Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) turbokappa


turbokappa
senior tag

A gémer noti túl drága,túl kényes,hamar elavul.
Majd ha kb egy árban lesznek,meg partiban a tudásuk,akkor talán.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#52) slaci007


slaci007
senior tag

Sok darab asztali otthon+munkahelyen is+egy laptop.Sokan a környezetemben olcsó asztalit keresnek sláger még mindig 775 foglalat okosítva xeon procival,kisebb videókártyával(gtx650,hd5770,6770).Előfordul azért egy-két lépcsőfokkal újabb generáció 1155 és 1150 foglalat ami egy erősebb videókártyával ami manapság is mindenre elég.Pénzügyileg nem áll úgy a magyar családok nagy része(persze Orbán úr mást állít :DDD ) hogy új konfigokra vagy alkatrészekre kölcsön és nincs is akkora ugrás mint anno P4-ről 775-re és tovább 1155-re.

Tungsram 1896-2022

(#53) Ijk válasza turbokappa (#51) üzenetére


Ijk
nagyúr

Soha nem lesznek pariban, notebook évekkel az asztali mögött kullog. Egy csúcs konfig TDP-je legalább 500W, ezt semmilyen kompakt házba nem teszed bele. Majd 10 év múlva lesz olyan hw ami hozza egy mostani 500W-os számítási teljesítményét 80W-bol.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#54) junior11


junior11
veterán

Asztali gép és notebook is van otthon, de mióta a notebook megvan (kb. 4,5 éve) azóta az asztali gép alig van bekapcsolva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Már alig emlékszem, mikor volt utoljára asztalim. Mostanában mondjuk elkezdtem ismét vágyni egyre. Valami kicsi, halk gépre, valami egyszerű, de igényes házban, nem valami gamergiccsre.

(#56) #54625216


#54625216
törölt tag

Amíg nem álltam át otthoni dolgozásra, addig mindenhol notebookot használtam, a munkahelyemen pedig workstation-t. Most, hogy főleg otthon dolgozom, a 3D-zéshez és rendereléshez már kevés a laptop, így beruháztam egy dual xeonos munkaállomásba.
Egyetemi éveim alatt ugyanakkor végig asztali gépem volt, és a fél kezemet odaadtam volna egy jó teljesítményű notebookért. CRT monitorral vonaton Budapestre költözni ... hát izgalmas kihívás volt. :DD

Amúgy már a 10 évvel ezelőtti "a desktop PC ki fog halni" jövendölésekkor is azt mondogattuk egy páran, hogy a desktop PC nem hal ki, csak visszaszorul oda, ahova eredetileg is tervezték: az irodákba.
A PC-k elterjedése az otthonokban egyértelműen az MS-Intel monopólumnak volt köszönhető, a mobil eszközök forradalma ezt az alapvetően természetellenes helyzetet tette helyre: ott marad meg a PC, ahol szükség van irodai környezetre.
Azaz apa dolgozójában mindig is lesz PC, a nappaliban pedig felváltja az okostévé, játékkonzol, médialejátsszó, akármi, mindenhol máshol meg valami mobil megoldás notebooktól az okosóráig.

[ Szerkesztve ]

(#57) #96302336


#96302336
törölt tag

Gamer noti otthon, TV-re kötve, külső bill egérrel. Munkában egy 13"-es noti, oda nem teljesítmény kell, hanem üzemidő. Ha nagy néha kell a teljesítmény, akkor viszem az otthoni notit.

Korábban asztali gép párti voltam, de rájöttem, hogy egy pénznyelő, ha szinten szeretném tartani. Így lett helyette egy normális gamer noti, amit elég kb. ötévente cserélni, és így jóval olcsóbb, mint egy asztali, a fogyasztási rátáról nem is beszélve. Illetve a játékok óraszáma is jelentősen csökkent az elmúlt években, az üzemidő kb. 5%-a játék, a többi általánosabb felhasználás. Ha nagy néha nosztalgiából összeülünk egy lanpartira, milyen állat kényelmes, csak felkapom, és viszem. (egyrészt ezért is halhatott ki a lanparti, nem csak a széles sávú net térnyerésmiatt,hanem másodsorban rohadt nyűgös cipelni egy asztali konfigot A-ból B-be, és vissza. )
Nyaraláskor szintén, bár oda nem játszani viszem, nem azért nyaralok, hogy pl. Bora-Borán toljam a battlefield-et ;] :D Egyéb eszköz mint mobil, a kialakult űrt tölti be, mint navigáció, zene, útközben jött mail és egyéb üzenetek fogadása, válasz, kicsi irodai meló ellenőrzése stb, ahová nyűg bekapcsolni a notit is.
a PC nem halott, csak átalakult.

(#58) bpx


bpx
őstag

Van egy 4 éves notebookom, ami elég böngészésre, filmnézésre, meg arra, hogy amikor dolgozom, bárhonnan be tudjak lépni róla az itthoni desktop PC-mre.

(#59) Tomcman


Tomcman
újonc

Nálam itthon PC + tablet (utazáskor, illetve ha valamit gyorsan meg kell nézni vagy csak netezéshez) van, de a szüleimnek és húgomnak laptopja van, ők is többnyire egy helyen használják.

(#60) Ijk válasza #96302336 (#57) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ajjajj, ha az asztali penznyelo és ezért vettél gamer notit, akkor valami nagyon felresiklott.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#61) hallador


hallador
addikt

Nekem már 2008 óta csak notebook-om van otthon, és munkahelyen is, csak akkor van asztali gép, ha azt adnak. Kényelmesebb és használhatóbb nekem. A proci teljesítmény ,az elég a memória a zűrös, de a 32 GB memória azért elég. SSD elég kettőt is be lehet tenni egy 12,5"-os gépbe is, az is elég nekem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#62) Prosector


Prosector
addikt

A PC örök. Legalabbis szamomra :K

Notira abszolut nincs szuksegem...a mobilitas nem fontos, a kis helyigeny szinten nem, a fogyasztas nem erdekel, szoval nem igazan tudok felhozni ervet notivasarlas mellett.

Nekem is a PC a Master Race :R

Amugy nem lepodtem meg, h a szavazok tobb mint fele PC-t hasznal...elvegre ez a PH!

(#63) Robert07


Robert07
aktív tag

Jo kerdes, nekem van egy eleg eros asztali, az jo jatszani, tanulni, dolgozni. Aztan van egy Surface Pro, ami az egyetemre pont eleg, jegyzetelni meg programozni nem igen kell tobb. De ha csak ez lenne, azt azert nem birnam ki. Komolyabb multitasking-hoz nem eleg. :D

(#64) Apollyon válasza FoxiestFox (#55) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, az ITX gépek már eléggé elterjedtek, nagyon klassz helyspórolós és akár erős konfigokat össze lehet dobni, amiket akár a monitor hátára is lehet szerelni. Nem beszélve az Asrock STX méretű megoldásáról.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#65) snecy20


snecy20
veterán

A konzolokhoz és mobileszközökhöz képest sokkal inkább preferált eszköz nálam a PC, fel sem merült még csak gondolat szintjén sem hogy lecseréljem a PC-t, sőt, igyekszem ezutóbbit naprakészen tartani. Telefonból meg jól megvagyok egy kb. 7 éves darabbal. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#66) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Anno én is a desktopra szavaztam, de a bővíthetőség ott is csak egy ideig megoldott. aztán rájössz, hogy ott is ki kell cserélni az egész hóbelebancot egy idő után.
én használtam grafikai munkára és programozásra is laptopot .egy titka van, nagy valószínűséggel a felső kategóriás nem mainstream laptopot kell válásztani. az viszont szomorú, hogy ez valószínűleg egy gamer laptop lesz amiket valamiért mindenáron geil csilivili díszekkel látnak el. ha gamer lennék se vágynék erre, jobban szeretem az egyszerű mono, nem hivalkodó designt. egy tervrajzokkal is dolgozó ismerősöm is arra panaszkodott, hogy kénytelen volt gamer gépet venni,hogy tudjon dolgozni.
és hogy mégis miért laptop? mert hordozható, és még dokkolóval is kevesebb helyet foglal mint egy batár PC illetve nem kell mindenáron egy székben ülve dolgozni. (van 105-ös tv meg távbill is de hát azért az se fasza, meg akkor is egy helységhez vagy kötve)

Rickeffe

(#67) kolopele


kolopele
nagyúr

Asztali gép van három, notebook meg kettő, de én az asztalit használom, legalábbis játékra azt tartom alkalmasabbnak. Egy játékra szánt notebook akkor jó ha az ember elmegy valamerre hosszabb időre.

(#68) Fecogame


Fecogame
veterán

Monitor, bill, egér az asztalon, ultrabook pedig rákötve. Ha vinni kell, akkor csak széthúzom, és jön velem ugyanaz a gép, mindössze 1kg-ban. Nekem ez így teljesen jó megoldás.

Így végül egyben van egy asztali gépem is és egy hordozható is, nincs kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#69) W.Wilson válasza #96302336 (#57) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Ha egy gémer notit elég ötévente cserélni, akkor egy ugyanolyan árból vett erősebb asztalit miért kéne hamarabb?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#70) SunMount3r válasza Rickeffe (#66) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na most rá kellett keresnem a gugliba, hogy "mire jó a notebook dokkoló", mert még csak nem is hallottam még róla és egész nap ezen gondolkoztam volna :D ... De végül kiderült, most már "mindent tudok"! :D :U

(#71) BoB


BoB
veterán

.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#72) DeathAdder


DeathAdder
veterán

csakapécé :K

kevés technikai cuccot utálok úgy mint a notebookokat.
Nyilván nálam a mobilitás nem szempont.

(#73) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali gép,az meg mi? 80 évek,idöutazás??? :P ;] :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#74) FoxiestFox válasza Apollyon (#64) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyasmire gondolok, jaja. Ha kicsit több időm lesz, hogy használni is tudjam, legózok egyet. :D
És három valamit írtam két és fél sorba, lol

(#75) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Otthon 4 asztali gép van, minden családtagnak egy. Telefonos pötyörészés után felüdülés odaülni. Viszont most akarok venni egy használt üzleti notebookot is.

[ Szerkesztve ]

(#76) A Zéé


A Zéé
addikt

~15 évig notebookom volt, és eszem ágában sem volt asztali gépet venni.
Aztán amikor átnéztem újra a noti kínálatot, elszomorodtam. Jobban utána járva a dolgoknak megtaláltam a mini-ITX-et, és a választ arra a problémámra, ami miatt undinak találtam mindig is az asztali gépeket. Így asztali gépem lett. A régi notim pedig megmaradt mászkálósnak, utazáshoz.
Azonban közben arra is rájöttem, hogy erre meg sokkal jobb egy 8"-os tablet, így már ha utazás van, akkor is legtöbbször csak azt viszem magammal. Kivéve akkor, ha számítok arra, hogy valamit dolgozni is kell az asztalitól távol (CAD, vagy office). Akkor továbbra is a noti a válasz.

Just a simple Lineman...

(#77) QG


QG
tag

Otthon laptopot használok, de gyakorlatilag asztali gépként. Dokkolóban ül egész nap, 27es monitor, egér, billentyűzet rádugva. Havonta egyszer veszem ki, ha több napos útra megyek.
A cégnél van egy másik laptop, szintén dokkolóban, ott sajnos csak 24es monitoron. 2-3 havonta egyszer utazik velem üzleti utakra.
A munkámhoz bőven elég egy AMD A6-5200, kipróbáltam, de ha egyszer a cégnél hozzámvágtak egy i5-6300U laptopot, azt használom.

Szóval elméletileg laptop, de gyakorlatilag asztali gép. Soha nem jutna eszembe bevinni az ágyamba, vagy a kanapéra.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#78) Lacc


Lacc
aktív tag

1 Notebook, mindenek felett!

A notebook cégtől van, Core i7-es HQ procival (4mag és 8 szál), 99%-os színhűséggel, dokkolóval. Munkára, fejlesztésre tökéletesen jó. Ráadásul olyan Nvidia kari kártya van benne, ami probléma nélkül kitud szolgálni 4 kijelzőt.
Előnyei, ha kell mobilis tudok lenni -> tavasszal, nyáron, ősszel kitudok ülni a kertbe a jóidőben. Kevesebbet fogyaszt, mint az asztali konfig. (Ergó kifejezem a tiltakozásomat a kormány újabb paks és orosz hitel felvétele ellen, kímélem a környezetemet). Kevesebb helyet foglal.

Gondolkoztam Desktop PC-n ugyanúgy munára, mivel nagy divatja volt a Ryzen-nek. Sajnos a linux esetében a shell csak 1 szálon fut, itt a laptop procija gyorsabb, mint az AMD 1700-as, arról nem is beszélve, hogy online tesztek esetében kiderült, hogy a webszerverek esetében sem gyorsabb az AMD az Intelnél.
De a legnagyobb érvágás az, hogy Windows alatt az Android Studio emulatorra nem támogatja az AMD procikat, ott csak az Intel jöhet szóba, ott Linuxot kellene használnom (De munkahely dönt).
Videószerkesztésre nem kell gép, azzal nem foglalkozom, sem játékra.

kacsyx
Azért tölti be lassan, mert kisméretű fájlokat kell beolvasnia a progidnak a háttértárról, így ott az a szűk keresztmetszett. (A 4K írási és olvasásási sebesség lehet itt alacsony)

(#79) Alex91


Alex91
félisten

Asztali gep+tablet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80) #96302336 válasza Ijk (#60) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pedig így van. Anno félévente egy VGA, évente új CPU, esetleg alaplap, és bele a jobb ram, komoly hűtés, ha inkompatibilis, akkor egy új hűtés is. stb. Régen nagyon komolyan tuningoltam, oda aztán kell az extra, ha benn akartál lenni a top10-ben. Csak a VGA hűtés kitette a kártya árának jelentős részét, és akkor sem volt olcsó egy új kártya. Ez majd tíz éve volt, de meguntam, eladtam a fenébe az egész konfigot úgy, ahogy van, és a mostani gépem a második gamer noti. Anno egy év alatt elment egy fél notebook ára a fejlesztésre. És volt vagy két értelmes játék, amivel érdemes volt játszani. Pedig akkor jóval többet játszottam a gépen. De akkbban az időben is max 20-25% volt a játékidő, a többi a szokásos egyéb általános felhasználás. A fogyasztásról meg ne is beszéljünk. Komolyan meglátszott a villanyszámlán, a gépcsere notebook-ra.
Gépeladás után lett egy akkoriban nagyon erős céges notim, amin nagyon sok akkori játék is elfutott, így elvoltam vele, T400 fullos) majd jött az igény egy kicsi, de hosszú üzemidejű munkahelyi notira, így lecseréltem a teljesítmény inkább hosszú üzemidőre, kisebb méretre, X201T) és lett egy gamer noti otthonra, amit idén cseréltem, és ahogy látom, még bővel jó lesz pár évig.
A kényelmet meg nem lehet megfizetni, illetve a felszabadult óriási helyet sem. Sok minden változott, manapság egy jobb TV jobb választás, mint egy monitor, jóval univerzálisabb, a notim egyben HTPC és gamer PC, teljesen zajtalan a mindennapi használatban, csak játékok alatt van némi hangja, de akkor pont nem zavar, ahogy a régi PC-n ventijei sem zavartak a játékok alatt. Nem igénylem a 4k felbontást, nem ad annyival többet, mint ahogy hirdetik, 4k filmek alig vannak, a játékok 1080P alatt is nagyon szépek, 4k-ban meg nincs VGA, ami rendesen kihozná a sebességet, esetleg SLI-ben, de a két kártya már drágább, mint a mostani gépem. egy 1080 Titan X meg pont annyi mint a jelenlegi notim, és még nincs is körülötte a többi lényefges dolog. Másodszor, ha nulláról kell összerakni egy pont olyan konfigot, mint a notim, akkor a noti alig drágább.
CPU, ram, alaplap, ssd, hdd, vga ház, táp, monitor, komplett hűtés, oprendszer, ezt kell számolni.

(#81) DNReNTi


DNReNTi
őstag

En nagyon sokaig voltam PC user, aztan vagy masfel-ket eve eladtam az akkor aktualis vasat, akkor meg nem voltam benne biztos, hogy jo dontest hoztam. Az ido igazolt, a legfurcsabb az egeszben, hogy se akkoriban, se azota nem erzem hianyat, dolgozni laptopon is tudok, ha meg veletlen jatszok, ugyis valami ezer eves gagyit veszek elo steam-en, ami elfut egy telefonon is. A PC-t szerintem mar csak ket felhasznaloi reteg tartja eletben, az egyik az ipari felhasznalok olyan kore, ahol portok / teljesitmeny miatt indokolt az asztali PC, a masik meg persze a jatekosok.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#82) foka


foka
aktív tag

Asztali gép játékra, rajzolásra, tervezgetésre, hobbi feladatokra. Laptop a hobbihoz (win 7 only programok), vagy filmnézés közbeni böngészésre, esetleg ha apás hétvégén a gyerkőcök kitúrnak a gép mellől. Tablet itthoni tartalomfogyasztáshoz (üzenetek, fórum, videók), utazáshoz. Telefon, ha a tabletet nem akarom elővenni, magammal vinni.
Gyerekek mindegyiket játékra, videóra.
Melóhelyen asztali gép.

Üdv: Fóka

(#83) Egon


Egon
nagyúr

Csak asztali gép, otthon legalábbis. Próbáltam laptopot, tabletet, nem jött be. Egyik sem ér fel egy asztali kényelmével.
A melóhely az más, ott van létjogosultsága a laptopnak (főleg ha van 8+ órás akkus üzemideje).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#84) mike1334


mike1334
veterán

Itthon (családnál) asztali gép van szülőknek, otthon (albérlet) laptop van, munkahelyen meg asztali szintén. Ha a laptop megadja magát valószínűleg egy mini pc lesz a helyén (csak böngészésre, filmnézésre és farmerama-ra van használva) meg egy nagy monitor, amire a konzolt is rá tudom kötni néha.

Ja tablet is van, de már alig kapcsolom be, telón netezek, filmet meg már a tvn nézek egy ideje, sorozatokat meg a laptopon...vonatra jó esetleg, de ott meg inkább olvasok, zenét hallgatok...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#85) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én amióta megépítettem a PC-met, a laptopot be sem kapcsoltam szinte. Hordom az egyetemre, ott lapul a táskában, de sosem veszem elő. Ha egyetemen gyorsan meg akarok nézni valamit, előveszem az okostelefont. Amióta megvan a 27 colos monitorom, a laptop képernyője olyan picinek tűnik, 15,6 colos pedig, de olyan érzésem van, mintha 13-as lenne. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#86) Shing válasza #96302336 (#80) üzenetére


Shing
őstag

Ahogy látom ez egy 400 ezres laptop. A benne lévő GTX1050 (ami még lassabb is kicsit mint az asztali változat) egy 40 ezer forintos történet. Szerintem vehetsz mellé 50 ezer forintos alaplapot, 100 ezres monitort és 32GB-t RAM-ot, 400 ezertől csak olcsóbban fogsz kijönni.

(#87) kacsyx válasza Lacc (#78) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Egyetlen egy darab fájlunk van, mint mondtam CAD-ezünk... :) Próbálj meg egy 50 ezer négyzetméteres épületet arrébb húzni egy laptopon, hajrá :D

(#88) emvy válasza Lacc (#78) üzenetére


emvy
nagyúr

> Sajnos a linux esetében a shell csak 1 szálon fut

ezmiez? shellben is lehet parhuzamosan feldolgozni dolgokat, termeszetesen

while (!sleep) sheep++;

(#89) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálunk egy gép van,ami az enyém. Játék,film,internet. Van egy tartalék laptop,ha valami miatt nincs az asztalim,meg azt viszem utazásra.És van még egy laptop szüleimnek,facebook és hírek olvasására.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#90) Hopkins95 válasza Shing (#86) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem amióta idén nyáron a Dell Inspiron 17R SE beadta az unalmast megfogadtam, hogy nem veszek többet drága laptopot. 4 és fél éves volt és úgy néz ki az alaplap egyik pillanatról a másikra csütörtököt mondott, szóval javíthatatlan.

Én most ha hordozható eszközön is játszani akarnék, akkor szerintem vennék egy PC-t és mellé egy Nintendo Switchet.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#91) Duree


Duree
veterán

Az asztali gép sohasem fog kimenni a divatból mert egy notebook nem tudja pótolni illetve nagyságrendekkel drágábban nyújtja azt mint az asztali.Játékra és nagyobb hardverigényesebb programokra asztali gép ha pedig távol vagyok otthonról akkor egy notebook de abból is az olcsóbbik mivel nem kell sokat tudnia.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#92) alevan


alevan
őstag

Notebook (2in1 tablet) otthon és notebook munkában. Mit válasszak? :D

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#94) MZperX75


MZperX75
addikt

Káosz van nálam ezen a téren,Asztali gépem már 7-8éves ,laptop szűk keresztmetszet,az asztali gépet nem tudja 100%-ban kiváltani, ezért nem válok meg tőle,Asztali gép non stop megy ,távoli elérés,torrent kliensként is működik. 2db laptop van a családomban,feleségem tanít az egyikről ,a másikat én használom netezésre zenehallgatásra,Az aztali gép egy AMD Llano A8-3870K Igp-t használom,nincs dedikált VGA-m. 2 monitor és egy projektor megy róla.(természetesen nem játszom játékokkal rég óta)
Persze otthoni hálózatról, minden gép adattárolója szépen elérhető stb,gyerekem tabletet használ .
Ez van, ennyire egyszerűsítettem le dolgaimat,tovább nem megy ,mert praktikai szempontokat nyirbálná meg.
Még szükségem van egy pico projektorra,és a laptopot sem cipelem elég a teló,és JBL hordozható hangszóróm.
Apropó 7.1-es Pioneer hangkeltőm lecseréltem JBL-re,rengeteg helyet szabadítottam fel.

(#95) Rickeffe válasza #86066176 (#93) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

laptop is ráköthető jó nagyra. csak ha már ez szokott az egyik indok lenni.

Rickeffe

(#96) Massmurderer válasza Krugszvele (#22) üzenetére


Massmurderer
őstag

+1. Ott a pont nálad.

(#97) dugo_ válasza Rickeffe (#95) üzenetére


dugo_
veterán

Plusz lehet hozzá venni egeret, meg külön billentyűzetet és bumm, így született meg a chocapic asztali gép... :D
_________

Majd' 10 éven át notiztam, idén építettem meg az első asztalimat, és bánom, hogy nem tettem meg előbb. Egy laptop még sűrű hordozás mellett is max második gépnek jó, otthon felesleges azzal szívni.

(#98) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Munkahelyen laptop, otthon laptop. Kb 12 éve nincs desktopom.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#99) janeszgol


janeszgol
félisten

Őszinte leszek: utálom a notikat. Max a subnote kategóriának van értelme. Esetleg annak, aki nagyon alacsony fogyasztással akarja megúszni a dolgot (bár a legtöbb laptopban nem low voltage proci van). A gamer notinak max addig tudom értelmét látni, amíg hordozzák lan partykra. Ha nem és csak otthon van egy asztalon, akkor értelmét veszti.

Asztali gép forever! (Na meg az okostelefon és nálam a tablet is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#100) LLam


LLam
senior tag

Szavazatok darabszámát jó lenne látni! 12:18-kor szavaztam és erősen meglepődtem, hogy közel 48%-ban az asztali gép "vezet". Btw. laptop külső monitorral és billentyűzettel/egérrel az mi? :)

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.