Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) ghiottone válasza Somatom (#650) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lemaradtam. Mi történt?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#652) Somatom válasza ghiottone (#651) üzenetére


Somatom
veterán

Ez történt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#653) TechMagneTic válasza Somatom (#652) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia. Csak egy kérdés / észrevétel. A. Következő dolgot próbáltad már? : *#*#4636#*#* majd telefon adatai és azon belül "Preferált hálózattípus beállítása". Nálam a következő :LTE-UMTS auto PRL. Csak egy tipp.

(#654) Somatom válasza TechMagneTic (#653) üzenetére


Somatom
veterán

Bár nem tárcsázóból, hanem szervízmenüből értem el a preferált hálózatmód opciókat, de ezen a beállításon már túl vagyok. A probléma sztem az, hogy a teló átállt az amerikai sávokra, ahol ugyebár nincs 900 -as, és 2100 -as freki. Ezért hiába aktív a 2G/3G, a rossz frekiken nem tud kommunikálni a szolgáltatóval. Csak az a fura, hogy csak az egyik slot szállt el. Ha átteszem a másikba a hanghívós SIM -et, akkor rögtön feljelentkezik a hálózatra.

Egyébként nálatok mi a Baseband verziószám?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#655) TechMagneTic válasza Somatom (#654) üzenetére


TechMagneTic
tag

Azt hol tudom meg nézni? Nem találom sehol... :(

(#656) TechMagneTic válasza Somatom (#654) üzenetére


TechMagneTic
tag

Közben találtam egy olyan appot Play Store-ban, hogy "Hidden Android Settings". Abban van egy Band mode opció. És USA vagy Japán a választható. Nem mertem egyiket sem kipróbálni.

(#657) Somatom válasza TechMagneTic (#655) üzenetére


Somatom
veterán

Beállítások -> a telefonról -> alapsáv verziója. Nálam most:

M8953_10208.08.04.47R
ADDISON_ROWDSDS_CUST

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#658) TechMagneTic válasza Somatom (#657) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nálam ez:M8953_10.222.33.04.62R
ADDISON_ROWDSDS_CUST

(#659) Somatom válasza TechMagneTic (#658) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ez elvileg stimmel. Ha jól értettem az XDA -s okfejtést, akkor az "R" a lényeg, meg az alsó szöveg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#660) TechMagneTic válasza Somatom (#659) üzenetére


TechMagneTic
tag

Kicsit olvasgattam közben. Kb amit találtam a Régi Moto Defy/Defy Plus-hoz való "Baseband Switcher Apk". Talán működhet. De nem találtam egyelőre nem olyan oldalt ahol nem éppen "nyerek" valamit. Mármint, hogy éppen a 100 ezredik látogató vagyok és ezt meg azt nyertem. :)

(#661) Somatom válasza TechMagneTic (#660) üzenetére


Somatom
veterán

Közben én is kutakodok a témában. Még csak addig jutottam, hogy korántsem egyedi problémáról van szó. De tuti megoldást még nem találtam. Keress rá a "Moto US BAND issue" kifejezésre! Sztem elég gáz a találati eredmény. Ráadásul nem csak Motora dobja, hanem Sony -kon, Nexusokon is ismert probléma.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#662) MrPetya19 válasza Somatom (#650) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mármint te.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#663) Somatom válasza MrPetya19 (#662) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy érted, hogy én qrtam el? Lássuk, hogy mit tettem! Találtam egy root nélkül behívható szervízmenüt, benne egy olyan opcióval, ami figyelmeztetés nélkül hajt végre visszafordíthatatlan változtatást. Ha van US Band -re váltási lehetőség, akkor miért nincs ugyanott EU Band opció? Mi lenne, ha valóban az USA -ba szeretnék utazni, és ott is használni ezt a telót? Akkor nem lenne természetes, hogy rábökök a hálózatváltásra? Minek van ott, ha nem ezért? Aztán visszajövök, és nem tudom visszaállítani a telót. Szted ez rendben van így?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#664) TechMagneTic válasza Somatom (#663) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nyugi. Nem úgy gondolta. Valaszinűleg, mivel harmadik féltől származó szoftver /app azért írta, mondta. Próbáltad különben nulláról újra húzni a szoftvert?

(#665) Somatom válasza TechMagneTic (#664) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen harmadik féltől származó app? Ez a szervízmenü ott van a gyári ROM -ban. Én csak kilistáztam a gyári ROM beállítások menüjének a parancsikonjait, és ráböktem az egyikre.
Sajnos, Snapiban még nem vagyok otthon. Root nélkül újra tudnám húzni modemestől a gyári ROM -ot?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#666) MrPetya19 válasza Somatom (#665) üzenetére


MrPetya19
addikt

De okkal hívják szervíz menünek, és nem lehet alapból elérni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#667) Somatom válasza MrPetya19 (#666) üzenetére


Somatom
veterán

Mit jelent nálad az, hogy "alapból"? Azt, hogy az indító parancsikonja nincs az orrod előtt, a home -on? Ezt én nem nevezném biztonsági célú korlátozásnak. De, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy miért nincs EU Band opció? Ha lenne, akkor ez a menüpont sem lenne több, mint egy egyszerű kapcsoló, és sztem pontosan erre találták ki. Csak, a Lenovo "elfelejtette" beletenni a ROM -unkba a többi opciót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#668) ghiottone válasza Somatom (#667) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gyári romot megpróbaltad már visszaflashelni? Az meg kellene hogy oldja a problémát.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#669) Somatom válasza ghiottone (#668) üzenetére


Somatom
veterán

Szted vigyem be gariba, vagy csináljam meg magam? A Telemax -ról elég sok negatív véleményt olvastam. Sztem hétfőn felhívom őket. Nem hiszem, hogy egy újraflashelésen elvéreznének, de majd meglátom, hogy mi a hozzáállásuk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#670) ghiottone válasza Somatom (#669) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Személyesen eddig nekem se volt hozzájuk szerencsém, de én is csupa "jót" hallottam eddig csak róluk. :( Egy újraflashelést megér. Rsdliteal nem lehet elrontani. Amúgy volt már olyan akinek anno az angol szervíz a dual simes X Playére ráhúzta az 1 simes romot és neki kellett ráraknia otthon a megfelelő verziót.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#671) Somatom válasza ghiottone (#670) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Sajnos, vannak ilyen szagszervizek (értsd: szaglásuk sincs arról, hogy mit kéne csinálniuk :F ).
EZ alapján letöltöttem innen a RETEU -t. Csak az nem világos, hogy ez single, vagy dual SIM ROM. Vagy mindegy? Szted ez jó lenne nekem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#672) laleeee válasza Somatom (#667) üzenetére


laleeee
őstag

Írd már le az elérését légyszi,mostmár kiváncsi vagyok,hol van ilyen

[ Szerkesztve ]

(#673) ghiottone válasza laleeee (#672) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az X-eden nem babráltok bele, nem? Rsdlite-al próbáltátok?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#674) Somatom válasza laleeee (#672) üzenetére


Somatom
veterán

Telepíted az Apex Launcher -t. Hosszan nyomsz a home -on, majd parancsikont kérsz. A megjelenő listában látsz egy Apex házikó ikont "Műveletek" néven. Ráböksz, és a listában elnavigálsz a teló beállításokhoz. Arról ismered meg, hogy jobb oldalon látszik, hogy hány parancsikon tartozik az adott programhoz, és a Beállításoknál 151 -et ír. Ráböksz, és akkor megjeleníti a 151 -et. Ezek között lesz egy olyan, hogy "Tesztelés". Ráböksz, és ekkor kirakja a parancsikonját a home -ra. Ráböksz, és megnyílik a szervíz menü. Itt a "telefon adatai" -ra böksz, majd jobb felül a három pöttyre, és kiválasztod a "Rádió-hullámsáv kiválasztása" opciót.
Az itt megjelenő ablakra nehogy rábökj!!! Csak vissza gombot nyomj!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#675) laleeee válasza ghiottone (#673) üzenetére


laleeee
őstag

Mindent próbált a srác,de semmi..

(#676) laleeee válasza Somatom (#674) üzenetére


laleeee
őstag

Értem köszi,nem fogom kipróbálni,csak kiváncsi voltam

(#677) Reggie0 válasza Somatom (#667) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nezopont kerdese. Ha talalsz a kocsidon egy eldugott csavart, amirol nem irnak a manualban, te kicsavarod es utkozben meghalsz, akkor az a gyarto hibaja?

Amugy nem kell aggodnod. Beviszed a szervizbe es megmondod nem tudod mi tortent. Ha nem firtatod oket sem fogja izgatni. Csak hat szerviz, olyan mint a pokoli operatortol segitseget kerni.

[ Szerkesztve ]

(#678) Somatom válasza Reggie0 (#677) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez rossz példa. Ha kitekerek egy csavart, és nem tekerem vissza, mielőtt elindulnék, az valóban user error. Én viszont szeretném visszatekerni, csak a rendszer nem ad rá lehetőséget. Tehát, van egy olyan csavar, amit ha kicsavarsz, akkor fejreállhatsz, de ha kicsavarod, akkor többet nem lehet visszacsavarni és erre semmi sem figyelmeztet. Ez azért egy kicsit más szitu.
Másképp megközelítve, írtam gyakorlati példát a kapcsoló használatára. Ha olyan helyre utazok, ahol más frekvenciák használatosak, és a telómban van egy olyan kapcsoló, amivel egyszerűen át tudom rájuk állítani, akkor sztem tök természetes, hogy átváltom a hálózatmódot. Az viszont egyáltalán nem természetes, hogy utána nem tudom ugyanígy visszaállítani.

A szervízzel az a dilemmám, hogy ha nem szólok, akkor lehet, hogy másban kezdik keresni a hibát, és abból több lesz a kár, mint a haszon. Az sem lenne nyerő, ha azt a rutint követnék, hogy előbb ráhúzzák a legfrissebb gyári ROM -ot, és utána kezdenek vizsgálódni. Azzal ugyan megszűnne a hiba, de én szeretném 6 -os Androiddal visszakapni a telót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#679) laleeee válasza Somatom (#678) üzenetére


laleeee
őstag

Nem könnyű a szuperjúzerek élete (sem) :)

(#680) Somatom válasza laleeee (#679) üzenetére


Somatom
veterán

Azoknak könnyű, van root joguk. Nekem viszont nincs. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#681) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Összedobtam egy Összefoglalót. Megnéznétek? Ha van ötletetek, hogy mi kerüljön bele, vagy mi az ami javításra szorul nyugodtan jelezzétek. Ha rendben van akkor majd bekerül ide.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#682) dud998 válasza ghiottone (#681) üzenetére


dud998
őstag

Szerintem nagyon jó lett, nekem nem jutott eszembe semmi plusz. :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#683) Somatom válasza ghiottone (#681) üzenetére


Somatom
veterán

Majd még alakul, és nagyon köszönjük a munkádat!!!

Egy tipp.
Az előző telóm topikjában úgy csináltuk, hogy létrehoztunk egy Gdrive -ot, és arra másoltuk az összes letölthető anyagot. Ez később nagyon hasznosnak bizonyult, mert akkor is megmaradtak, amikor az eredeti oldalak linkjei már nem éltek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#684) Reggie0 válasza ghiottone (#681) üzenetére


Reggie0
félisten

Fulest sem feltetlen mellekelnek hozza. Legalabbis az enyemben nem volt.

Hatlap karcolodashoz meg azt is irhatnad, hogy a hatlap es uveg koze kerulo szennyezodesek miatt meg konnyebben karcolodik, mint az elolap, mert a hatlap kicsit mozog a rogzites modja miatt.

[ Szerkesztve ]

(#685) Somatom válasza Reggie0 (#684) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem kaptam fülest (E-Digital).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#686) Reggie0 válasza Somatom (#685) üzenetére


Reggie0
félisten

Szinten. De legalabb Dual SIM. Igazabol megvan az elozo telefon fulese, szoval nem gond.

(#687) MrPetya19 válasza Reggie0 (#684) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ez szerintem is belekerülhetne.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#688) ghiottone válasza MrPetya19 (#687) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ok! :DDD Beleírtam + a fülest is. Somatom: a drive-ot nem ígérem, mert még régről rengeteg Atrix 2, G, G2, X gyári romok vannak az egyik erre fenntartott fiókban, de megnézem majd menyi üres hely van ott.

A szürke fém hátlapos Z2 Play nekem tetszik :Y

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#689) dud998 válasza Somatom (#685) üzenetére


dud998
őstag

+1.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#690) dud998 válasza ghiottone (#688) üzenetére


dud998
őstag

Nekem a fehér előlapos adja nagyon! :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#691) Somatom válasza ghiottone (#688) üzenetére


Somatom
veterán

Csinálj neki egy fiókot! Vagy, csináljak én? Nekem mindegy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#692) ghiottone válasza Somatom (#691) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Megvan. Az egyik alteregó email fiókomnál van hely bőven. Majd belepakolgatom jövő héten az EU romokat + a többi kiegészítő programot is.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#693) Somatom válasza ghiottone (#692) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#694) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nem látok utalást a Moto Z2 Play most kiszivárgott dobozán az OIS-re. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#695) dud998 válasza ghiottone (#694) üzenetére


dud998
őstag

Viszont a DualPixel technológia az nagyon jól hangzik, mert a Samu S7-ben is bizonyított. És végre különszedhető a kábel a töltőtől. Szerintem jó kis telefon lesz ez. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#696) Somatom válasza dud998 (#695) üzenetére


Somatom
veterán

Vettem pár fityingért egy USB -s kábelt. Símán tölti a telót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#697) MrPetya19 válasza ghiottone (#694) üzenetére


MrPetya19
addikt

Reméljük, hogy csak hely nem jutott neki.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#698) dud998 válasza Somatom (#696) üzenetére


dud998
őstag

Én is vettem, meg volt is itthon az előző telefonból. Nem ezen múlt a vásárlás akkor sem. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#699) dud998 válasza TechMagneTic (#554) üzenetére


dud998
őstag

Na kicsit lassan, de sikerült a T-től megrendelni a fa hátlapot. Eszméletlen jól néz ki és feleannyi mint máshol. Sajnos a világosat csak a Gyorsboltból tudtam megrendelni, az is lesz vagy 2 két mire megjön. És tényleg igazi fa, nagyon menő a tapintása. Szeretném nagyon szépen megköszönni a segítségedet! ;) :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#700) dud998


dud998
őstag

Feltettem a G5 Plus launcherét és így olyan, mintha Google Pixel telefonom lenne, nagyon király!
Illetve az új Idő és Időjárás is ott van.
[link]

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.