Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Látom kicsit sokallottad annak/azoknak a 3,5-es IDE HDD-knek az árát :))

(#2) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Jaja.
Kicsit megfáradtam, kiadtam magamból.
Van itthon 2db nekem is "száz darab lesz az ezresből, tezi'csókolom".
Le van pucolva, takarítva, kisöpörve.
Sőt van hozzá kattogós billentyűzet...az mon'gyuk legyen 5 rongyos SzentEstván.
Kocka monitor is több darab, Mathias Rex-ből vagy 20 darab, oszt az öné.
Így mennek manapság a drága holmik.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#3) totron


totron
addikt

Kollektíve nem kell megvenni. Vaterás szépreményűek is virítanak rendesen, ha néha más fórumra tévednek a fix szövegezettségükkel, mentalitásukkal - ki is kopnak.

(#4) bacsis válasza moongoose (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Engem valahogy nem tud zavarni, ha valaki valamit abszurd áron hirdet. Nekem attól nem lesz rosszabb.

(#6) Oldman2


Oldman2
veterán

A múltkor ráírtam egy eladóra, aki közel 10x-es áron hirdetett egy (használt) mobilt, hogy milyen "rejtett tulajdonsága" van, ami indokolja ezt az árat?

A válasza az volt, hogy alkudni mindig lehet, ha valakit érdekel, majd alkuszik (vagy nem).
:W

(#7) moongoose válasza Oldman2 (#6) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Gondolom, ha rákérdeztél volna, " tesó mennyit engedsz a feliből?' sértődöttség lett volna belőle.
Pedig a felének a 80% lenne reális ezek szerint.
Lehet, kicsit elül majd ez a téma, feldobok én is egy vga-t, eszméletlen áron.
Kiváncsi leszek milyen reakciókat váltok ki emberekből.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#8) Tothg86


Tothg86
tag

Meg kell azt fizetni, hogy egy (állítólagos) női kocka ujjlenyomata van rajta. :DDD
Gondoljatok csak bele, csak egy ilyen létezik a világon!

(#9) alcsa


alcsa
senior tag

Nem kötelező megvenni semmit, és miért kell felhúzni magad ilyen dolgokon :F .

[ Szerkesztve ]

(#10) moongoose válasza alcsa (#9) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ha nekem szántad, pusztán emberi reakcióként fakadt ki belőlem.
Ha hetero vagy, és látsz egy buzit, elmegy, aztán mégegyet, oké, de mikor már a sokadikat, a nagy számok törvénye alapján, elpattan a húr, egy adott helyzetben.
Írhatnék sok példát, de gyanítom veled is előfordult már, amikor sokadjára is találkoztál olyan élethelyzettel, ami kiborított.
És még nem is az a probléma, amit, amennyiért kirak hírdetésbe, hanem a "lesz@rom a segítséged", ha igyekszel neki segítséget nyújtani.
Be invitáljuk a megfelelő fórumba, ahol segítenek rendberakni, a fejében levő gondolatotkat,
de még reakció sincs.
Beesik a Ph!-ra, idesz@rik valamit, aztán vót'szerencsém lekopik, mint a festék.
Nahh, mindegy ez már csak így marad.
Pedig olyan jó piactér van itt.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#11) alcsa válasza moongoose (#10) üzenetére


alcsa
senior tag

Erővel nem lehet segíteni senkin, és vannak helyzetek amikor nem is kell megpróbálni segíteni.
Ha valaki el akar adni valamit, ő mondja meg mennyit szeretne érte kapni, nem a lehetséges vevő, így annyit ír oda amennyit akar.
Ha tényleg el akarja adni, akkor utána jár, hogy mennyi lenne a reális ár érte, és úgy rakná fel, és nem élne álomvilágba, vagy nem akarna madarász lenni.
Ha neked segít megnyugodni, hogy kiírod magadból, akkor jó, de ilyeneken felhúzni magad, és ezen rágódni, nem érdemes, csak annyit akartam mondani.

(#12) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A vevők se kutyák (és nem női vevők!). Próbáltam félkonfigot eladni, írtam, hogy egyben, és csak jó ajánlat esetén bontom meg. Rámírnak, erősködnek mondjak egy részösszeget, írok, aztán húzzák a szájukat. Az árakat is fikázzák, ahelyett, hogy értelmesen alkudnának. Ha meg nincs rá pénze, nem kell rámírni. Amúgy volt már hogy ilyennek inkább ajánlottam valami értelmesebb alternatívát, de aligha fogadta meg
Valamint néhány falusi nepper olyan bunkó, hogy válaszolni se bír az én válaszomra . Eladóként sok a pozitívja, de nem értem, miért kell neki vevőjelöltként így viselkednie. Tisztára olyan volt, mint a régi "szép" időkben a Badoo meg a Twoo, udvarolni kell és elviselni méltósággal, ha nincs válasz. Igaz itt legalább engem kerestek meg :D.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) Lauda válasza moongoose (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem felesleges ezen rugózni. Annyiért hirdet amennyiért akar. Nem tartozik másokra. Sosem értettem az okoskodókat, akik úgy akarják a "segítségüket" másokra ráerőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ott kell hagyni a frászba, én ilyen "beszerzős-aprós" oldalról 2év garis cuccot se veszek a bolti ár 80%-a felett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) totron válasza alcsa (#11) üzenetére


totron
addikt

Az a gond, hogy ezek tényleg el akarják adni, de még véletlenül sem reális áron. Ez csak a te korrekt elgondolásod mentén van. Ezen elv mentén lehessen hirdetni piramis játékokat is, a hirdető utána nézett, hisz is benne, palimadárnak meg nem kötelező lenni alapon.

(#16) Lauda válasza totron (#15) üzenetére


Lauda
félisten

A piramisjáték egy gazdasági bűncselekmény.

(#17) totron válasza Lauda (#16) üzenetére


totron
addikt

Tapasztalatlanok megvezetése mindkettő. Mosod kezeid? Ne.

(#18) Lauda válasza totron (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Nem. Az egyik egy bűntett, a másik pedig nem. Mindenki annyiért adja a portékáját, amennyiért akarja.

(#19) totron válasza Lauda (#18) üzenetére


totron
addikt

Akkor te ezt végig tudod nézni magad mellett, a lehúzás mértékétől, gyakoriságától függetlenül. Nem mindenki van ezzel így. Abban sem hiszek, amit fentebb írtak, hogy önfelkent vezetőként irányítjuk a hirdetőt. Nem kell beavatkozni (mindig). Az emberi jóízlésnek, kereskedési etikának is megvan, meglenne a helye. Hivatkozási alapok lehetnek a ptk./btk. passzusai is, de ezt az érvet én itt bullshitnek érzem.

(#20) Lauda válasza totron (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Ez esetben további jó szórakozást ehhez.

(#21) pengwin válasza Lauda (#18) üzenetére


pengwin
addikt

A hardveraprónak korábban volt egy elég jó szinvonala:
Többnyire reális árakon lehetett hozzájutni dolgokhoz, mert hozzáértők segítettek a beárazásban.

Újabban viszont itt is egyre több a szemét hírdetés, tört magyarsággal, központozás nélkül megírva. Mindezt irreális árakon. Ez az oldal szinvonalát viszi lejjebb... én köszönöm, de nem akarom, hogy még egy vatera vagy jófogás legyen a hardverapróból.

Hatalmas hiba ezt "majd a láthatatlan kéz majd megoldja"-szöveggel letojni. Eddig bátran lehetett ajánlani az aprót laikusoknak is, manapság én azt mondom inkább csak hozzáértő jöjjön ide, mert mást jó eséllyel átvernek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#22) UnA válasza pengwin (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

De hát már megoldotta ;) Ez a piac, el lehet adni mindent, mindenféle áron. A jó szándék az nem gazdasági definíció.

(#23) Dauerstage


Dauerstage
tag

Vannak akik a "szarjukat" is megennék 10ft-ért. Én már meg sem lepődöm semmin. Már több éve "antiszoc"-nak tartanak az ismerősök és szerintem egyre többen tartanak effelé.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#24) pengwin válasza UnA (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Hagyjuk már azt a hülyeséget. ;)
Alapvető bukta minden közgazdasági okoskodásban, hogy 100%-ban informált (értsd: fiktjv) vásárlókat feltételez.

Az a mesebeli piac pont arról szólna, hogy mindent reális árra értékel, mert a vásárlók fel tudják mérni mi, mennyit ér, és a kínálati oldal ez alapján áraz.

Itt meg pont a nem számszerüsíthető emberi hülyeségről és annak torzító hatásáról van szó.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.