Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Chaser válasza dabadab (#400) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom melyik modelled van, de az 500-asnak konkrétan 1-es fokozaton nincs hangja, 1800 rpm körül teker úgy, x200-nál is csak akkor hallottam ha mellé raktama fülem, fentebb már oké, van hangjuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#402) Francia91 válasza Chaser (#401) üzenetére


Francia91
veterán

Ez írtam én is, a T500-asom ment 24 órában, aludni tudtam tőle 2 m-re, 1.900 rpm az egyes fokozat, de csak közvetlen a nyílás mellé hajolva hallható :)
De este torrent mellett meg szinte végig passzívan ment éjszaka, párszor log-oltam is a ventifordulatot, 1-2 alkalommal kapcsolt be 1-es fokozatra 30-40 másodperc erejéig a venti, ezt leszámítva végig passzívan megy terhelés nélkül. De ha 1-es fokozaton is pörög, sz@rt sem hallassz belőle, ha nincs a füled a nyílásnál ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#403) reds.hu


reds.hu
csendes tag

Ahany haz, annyi szokas. Nalam az asztali a befuto majd mindenre. Netezgetni meg telon szoktam ha uton vagyok.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#404) Chaser válasza Francia91 (#402) üzenetére


Chaser
titán

jónak mondod, volt pár darabom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#405) Francia91 válasza Chaser (#404) üzenetére


Francia91
veterán

Akinek válaszoltál, annak irányult a mondandóm :)
Majd pont én nem tudok róla, hány darab T500-asod volt :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#406) Flagstaff válasza petymeg (#383) üzenetére


Flagstaff
tag

AZ összehasonlítás akkor állná meg a helyét, ha hozzáteszel egy jobb monitort is (nem brutál jót,csak elég jót) legyen az ára 100k, meg egy jó billentyűt+egeret (600k-s notiban már kimondott jó minőségű beviteli cuccok vannak) ez mondjuk legyen 40k. És ott is vagyunk hogy 500k-s PC vagy 600k-s laptop. Mindjárt nem 40%.
OK,most épp nem cserélted a monitorod (tervezed), billentyűd-egered (utóbbi notihoz is kellhet) de azt hiszem így mégis korrektebb összevetni a két eszközt. Mivel közelebbről nézel egy notit, egy 17-es kijelző simán hozza azt amit asztalinál a 24-27". Nem rábeszélni akarlak én a notira, csak a matekot árnyalni. :-)

(#407) Flagstaff válasza dabadab (#396) üzenetére


Flagstaff
tag

M6600-M6800 az átlag netezéskor meleg nyári napokat kivéve az ideje 80-90%-át passzívan tölti (Optimus-Enduro ON). Játékoknál már van hangja, ez viszont nem izgat mert füles van rajtam abban nem hallom. :-)
Asszony 2760p-je folyamatosan működteti a ventit, ezt nagyon közelre hajolva lehet hallani. A csendre háklis vagyok, a PC-mnél míg volt hűtésre elég sokat költöttem, de az eddigi notijaim (8540W-M6600-M6800) nem zavartak.

(#408) TomMusic válasza Flagstaff (#406) üzenetére


TomMusic
őstag

Na most egy elfogult hozzászólás részemről:
Csak az asztali PC! :K
Egyébként melóhelyen laptopot használok billentyűzet + egér + monitorral. Szóval ott a laptop, de így több helyet foglal, mint egy asztali PC. De legalább cserébe gyengébb is. :)
Itthon természetesen asztali van, amihez PH-s segítséggel (segítségetekkel ;) ) válogattam össze az alkatrészeket.
Én a laptopot max. terepi munkavégzésre használnám (esetleg még ide tartoznak pl. a meetingen prezentációk, stb..).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#409) dabadab válasza Flagstaff (#406) üzenetére


dabadab
titán

"600k-s notiban már kimondott jó minőségű beviteli cuccok vannak"

lolrotfl

Azokról a szigetes vackokról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#410) Dr. Akula válasza Chaser (#267) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az ugye megvan, hogy már kapni 4 magos i5-öket mobil verzióban is? asztalihoz közeli vga tudással, 1050/60/70/80?"
És az is megvan hogy egy komolyabb Alienware, vagy hasonszőrű DTR cucc lehűtéséhez még egy bűröndnyi vízhűtőt hozzá kell csatolni a géphez hogy ne olvadjon el az öledben? Az se mobilabb egy asztali gépnél. Ami valamennyire megfelelő hűtéssel rendelkezik, annak meg a teljestménye olyan alsó-középkategória. Persze le lehet úgy butítani a grafikát hogy elinduljon rajta, de ez inkább csak a megerőszakolása a dolgoknak, nem a cél. Az extVGA-hoz monitor is kell, ami megint csak asztali. Vagyis az asztali gépek közül csak az alsó-középkategóriát tudod kiváltani mobillal, ami e felett van, azt nem. Most hogy jön a 4K, amihez asztali csúcsvideokártyából se elég 1 db (GTA5-höz pl. biztos nem), az biztos nem megy mobillal. FullHD-ig mondjuk megoldható (sok pénzből, mert a mobil felár vastagon fog), ez kb. a GTX1070 szintje, de ma már ez csak a belépőszintre elég, PH tesztekben is ez az alja. Van akinek elég, van akinek nem. Van akinek a mobilos játék is megteszi, vagy egyáltalán nem játszik. Nyilván ez a réteg jóval nagyobb mint a csúcskategória, a pasziánsz is népszerűbb a Call of Dutynál, de attól még igaz hogy teljes, kompromisszummentes megoldásra nem elég a notebook, csak ha leszállítod az igényeidet. Nekem is van notebookom, de csak másodlagos gépnek.

"a többség megunta az állandó sw-es/driveres szívást, nem is csodálom"
Az notebookkal se van beljebb, mert szinte biztos hogy homeuser kategóriát vásárol, nem business classt, nincs TVSU / Dell Update / Fujitsu DeskUpdate, ugyanúgy kézzel vadászgathatja a drivereket, telepíti mint asztalin.

(#411) Chaser válasza Dr. Akula (#410) üzenetére


Chaser
titán

röviden:
gamereket említettem, nekik nem elég egy notebook, bár erre is vannak kivételek, pénz kérdése
akadnak olyan gépek amikhez nem kell külön víz hűtés, drágák, nehezek, de még mindig beférnek egy táskába, desktop kacatjaival nem, akkor se ha itx
kompromisszum mentes játéknál asztalinál is zsebbe kell nyúlni rendesen, ahhoz viszont mindenképp kell egy monitor is, ami megint nem lesz olcsó

driveres rész lehet kétértelmű, itt a játékra értettem, többek között én is ezért untam meg, és ezért sem kell nagy 3d-s teljesítmény, és sokan vannak ezzel így, és váltottak notebokra
aki okosan vesz notebookot driverekkel nem sok baja lesz

és nem kicsiny országunkból kell kiindulni, ahol a 100e-s tesco gazdaságos gép a standard, máshol az epöl' a standard, ez az ország semmi it piac szempontból, mondjuk másból sem

ha itthonról indulunk ki, legtöbb ismerős már telefonnal elintézi a napi dolgokat, nemhogy desktop, de notebook se kell nekik - sok még telefonnal se boldogul ( : -, de ismerősi körben 10% alatt van azok száma már akiknek kell desktop, pl munkára, játékra, hobbiból mert megszokta, ez mellett viszont mindnek van notebook is
legtöbb emberkének bőven elég egy böngésző, filmek, zene, a notebookok az utóbbi időben meg sokat fejlődtek hw-esen, nincs szükség 4/6/8 magra és erős vga-ra a nagy többségnek, ezért is szorult globálisan is háttérbe a desktop

az új notebook és használt notebook piac is nagyon pörög itthon és az új nyilván máshol is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#412) Dr. Akula válasza Chaser (#411) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"aki okosan vesz notebookot driverekkel nem sok baja lesz"
Aki nem a Radeon drivert telepíti az Nvidia kártyához, annak asztali géppel sincs több problémája. :) Viccet félretéve: ugyanazt a VGA (hangkártya, chipset, stb) drivert telepíted notebookra is mint asztali gépre. Sok notihoz (fúleg a homeuser kategóriában) még oprendszer se jár (de a FreeDOS-szal, Linuxxal sincs előrébb), ugyanúgy 0-ról indul a játékos mint egy épített asztali géppel.

"és nem kicsiny országunkból kell kiindulni, ahol a 100e-s tesco gazdaságos gép a standard, máshol az epöl' a standard"
De hát egy olyan felmérés topikjában vagyunk, ahol a hazai szokásokra kérdeznek rá. :)

"legtöbb ismerős már telefonnal elintézi a napi dolgokat, nemhogy desktop, de notebook se kell nekik"
Ők pont az a neten pötyögős kategória, akiket az 1. hsz-emben említettem.

(#413) Chaser válasza Dr. Akula (#412) üzenetére


Chaser
titán

oké, desktop brand gép, legális win, legális játékok, hivatalos nv driver, miután felraktam a legújabbat egyik játék konkrétan összefoschta magát, de előtte is szenvedtem velük bőven, akár nv, akár amd topikban napi téma éppen melyik játékra melyik driver a jó, kösz nem, ha desktop 1-2 játék, aztán ha havi 1x kapcsolom be akkor nem többször, nem túlzottan érdekel
hazai szokásokra is kérdezhetnek, pörög a notebook piac, dekstop egyre kevesebb embernek kell, nem lehet ágyba vinni ( : és ez csak az egyik baja, amikor 3 évesek is lassan mobillal rohangásznak nem meglepő, a desktop már kb egy dinó ami még húzza, és egy szűk rétegnek valóban szüksége is lesz rá, egészen addig amíg át nem térünk valamikor a felhő alpú számításokra, idő kérdése, mint az aktatáskányi mobilból átváltozó mai telefonok, magára a mobilra is azt gondolták nem is olyan régen hogy scifi, és elég sok mindenra ami ma már alap még ilyen kicsiny szegény országban is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#414) Hopkins95 válasza Chaser (#413) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akkor pontosan neked találták ki a konzolt! :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#415) hemaka


hemaka
nagyúr

Tartja, de ios safari alol nincs submit button. QQ

(#416) erer1000


erer1000
őstag

Otthon asztali gép.

Laptopra nem nagyon van szerencsére szükségem. Sajnos én is úgy látom hogy "drága de lassú" .

Egyetemen kb akkor kellett eddig laptop amikor ott csináljuk csoport társakkal a beadandót gépen.
Pl holnap is.

Erre teljesen elég egy Toshiba Satellite 300CDS.

Persze raktam bele SSD-t , és így másfél óra akku idő megvan word-el, ami teljesen elég, (pláne hogy van konnektor)

Kedvencem az hogy a dinamika, és még pár tárgyhoz a beadandó DOS-os programba van :)
Látom hogy mindenki dosbox-al szórakozik, valaki benazik vele, valakinek flottul megy, másnak furán csúszik el a beadandós program. Én meg win 98 alatt minden gond nélkül nyitom meg :DD

Word+excel, és pipa
Ha más dolgom nincs, Heroes 3 CD a táskában. ( de ilyenre nincs idő)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#417) Dr. Akula válasza Chaser (#413) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"dekstop egyre kevesebb embernek kell, nem lehet ágyba vinni"
Miért nem? Elég csak a wireless bill + egér, a monitort (ha elég nagy, márpedig ez olyan) látom onnan is. És UHD filmre jobb is a 32" mint a 15". Az meg nem valószínű hogy valaki 32"-es notebookkal akarna rohangálni a táskájában. :)

"dekstop egyre kevesebb embernek kell"
Az egy dolog, de ők sose használtáák ki a pc képességeit, csak egy részét. Sok embernek mobiltelefon se kell, úgyis mindig az asztalon hagyja, nem viszi magával, nekik egy telefonfülke is pont elég lenne. :)

"a desktop már kb egy dinó ami még húzza"
És miért húzza? Azért mert azt a teljesítményt amit egy méteres házban el lehet helyezni, azt egy notebookba nem lehet belegyömöszölni. Mire odáig jut a technika hogy igen, addigra az asztali gépbe mégtöbbet lehet, és akkor már az fog kelleni, nem a 10 évvel azelőtti szint. Ferrari se kell mindenkinek, elvan a nép a Szuszkával is, de nem véletlenül nem halt még éhen a Ferrari gyár. Erre mindig lesz igény, csak nem mindenkinek. Meg aztán a konstans válság országában azért pénzbeli korlátai is vannak hogy az ember rendelkezik-e azzal amire igénye van, vagy nem.

(#418) erer1000 válasza Dr. Akula (#417) üzenetére


erer1000
őstag

Ferrari nem jó példa. :D mert arra rengetegen ahitoznak.

Legyen egy Caterpillar munkagép :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#419) sonar


sonar
addikt

Olyan opció miért nincsen, hogy mindenhol minden?
otthon laptop+pc, melóhelyen szintén laptop meg pc

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#420) Ijk válasza Chaser (#413) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk ezt a desktop gép eladásokat nem tudom hogy lehet pontosan mérni, főleg hogy a nagy rész még mindig összeépített konfig. Nekem 5 éves a jelenlegi pc-m, VGA-t viszont háromszor cseréltem benne.

Irodai alkalmazásokhoz bőven jó egy notebook, de ergonómiában sehol nincs az asztalihoz. Persze lehet dokkolót venni, meg értelmes méretű monitort, mert nem tudom ki szeret 15"-os kijelző előtt gubbasztani egész nap amikor 40-ért már 24"-os monitort kapsz. Csak akkor meg dupláját kifizetted egy asztali gépnek.
Hordozhatóságról is annyit hogy már annyira elterjedtek a felhő szolgátlatások hogy ha épp a munkahely és az otthon között ingázol vele, akkor feltolod felhőbe és mindkét helyről eléred, komolyabb cégeknek meg amúgy is van szervere.
Laptopnak egyetlen előnye van, hogy bárhol előveheted mint teljes értékű gépet, nos erre a laptoposok igen csekély része használja. Egyetlen oka van az elterjedésének, a divat. Mert ne mondja nekem senki hogy amikor az életciklusa alatt nem hagyja el az asztalt akkor egy ergonómiai rémálom, asztalihoz viszonyított 1,5-2x árú laptop volt az optimális választás.

Másik dolog pedig hogy ha már szükséges számításigényesebb feladathoz akkor tovább nő a szenvedés vele. Melegszik, hangos vagy épp kevés a teljesítménye.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#421) Pgraph válasza Chaser (#413) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hogy dinó lenne a desktop?... Meg szűk réteg?...Kétlem.
Feladatok, problémák, vágyak vannak, amik megoldásához választunk informatikai megoldásokat.
Ha ehhez a desktop a legjobb, azt, ha a laptop/mobil eszköz, azt.
Szerintem...
Amúgy ebben a szexuális zaklatásos mai világban én hallgatnék arról, hogy ágyba akarom vinni a számítógépemet... :DDD

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#422) petymeg válasza dabadab (#396) üzenetére


petymeg
addikt

Az otthoni desktopomban van összesen 9 venti, ahhoz képest halk a noti.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#423) schawo válasza petymeg (#422) üzenetére


schawo
titán

Ha egy porszívót is rákötnél miért ne alapon, akkor a dreamliner is halkabb lenne nála.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#424) Chaser válasza Dr. Akula (#417) üzenetére


Chaser
titán

az nem lesz olyan, mintha ott van rajtad, + másik szobában nem feltétlen van monitor:)
ettől független lehet hozzá monitor, lehet 55"-os oled és bármilyen médiás történet, de ezek nélkül is működik

a teljesítmény és ár miatt húzza, semmi másért
felhő alapú számítás lesz ami felszá molja, nem a notebookkal versenyez már régen

Ijk egyszerűen, kisker nagyker eladásokat nézve, nagykereket nem tudom, 1-2 kiskeres cimborám van, desktopból nem sok fogy náluk, én magam sem foglalkozom desktop eladással évek óta, pedig anno...:)

Pgraph kételkedj, évek óta már itt is sok cikk jelent meg, h lecsökkent a desktop eladás globálisan, notebook, telefon, tablet, desktop már a végén
szereti a kicsi ha nyomkodom, ha beperel leöntöm kólával, attól édesebb lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#425) Ijk válasza Chaser (#424) üzenetére


Ijk
nagyúr

De hogy nézed a kisker eladást? Hány összerakott gép fogy?
20 év alatt kétszer raktam össze magamnak komplett gépet, mindig alkatrészt cserélgettem.

Alaplap-processzor eladásokat kell nézni, azok reprezentatívabbak abból lehet következtetni. Másik dolog hogy 5 éve nem érzem azt hogy le kellene cserélni a 3570k-t, pedig nem csak Office-t használok. Sokaknál van 10 éves asztali, ellenben nem sok alsó kategóriás működő laptopot láttam ami 5 évnél idősebb.
Tehát maga az elavulási idő is más, notik életciklusa rövidebb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#426) Pgraph válasza Chaser (#424) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Értelek...
A számítógép nem csak játék, móka, kacagás... A legtöbb munkahelyen, nem kell pörögni, mint a búgócsiga, egy helyben ülsz, dolgozol. Ennyi. Otthon is ülsz és matatsz a gépeden. Nem ugrálsz ötpercenként szobáról-szobára... A felhő téma ezeken túl sokat nem változtat...
Ettől függetlenül mint írtam fentebb is, ha a feladat megkívánja, persze, kell a mobil számítógép.
De a legtöbb esetben divat, marketing bullshit-re felülés ez a noti-mánia...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#427) petymeg válasza schawo (#423) üzenetére


petymeg
addikt

Ennek a hsz-nek szerinted van értelme :F

A kilenc venti indokolt az otthoni gépemben, nem mazochizmusból van benne annyi. 1-2 óra online fps fel bírja fűteni.

Továbbá a noti hangja nem nagyon hallható tekintve, hogy nem süketszobában dolgozok, a környezeti zaj magasabb, mint amit kibocsájt magából.
Tehát a körülményekhez, meg a viszonyítási alapokhoz képest nem hangos a Probook.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#428) Ijk válasza petymeg (#427) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tehát ugyan azt a teljesítményű gépet 9db 12cm-es ventilátor hangosabban, vagy legalább olyan hangosan hűti le, mint a notiban egy 6 centis hörcsögkerék?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#429) schawo válasza petymeg (#427) üzenetére


schawo
titán

Ahogy gondolod. Nálam egy első generációs 6/12-es intel Xeon megy 4,4-en plusz egy 1060 egyetlen házventi nélkül. Én a saját megoldásommal elégedett vagyok, te a sajátoddal, két boldog ember. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#430) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nalam is tartja magat az asztali pc.
Csak a negyed kobmeteres :) vasdoboz helyett cigisdoboz meretu van a monitor hatuljara tapasztva, mivel nem jatszok, altalanos tartalomfogyasztasra tokeletes.
Nembeszelve a 100-300w kontra 20w fogyasztas kulonbsegrol, es teljes csend es nemasag van.
Valamint 100% porcicamentes. :)

(#431) MK VII válasza petymeg (#427) üzenetére


MK VII
veterán

Az adatlapodon levő gépedben van 9db plusz venti???
Mi az jó istennek?
Ez valami mazochizmus lehet nálad.. Szerintem azok mellé a komponensek mellé 1db plusz venti sem indokolt..
Na jó max kettő egy befúj egy ki... De kilenc??? :U

(#432) MZperX75 válasza MK VII (#431) üzenetére


MZperX75
addikt

Vihar a gépházban :DDD

(#433) atike válasza MK VII (#431) üzenetére


atike
nagyúr

...na meg el lehetne azon gondolkodni, hogy ha már annyira kell hűteni akkor kevesebb, de nagyobb hatásfokú... Vagy esetleg vízhűtés... De nem kicsit sok a 9 venti az már tuti...

(#434) MK VII válasza atike (#433) üzenetére


MK VII
veterán

Na igen...
Én javasolnám neki, hogy mindjárt ventikből kell megépíteni a házat és gond letudva. :D

Ami egy ilyen házban felmelegszik annak minimum egy Lakatos Márknak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#435) TomMusic válasza petymeg (#427) üzenetére


TomMusic
őstag

Nyugtass meg, hogy a proci, VGA (esetleg táp) ventikkel együtt 9. :D
Szerk.: mondjuk nekem a gápházban alapból 3db venti van, pedig VGA-m sincs dedikált. De szinte semmi hangja nincs. Főleg hogy lent van az asztal alatt. :B

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#436) petymeg válasza MK VII (#431) üzenetére


petymeg
addikt

5 rendszerhűtő, 2 vga, 1 cpu, 1 táp. Ez kilenc. Én plusszba 3-at tettem a házba -eredetileg 2 volt- 10 fokot jelentett lefelé.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#437) TomMusic


TomMusic
őstag

Na, közben rájöttem, miért vesznek az emberek könnyebben laptopot, mint asztalit. Hát mert egyszerűbb! Az asztalihoz kell monitor, egér, bill. Aztán kábelek összevissza.. stb. Ez nekik macerás. Míg a laptopban "benne van minden". (Most az átlagember fejével "gondolkodok" ;] ).
Legalábbis ez az egyik fő ok szerintem.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#438) laposonly11 válasza TomMusic (#437) üzenetére


laposonly11
senior tag

Pontosan, kényelem, hordózhatóság, fogyasztás. :)
Nekem is csak ott porosodik vga nélkül egy desktop és nem látom értelmét bővíteni.
Én asztalon külső egér, bill., monitorrla, is laptopot használok, munkára, netezésre, filmre, bőven elég, sőt, ha játszani akarok, egyszerűen lejjebb veszem a beállításokat, nem kell nekem full HD elég a 768p, élsimítások és egyéb hülyeségek nélkül és már játszhatok is alig 100W-on, ami a villanyszámlán is meglátszik, ellenben az asztali min. 300-400W-al szemben.

Itt fent egyesek azt írják hogy hangos a laptop, hát eddig én csak asztalit láttam dübörögni, egy középkategóriás vga ha rázendít, az messze hangosabb, mint egy jól összerakott gamer laptop kifejezetten halk hűtése, persze ahhoz a laptopot is az asztal alá kell rakni, és úgy hallgatni, csak így ér összehasonlítani a zajt! :D

Ordo est anima rerum.

(#439) erer1000 válasza laposonly11 (#438) üzenetére


erer1000
őstag

asztalit is össze tudsz rakni ami 100W alatt megáll, és ugyan úgy viszi.

csak asztali gép alatt mindenki 220W FX + 300W GPU szörnyekre asszociál.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#440) cpt_sanya válasza laposonly11 (#438) üzenetére


cpt_sanya
tag

Igények. Nekem perpill asztali van , otthon használok gépet, munkahelyen van minden noti + gép. Még fősulira jártam volt egy MSI notim 17" akkor jó alkatrészekkel jó teljesítmény / ár értékben imádtam . Vigyáztam rá . Aztán két év mulva elkezdet törni a zsanér, a felszáló apach helikopter semmi volt melette. néztem csere alkatrészeket 12 e ft zsanér használt, 13 a venti használt / nincs gari és elszomorodtam, utána még használtam monitorra kötve , hűtő paddal az alap keregőt kikötve. Most PC mint előtte , könyebb karbantartani , + alkatrészek cserélye megoldottabb. De akinek kell a mobilitás , meg hogy be vigye az ágyba, annak Notit ajánlok mondjuk ezek álltalában mind női érdeklődök.

A másik az én gépemnek sincs hangja pedig szitokszó a proci benne FX4.... de artic hűtés megoldja nincs hang ha húzok rajta 3,8 ról 4 GHz akkor melekszik 55 fokig játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#441) dabadab válasza laposonly11 (#438) üzenetére


dabadab
titán

"ellenben az asztali min. 300-400W-al szemben."

Az asztali gépem egy 150 wattos külső kockáról kapja az áramot, a tipikus fogyasztása meg harmic watt alatt van.

DRM is theft

(#442) laposonly11 válasza erer1000 (#439) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen, csak tudod nem látom értelmét az asztali minimum konfigoknak, pont hogy ezek helyett vesz az ember inkább laptopot, mert ugyanazt tudja, csak nem 50x50cm 10kg-al, hanem mindössze 15"-on, 1,5kg-al és a táskában is elfér.
Hasonló a helyzet a min PC-kel, amikben pl. intel atom proci van, semmilyen perifériával nem adják, miközben egy ugyanilyen hardverrel szerelt tablet, ami érintőképernyővel, aksival már egy teljesértékű hordozható készülék.

Ordo est anima rerum.

(#443) laposonly11 válasza dabadab (#441) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen, és lehet tudni hogy a hardver ami ennyit eszik, külső vga-val is rendelkezik, vagy csak egy szimpla irodai gép valami corei3 + intel HD 3000 el? :)

Ordo est anima rerum.

(#444) dabadab válasza laposonly11 (#442) üzenetére


dabadab
titán

A laptopom (Thinkpad X230, ennél kisebb nem nagyon lehetne) lényegesen több helyet foglal, mint a desktop gépem (mivel az simán áll az asztal alatt, a laptop meg az asztalon van és a lapján fekszik), teljesítményben meg ez utóbbi simán ver kb. minden hordozható gépet.

Konkrétan GTX 750 Ti (simán lehetne 1050Ti is, az is ugyanannyit fogyaszt) + valami Pentium G.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#445) tordaitibi válasza laposonly11 (#442) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

De nagyonis van, vagyis lenne értelme,
egy komolyabb irodaházba, önkormányzatokba hány 10-100.000 ilyen szörnyeteg ketyeg még?
Pörgetve a villanyórákat, keverve a port?
A nejem munkahelyén, egy mezei általános iskolába konkrétan több ilyen gép van, minimál feladatokkal, egy Intel 386 is elvégezné, pl. az ebédelésnél egy vonalkódolvasóval a gyerekeknél levő kártya leolvasása, és kiírja hogy a gyerek a-b-c menüs, be van-e fizetve, és nem akar ma másodszor is ebédelni, azaz csalni
És minderre a fél asztalt elfoglaló csörgő-zörgő csapágyas ventis P4 gép.
stb.

Az otthoni felhasználók 60-70%-ának bőven megfelelne egy ilyen Intel Z8300 mini pc.

Van egy ütődött barátom, én raktam neki össze fél éve 300 ezerért gépet, és semmire nem használja, netezik meg a fiával Skypézik, ja meg a pasziánsz... :D de neki ez KELL. Marhaság.

(#446) laposonly11 válasza tordaitibi (#445) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nálunk a cégnél ilyen minimál laptopok vannak "11,6'' Pentium N3710" meg hasonlók. Ezek a procik ilyen 6-7,5W-kat fogyasztanak, kevés helyet is foglalnak, talán így jobb befektetés, hely és energiatakarékosság szempontjából mint egy asztali, főleg ha több tucat gépről van szó. Persze itt az alkatrészcsere, meg hasonló dolgok már beleszólhatnak.

A 300 ezres gépbe miket raktál neki?! :D
Remélem azért figyelmeztetted, hogy passziánszal nem fogja tudni a szobát télen felfűteni! :)

Ordo est anima rerum.

(#447) emvy válasza laposonly11 (#438) üzenetére


emvy
nagyúr

Az asztali gépem monitorral együtt 200 wattot fogyaszt normál használat mellett, ezt fel lehet hajszolni kb. 400 wattig (még egyszer - monitorral). 20 CPU mag, 32" 4K kijelző, 3 külön háttértár, GTX 1080 Ti. Játék alatt 3xx wattot eszik, mert az egyik proci meg se moccan.

while (!sleep) sheep++;

(#448) TomMusic válasza emvy (#447) üzenetére


TomMusic
őstag

Waze, milyen géped van? :B
Gondolom AMD proci van benne.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#449) emvy válasza TomMusic (#448) üzenetére


emvy
nagyúr

2.5 éves Inteles workstation. Mai szemmel nem akkora cucc, a GPU nyilván újabb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#450) laposonly11 válasza emvy (#449) üzenetére


laposonly11
senior tag

Vazze, az a 20 magos cpu érdekelne hogy miféle? :)

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.