Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) konyi79 válasza faki_ (#5) üzenetére


konyi79
addikt

Nekem van egy tamron adaptall rendszerű obim (28 f2,5; Konica AR). Ammenyiben jól tudom a gyártó tett egy kísérletet olcsóbbá tegye a rendszerek közötti átjárást. Az objektív végén egy tamron saját bajonett van, amire egy cserélhető véget csatlakoztatunk. Így aki más típusú vázra akarná feltekerni, csak lecseréli az obi végét. A tamron adapter tartalmazza típus specifikusan a rekesz mozgatását is, bár ettől lehet az objektíven rekeszgyűrű. Szóval MILC-en manualozni olyan adapter az adapten. Nem kicsi.
Csak érdekesség képpen írtam be, ha érdekel valakit. Az említett tamronra nem érdemes vadászni. Csak azért lett 2.5 a fényerő, jobb legyen a konkurenciánál, értelme semmi. Nyitva nagyon lágy, rekeszelve hirtelen javul. Az 5 rekeszlamella nem gondoskodik a szép kerek fénygömbökről. Az én példányomnál pedig (lehet mind ilyen) kb f4-ig a rekeszlamellák sarka is belelóg kicsit, szóval nem is ötszögletű a bokeh, hanem olyan formás. A régi olcsóbb bevonatos objektívekre jellemzően iszonyatosan dobja a kontrasztot még szórt ellenfényre is.
Tesztkép NEX5N-en (gépi jpeg leméretezve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.