Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#211) #96302336 válasza Ijk (#202) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem négyszer lassabb, már nem akkora a különbség mint mondjuk 6 évvel ezelőtt. Egy hátrány van, hogy a fő komponensek nem cserélhetőek. Kb. 10% a különbség az asztali VGA és a mobil VGA között, Az óriási árkülönbség a csúcskategóriánál jelentős, középkategóriánál alig van.([link] Sőt, amikor néztem a gépem, a 1060-al szerelt noti pont annyival volt drágább, mit a 1050 és a 1060 kártyák közötti árkülönbség asztali vonalon. A plusz ár azonos márkán belül viszont a 4k kijelző volt, így maradt a 1050Ti és az 1080p, mert 15"-en végképp nincs értelme 4k felbontásnak, és komoly felárnak. Illetve a gép az élete nagy részét amúgy is TV-n tölti, ritkán mozdul ki onnan. De mint már írtam, nekem ez jó. Mások azért vesznek PC-t mert könnyű az upgrade, és olcsóbb a komponensek cseréje, mint egy komplett gépcsere. De a végeredmény kb. ugyanaz. Öt év alatt az asztali gép is totál ki lesz cserélve, maximum ház marad. Az a többször keveset elv alapján valósul meg, míg a noti az egyszeri nagy beruházás alapján. És ugyanúgy el tudom adni notit is jó áron, ahogy a PC alkatrészeket is el lehet adni. A veszteség a második notebook vételekor már sokkal-sokkal kevesebb, de kapok egy az akkori állapotnak megfelelő gépet. Persze sem az asztali, sem a notebook vonalon nem látom értelmét az abszolút felső kategóriának, mert az tényleges pénzkidobás, hacsak nem az a hobbija valakinek, hogy csúcseszközökkel csináljon valamit, pl. extrém tuning, vagy komoly eSport.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.