Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) m1lan válasza batai15 (#6) üzenetére


m1lan
őstag

A Honor 8-ban 4 giga van, ebből bő 2 giga szabad általában.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#52) #80439296


#80439296
törölt tag

Köszi a tesztet.

by Fejvadi

(#53) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Az Ázsiai dual simes Z Play-ek után elindult az Indiai verziók nugát frissítése is a mai napon.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#54) Aprósólyom válasza Cifu (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos vagy benne, hogy a Honor/P9 bír 3 napot?
Dual SIM mellett hány telefon képes memória bővítésre?

Valakit nem érdekelnek a benchmark teszteket, a lényeg, hogy a hétköznapi használat megfelelő legyen. Tetszik a Moto-k megjelenése (általában sokkal elegánsabbak mint a legtöbb egyéb okostelefon) és anyaghasználata. A Moto X Play egyszerűen gyönyörű. A lekerekített hátlapja, a textúrája és tapintása igazi minőségérzetet ad. A hátlapon a vaku alatti homorú Motorola embléma pedig stabilabb fogást eredmémnyez ekkora kijelzőméret esetén is. (Értsd, átlagos méretű kezeimmel is átérem az 5,5"-t, egy kézzel, biztonságosan.). Ezek olyan apróságok, amik túlnőnek a specifikációkon...

De én nem is értem, miért csak specifikációból akarsz megítélni egy telefont.
De vegyünk egy flottabeszerzési példát. Két 500literes csomagtartójú autó közül melyik pakolható jobban? Gondolkozhatunk úgy is, hogy egyforma, de gondolkozhatunk úgy is, hogy felhasználási területtől függ. Sőt, utóbbi gondolatmenet alapján, akár még az is lehet, hogy egy 480literes csomagtartóba többet tudok betenni egy termékemből, mint egy 520literesbe, pedig papíron szarabbul járok... És erre gyakorlati példám is van az életből...

Jevons paradox

(#55) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Kedvesen tesztelő. Legutóbbi termékismereteim szerint elég kevés telefon képes 2SIM és 1microSD kezelésére, ami kicsit elsikkadt az előnyök/hátrányok felsorolásánál, hiszen csak egy képaláírásban olvasható. Szerintem fontos lenne kiemelni. :R

Jevons paradox

(#56) Aprósólyom válasza Den Hadnagy (#49) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Miért akar itt sok ember okos lenni és megmondani, hogy kinek mi a jobb választás? :U Esetleg nem lehet, hogy külölnböző igényeink vannak egy telefonnal szemben? Ha nem így lenne, nem lenne számtalan készülék a piacon... elég lenne pár típus... :K

Jevons paradox

(#57) Den Hadnagy válasza Aprósólyom (#56) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

És ugyan hol olvastad, hogy azt írtam: tudom kinek mit kellene venni? Leírtam, hogy szerintem ezért a pénzért van jobb vétel, mi ebben az okoskodás? Értetlenül állok az értetlenséged előtt.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#58) ben11 válasza Cifu (#44) üzenetére


ben11
őstag

Én amoled kijelzővel és noled progival ertesítési led nélkül is tökéletesen megvagyok.
Sőt, az ikonokat is mutatja ha úgy állìtom be, azaz azt is látom rögtön hogy milyen csatornán kaptam üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#59) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Nagyon bejön a telefon,de sajna a 3GB RAM-nál bukott az ügy.Az nekem már baromi szűkös.Remélem minnél több készülék jön 6GB RAM-al nyár végére.

(#60) Viktor0610 válasza Szabcsizz (#59) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Te most trollkodsz vagy tényleg annyira naaaaaaaaagy mobilhasználó vagy, hogy kevés a 3 GB? :D
Elárulod, mi az, aminek kevés ennyi memória? :F :U

Samsung Galaxy A54

(#61) Szabcsizz válasza Viktor0610 (#60) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Persze,nyugodtan elárulom.Snapchat,Facebook,Messenger,Ask.fm,Viber,Instagram,Jurassic World(játék).Aztán ha zenét hallgatok akkor a Spotify is,plusz netezek akkor Chrome.Én szeretném ha ezek nyitva is maradnának mindig.Nem értem miért gondolják azt sokan,hogy a 3GB RAM elég.Attól mert neked,vagy bárki másnak az,nem biztos hogy nekem is..

(#62) novger


novger
tag

Én még annó a nagy tesóval szemezgettem, de amikor megnéztem a modulok árát, akkor letettem a moto z-ről, pedig nagyon tetszik.

(#63) GeryFlash válasza Szabcsizz (#61) üzenetére


GeryFlash
veterán

Android alap hangon az összes szolgáltatásával ha nagyon elterpeszkedik akkor megeszik 700-800 megát, Snapchat,Facebook,Messenger,Ask.fm,Viber,fejenként maximum 100 megát, Instagram használattól függ, számoljunk egy erős 400 megával mert jól legörgettél 1 évre visszamenőleg. Jön a Chrome, legyél power user 8 lappal kb 500 mega, Jurassic World 200mega. Nem írtad, de gondolom Spotify és youtube is nyitva, fejenként további 150-200 mega.
Ez 2,7GB maximum, szóval még kaparj össze valamit hogy elhiggyük neked ezt a 3GB nem elég dolgot. :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#64) Postas99


Postas99
senior tag

Kár hogy JEDI touch kimaradt.

AMÚGY meg MOTO DISPLAY RulZ.

Ezt az erényt nem lehet elvitatni.

(#65) ghiottone válasza Postas99 (#64) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1 :D

Amúgy ha valakit érdekel még 1-2 apróságról írtam korábbi Moto Z Play bemutatómban.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#66) Zitta válasza Szabcsizz (#61) üzenetére


Zitta
őstag

Hát egy Huawei készülékre összehányt egyedi szoftnak lehet hogy kevés a 3GB RAM, de egy normális készüléken bőven elég.

Nem az általad felsorolt appok ennyire éhesek az tuti, mert ezekkel a Z Play max 1.6-1.8-t eszik.

A MacBook Pro gépembe van 8GB RAM és ott fut ez az (Traktor DJ szoftver stb) és az sem eszik 4 fölött.

Egy telefonba ne kelljen már ennyi RAM!(?)

Mellesleg pont a One Plus 3-nál írták, hogy ott 2GB csak pöcsnövesztésnek van ott, de konkrétan funkciója kb semmi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#67) laleeee válasza ben11 (#58) üzenetére


laleeee
őstag

Mit tud ez a noled ?

(#68) laleeee válasza Zitta (#66) üzenetére


laleeee
őstag

A dell laptopom nekem is 8 gigás és én használok rajta Traktort :) Sőt csak arra használom egy Stanton kontrollerrel :)

(#69) ghiottone


ghiottone
nagyúr

5,2 colos Moto G5 verzió is várható Sony IMX362 kameraszenzorral, PDAF, 4K video @ 30FPS, F1.7 aperture elől pedi 5MP kamera OmniVision OV5695 F2.2.
Mostmár jöhetne egy ilyen méretű X is lassacskán. ;)


Forrás

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#70) Szabcsizz válasza GeryFlash (#63) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Pedig hidd el,hogy nem elég.Újratölti a dolgokat,és ez baromi idegesítő.Igen,azt elfelejtettem említeni,hogy EMUI rendszerről van szó,szal lehet hogy itt van a kutya elásva.Na következő telefon más márkájú lesz,meglátjuk majd..:)

(#71) laleeee


laleeee
őstag

(#72) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon tetszik, most kéne telefont vennem, elsők között lenne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#73) ben11 válasza laleeee (#67) üzenetére


ben11
őstag

A kijelzo pár pixelét használja az értesítések megjelenítéséhez, mely amoled kijelzőnél nem olyan energiaigényes, mint egy lcd-nél, és elég komolyan testreszabható.
Érdemes megnézni:
[link]

De van még alternatíva. Találtam olyan progit, ami a "vakut" villogtatja értesítéseknél.

(#74) laleeee válasza ben11 (#73) üzenetére


laleeee
őstag

Moto x-hez is jó, nem csak galaxy s-hez ? :)

(#75) petymeg


petymeg
addikt

Végre egy telefon, ami tetszik, korszerű és nem kettessel kezdődik az ára.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#76) petymeg válasza Szabcsizz (#59) üzenetére


petymeg
addikt

Egy 250 ezres csúcstelefonnál "csak" 3 giga a 3 giga ram, egy 110 ezres középkategóriásnál meg pont elég.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#77) Sys85


Sys85
veterán

Moto mod-okat itthon forgalmaz valaki?Hiába nézelődök nem találok sehol! :(

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#78) dementor


dementor
senior tag

Jóféle készülék és a teszt is. Szép és a belbecs is rendben van. Moto G-m már elég öreges, nem kizárt, hogy meg van az utód.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#79) ghiottone válasza Sys85 (#77) üzenetére


ghiottone
nagyúr

lalee linkelte feljebb.

ollie: most néztem, de írhatta is volna, hogy mi van a link alatt a kollega...

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#80) ollie válasza Sys85 (#77) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pár hsz-szel előtted linkelték.

***

(#81) Sys85 válasza ghiottone (#79) üzenetére


Sys85
veterán

Köszi!
Hát vannak árak...
A JBL Soundboost 30k?Annyiért már ott a Flip 3,ami valószínűleg jobban szól.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#82) Sys85 válasza ollie (#80) üzenetére


Sys85
veterán

Mostmár megtaláltam,csak ugye egy link megnevezés nélkül nem sok infót hordoz arról hogy hova is mutat,így nem is kattintottam rá. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#83) ben11 válasza laleeee (#74) üzenetére


ben11
őstag

Bármilyen amoledes készülékhez jó.

[ Szerkesztve ]

(#84) Matada2.3 válasza ghiottone (#69) üzenetére


Matada2.3
veterán

Akkor a 2.0ghz és a 8 mag + 4k felvétel 100%-osan 625re utal. Eddig nagyon jó! :) RAMbol lesz 4 giga benne?

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#85) ghiottone válasza Matada2.3 (#84) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Motorola Octopus - alias Moto G5 verziók:

1) Moto G5 Grey 16gb
2) Moto G5 Gold 16gb
3) Moto G5 plus Grey 32gb
4) Moto G5 plus Gold 32gb
5) Moto G5 plus Grey 64gb
6) Moto G5 plus blue 64gb
7) Moto G5 play Black 16gb
8) Moto G5 play white 16gb

A 64 gigásak várhatóak 4 GB rammal.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#86) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Ez a Motorola széria igen el van találva! Végre egy telefon, aminek jó a fényképezője és nem a csillagos eget veri az ára!!
És végre normálisabb méretű aksi van benne! Ez már döfi!
:C

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#87) acura13 válasza Cifu (#21) üzenetére


acura13
aktív tag

+1

minek LED ha van Active Display? egy forumos aki ideirogat még -még érteheto, de hogy a cikkiro is kiemeli.......az már kissé ciki--
hasonloan mikor autostesztekben ovasom hogy fogalma sincsen milyen válto van a kocsiban......

javaslom probálj ki egy Motot , ne csak irogass:-)))

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#88) acura13 válasza Postas99 (#64) üzenetére


acura13
aktív tag

van Jedi Touch:-)) mármint ha a "suhintásra" felvillano értesitésekre , orára gondolsz:-)

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#89) Cifu válasza acura13 (#87) üzenetére


Cifu
nagyúr

minek LED ha van Active Display?

Örülök a write only emberkéknek. Direkt leírtam, hogy láttam a Moto Display-t működés közben egy Moto Z-nél, és nálam nem egyenértékű az értesítő LED-el. Megpróbálhatom angol, német, orosz vagy olasz nyelven is leírni, hátha úgy már érthető lesz számodra is, mert a magyar nyelv értelmezése a jelek szerint nem megy...

javaslom probálj ki egy Motot , ne csak irogass:-)))

Javaslom, hogy először olvass, utána írogass... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#90) sfefe válasza Aprósólyom (#54) üzenetére


sfefe
őstag

Pl L650.🙂

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#91) #79335424 válasza Cifu (#89) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van LED, csak szoftveresen le van tiltva. Root -tal biztosan feloldható a tiltás. A Google ármánykodásai miatt egy Androidos teló root nélkül már úgysem használható normálisan, úgyhogy nincs túl nagy jelentősége ennek a tiltásnak.

(#92) Cifu válasza #79335424 (#91) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mintha már vitáztunk volna erről. ;)

Hajdan én is root-oltam minden telefonom, de 2017-re eljutottunk oda, hogy úgy istenigazából már nem hiányzik a root. A mostani O+3T-m sincs rootolva, és nem láttam eddig indokot arra, hogy na, márpedig ez vagy az miatt nekem most rootolni kellene a telefonom (pedig itt nem olyan végbéltükrözéses megoldás kell, mint anno a Defy esetén volt :DDD )...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#93) GeryFlash válasza Cifu (#89) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az, hogy neked nem egyenértékű az hol releváns? Felhozod általános hibának, hogy miért nincs értesítési LED, holott rengeteg embernek pont jobb egy Moto Display mint egy értesítési LED. Ennek ellenére te kispórolásra hivatkozol.

A két felhozott készülékből az egyik kétszer olyan drága, a Honor 8 már korrektebb példa, de ott meg az üzemidő gyengébb jóval, igaz +1GB RAM de a többi kb ugyanaz, az valamiért mégis ajánlott lett, szóval emiatt az indokolatlan ,,rajongás".

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#94) fattyu válasza Cifu (#92) üzenetére


fattyu
veterán

adaway?

az egyetlen igazi indok :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#95) kakukkmarci válasza #79335424 (#91) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Arról lehet tudni, hogy milyen az a LED ? Fehér ?
Moto G4+-on nekem megy a töltési LED, de az csak fehér és még nem találtam a vezérlésére megoldást. Azaz töltésnél folyamatosan világít és bármely eseménynél mindig ugyanazt a több mintát ismételgeti felváltva. Így sajnos azt a funkcióját, hogy a LED jelzéséből tudjam, milyen eseményt jelez, nem tudja ellátni...
fattyu: Bizony, az fontos ! Ja, meg a főzött Nugát :D

[ Szerkesztve ]

noob... rooter... geek

(#96) ghiottone válasza kakukkmarci (#95) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fehér ez is - ha infóim helyesek. :K

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#97) acura13 válasza Cifu (#89) üzenetére


acura13
aktív tag

örülök neki hogy a szinböl tudod a tartalmat azonositani...:-))))
én inkább elolvasom amit kiir az AD:-)) mire Te értelmezed a szint, feloldod, belépsz a Hangoutsba pl, én már be is zártam miután elolvastam:-)) hát ennyire hasznos csak az AD...szvsz:-)))))))
Többek közt EZÉRT veszek Motot, meg a többi ficsörért amit nem tud egyik sem jelenleg a piacon.....

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#98) #79335424 válasza Cifu (#92) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én biztos megnézném Android 6 alatt is azt a multi window módot. Esetleg kíváncsi lennék egy korábban beírt Wifi jelszóra, szeretném, hogy a bluetooth billentyűzetem csatlakozásakor a teló automatikusan váltson beviteli módot, tudjam remapolni a hardvergombokat, hogy pl. a hang le hosszan az némítson, vagy csörgés közben a hang fel fogadja a hívást ("input keyevent 79" shellparancs), ha bugos lett egy alkalmazás frissítése, akkor adatostól visszaállhassak az előző verzióra (Titanium Backup), stb, stb. Sztem ezeket alapból kéne tudja az Android.

[ Szerkesztve ]

(#99) Aprósólyom válasza Den Hadnagy (#57) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Megtisztelnél azzal, hogy elolvastad amit írtál és, hogy mit írtam rá? És akkor nem fogsz olyanokat állítani rólam, amiket én sosem írtam.
Az az okoskodás, hogy nem mindenki ugyan olyan igény szerint vásárol telefon. De te megmondod mindenkinek, hogy mi a jobb vétel. Gipsz Jakab-ra lehet igazad van, de mi van Kosárfonó Árpádné-val? stb... Ami neked jó vétel, másnak lehet rossz. :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#100) csako válasza acura13 (#97) üzenetére


csako
veterán

Az AD egész addig a pillanatig nem helyettesíti a ledet, amíg nem villogtatja hasonló időközönként a képernyőt, mint ahogy a led szokott.
Azt, hogy a zárképernyő "fölé" pakolja az értesítéseket, felvillanjon mikor jön egy stb. rengeteg appal meg lehet oldani. Nekem ez vált be az IPS kijelzős Honor 7-emen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.