Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#431) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ebben a topic-ban is megírom, hogy a minap vettem egy ilyet, és nagyon-nagyon tetszik, állati kényelmes olvasni rajta. Amúgy a Myaudio 5-tel egy Xperia Arc S-t és egy céges Xperia Mini Pro-t cserélek le, szóval jó minőséghez vagyok szokva. Előzményként annyi, hogy utóbbi időben gondolkoztam, hogy veszek tabletet, mert nagyon tetszenek, de az olcsóbb kategóriában nincs 3G, drágát meg nem vennék mert amúgy tök fölösleges az egész, valószínűleg nem tudnám értelmesen kihasználni, csak a kíváncsiság hajt. Aztán megláttam ezt a készüléket, (olvastam a tesztet, kíváncsi lettem rá) nyomkodtam és mind gyorsaságban, mind kijelző felbontással és színeivel nagyon elégedett voltam, szóval megvettem. Semmivel sem instabilabb, mint a két másik, japán márkás telóm. A fényképezőjét gyakran hasonlítgatom az Exmor R-es Arc-kal, egyáltalán nem használhatatlan, csak rá kell bökni a képen arra a pontra, ahova irányítani akarjuk az autofókoszt. Színekben fakóbb, viszont utólagos képretusálással ugyanolyan minőségű képeket produkálhat, mint a Sony. (A led fénye mondjuk gyengébb.) A kijelző felbontása papíron ugyan nem tűnik acélosnak, élőben azonban tökéletesen rendben van: szép képe van, a színei sem fakók - megjegyzem én a kétmagos PLUS-t vettem. A PLUS pár ezer forinttal drágább, analóg tv tuner nincs benne (amúgy is elkezdődött a digitális átállás, szóval jövőre már fölösleges is lenne), az 512 memória nem zavaró, az Arc-ban is ennyi, a Myaudio 5 Plus sebessége viszont érezhetően jobb az Arc S-nél, pedig az sem volt lassú. Zeneileg sem rossz: equalizer van (ICS 4.04 miatt), agybadugós füles nincs, így a Sony-val nem lehet összehasonlítani. Viszont a Sony-t pont azért nem is használtam, mert jó basszus ide vagy oda, utcán egyszerűen életveszélyes füldugóval járkálni. Amúgy ne lepődjön meg senki, két védőfólia van rajta, én a másodikat is levettem, mert bénán volt felragasztva.
Végeredmény:
Vagy egy tök jó, nagyon elegáns hatású (mivel eddig mindenkinek tetszett), minőségi phabletem, ami 3G-s, elfér a zakózsebben. Akksija végre elég erős, hogy durván lehessen olvasással, zenehallgatással nyúzni, és a Plus változat kijelzője tényleg szép (nem tűnik föl, hogy nem HD paneles). Fényképezést tapasztalni kell, de egyáltalán nem reménytelen versenyző. Szóval mindenkinek ajánlom, aki táblagéptelefont szeretne. Ráadásul a két SIM növeli a beruházás értékét, mert így két fölösleges Sony telót is eladhatok.

Egy szokatlan dolog van, amire még nem jöttem rá: a home gomb nem aktiválja a képernyőt, de biztos találok valami buttom remapper-szerű megoldást (még nem olvastam végig a fórumot).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.