Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moha21


moha21
addikt

Kissé másnaposan készült, tegnap disznótor volt, elég csúnyácska lett, de az alapfogalmak legalább benne vannak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#2) David93Pecs


David93Pecs
tag

Hm,de ismerős tavalyról. :D
És istenkirály,hogy ebben az évben már nincs fizikám. :)

UP! :DDD

(#3) baluka26 válasza moha21 (#1) üzenetére


baluka26
veterán

Az alapmértékegységek meghatározása tetszett nagyon, mert ezeket nem tudtam :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) Иван


Иван
őstag

Néhány SI egység definíciója elavult, ráadásul ha jól tudom szteradián pl. nem is SI alapegység.
Bővebben: a kilogrammnak már új etalonja van (ha jól tudom ráadásul van egy javaslat, hogy a tömeget is a móllal definiálják.)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) moha21 válasza Иван (#4) üzenetére


moha21
addikt

szteradián SI egység. Szívesen várom, hogy mi az új definíció kilogrammnál.

"Az SI mértékegységrendszer hét alapegysége és két kiegészítő egysége közül ma már a kilogramm az egyetlen, amelynek a definiálása nem természeti mennyiséggel, hanem mesterséges etalonnal, a Párizs mellett őrzött őskilogrammal történik."

Nem tudom melyik elavult?

(#3) baluka26 : Hogy mentél át méréstechnika I tárgyból? :P Tényi tanár úr kérte.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) baluka26 válasza moha21 (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Hogy miből?! :D
Elsős műszakimenedzser vagyok a BME-n, kezicsókolom :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) moha21 válasza baluka26 (#6) üzenetére


moha21
addikt

Sry nem tudom miért villanykarra emlékeztem. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8) baluka26 válasza moha21 (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Not a problem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) Иван válasza moha21 (#5) üzenetére


Иван
őstag

SI mértékegység, de nem alap mértékegység. Nézd meg wikin, nincs bent a base SI unitokban. Sőt, ahogy elnézem a radián sem az. "The radian and steradian, once given special status, are now considered dimensionless derived units."
Úgy tudom készítettek nemrég egy új etalont, egy tökéletes szilícim gömböt faragtak ki lézerrel. Az oka, hogy a régi iridium már nem elég pontos a modern korban. Anno volt róla egy cikk az SG-n, bár a wiki is az iridium hengert hozza. Akkor lehet rosszul emlékeztem. nemtom.

A Kg-mot a mólal akarják definiálni: "The kilogram is the mass of exactly (6.0221415×1023⁄0.012) unbound carbon-12 atoms at rest and in their ground state. "

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) moha21 válasza Иван (#9) üzenetére


moha21
addikt

Igaz nem alapegységek, majd kijavítom, úgyis bele akarom még tenni érdekességképpen az ellenállás és a feszültség etalont. :)) Azok érdekesek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.