" amire a legtöbben szavaztak. De tehettetek volna egy olyan opciót is, ha már ennyi minden van, hogy :

"Asztali gép otthon, notebook ha kell a mobilitás" (vagy valami ilyesmi)

Legtöbbször otthon vagyok és az asztalit használom, a notit csak arra a célra használom, amire kitalálták eredetileg: Magammal viszem, ha el kell mennem itthonról és kell hogy legyen nálam egy gép addig is.

Mivel nem volt ilyen opció, ezért maradt az asztali gép, mert a teljes számítógép használatomnak úgyis az asztali gép teszi ki a 95-98% -át. Hozzá se nyúlok a notihoz, ha itthon vagyok, van hogy hetekig csak áll a polcon a táskájában. Nekem sokkal kényelmesebb minden téren az asztali. Persze mint minden, ez is csak megszokás kérdése! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#291) trufa12


trufa12
addikt

Asztali pc egyenileg összerakva. Meg ha nem sajnalnam a pénzt szívesen vennék egy combos lapost de minthogy nem igazán szükséges csak úgy hobbiból drága lenne...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#292) Rickeffe válasza waveson (#280) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Azzal gondolom tisztában vagy, hogy a laptop meg pl. egy okosteló is számítógép (nem szinte)?

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#293) Rickeffe válasza Rickeffe (#292) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nem ? hanem . :)

Rickeffe

(#294) haxiboy


haxiboy
veterán

Asztali gépet használok otthon, és a suliban is azt használtam. Egy darabig jártam notival, de néhány oktató furcsán nézett hogy Mérnökinformatika szakon van pofánk beülni laptoppal/netbookkal "játszani" az órájára.

Bár egy ideje már nem PC-n játszok, ennek csak egyetlen oka van, amit nem szeretnék részletezni mert lehurrognak a legtöbben. Így most nálam ismételten konzolozás (jelen esetben egy PS4) van, PC-n pedíg kódolás.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#295) maross válasza Lord Dragon (#290) üzenetére


maross
veterán

Detto...asztali gep ha itthon vagyok, notebook ha nem vagyok itthon. Es ez nem sulit/melohelyet jelent. Kar hogy nem volt ilyen opcio, jobb hijan en is asztali gepet jeloltem be.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#296) turorudi


turorudi
aktív tag

Engem nagyon meglep, hogy "2016-ban tovább csökkentek az asztali PC eladások". Ki az aki egyáltalán vesz kész asztali PC-t cégeken kívül? Az alkatrészekből összeállított PC-ket pedig nem lehet mérni. Szóval sztem asztali kész PC piac nincsen, ezt a szószerkezetet csak azért találták ki, hogy valamire tudják mondani, hogy csökken.

[ Szerkesztve ]

(#297) Soybex


Soybex
őstag

Hát, utoljára 7 ève volt asztalim. Sajnos sokat utazok/költöztem és így egy erősebb laptopra jutott a döntès minden esetben. Persze vannak kompromisszumok, de mérlegelni lehet őket.
Ha ma kéne vennem gèpet az lenne a furcsa számomra hogy asztalit vegyek, mert olyannyira hozzánőttem a notebook-ok világához :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#298) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Csak is asztali.Többek között ezért is[link] :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#299) janeszgol válasza #27070592 (#269) üzenetére


janeszgol
félisten

En pont ezert is varok a gepfejlesztessel. Ket kriteriumom van: ferjen bele 120 ezerbe (alaplap, cpu, vga, ram, ha kell meg valami, az ezen felul ertendo) es szolgalja ki egy 350, de inkabb 300 wattos tap. 4 valos mag, min GT 1050 szintu vga, min 16 (32 kene) GB ram. Ha kell, varok 1-2 generaciot, azaz a valos, nem parasztvakitos 10 nm-t mind cpu-ban, mind a gpu-ban.

[ Szerkesztve ]

(#300) Francia91 válasza Kolondrum (#279) üzenetére


Francia91
veterán

Én pl only notis vagyok, egy DELL Precision M6600-assal :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.