Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Murphistic válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Asztali gépben használom mindkét lemezt, de nem rendszermeghajtóként és szinte alig törlök a fájlokból.
Szekvenciális olvasás közben egyáltalán nem hallom a fejmozgást, így még fölöslegesnek tűnik egy halom fejmozgással tökéletesíteni a jelenlegi állapotot.

Lehet, hogy nem a legtökéletesebb szerver lemezt használni ilyen környezetben, de eléggé kényszerpályán voltam. Nagy lemezt akartam, SMR nélkül és persze viszonylag jó áron.
A zaj kompromisszumnak tűnt, de egyedül a folyamatos seek zavar, amit defrag nélkül el tudok kerülni. Ráadásul, erre 5 év jótállást kaptam, míg egy WD Blue-ra 2 járna. Végül a lemezeket 8 hónap eltéréssel vásároltam.

Külső lemezekben viszont Seagate-eket használok, de azok SMR-esek és még nem mentem 6TB fölé.

A szinkronizálást próbálom off-line megoldani, ami lehet megérne egy külön posztot.

Ha már para faktor, akkor engem jobban izgat a hélium töltet szintje :) . Eddig még nem volt héliumos HDD-m és nagyon remélem, hogy egy ideig nem jut a vásári héliumgömbök sorsára.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.