Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zeki válasza Mercutio_ (#50) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért anno a Tesco elárazós akciókat majdnem új topikba zavarta pár siránkozó, hogy nem a BB-ben a helye, mert túl sok van már belőlük.

(#52) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A prémium tagság előnyei
[...]
akár 50 elemes "itt szóltam hozzá" lista

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53) Mercutio_ válasza Zeki (#51) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a másik véglet és baromság, hisz az egyértelműen ONtopic volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54) customer114 válasza Zeki (#49) üzenetére


customer114
senior tag

Itt vagyok. Ez nem idevaló. ;]

(#55) tomazin válasza Mr.Csizmás (#52) üzenetére


tomazin
veterán

Mobilon ez sokat nem er.

(#56) L4mie


L4mie
veterán

Találtunk a Pelikán.hu-n egy jó kis párizsi utat, gyorsan lefoglaltuk kettőnknek, erre kiírja, hogy utaljuk át a pénz holnap (Vasárnap) 10-ig :D :D Azt mégis hogy tudom átutalni?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#57) Zeki válasza L4mie (#56) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sehogy. Hétvégén nincs utalásos pénzmozgás.

(#58) tomazin válasza L4mie (#56) üzenetére


tomazin
veterán

Utalni? Wtf? Nem lehet kartyaval fizetni?

(#59) L4mie válasza tomazin (#58) üzenetére


L4mie
veterán

Miért is wtf?
Nem releváns, hogy miért, de utalással fizetnénk az utat. Ami ezek szerint így képtelenség egy napon belül...fura rendszer, remélem értelmesen gondolkoznak a cégnél és ki tudjuk fizetni a foglalási árral az utat hétfőn is.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#60) KTU válasza L4mie (#59) üzenetére


KTU
addikt

Ha utalsz semmi védelem.
Inkább kártyával fizetnék.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#61) tomazin válasza L4mie (#59) üzenetére


tomazin
veterán

Ok, en azt hittem csak ugy lehet, azert irtam, h wtf, hol elnek ezek. Giro meg csak hetkoznap van, de bankon beluli utalas se nagyon van hetvegen.

(#62) L4mie válasza tomazin (#61) üzenetére


L4mie
veterán

Hát igen egyáltalán nincs utalás...tudtommal, és így mi is wtf fejet vágtunk....mindegy írtunk nekik, nem utaltunk, nem kártyáztunk meg tudjuk oldalni kártyával sőt amit KTU mond úgy még jobb is, csak eléggé maceráns, de jobb híján az lesz.
Reméljük nem ilyen miatt bukjuk majd a jó kis utat. :(

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#63) Kasya válasza KTU (#60) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tobb utazasi iroda is utalast ker. Nincs ebben semmi kulonleges.

(#64) Mercutio_ válasza Kasya (#63) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert a banki "kártyás vásárlás" díját se hajlandóak átvállalni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65) st6969 válasza KTU (#60) üzenetére


st6969
őstag

Ha kártyával fizetsz, ott milyen védelem van egy utalással szemben? (Komolyan kérdezem, tényleg érdekel)
Ha kiderül, hogy csaló, akkor így megtérítik, vagy hogy van ez?
:R

(#66) tomazin válasza st6969 (#65) üzenetére


tomazin
veterán

chargeback. ez nem jelenti azt, hogy vissza is kapod a pénzed, de megpróbálják visszaszerezni.

egy utalást viszont nem lehet visszavonni.

[ Szerkesztve ]

(#67) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

napok óta készülök megírni, most végre sikerül talán :DDD

szóval szomszédos és második szomszédos országokba lehetőségek:

Ausztria: https://www.oebb.at/ agyonegyszerűsített kereső, átlagos árak, pdf-ben, appban, vagy kinyomtatva tudod felmutatni a jegyet. vannak programkapcsolt ajánlataik, matekozni kell mi éri meg mondjuk bécsi indulással.

lazulós jegynek ott az Einfach-Raus ticket, hétköznap 9-től, 2-5 fő részére egy fix árért, akár bicajjal is, bármelyik személyvonat igénybevehető. gyakorlatilag egy napijegy. (pl. hétvégén Sopronból egynapos túra a Semmeringre megoldható vele)

Westbahn, magánvasút Ausztriában: mivel egy vonalon (Wien-Salzburg) összesen 7 várost szolgál ki, nincs túlbonyolítva, általában a lastminute és nagyon early-bird jegyek olcsók, de alapáron se vészes, bőrfotel ülések, fedélzeti kiszolgálás, stb.

Szlovákia: slovakrail.sk kb. a miénkkel egyező árszint, színvonalban magasabb, főleg a turisztikai célokra vannak ajánlatok, mint magas-Tátra, Zsolna, Poprád fürdő. Ezenkívül a ZERO-Fare program keretében 26 év alatti diákok, és 62 év feletti idősek ingyenesen utazhatnak.

regiojet.com szlovák rész: helyi forgalomban Pozsony-Dunaszerdahely-Észak-Komárom vonalat szolgálják ki olcsó jegyekkel, és exnémet használt motorkocsikkal. Ezenkívül van egy éjszakai és két nappali vonat Kassa-Prága között (az éjszakai Homonnáról indul és érkezik)

folyt.köv.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68) XP NINJA válasza Mr.Csizmás (#67) üzenetére


XP NINJA
őstag

Ezzel a ZERO-Fare programmal van valakinek személyes tapasztalata? Régóta tudok róla, de az elején még semmi instrukciót nem adtak róla, nekem a linkelt oldal újdonság :N Ha jól értelmezem hallgatói jogviszony igazolás kell, de az official traslation-t hogy értsem? Ráadásul barátnőmnek középiskolából csak egy pecsétes fecnit adnak iskolalátogatási néven, arra lehet furcsán néznének a szlovák pénztárban. :D

(#69) vince válasza XP NINJA (#68) üzenetére


vince
őstag

Hiteles fordítás -> OFFI

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#70) Mr.Csizmás válasza XP NINJA (#68) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemzetközi diák/ISIC kell hozzá ha jól tudom. (legközelebb meg Párkány vasútállomás van, vagy egomból átséta, vagy kb. 2e ft-ért menettérti jeggyel kiutazni)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71) cotag


cotag
senior tag

Követem, köszi.

(#72) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Barátlátogatás lesz, időben nemigen korlátoz semmi.
Vegasi repjegy melyik időszakban és hol szokott lenni jó áron?
Előre is köszi!

(#73) Zeki válasza Axe Miskolc (#72) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#74) apalaci


apalaci
csendes tag

Dec 11-18 Bècs- Lanzarott oda-vissza kèt szemèlyre "Ryanairal"(laudamotion)103€ +24€ a nègyszeres elsőbbségi beszállás!
Ennèl olcsóbban nem hiszem,hogy el lehetne jutni a Kanári-szigetekre!

Mi8 lite

(#75) Dare2Live válasza apalaci (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ezt végignéztem mert megyünk.

Tenerife Bécsből.
wizzair kb akármikor dec 17ig 49+49eur.
Ez az ár még csökkenthető wizz air kártáyval...

---

Budapestről mégolcsobban átszállásal:
2018. december 3.
Budapest [06:10] -> Brüsszel [08:15] (3790Ft) WizzAir
Brüsszel [12:30] -> Tenerife [16:05] (8125Ft) Ryanair

2018. december 11.
Tenerife [06:30] -> Barcelona [11:00] (8190Ft) Ryanair
Barcelona [16:55] -> Budapest [19:35] (4875Ft) Ryanair

24980Ft

-----

Nálunk a legdrágább nyert, nincs kedvem se átszállni, se Bécsből indulni kisgyerek van.
Dec 10-17
59+64eur

wizzair kártáyval ez lett:
Fare price 12890 HUF
Fare price 12890 HUF
Fare price 12890 HUF
Fare price 11390 HUF
Fare price 11390 HUF
Fare price 11390 HUF
Administration Fee 15600 HUF
Mindösszesen

88440 HUF
Tehát egy főre BP indulással kb 29.000Ft

Tavaly Lanzarotten, ilyen volt kilátás 33eur/napos lakásból. [link]

szerk: Amúgy ajánlom mindenkinek a wizzair kártáyt. Minden jegyből kedvezmény + pontok miatt amúgy is ingyen repül az ember.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) kerxy válasza Dare2Live (#75) üzenetére


kerxy
senior tag

Nem rossz... a szállás nevét bedobhatnád :)

(#77) Dare2Live válasza kerxy (#76) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez az a kék ablak. Ha még kiadó airbnbn, bookingon megtalálod. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#78) Depression válasza Dare2Live (#75) üzenetére


Depression
veterán

Én megfogadtam, hogy soha többet nem megyek csak egy hétre. 2 hét minimum kell, hogy elfelejtsd az itthoni dolgokat, és tényleg ki tudj kapcsolódni.
Egyébként nekem is Tenerife a következő célom, és lakást is fogok nézni ott, ha már ott vagyok.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#79) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

krakkó, vonattal, hálókocsival elég bestbuy, és színvonalas. nappalival szenvedős sz*r, mert a lengyel részen építkeznek ezerrel vasúton, autóval 1,5 óra lenne az, ami vonattal 3:10 :D (éjjel meg átalszod)

matek: krakow special jegy 39€, ez egy hónapig jó, és odavissza. mellé a hálókocsi 3 fősben 16€, 2 fősben 23€ egy útra fejenként.

tudom, nem olyan olcsó, mint a 3-7e forintos flixbus éjszakai zötyögése, de reggel 7-kor letettük a szállodában a bőröndöket nagyjából kényelmesen kialudva magunkat, és mentünk a városba :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80) Depression


Depression
veterán

Finnország, 2 fő ryanáirel, csak oda, 20kg-os csomaggal 68k. Lehet, hogy nem tűnik akciósnak, de egy út Svédországig, meg vissza csak 120€ hajóval. Éjszakai diszkó, stb...

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#81) Dare2Live válasza Depression (#78) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A "nagy" nyaralás ovi szünet = július vagy agusztus. E mellé nem férnek be 2 hetes kiruccanások.
Ingatlannal kiváncsi vagyok mire jutsz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82) Dr.Zoo válasza Dare2Live (#75) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Milyen idő van ott decemberben? Az accuweather-re nem adok, Anyámék szeptember 15.-én voltak kint Zakyntos-on, az accu szerint 27 fok nappal maximum, az öregék meg közölték hogy 35-37 fok van napközben... :U

Előre is köszönöm,

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#83) Dare2Live válasza Dr.Zoo (#82) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Még soha nem voltam Tenerifán, de Lanzarotten ami kb uott van tavaly november közepén 90%ban éjjel min 17-18 nappal max 25-26C volt. Egyszer leállt a szél z kemény volt lett 30C és ugye szél se fújt....

Az oceán viszont hideg volt. Neoprén nélkül átlagmagyar nem fog sokat fürcsizni. Németek, Angolok persze vadul...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84) Dr.Zoo válasza Dare2Live (#83) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod, valami kikapcsolós helyet keresnék, Mamával kettesben.
Gyereket most nem vinnénk, 2.5 éves, és az idei augusztusi repülő utat nehezen viselte, visszafelé. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#85) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#84) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itten jobb oldalt kattints a Forecast alatt 2-vel a History gombra, majd a diagramm alatt állítsd be a kívánt hónapot és [GO], ha lépkedsz az évek között láthatod milyen kilengések voltak adott hónapban évente, valamint a "sunshinehours"-ból lehet következtetni mely napokon volt borult/esős idő.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#86) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már kiruccanás: A halottak-napi hosszú hétvégére van valami tipp, fapadossal hova lehetne elugrani, ahova elég a személyi, nincs hideg és nem drága?

Milano kifelé occó, de vissza genyózik a wizzair és a ryanair is :W

Esetleg Bécsből lehet olcsóbb lenne :U de az ottani reptérre (vonattal+....?) hogy a legegyszerűbb eljutni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#87) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#86) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

flixbusnak van megállója, vagy regiojet busz + helyi közlekedés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#88) Dare2Live válasza Mercutio_ (#86) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Halgass rám. Váltsd ki Wizz Air kártáyt. Használd mindenre. Ez a megoldás ha évi 2-3* ingyen akarsz repülni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#89) customer114 válasza Dare2Live (#88) üzenetére


customer114
senior tag

A használt mindenre alatt mit kell érteni?

(#90) Dare2Live válasza customer114 (#89) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát avval veszem a reggelit, a kávét, ebédet, colat, benzinkúton benzint, Lidlben abevásárlást.... mindent. De apósék felújítottak. Minden aminél számla nem volt elkerülhető kártyámmal lett fizetve. Új berendezés, butor,... detto.
De még az 5db LTPt is avval fizetem (5*20.000Ft/hó)

-Költés 2%ért kapok WizzAirpontot. Évi 120.000-180.000Ft ingyen repülés. Az nekünk évi 2-3repülés attól függően, hogy Tenerife odavissza 35ért vagy Milánó-Róma-Szicíilai... 15.000ért.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#91) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Facebook most dobálja hírdetésként a FlixBus-t amit ha elmentesz 10% kupont küldenek emailben. Linkelni akartam de nem tudom előhozni :D

(#92) Mr.Csizmás válasza XP NINJA (#91) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mastercard is ad néha. btw bécsi útnál hosszabbakra soha :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93) XP NINJA válasza Mr.Csizmás (#92) üzenetére


XP NINJA
őstag

Pedig a Krakkó 2790ft-on megakadt a szemem :DDD

(#94) Mr.Csizmás válasza XP NINJA (#93) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hiába olcsó, nem éri meg az éjjeli zötyögés :D a délelőtti még vállalható lehet 3k-ért a 6:55 - 13:55 idővel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#95) Mercutio_ válasza Dare2Live (#88) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy tudom az új már havi limites + mivel otp-s vagyok a visszatöltés költsége sokat elvinne a megtermelt jóváírásból :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#96) vince válasza Mercutio_ (#95) üzenetére


vince
őstag

Limites, igen. Hitelkártyaként a hitelkeret összege a havi limit, betéti kártyaként 300e Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#97) Dare2Live válasza Mercutio_ (#95) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekünk hitel van, sztem egy keresetre is min 1millió ft fölöttit vágnak emberhez.
Betéti az problémásabb úgy ahány kártya anniszor 300.000Ft a limit, tehát max 72.000Ft/évnyi repjegyet kapsz.

Utalni ingyen utalok. Persze nem OTP. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#98) Zeki


Zeki
nagyúr

A milánói reptérről mennyi idő bejutni a városba? Ha úgy számolok, hogy marad biztosan 3 szabad óra a reptéren a kiszállás és beszállás között, érdemes-e bemenni a városba egy aprócska szájtátásra meg pizzára 3 gyerekkel?

(#99) Game-over válasza Zeki (#98) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ha Milano Malpensa reptérről beszélünk, akkor nem elég a 3 óra :(

Onnan a busz kb. 1 óra volt a városba, és akkor dugóba még nem is kerültünk, én nem kockáztatnám meg.

(#100) st6969


st6969
őstag

Itthon a szállás.hu-n és a booking.com-on kívül milyen lehetőségek vannak még szálláskereséshez? Ti hogy szoktátok csinálni? Pl. tegnap szerettünk volna a Mátrában 1 éjszakát foglalni, de csak "Joli néni kockaházát" dobta fel húszezerér' a falu szélén. Értem, hogy kiemelt időszak van, és hogy utolsó nap akartam foglalni, de ennyire nincs szállás ilyenkor? Nem voltam bosszús, mert hirtelen ötlet volt, csak meglepődtünk kicsit. Érdemes ilyenkor is a szállodákat felhívogatni, ha a szállás.hu és a booking szerint nincs több szabad hely, hátha közvetlen foglalásra még működik?! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.