Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

open

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) pieceofpaper válasza mephi666 (#1) üzenetére


pieceofpaper
csendes tag

Szerk: jahogy már túl vagytok rajta. Ez esetben győrben Szalai, ő nagyon jó, habár nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#3) mephi666 válasza pieceofpaper (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem, a másodikkal még próbálkozni fogunk... csak idén egyelőre gyógyteák, kisebb életmódváltás (asszonynak szénhidrát-diétát írt elő az endokrinológus a cukra miatt), hogy egészséggel minden rendben legyen és akkor majd szűk 1 év múlva adunk még egy esélyt egy újabb orvosnak :K ...csak ennek a személyét keressük, mert ráfaragtunk már pár soron

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Eastman


Eastman
őstag

Ezt nem értem. A harmadikkal összejött a baba, nem? :U Miért is váltanátok „metódust”?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) mephi666 válasza Eastman (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy érezzük, akkor csak óriási mákunk volt és lehet nem is neki köszönhető igazán, hanem az endokrinológusnak... akkor jó volt a tsh és véletlenül olyan hónapot fogtunk ki, amikor fejlődött a tüszőben petesejt... akkor előtte nem volt hónapokig stimuláció, adott hónapban is minimális gonal-f-et kellett szúrnunk: 3x12,5egységet, ami nagyon kevés... 300egység körül volt a fecskendőben és kb 1/10-ét használtuk el 3 szúrásra... a bejegyzésben említett esetben pedig stimulációnál már 200 felett nyomták 1-1 alkalomra, tehát ez a 12,5 lehet nem is kellett volna, annyira kevés... azóta pedig semmi hormonvizsgálatot se csináltatott (van amit ciklus 3. napján szoktak és kiderülhet belőle ez-az), úgy érezzük, hogy sehova nem haladnánk, csak a folyamatos stimulációval egyre korábbra hoznánk a petefészek kimerülését :K mellesleg a bemfola-ból 50-75 közötti mennyiségekkel nyitott és nem lett semmi eredmény... olyan, mintha lenne 1-1 rutin, amit előszeretettel alkalmaznak az orvosok, mert az esetek nagy részében beválik, ha viszont komplikáltabb az eset, akkor így járt a páciens

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) pengwin válasza mephi666 (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Az a probléma, hogy bármilyen metódussal is próbálkoztok, kelleni fog a szerencse.
Az emberi test nem egy gép, ami ha nagyon csikorog akkor csak meg kell olajozni, és aztán máris jól működik.
Minden amit a termékenység javítása érdekében csinálnak az orvosok, csak hathat, nem pedig hatni fog. Mindegyik módszernél ki lehet indulni a nagy átlag statiszkájából, de ettől ti még simán bele eshettek abba az X%-ba, amikor nem működik valami, akár több kezelésen át sem.... sajnos. :(

Az életmód sokat számít, de inkább férfiaknál hozhat nagyon markáns változást termékenység terén, és a genetikai adottságokat ott sem tudja felülírni. Nőknél pedig sajnos nagyon komoly maradandó hatása lehet korábbi rossz életmódnak, káros szenvedélyeknek, orvosi félrekezelésnek.

Mi párommal pár évvel mögöttetek járunk, de szóba került a téma, mert barátnőm családjában a genetikai adottságok/ családi kórtörténet miatt felvetődött ezzel kapcsolatban pár kérdés.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#7) mephi666 válasza pengwin (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, a szerencsén múlik minden: egészséges pároknál is kb 30% az esély a sikerre elvileg... inszeminációnál is azt mondta az orvos, hogy pár %-ot javíthat összesen (mi azt hittük előtte, hogy az szinte biztos módszer, ha nincs nagy probléma)

életmódváltásban benne vagyunk: van igazság abban, amit írsz... 2 andrológiai vizsgálat közt eltelt kb 2 év és annyi történt, hogy visszafogottabb életmódot folytattam, kevesebbszer/kevesebbet ittam és az amúgy sem rossz eredményeim tovább javultak :K ezt az évet leginkább arra használjuk, hogy változtatunk még tovább az életvitelünkön... asszonynak ch-csökkentett étrend és mindkettőnknek majd jóval több mozgás... amíg ezekkel nem lépünk előbbre, addig nem akarjuk még az orvost erőltetni, viszont utána egy komolyabb vizsgálatsorozat kelleni fog... (közben meg bízunk benne, hátha természetes úton sikerül: ez is benne van a pakliban... csak legyen érett petesejt)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) bambano válasza mephi666 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a csökkentett energiabevitel kifejezetten gátolja a terhességet. lehet, másik életmód tanácsadóra lenne szükségetek elsősorban.

szerintem azzal kellene kezdeni, hogy kihajítjátok a francba az összes modern diétát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) somogyib


somogyib
őstag

Ahogy pengwin is írta, az nem biztos, hogy orvosi vagy egyéb életvitel-változtatás ezen segíthet.

Én ahogy érzem, amit írsz olyan mintha nagyon "rákattantatok" volna erre, ami véleményem szerint szintén nem segít a dolgon. Az én környezetemben is - rokonságnál, ismerősöknél - van ilyen probléma, nem is kevés. Volt aki bevállalta a lombik programot de van aki hallani se akar róla.
De ha ez tölti ki a mindennapotokat (én az írásodból ezt érzem ki), akkor az nem visz előbbre, sőt ronthat is sok mindenben.

Azt mondom örüljetek a fiatoknak - és grat hozzá - de tovább rágódni szerintem nem használ. (persze nem azt akarom mondani, hogy nem kell vele foglalkozni, de sok évre "ráfeszülni" erre nem érdemes).

Bocs, nem akartam pszichológus lenni (mert nem vagyok az) de hirtelen ez jutott eszembe. :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Saját történetünk: 4 év alatt a párom és én is mindenre ki lettünk vizsgálva, minden negatív, tehát orvosilag nincs arra indok, miért ne jönne össze a baba. Évek alatt eredménytelenség volt mégis. Erre jött 3 inszemináció és 3 beültetés is. Az egyik beültetés megtapadt, de a harmadik héten elvetélés történt.

Mit tudnék még mondani erről? A párom feltehetően a hormonkezelések miatt egyre több egészségügyi problémával szembesült, illetve lelkileg teljesen kikészült.

Szörnyű, vagy sem, de ez emberi test nem úgy működik, hogy márpedig mindenre rögtön választ tudnak adni. Mi is jártunk drága magánkórházakba, különféle nőgyógyászokhoz, de a történet röviden annyi, hogy az egyik orvos sem meri azt mondani, hogy nem tudják az okot. A párom egészésügyis, ő lassan beletörődött a dologba, ahogy mondja, sajnos van olyan, hogy hiába minden, de két egészséges embernek sem sikerül babát összehozni - ilyenkor egy megoldás marad, megpróbálni egy másik párt. Morálisan sakk-matt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) mephi666 válasza somogyib (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

semmi gond, igazad van: tényleg eléggé rákattantunk és most próbálunk változtatni: átfókuszálni másra... az életmód-változtatás mindenképp hasznos hosszútávon és igazából 1 esélyt akarunk még adni az egésznek olyan orvosnál, aki korrekt és megmondja azt is, ha szerinte minimális az esély és kár próbálkozni... azt látjuk, hogy sokan azért sem néznek utána mélyebben, mert hosszabb távon jövedelmezőbb hitegetni-kezelgetni a pácienst, mint azonnal hozzásegíteni a céljához :U nálunk én vagyok az, aki már pozitívabban látja a jelenlegi helyzetet és úgy vagyok vele, hogy hármasban is tökéletes lehet minden... csak asszonynál a családban senkinek nem volt meddőséggel kapcsolatos problémája és millió helyről kapja a kérdéseket, hogy "na, mikor jön a kistesó?" ...ez pedig nem segíti hozzá, hogy könnyebben túllépjen rajta

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) mephi666 válasza Cifu (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

uhh, ti is végigjártatok akkor mindent :( asszony kolléganőjénél volt több inszemináció, vetélés... azt mondták neki, hogy természetes úton kizárt, hogy sikerüljön, aztán inszeminációk után sikerült pár hónappal mindkettő spontán... a kisebb most múlt 2 hónapos... hihetetlen, hogy a környezetünkben is mennyien vannak, ahol elvileg semmi probléma, aztán mégse akar összejönni... (vannak igen durva esetek is, amikor pl. a 20. hét után megindult a szülés és esélye sem volt a magzatnak... utólag úgy gondolom, hogy "jobb" hogy nálunk még a legelején történt, ha így kellett lennie, mert ezerszer jobban összetört volna minket)

én is egyébként őt féltem, mert nem normális gyógyszerekkel "erőszakolni" a szervezetét megállás nélkül... mielőtt az első sikerült, úgy házasodtunk össze, hogy meg fogunk tenni a célért mindent, de ha nem jön össze, akkor is teljes lehet együtt az életünk...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) UnA válasza somogyib (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Így van, ez óriási terhelés ilyenkor.

És van történet, ami barátokkal esett meg: ők évekig küzdöttek mindenféle orvosi dolgokkal, és a szex is már csak egy gondolat körül forgott. Aztán elmentek nyaralni, és végre nem ezzel foglalkoztak folyamatosan, aztán már hárman jöttek haza... ;)

(#14) Eastman válasza UnA (#13) üzenetére


Eastman
őstag

+1!

Több ismerősömnél is egy hét wellnessezés vagy nyaralás/külföld közben jött össze.
Fejben és a csípő- alhasi izmok spasztikussága szempontjából is rá kell (lehet) pihenni.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) mephi666 válasza UnA (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, ez is más, ha az orvos utasításai alapján kell adott napra időzíteni, nem spontán történik minden... előtte nap lenne kedve mindkét félnek, de várni kell, tartalékolni, majd a kinevezett napon a gyerek sem alszik el este 9 körül, hanem húzza 10-11ig, majd este 11 után már kb csak nyűg az egész és egy gyorsat aludni se ártana a másnapi munka előtt, mert 5kor ébresztő... múlt nyáron a nyaralás ugrott nálunk, mert arra már nem maradt... pedig amit elvertünk orvosra meg injekciókra, abból majdnem a seychelle-szigetekre is futotta volna... idén ez változni fog: hármunkra fogunk összpontosítani :K ismerősöktől is hasonlókat hallottunk, hogy elég rendesen öli a kapcsolatban az intimitást, ha minden meg van tervezve az adott hónapokban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) pengwin válasza mephi666 (#12) üzenetére


pengwin
addikt

azt mondták neki, hogy természetes úton kizárt, hogy sikerüljön

Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek anatómiai okoból ugyanezt jósolták.
Ezek után nyilván teherbe esett egyetem alatt az első óvatlan egyélyszakás kalandtól.

Ebben a témában alapvetően csak valószinüségekről, százalékokról lenne értelme beszélni, de azzal nincs kisegítve az egyszeri ember, aki nem több 10.000-es mintavétellel gondolkozik ilyen téren.

Az orvosok ezt tudják is, de nem mondhatja azt, hogy "0,5% az esélye, hogy teherbe esik, kedves asszonyom", mert lenne, aki a 200. próbálkozás után dörömbölne az ajtaján, hogy há' de doktorúr maga hazudott.

Én is csak azt tudom javasolni, hogy kevesebbet görcsöljetek rajta, mert megöli a kapcsolatot, tönkreteszi az intimitást, amit kisgyerek mellett egyébként is nehéz fenntartani.
Örüljetek a fiatoknak, élvezzétek a mindennapokat és éljetek mértékkel, egészségesen. Szerintem ez többet fog segíteni a termékenységen, mint bármilyen orvos.
Ismeretségi körben is volt olyan lány, akinek pl. annyira stresszes volt a munkahely+egyetem, hogy teljesen rendszertelen lett a menstruációja és abszolút nulla volt az állóképessége. Nyilván az sem segített, hogy a stresszt alkohollal és cigarettával igyekezte enyhíteni, de az eredendő oka midennek a munkahely volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) mephi666 válasza pengwin (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

munkahelyi stresszel viccelődtem, mert asszony munkahelyén kb.minden nőnél komplikációk voltak... nálunk pedig békéscsabai telephelyen egymást váltják a nők és mennek szülni: felvettek egyet, elment hamarosan szülni... felvettek helyette mást, az is egy év múlva ment szülni... felvettek még valakit, most bejelentette, hogy ő is terhes... közben aki először ment szülni, visszajött... mondtam, hogy ide kellene átmenni dolgozni :D az elején működött egy darabig ez a "ne görcsölj rá" hozzáállás, csak ahogy eltelik 1-2 év, akkor már nem tud az ember nem görcsölni, mert egyre jobban belemerül a témába, hogy mégis mi lehet a probléma, ez pedig azt eredményezi, hogy egyre több dologgal próbálkozik, majd a sok bizakodás-csalódás után már tényleg nem megy a "nem görcsölés" :( most változtatunk ezen a hozzáálláson, mert abszolút nem egészséges, csak amikor benne van nyakig az ember, akkor nem érzi ezt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) zoo8800


zoo8800
veterán

Átérzem a sztorit, kész pokol tud lenni, míg összejön egy törpe. Nekünk bő egy év próbálkozás kellett, hogy összejöjjön, de már fél év után elkönyveltem magunkat meddőnek. A kapcsolatot is eléggé nyírta, hogy nem csak spontán történnek a dolgok, hanem muszáj-része is van.
Nem tudom, van-e köze a sikerhez, de nekünk egy durvább, influenza-szerű takonykórból kilábalás után jött össze az első Dinnyécske (zasszony volt beteg).
A második törpe meg csak besikerült, korban 18 hónap se lesz köztük :)

rip and tear, until it is done

(#19) mephi666 válasza zoo8800 (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

gratula, akkor nálatok csak az alap random volt rossz... :) ...első inszemináció nálunk is sikeres volt, úgy hogy elkapott mindkettőnket előtte a takonykór... már temettük előre az egészet, utána meg meglepődtünk a pozitív teszten (ami sajnos nem maradt meg sokáig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.