Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Somatom válasza ghiottone (#850) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyan adhatnék neki engedélyt, ha egyáltalán nem is látja a program, amiben meg kéne adnom az engedélyt? Mintha nem is lenne csatlakoztatva a meghajtó. Nem a mikroSD -ről van szó, hanem OTG -n csatlakoztatott adathordozóról. A mikroSD -t minden program látja, és engedélyezés után tudják is használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#852) ghiottone válasza Somatom (#851) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Akkor egy kis videós segítség. OTG-s pendriveot csatlakoztattam :K

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#853) morgo.papra


morgo.papra
újonc

Sziasztok,

Z tulajt ként meg vagyok elégedve a telefonnal, azonban "egy dolog bánt engemet"; hol/hogyan lehet kikapcsolni a prediktív szövegbevitelt? Nem tudok együtt élni ezzel a kiegészítős, beillesztős írással.
Előre is köszi.

(#854) ghiottone válasza morgo.papra (#853) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beállítások - Nyelvek és bevitel - Virtuális billentyűzet - Gboard -- Szövegjavításnál lődd ki az automatikus szövegjavítást.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#855) Somatom válasza ghiottone (#852) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, ezt majd otthon nézem meg. Most nem videózom, mert roamingban vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#856) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Na csatlakoztam a klubhoz :D egy vernee thort váltott, hát ég és föld. Vettem hozzá sötét és világos fa hátlapot, nagyon dizájnos. Már imádom. Játékra is jó, zenei téren meg ver mindent amim eddig volt. Kijelző fóliát honnan érdemes rendelni? Illetve zene lejátszónak mit használtok? Jó ez a play zene de album boritonak betett egy 1000 éves lementett képet ami kicsit zavaró. Vagy esetleg ki lehet kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#857) dud998 válasza Fr0z3n (#856) üzenetére


dud998
őstag

Üdv a Klubban! :DD
Én a BlackPlayert használom, szerintem szépen szól és sok a beállítási lehetőség.
Én is azt a két hátlapot vettem meg hozzá, nekem a Washed Oak a kedvencem.
Jó mókázást! ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#858) Somatom válasza Fr0z3n (#856) üzenetére


Somatom
veterán

Részemről Music Folder Player pro, illetve GoneMad Music Player.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#859) Johnny Mnemonic


Johnny Mnemonic
csendes tag

A speedshopon kívül itthon hol lehet hozzá venni hátlapot?

(#860) Lovi24 válasza Johnny Mnemonic (#859) üzenetére


Lovi24
senior tag

MM-ben láttam.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#861) ghiottone válasza Johnny Mnemonic (#859) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Telekom. Ott még olcsóbb is.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#862) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Mi ez a képernyőfedvény észlelve? Most kapcsoljam ki a messengert, vibert meg minden egyebet aminek van előugró ablaka?
Baromi bosszantó, semmi képet ne tudok lementeni mert nem tudok engedélyt adni a tárhely eléréséhez 😤😣

[ Szerkesztve ]

(#863) Fr0z3n válasza Fr0z3n (#862) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Sikerült. Sz.ptassa meg magát egy gorillával aki ezt kitalálta

[ Szerkesztve ]

(#864) Somatom válasza Fr0z3n (#863) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Az alap fontos lenne, mert egy komoly biztonsági résre figyelmeztet. Csak a kivitelezés vacak, mert símán közölhetné, hogy konkrétan milyen fedvénnyel van problémája.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#865) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Úgy néz ki,hogy lesz 1-2 mod is, amit bemutatnak a z2/z2 force-al együtt:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#866) Somatom válasza ghiottone (#865) üzenetére


Somatom
veterán

Kíváncsi lennék arra a korábban beharangozott, 2:1 tabletes kütyüre, de nagy a csend róla. Pont úgy, mint a PC -s dokkolóról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#867) ghiottone válasza Somatom (#866) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem abból lesz valami. Ez a gamer mod azon a videón szerepelt szintén. A pc-ről már lemondtam, ezért is fogok váltani majd az X-re.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#868) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Új saját rekord a telefonnal. 8 óra 45 perc kijelző idő, ennyit még 1 telefonom se tudott. És így is maradt 8%. Nincs se tabletem, se gépem, így telón csinálok mindent. Ebbe az időben volt 2,5 óra heartstone és 1,5 óra wot is ami ugyan csak eszi az aksit. Plusz pár apró játék, soccer star meg hillclimb rancing 2. Folyamatos net, sok ph :D
Eddig maximálisan elégedett vagyok

[ Szerkesztve ]

(#869) kiraly.andra válasza dud998 (#711) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

"The latest version of Google Camera only works on recent Nexus and Pixel devices on Android 7.1.1 and above."

:a:

(#870) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Sziasztok! Egy hónapja használom a telefont, szeretem, ő is szeret engem, de van egy homokszem.

Panoráma képek készítéséhez a Google Camera lenne az igazi, de életlen lesz minden kép. Akár közelre, akár távolra nézek, akármilyen jók a fények, stabil a kezem, az eredmény elfogadhatatlan. Itt egy példa.

A gyári kamera alkalmazásnak nem csak az a baja, hogy sokkal kevesebbet tud a Google Camera appnál, hanem hogy érthetetlenül alacsony a felbontása (1124 vs. 2664 pixel), valamint szánalmas a végtermék minősége. Elsőre erre is azt mondtam, hogy nincs fókuszban, aztán alaposabban megnézve ezt módosítottam arra, hogy csak annyira szar, hogy az már életlennek látszik. Íme.

Még két példa beltérről (tudom, szobában értelmetlen a panoráma, nem is csinálnék ilyet, ez csak teszt). Google Camera vs. Moto Camera.

Az ugyanonnan lőtt állóképek rendben vannak, mindkét alkalmazással.

Érdekelne, hogy másoknál milyen panorámaképek készülnek a gyári szoftverrel, valamint nálatok is életlen-e a Google Camera ebben a módban.

:a:

(#871) yoman1


yoman1
csendes tag

A Nougat frissítés (tegnap) óta nekem is sokkal gyorsabban merül. FR / Wipe cache meg volt. A Lenovo fórumban többen számoltak be hasonló hibáról. Azt ajánlották hogy FR után töltőre kell tenni és teljes feltöltés után még 1-2 órára rajta kell hagyni az akku újrakalibrálásához. Most ezt próbálom, remélem megoldja a problémát.

(#872) laleeee válasza yoman1 (#871) üzenetére


laleeee
őstag

Itt nem nagyon panaszkodott eddig senki,hogy a nugáttól romlott volna az üzemidő

(#873) Integrale válasza yoman1 (#871) üzenetére


Integrale
veterán

Azt figyeltem meg, hogy pár töltés merítés ciklus után, gyorsabban merül a telefon, kb hetente soft resetet csinálok (nyomom újraindításig a be/ki kapcsoló gombot), bekapcsolás után pedig 0-20%-kal csökken a töltöttség, attól függően, hogy mennyi idő telik el két reset között.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#874) ghiottone válasza Integrale (#873) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Lehet én vagyok már fáradt, de ezt nem értem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#875) yoman1 válasza laleeee (#872) üzenetére


yoman1
csendes tag

#638-ban jelzett egy fórumtárs hasonló hibát. Nekem a frissítés óta nagyon szívja az akkut valamiért. Bízom benne, hogy a kalibrálás megoldja.

(#876) ghiottone válasza yoman1 (#875) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Csak utána nem jelzett vissza. Nálad is azt javaslom mint nála, meg kell nézni a statisztika alatt melyik folyamat vagy app fogyasztja az akksit.
Én az utóbbi pár napban arra lettem figyelmes, hogy túl sokszor látom a gps ikont a felső sávon - jobban is merűlt a teló. A Z2 Ppay widgetére gyanakodtam, mert kb. akkor került fel a telefonra a korabbi G5 widget helyett. Valószínűleg hiaba allítottam be a fix lokációt a helynél mégis túl gyakran frissített és keresgélte a helyszínt. Vagy a Google béta is lehetett. + Korabban a facebook is csinált hasonló merítést, de az abban az időszakban sok más készüléken is jelentkezett (Lg G4, OP3, stb.) tehát app hiba volt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#877) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Moto Z2 Play - Moto app launcher - pixel launcher stílusban, csak sötét + működik a Google Now is benne.:

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#878) Integrale válasza ghiottone (#877) üzenetére


Integrale
veterán

Uhh, koszonom! A google fele launchertol kiraz a hideg!
Esetleg a hatterkepet is be tudnad linkelni? Hasonlokat talaltam, vagy kis felbontasut, de ezt a fajtat keresem mar egy ideje jo minosegben.

"Bad reklám is reklám too"

(#879) Reggie0 válasza Integrale (#878) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem is halal, en ZenUI-t raktam fel. Viszont a ZenUI-s Phone alkalmazas nem mukodik rendesen, a hivaslistabol csak azt tudja megjeleniteni, ami rajta kereszul ment. Igy a bejovo hivasokbol nem latszik semmi. Minden masban jo.

[ Szerkesztve ]

(#880) ghiottone válasza Integrale (#878) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tessék itt van.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#881) morgo.papra válasza Somatom (#855) üzenetére


morgo.papra
újonc

Köszönöm.

(#882) yoman1 válasza ghiottone (#876) üzenetére


yoman1
csendes tag

Úgy néz ki a soft reset és a kalibrálás megoldotta az akku problémát. Bár érzésem szerint még így is gyorsabban merül valamivel mint 6.01 alatt.

Jelenleg így áll:

(#883) ghiottone válasza yoman1 (#882) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gyàri töltővel töltőd?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#884) yoman1 válasza ghiottone (#883) üzenetére


yoman1
csendes tag

Persze, gyári töltővel töltöm.

(#885) missz válasza kiraly.andra (#870) üzenetére


missz
tag

a panoráma képek valóban rakás kakik, egyszer próbáltam, azóta sem..felesleges:)
]anno egy honor 6al panorámáztam sokat, az valahogy kegyetlen jó képeket dobott össze....a legcsücske is full éles volt...

[ Szerkesztve ]

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#886) Reggie0 válasza yoman1 (#884) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyari toltot felejtsd el es toltsed valami kisebb aramu usbrol.

(#887) Fr0z3n válasza Reggie0 (#886) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Mert mi a baj a gyárival?

(#888) Reggie0 válasza Fr0z3n (#887) üzenetére


Reggie0
félisten

Feleslegesen tul gyorsan tolt, ami miatt kisebb lesz az akku elettartama es a teljesen feltoltott allapotban sem tarol annyi toltest, mint lassan toltve.

(#889) Integrale válasza Reggie0 (#888) üzenetére


Integrale
veterán

Erre van valami kimutatas, vagy barmi amivel ez alatamaszthato?
Kiprobaltam 3 fele toltovel, egyik 0,7 amper, a masik 1,5 a haemadik pedig a gyari turbo. Utobbival van a leghosszabb uzemideje, es igy volt ez elotte a HTC-nel es egy G4-nel is.
Raadasul tobb mint egy eve a gyarival toltom, uzemido meg nem csokkent.
Szoval nem kukacoakodasbol, csak tenyleg erdekel, mert nem tapasztalok semmi hatranyt a retteget gyorstoltes miatt.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#890) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ma kaptam a Moto Agent teamtől egy kérdőívet, ami a projektor moddal foglalkozik - megelégedettségi, illetve a 2. generációs projektor mod fejlesztéséhez kellhet nekik. Ha gondoljátok még a mai nap kitölthetitek.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#891) Reggie0 válasza Integrale (#889) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. Barmilyen akkumulatoros tananyagot nezzel meg, szinte barmilyen kemiaval. A nagyobb toltoaramhoz nagyobb gatlas(elobb szaturalodik az elektroda felszine, mint beljseje), termikus terheles, gyorsabb kapacitasvesztes(kevesebb ciklusszam) tartozik, amit tobbek kozott a gyorsabb szerkezeti degradalodas(kristalystuktura serulese, porozus elektroda feluletenek erodalodasa) kovetkezmenye.

http://www-scf.usc.edu/~rzhao/LFP_study.pdf
http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries]
http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries
http://web.mit.edu/evt/summary_battery_specifications.pdf

(#892) Somatom válasza Reggie0 (#891) üzenetére


Somatom
veterán

Közvetlen töltésnél. De, itt van egy beépített töltésvezérlő, ami szabályozza az akkura jutó töltőáramot

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#893) Reggie0 válasza Somatom (#892) üzenetére


Reggie0
félisten

a) Nincs olyan, hogy kozvetlen/nem kozvetlen toltes. Minden Li toltes szabalyozott, arra is talalsz abrakat.
b) A gyorstoltes igy is ugy is nagyobb arammal jar, kulonben nem tartana rovidebb ideig.

[ Szerkesztve ]

(#894) Integrale válasza Reggie0 (#891) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, de jellemzoen a homerseklet vagja haza az akkumulatorokat, itt pedig figyeli a vezerlo es ugy alakitja a toltesi feszultseget.
En mindig egy huvosebb feluletre rakom a telefont toltes kozben, uvegre, kore, femre.
Plusz a gyors toltes nem 0-100 kozott tolja bele maximumon a kakaot, hanem csak egy bizonyos szazalekig, utana visszavesz.
Szerintem ki van ez talalva, a szobanforgo X Style lassan ketto eves, gyakorlatilag csak a gyorstoltovel toltottem, amiatt kiserleteztem a gyengebekkel, hogy hatha jobban, vagy tovabb birja, de nem, pedig a felhasznalas ugyan az.

"Bad reklám is reklám too"

(#895) Reggie0 válasza Integrale (#894) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak, pl. a hotagulas sebessege is, tehat hiaba limitel egy max homersekleten, ha azt gyorsabban eri el. Meg a huvos feluletre helyezes sem mondhato biztosan jobb megoldasnak, mert attol is fugg, hogy a homeres milyen ponton tortenik es mekkora aranyban szabalyoz alapbol vissza. Ha teszem azt feluton a cella magja es a burkolata kozott, akkor elegendo teljesitmenytartalek(visszaszabalyozas mellett) eseten ha jobban hutod kicsivel a feluletet, akkor magasabb lesz a belso homerseklet, amig a feluton levo allandon van tartva(nagyobb meredeksegu homerseklet gradiens).

Ezen felul a nagyobb aramsuruseg is problemat okoz, mert a cella belso ellenallasa az elektroda felulete menten nem allando, hanem ingadozik(gyartasi szoras, szerkezeti hibak). Mivel a teljesitmeny I^2*R-re adodik, igy belathato, hogy az aram novekedesevel aranyosan novekednek a lokalis hot-spotok homersekletei az atlaghoz kepest. Tehat te hiaba mersz egy elfogadhato atlagos homersekletet valahol, attol meg az helyenkent nagyobb csucshomerseklettel jar. (Negyzetes kozepertek vs csucsertek).

Az allando aramu toltes nagyjabol 60-80%-ig tart, onnantol a feszultseg korlatozasa miatt visszaesik. De abban a 60-80%-os tartomanyban nagyobb az aram(jnagyobb toltoaramnal kevesebb toltesszintig lehet maximalis arammal tolteni ugyanakkora feszultsegkorlat miatt).

Sajnos egy szimpla kiserletezes nem eleg, mert ezek a problemak annal hosszabb tavon jonnek elo. Az akkumulator elettartama vegen majd jobban kijonnek a kulonbsegek, akkor lesz erdemes par kiserletet vegrehajtanod.

[ Szerkesztve ]

(#896) Somatom válasza Reggie0 (#893) üzenetére


Somatom
veterán

De igen, van olyan. Amikor kiveszed az akkut, és rákötsz egy töltőt, az a közvetlen töltés. Amikor az akku a telóban van, és a telóhoz csatlakoztatod a töltőt, az a közvetett töltés, mivel be lesz iktatva még egy plusz töltésvezérlő elektronika. De, sztem túlbonyolítod ezt a dolgot. Két évet el szoktak ketyegni a gyári akksik. Utána meg úgyis teló csere.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#897) Integrale válasza Reggie0 (#895) üzenetére


Integrale
veterán

"Sajnos egy szimpla kiserletezes nem eleg, mert ezek a problemak annal hosszabb tavon jonnek elo. Az akkumulator elettartama vegen majd jobban kijonnek a kulonbsegek, akkor lesz erdemes par kiserletet vegrehajtanod."

Kozel ket ev eleg hosszu ido szerintem, de rovid idon belul ha rossz lesz, ha jo, akkor is csere. Ha pedig azelott cserelem, hogy tonkremegy ~1 ev, akkor miert kene, hogy foglalkoztasson? Raadasul szeles korben az az altalanos, hogy nincs meg egy keszulek ket evig.

"Bad reklám is reklám too"

(#898) Somatom válasza Reggie0 (#893) üzenetére


Somatom
veterán

Valami lemaradt. Nem kötelező érvényű, hogy a "gyorstöltés" nagyobb árammal jár. Lehet a feszültséget is növelni (cellák sorba kapcsolása). Pl. a Samsung Sx gyorstöltése, ha jól emlékszem, akkor 9 Voltos. Sztem az sem véletlen, hogy a Z Play gyári töltője fix kábeles.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#899) MrPetya19 válasza Somatom (#898) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazándiból két megoldás kivételével minden gyors töltés a feszültséget növeli, többek között a Qualcomm megoldása is.

Az akksi minősége is sokat számít. Én a Nexus 5-öt szinte mindig lassan töltöttem, és nekem sokkal jobban bírta az akksija, mint a legtöbbeknek.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#900) Reggie0 válasza Somatom (#896) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lesz beiktatva. Az akkumulator csak toltest ismer, nem erdekli mi van elotte. Ha bezubog x amper, nem fog azon filozni, hogy mibol jott.

(#898) Somatom: Es az mitol lenne gyorsabb?:D Egy elemi cella toltesehez adott aram mellett adott ido kell, fuggetlenul attol, hogy egy soros vagy parhuzamos kapcsolasban szerepel. Az legfeljebb a jarulekos alkatreszek(tranziszorok, toltesvezerlo, vezetekek) aramterheleset igy fokent a rezisztiv vesztesegek csokkentesere alkalmas, az akksin kivul. Raadasul a soros kapcsolas behoz egy ujabb problemat, a cellakiegyenlitest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.