Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sketchifun


sketchifun
senior tag

Csak notebookot használok.

Én élvezem a szabadságot. Otthon a konyhaasztalnál, ha olyanom van. Van, hogy a fotelban, van hogy kanapén. Néha ágyban is. Egy darab olcsó vezetéknélküli egerem van, hogy ha esetleg PS-hoz kell nyúlni.

Játszani nem játszom, max telefonon, filmet hálózatról TV-n.

Megőrülnék, ha csak az asztalnál ülve használhatnám.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#502) schawo válasza Dr. Akula (#500) üzenetére


schawo
titán

[link]

Most már ugyanarról beszélünk. Szóval a tartalomszoláltató nem ad tovább semmilyen felhőszolgáltatást. A tartalomszolgáltató tartalmat állít elő, és azt a vásárolt felhőben megjeleníti. A végfelhasználónak meg fin..a sincs, hogy a kapott tartalom felhőből, vagy saját szerverről érkezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#503) madgie válasza Rodi 4.80 (#498) üzenetére


madgie
titán

Lóf@sz, ahha, van már normális HDR PC-n? ;)

(#504) dabadab válasza Dr. Akula (#496) üzenetére


dabadab
titán

"Ha nem vesszük meg, majd leszoknak róla"

Ezt hogy kell elképzelni? Hogy a Netflix és a Hulu előfizetők tömegével mondják le a szolgáltatást azért, mert az infrasturktúra az AWS-en fut? :U

DRM is theft

(#505) Dr. Akula válasza dabadab (#504) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az előfizetők nyilván már döntöttek, a választás a még nem előfizetők kezében van. Aztán a kiadó majd összesít hogy elég-e neki ennyi bevétel, vagy több kellett volna. De ez nem hiszem hogy nagy újdonság lenne, az egész kapitalizmus így működik. A DeLorean pl. miért nem lett sikerautó? Mert nem vették meg (elegen). A gyártón nem múlt, ők legyártották, ajánlgatták, ahogy kellett...

(#506) Dr. Akula válasza schawo (#502) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"a tartalomszoláltató nem ad tovább semmilyen felhőszolgáltatást"
Mennyire vagy biztos benne?

"A tartalomszolgáltató tartalmat állít elő, és azt a vásárolt felhőben megjeleníti."
Magyarul: továbbadja. Mint az autógyártó a beszállítók által előállított váltót, motorblokkot, szélvédőt. Nem magának veszi, saját használatra, hanem kiszámlázza neked a fenntartását, a termék árába beépítve.

"A végfelhasználónak meg fin..a sincs, hogy a kapott tartalom felhőből, vagy saját szerverről érkezik."
Ez igazából mindegy is, a júzer szempontjából minden felhő ami nem nála van helyileg. A különbség éppen ezért a fizikailag nála levő (DVD/Bluray/Pendrive) és a csak neten elérhető (felhő) között van. Előbbit akkor használod ha kedved tartja, senki meg nem gátol a használatában. Utóbbit pedig csakis akkor ha a szolgáltatónak is olyan kedve van. Bármikor leállíthatja a szervert, és akkor ugrott a megvásárolt tulajdonod (jelen esetben a tulajdoni jog a használatra vonatkozik, de ha nincs mit használni, akkor ugye tulajdonod sincs).

(#507) schawo válasza Dr. Akula (#506) üzenetére


schawo
titán

Ahogy gondolod. Én már kifejtettem minden ide vonatkozó információt, nincs további hozzászólnivalóm.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#508) Auratech


Auratech
őstag

Van nálunk a családban 4 pc és egy lapi....Az összesen 18 mag, (3.5-4 GHz 22 szál) 72 GB Ram, kb 10 Tb winyó.. Négy elég jó vga (1060-1070-570-7870). A készülő házunkba telepítendő gigás switchet beüzemelve egész jó kis gridet csináltam, amivel megtáltosítottuk az after effectet, meg az én waves gridemet..videokonvertálást... A ruterre van téve egy nagy pendrive, amin elfér pár cucc, film képek, afféle botcsinálta instant on mediaserver..
A ház szigetelését figyelembe véve a gépek tulajdonképpen konkrétan fűtéskiegészítésre is alkalmasak a kisebb szobákban. A nagyobb fiúnak, aki egy kicsit hardcore gamer, van ps4, xbox one is. Mégis nagygépen lakik leginkább. Ott van egy gépen belül, ts, Játékok, chat, face, youtube..

Auratech Field Recording

(#509) #99094528


#99094528
törölt tag

nálam már csak laptop van, németországban melózva időnként hazautazva, ahol olyan pici a lakás hogy nincs asztalom, nemigen lehet másom :D de amugy sem szeretem az asztalikat, főleg mert a mély ütésű billeken mindig megfájdult az ujjam valamiért , drága notim van ,de ez legalább cserébe bővíthető illetve cserélhető alkatrészekkel, asztali proci + mxm vidikari, és remek darab időnként hurcolom, és csak így lehetek mobil, hiába tudnám itt elhelyezni az asztalit, sosem kedveltem, még amikor volt sem,és a kisebb teljesítmény dumában sem hiszek.amikor össezszámoltam mennyibe lenne egy jó monitorral együtt ez a konfig( ugyanez a kofig mert ugye asztali a proci, a vidikarit is tuningal használom ott sincs elmaradás ), úgy hogy itt építtetek egy asztalit...többre jött ki....szóval el kell fogadni ha valakinek igenis volna rá oka, hogy notit vegyen, a helytakarékosságról nem is beszélve mert még kocsim sincs, de egy asztalit még azzal sem lehet tapasztalatom szerint vinni mert vmi mindig szétrázódott a régebbi asztaliainkban is.. (a konfig az adatlapomon van)
Szerintem :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.