Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nem flémelni akarok, meg nem bántó hangnemben akarom írni a dolgokat, ezért előre is elnézést kérek.

Ne csodálkozz rajta, hogy használt hardvert nem kapsz, vagy aranyárban. Sajnos ez a kereskedelem ördögi köre. Leírom a szitut:

Aditt egy darab procit, tegyük fel HA-n 2000 forint, 1000 forintért postázza az eladó, az utalás díja teszem azt 200 forint. Tehát 3200-ból megvan Neked, hogy megrendeled.

Nálam ez így néz ki:

3200-ért megrendelem. Erre mindenképpen rá kell pakolnom az ÁFA-t (mivel nagy valószínűséggel nem kapsz róla ÁFA-s számlát), tehát ha nulla haszonnal eladom, 4064 forintba van. Sajnos a 0 profitból nem tudom fizetni a bolt rezsijét (amit ne felejtsünk el, hogy majdnem minden szolgáltatónál 1,5-2×-es szorzó van cégek esetében!), az alkalmazott utáni járulékot a NAV fele (ami nem sokkal kevesebb, mint amit kézhez kapsz!), az lakalmazott fizetését. Tehát alap hangon azt fogom mondani, hogy 5000 Ft. Te meg lehülyézel, és ott hagysz (megjegyzem fordított esetben szintén ezt tenném). És SAJNOS nem tudom azt mondani, hogy az eladott új hardverekből megélek vígan, meg millioner vagyok, mert hardver tekintetében SAJNOS a kisker, és a nagyker közti árszakadék egyre kisebb, és egyre rosszabbak a feltételek (konkrét példát mondok: ipon kisker vs viszonteladói: 100e forint kiskernyi hardver VE-ban kb. 99500 forint. Erre rájön az, hogy VE-nak nem jár az ingyenes háztól-házig garanciafutár szolgáltatás! Csak úgy működik, hogy rendelned kell tőlük, hogy elvigyék, és rendelned kell tőlük, hogy visszaküldjék.). Ezen felül sok cég INGYEN kiviszi neked kb. 500 forinttal drágábban a cuccot KISKER áron, mint ahogy én megrendelem NAGYKER áron, és erre rájön még a szállítás nekem... Ezen kívül ne felejtsük el, hogy Nekem, mint viszonteladónak onnantól él a garancia, hogy kiszámlázták nekem a cuccot, ha fél évig bent áll egy termék, akkor fél évet buktam a gariból, és nem mondhatom azt az ügyfélnek, hogy "bocs, a 150e forintos notira csak 1,5 év garit tudok vállalni". :(

Éppen ezért nekem, mint viszonteladónak nem érdemes halmoznom a bontott cuccot a polcon: egyfeszt a kutya nem veszi meg, másrészt áll benne a pénzem. Persze én megértem a Te helyzeted is, és igazad is van, csak van a másik oldal is.

Viszont mint magánszemély azt tudom mondani, hogy össze tudok írni pár magánszemélyt, akinek mindig van cucca, és miskolci.

Esetleg fel tudom ajánlani, hogy ha igényt tartassz egy C2D E8300-ra (de lehet, hogy E8400, nem emlékszem pontosan), egy hatos pakk borsodiért a Tiéd :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.