Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) hcl válasza CaNNa3IS (#750) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Ubiban nem véletlen az utóbbi időben a sok bug, rászolgált a buguntu névre. (Ubit használok.)

Azok a telefonok az akkori időknek ugyanolyan csúcstermékei voltak, mint most az okostelók. Azt vegyük ésre, hogy akkoriban nem pár havonta adtak ki új verziókat a gyártók, nem voltak ennyire összecsapva a cuccok. Most nagyobb az iram.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#752) HuMarc válasza hcl (#751) üzenetére


HuMarc
addikt

Ááá, a Nokia nem adott ki félévente új csúcsmodellt :U Még véletlenül sem.

[ Szerkesztve ]

(#753) CaNNa3IS válasza hcl (#751) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hogy érted, hogy nem véletlen a sok bug? Szándékosan rakják tele?.
Ezt a telefonos dolgot nem értem. Kb olyan mint egy supercomputer tesztelését hasonlitanád egy egyprocesszoros desktopéhoz. Tök mind1, hogy azok akkor milyen készülékek voltak. A tesztelési fázis sokkal egyszerűbb volt mint most. Ott nyomogatták a 3 gombot ami volt most meg többet tudnak a mai telók mint az átlag ember otthoni számítógépe.

Mi a vléemény az 1.2%-os linux használatról. ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#754) CaNNa3IS válasza HuMarc (#752) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Mit tekintesz csúcsmodellnek?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#755) Syl válasza CaNNa3IS (#753) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy érted, hogy nem véletlen a sok bug? Szándékosan rakják tele?.

Szerintem a 6 hónapos kiadási ciklushoz való görcsös ragaszkodás végett teszteletlen/bugos marad a cucc. Én is kipróbáltam a 12.10-et és a 13.04-et is, de a 12.04 LTS fényévekkel van előttük.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#756) hcl válasza CaNNa3IS (#753) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyszerűbb volt a tesztelési fázis, de tovább is tartott (akár arányaiban is), több idő volt rá.
Ha most is egy évet tesztelnék az új modelleket, akkor lehet, hogy kevesebb hibás szoftveres teló lenne.

Az ubuntunál meg annyi van, hogy hiába a sok béta- és egyéb fázis, nincsenek olyan szinten összekalapálva, mint egy Debian. OK, a testing ágára épül a Debiannak, de akkor sincs.
Egy Debian Stable lehet, hogy nem csicsás, de az betonstabil.

@HuMarc : 1999-ben? :D Illetve ha ki is adta, hányat? Mennyi ideig tartott a tervezés, avagy egyáltalán a komplett modellciklus?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#757) HuMarc válasza CaNNa3IS (#754) üzenetére


HuMarc
addikt

A legdrágábbakat/legokosabbakat. Kb. azokat, amikről itt írtam.

(#758) CaNNa3IS válasza Syl (#755) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

De abból is csak a 4. rev lesz a végleges nem ?
Az meg még messze van.

hcl :

Debian-t nem fog átlagember otthon használni a mindennapokra max valami kocka mazochista.
Ez megint rossz megközelítés.
Szóval akkor ubuntu szar ?

De most akkor ki a hibás hogy "szerinted" szar termékek kerülnek ki ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#759) Syl válasza CaNNa3IS (#758) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt a "4. rev"-et nem értem.

(#756) hcl

a testing ágára épül a Debiannak

Most őszintén. Hol tartana a debian, ha nem lenne az ubuntu teszt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#760) HuMarc válasza hcl (#756) üzenetére


HuMarc
addikt

'99-ben még talán nem, de 2002 környékén már félévente jött az új csúcsmodell.

(#761) hcl válasza Syl (#759) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyanitt csak lassabban :D De vicc : így is van olyan stabil az Ubi, mint egy windóz :)

@HuMarc : OK, akkor meg mertek volna engedni maguknak egy C3 szintű csődtömeget? Volt 3210-em pár darab, és fagyni talán egy fagyott egyszer, egy nagyon korai szoftverrel. De az sem új korában, szóval lehet hw ok miatt. Javítottam akkriban telefonokat, és hát szoftveresen nem sok bajuk volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#762) CaNNa3IS válasza Syl (#759) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

The point releases and dates are: 12.04.1 (23 August 2012), 12.04.2 (14 February 2013), 12.04.3 (22 August 2013) and 12.04.4 (24 January 2014). Elvileg a major release a 12.04.04

hcl: Nem akarlak megbántani de te miről beszélsz ??
Össze-vissza mondod a dolgokat. 3210-nek persze hogy nem volt szoftveres gondja. Sarkítva mondhatjuk, hogy nem is volt rajta szoftver.

Ubuntu 12.04 volt az előző melóhelyemen desktopra. Költségcsökkentés. Ja bazz..g. Lehet a ingyen volt de nekünk kellett szívni vele. Persze ha te otthon felrakod és annyit teszel, hogy néha elindítod a LO-t meg firefox meg... akkor
valószínűleg nem lesz gondod. De Sajnos nekünk ezeket kellet valamilyen iroda egységbe összegyúrni.
Volt aki tolt egy upgrade-et 11.10 -ről. Miért ne :C . De amikor kiírta neki hogy 20 óra lesz akkor fogta és upgrade közben áramtalanított. :DDD Mondanom sem kell szétszarta magát a 11.10-12.04 mutáns. Vér folyt a száján.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#763) joecontra válasza CaNNa3IS (#758) üzenetére


joecontra
addikt

Én most Debian-t használok és már sikerült vele összebarátkozni a kezdeti nehézségek után.
De nem érzem magam valami kocka mazochistanak. :B
(Kb. 2 hónapja linux-ozok.)

Nem tudom miért, de összbenyomásra összeszedettebbnek észlelem mint az Ubuntu-t vagy akár a Linux Mint-et.

Üdv,
J

(#764) greenity


greenity
aktív tag

Pont mostanában gondolkodom azon, hogy milyen disztrót válasszak, mert végre lesz olyan gépem, amire fel is tudom varázsolni, nem a HW miatt, hanem amiatt, hogy nem volt teljes szabadságom a gép mellett.
Eddig Ubuntut és fedorat használtam, mindegyikkel megvoltam elégedve, gyakorlatilag teljesen átszoktam rá, pedig nagyon sokáig csak a windows létezett számomra. :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#765) Penge_4 válasza hcl (#751) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az Ubiban nem véletlen az utóbbi időben a sok bug, rászolgált a buguntu névre. (Ubit használok.)"

És milyen bugok vannak benne? Mert én nem igazán érzem instabilnak.

(#766) HuMarc válasza joecontra (#763) üzenetére


HuMarc
addikt

És milyen felülettel? Gnome? Mert az nekem nagyon nem jött be.

(#767) hcl válasza CaNNa3IS (#762) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" Sarkítva mondhatjuk, hogy nem is volt rajta szoftver."
Meg tudnád írni a szoftverét mondjuk AVR assemblyben? :D
Volt annak szoftvere.

Ha update közben kilősz egy bármilyen oprendszert, az persze, hogy beszarik.

"De Sajnos nekünk ezeket kellet valamilyen iroda egységbe összegyúrni."
Na ez az, mi a szakmátok? Rendszerintegrációhoz nem ártana szakember, és nem úgy hogy "mostantól ezt nyomjuk".
De itthon nem divat szakembert megfizetni,.

@Penge_4 : Az Ubi topicban azért elég sok embernek volt baja. Én sem érzem instabilnak, de hát elég sok gondjuk van vele az embereknek - nekem nem nagyon, ami nem baj :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#768) ddekany válasza joecontra (#763) üzenetére


ddekany
veterán

Ha azt akarod, hogy Debianos fórumon elküldjenek mindenféle helyekre, akkor csak tedd be ezt: [link]
Javítani ahogy nézem nem fogják (mert Wheezy is ilyen), inkább mikor 100000x-e kérdi ezt vki, akkor megmondják hogy old meg magadnak öcsi, vagy menjél pározzál az Ubutuval. Ilyen hozzáállás mellett én nagyon meggondolom, hogy közelükbe menjek-e desktop fronton... vagy akárhogy, bár szerveren elég kikerülhetetlenek.

(#769) CaNNa3IS válasza hcl (#767) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Pék vagyok. :DDD
Ez nem rendszerintegráció. ubuntu 12.04 desktopot kell olyanra rávenni amire nem való. Ennyi.
Hetekig böngészve a netet sikerült megoldani a problémákat így nem gondolom, hogy olyan sok szakember van aki ezt élből megoldja.

Nem nem tudok AVR assembly-ben programozni. Nm is hallottam ilyenről. Én csak mov ax,13h tudok vagy mi volt a 320x200 vga :-)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#770) Syl válasza CaNNa3IS (#762) üzenetére


Syl
nagyúr

The point releases and dates are:

Jah, nem is tudtam hogy van ilyen :B
Majd ha megjelenik a 14.04 LTS akkor fog érdekelni a frissítés.

(#765) Penge_4

A nem LTS-ekkel azért akad gond rendesen :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#771) Penty válasza CaNNa3IS (#758) üzenetére


Penty
tag

Nem értem, hogy miért állítják be sokan a Debian-t úgy, hogy az egy ilyen-olyan nehezen kezelhető valami. Én felraktam, aztán a wifi-t és az ujjlenyomat olvasót leszámítva egyből ment minden kizárólag nyílt forráskódú dolgokkal, pedig nem vagyok kocka és a linuxozást is csak 3/4 éve kezdtem el komolyabban. Pár perc internetes keresgélés a másik, régi gépemen meg megoldotta a wifi "problémát" is. Jelenleg is csak a mscorefonts és a firmware-iwlwifi csomag az, ami nem nyílt forráskódú a gépemen. Ja, és stabil az egész rendszer, mint állat, ahogy azt már sokan mondták.
Átlagos géphasználat mellet (net, film, képek, office stb.) én nem hiszem, hogy bonyolultabb lenne a Debian, mint bármely más distro.
A kezelőfelületet persze testre kellett szabni, de hát anno a Windows-t is és a Gnome 2-es Ubuntut is alakítgattam a saját szájam íze szerint, mert az alapbeállítások nem nagyon jöttek be egyiknél sem. De ez már egyéni preferencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#772) CaNNa3IS válasza joecontra (#763) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Jó hát azt úgy gondoltam, hogy akit komolyan érdekel :B :U

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#773) joysefke válasza CaNNa3IS (#762) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nézd, a Linux egy felhasználóbarát desktop oprendszer, csupán arról van szó, hogy jól megválogatja a barátait :))

(#774) joecontra válasza HuMarc (#766) üzenetére


joecontra
addikt

LXDE felülettel használom. Nekem bejön.

CaNNa3IS
Értem én. :)

Üdv,
J

(#775) CaNNa3IS válasza joysefke (#773) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez kicsit cinikusan hangzott :DD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#776) joecontra válasza joysefke (#773) üzenetére


joecontra
addikt

Alig ismerős és elkopott frázis. :C

Üdv,
J

(#777) Degeczi válasza ddekany (#768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos Ubuntun, Minten is van hasonló gond, hiába elfogadható maga a rendszer kinézete: a Java Swing környezet (pl. Netbeans) Linux alatt magasról tesz a rendszer beállítására, és fixen bekapcsolt, "normál" szintű hintinget használ, ami egyszerűen ocsmány :W

megoldás? elképesztő: "nyisd meg fontszerkesztővel a betűtípust, amit használsz, gyomláld ki belőle a hinting információt"

(#778) hcl válasza CaNNa3IS (#769) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor miből gondolod, hogy egy bármilyen mobiltelefon sw egyszerű? (Én sem tudok, de van fogalmam róla, milyen mikrovezérlőt programozni.)

rendszerintegráció : Ha egy full működő céges rendszert akarsz egy ismeretlen oprendszerrel, akkor lehet számítani problémákra. Jobb helyeken olyanra bízzák ezt, akik pár windóz áráért megoldják, és akkor mehet a móka ingyenes rendszerrel, olcsóbban, mint fizetős dolgokkal.

"Hetekig böngészve a netet sikerült megoldani a problémákat így nem gondolom, hogy olyan sok szakember van aki ezt élből megoldja.'
Van. A netre is felkerülnek a megoldások, nem?
Meg szerinted kik üzemeltetik azokat a web szervereket, amik elég nagy része Linux? :D
A szakember windóznál sem ott kezdődik, hogy fel tudja telepíteni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#779) #40553216 válasza CaNNa3IS (#762) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mondjuk én ha főnök lennék, egy ilyen miatt repülne is a picsába. Mert nem hinném, hogy az alkalmazott dolga az upgrade.
Másik, hogy én csináltam ilyeneket direkt. (Persze, csak virtuális gépen.) Utána lehetett folytatni, ahol abbamaradt. Pedig direkt a kernel frissítése közben csináltam, kíváncsi voltam, mi lesz.
Különben meg nyilvánvalóan nem lett volna 20 óra. De ez már mindegy.

"Elvileg a major release a 12.04.04"
Mi az, hogy major realese? Ez egy LTS, ráadásul már 5 évig támogatott LTS, ennek köztes "SP"-i, hogy ne kelljen a köztes frissítéseket letölteni telepítéskor.

"így nem gondolom, hogy olyan sok szakember van aki ezt élből megoldja."
Pedig lehet szupportot venni Magyarországon is.

[ Szerkesztve ]

(#780) kispx válasza greenity (#764) üzenetére


kispx
addikt

Hogy valaki válaszoljon is...

(X)Ubuntu, Mint, Debian disztrókkal szemezgetnék első körben. (A másik topicban írtam, hogy XFCE ablakkezelőt próbáld majd ki.)

Szerintem ezt a 3 disztrót próbáld ki (Live módban) és amelyikkel nincsen hardveres gond azt felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#781) greenity válasza kispx (#780) üzenetére


greenity
aktív tag

Köszi :) Ubuntu azért jobb, mert ismerem, de annyira nem jött be már a vége felé. Most a Mint-tel meg a Debian-nal szemezgetek.... majd ha ideér a gép, akkor próbálkozom :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#782) Syl válasza #40553216 (#779) üzenetére


Syl
nagyúr

Venni? :Y Magyarországon? Ahol az alap szoftverekért se nagyon fizetnek, szakemberekért meg pláne nem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#783) ddekany válasza Degeczi (#777) üzenetére


ddekany
veterán

"Java Swing környezet (pl. Netbeans) Linux alatt magasról tesz a rendszer beállítására"

A Swing-nek mintha egy ideje saját subpixal-AA-s font renderelője lenne, ami így valóban tesz a rendszer beállításokra, viszont nem is hibás mint a "Linux" alap renderingje, csak más.

(#784) CaNNa3IS válasza hcl (#778) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem bármilyenről beszéltünk.
3210-est mondtál. Én úgy gondolom egy pl galaxy s3 szoftvere bonyolultabb.

"rendszerintegráció : Ha egy full működő céges rendszert akarsz egy ismeretlen oprendszerrel, akkor lehet számítani problémákra. Jobb helyeken olyanra bízzák ezt, akik pár windóz áráért megoldják, és akkor mehet a móka ingyenes rendszerrel, olcsóbban, mint fizetős dolgokkal."

Nem értem a mondatot sem. Ez egy új cég volt. Volt szakember 60-100k napidíjban más komolyabb feladatokra.
Találkoztam sok "szakemberrel". Volt amelyik értette a dolgát volt amelyik elég felületes volt és utánna nekünk kellett javítani.
Senki nem mondta hol kezdődik egy szakember. Ezt most mire írtad?

tomtyi: Pont a cégvezető volt. ÉS a hardveres kollégám tanácsolta neki telefonon mert én nem voltam bent, hogy nyugodtan restart.
Ezt még egy ember eljátszotta upgrade-nél és ugyanez volt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#785) hcl válasza CaNNa3IS (#784) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván bonyolultabb az S3. Pont ezért kéne hosszabban tesztelni, és nem a userekkel derítteni ki, jó-e a cucc, aztán majd frissítjük...
A 3210 csak egy példa volt, mert amúgy is az volt a kedvenc telóm :)

"Ez egy új cég volt. Volt szakember 60-100k napidíjban más komolyabb feladatokra."
Nem jó embert alkalmaztak, vagy túl nagy volt a feladat egy emberre.

"Senki nem mondta hol kezdődik egy szakember. Ezt most mire írtad?"
Hogy mi az a hozzáértés. Rólam is sokan hiszik, hogy értek ehhez vagy ahhoz, pedig tudom, hogy csak ugatom :)

"ÉS a hardveres kollégám tanácsolta neki telefonon mert én nem voltam bent, hogy nyugodtan restart."
Aú. :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#786) Degeczi válasza ddekany (#783) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen: RGB antialias renderelője van, és az paraméterezhető is
a problémát az okozza, h a hintinget viszont fixen erős beállítással használja, ami nagyon ronda hatást (ingadozó betűvastagság) eredményez, ha az oprendszert egyébként kikapcsolt, vagy alacsony hinting-el használod (és általában így van, egyrészt mert az Ubuntu származékokban azt hiszem, utóbbi az alapértelmezés, másrészt pedig csak így néz ki elfogadhatóan)

(#787) #40553216 válasza CaNNa3IS (#784) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kíváncsi vagyok, hw-s kolléga hányszor kapcsolta ki a gépet, amikor a Windows kiírta egy-egy egyszerű havi foltozókedd idején, hogy "Ne kapcsolja ki a számítógépet!". Csak egy szóval tudom jellemezni: faszfej.
A cégvezető is egy idióta. Ugyanis a rendszer kiírja, hogy "ezután a lépés után nem vonhatók vissza a változások, és ne kapcsolja ki". A cég megy még? Fizetést kaptok?

(#788) #40553216 válasza Syl (#782) üzenetére


#40553216
törölt tag

Attól még a lehetőség adott. :DDD

(#789) CaNNa3IS válasza #40553216 (#787) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem megy. :)

hcl:

"
"Ez egy új cég volt. Volt szakember 60-100k napidíjban más komolyabb feladatokra."
Nem jó embert alkalmaztak, vagy túl nagy volt a feladat egy emberre."
Azért oltassz rendesen. :-)
Én voltam egyedül egy IT vezetővel aki nagyon jó fej volt. Ketten raktuk össze az egész céget linux alapon. Persze előtte annyit értettem hozzá, hogy .. nem sokat. De mindent megoldottunk. Mire átkerült minden ESXI-re a cégnek vége lett egy fideszes tollvonással. Na de ez már más..

"
"Senki nem mondta hol kezdődik egy szakember. Ezt most mire írtad?"
Hogy mi az a hozzáértés. Rólam is sokan hiszik, hogy értek ehhez vagy ahhoz, pedig tudom, hogy csak ugatom :)"
Na ebben legalább egyet értünk :DD

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#790) Vladi válasza greenity (#764) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem kérdés. Fedórát. Ilyen hajjal meg pláne. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#791) greenity válasza Vladi (#790) üzenetére


greenity
aktív tag

Még az is lehet, hogy fedora lesz....
a hajam eredetiben nem kék :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#792) vadcoca válasza hcl (#756) üzenetére


vadcoca
tag

ubuntunál meg annyi van, hogy hiába a sok béta- és egyéb fázis, nincsenek olyan szinten összekalapálva, mint egy Debian. OK, a testing ágára épül a Debiannak, de akkor sincs.

Mármint az LTS épül a testingre :W . Onnan kerekedhetnek a szümtükkel, hogy: We are more conservative... :Y

A többi (mint írják, a "Cutting Edge" :D ) pedig unstable/sid ,bár ennek fényében meglepően működőképes (már amennyire).

Szóval jó az a Debian desktopra is, kicsit tapasztaltabbaknak, otthonra akár a testing (LTS ;] ) is.

6x9 = 42

(#793) ddekany válasza vadcoca (#792) üzenetére


ddekany
veterán

"Szóval jó az a Debian desktopra is, kicsit tapasztaltabbaknak"

Hát nem tudom... Debian testing vajon mennyire stabil az Ubuntu/Mint LTS-hez képest? Főleg ha az is Debian testingre épül. A Debian előnye épp az lenne, hogy stabilabb, de feltételezem ez csak a stabil kiadásra igaz. Akkor viszont ha már Debian, akkor stabil kiadás.

Szóval Debian stable. Nem szerver. Desktop appokat az ember azért kevésbé konzervatívan frissítene. Szúrópróbának megnéztem a GIMP-et. Squeeze repójában én 2.6.10-et látok, nyilván ősi darab (2010.07). Ez eddig rendben van. Viszont a squeeze-backports repoban én nem látok egy nyamvadt gimp-et sem. Ez kellően durva ahhoz, hogy gyanítsam, hogy én vagyok béna. Ha nem... majd 3,5 fél éve van kint Squeeze (úgy egy hónapja leváltotta a Wheezy), ez alatt 0 GMIP backport, az azért kemény. V.ö. egy Ubuntu-val (vagy Mint-el stb.), ahol ha máshogy nem, PPA-ból megkapod a legújabbat is, 12.X-től 13.X tartományba.

(#794) Syl válasza ddekany (#793) üzenetére


Syl
nagyúr

Debian a NASA-nak készül, oda meg nem kell Gimp ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#795) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Feleségemnek van egy ilyen kis netbookja: Asus Eee PC 1015.
A Win7 Startert a korlátozott képességei miatt lecseréltük Win7 Home-ra, de szegényke így már eléggé roskadozik az 1 GB ramjával. :( Leginkább a nevének megfelelően használja: net+email. Néha előfordul, hogy word-öt vagy excelt használ.
Így arra gondoltam, hogy az lenne a legjobb, ha a meglévő windows mellé feltennék egy linuxot is, így a linuxon, ami reményeim szerint jóval gyorsabb lenne, mehetne a net, a windows-on meg, ha nagyon kell, a többi win-es program.
A puppy linuxra gondoltam... A kérdés az lenne, hogy érdemes-e hdd-re telepíteni, vagy fusson pendrive-ról? Esetleg az sd slot-on lévő kártyáról is bootolhat a masina...
Próbáltam bootolható sd kártyát/pendrive-ot készíteni, de nem sikerült bootolni róla. Tudnátok ajánlani egy disztribúciót is?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#796) localhost válasza kmarci25 (#795) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pedrájvra LILI csinál neked bármit Bootolható, gyors.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#797) kmarci25 válasza localhost (#796) üzenetére


kmarci25
veterán

Megnézem, köszi! :R És az mitől lehet, hogy amit próbáltam az nem bootol be? Nem BIOS van a gépen, hanem UEFI, és ott átállítottam a sorrendet, de van egy gyanúm hogy nem ez a baj. UEFI-nél vannak megkötések boot szempontjából, ha jól tudom, csak nem találtam erről konkrétumot...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#798) hcl válasza CaNNa3IS (#789) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Volt szakember 60-100k napidíjban más komolyabb feladatokra."

Ebből azt vontam le, hogy az volt az egyetlen, aki esetleg foglalkozhatott ezzel is.

"Azért oltassz rendesen. :-)"
Miért, honnan tudhatnám, hogy te voltál? Egy win only informatikus sem megfelelő Linuxos átállásra, de ha akár Supermant is veszik fel, egyszerre több helyen ő sem tud lenni. Én most 50 userre vagyok egyedül, ez még nem megterhelő, de voltam 300-ra is, az már eléggé az tudott lenni. (Bár azok szerencsére nem voltak azok a nagyon komoly userek, le voltak korlátozva.)

@tomtyi : :D

@vadcoca : Akkor eddig rosszul tudtam. De ja, OK, vannak benne bugok, de legalább annyira egyben van ilyen téren, mint egy windóz, szóval ha ez a testing, nem kell jobb :D
Mindenesetre most LTS-t fogok feltenni, mert normál kiadás volt fent, de már 3 évente sem szeretnék települni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#799) joecontra válasza ddekany (#793) üzenetére


joecontra
addikt

A Wheezy-ben 2.8.2 GIMP van. :))

Üdv,
J

(#800) ddekany válasza joecontra (#799) üzenetére


ddekany
veterán

Ez a 1,5 hónapja kijött Debian (és a lassan 1 éves GIMP verzió), de csak a múltban tudom visszanézni, hogy mennyire fókuszálnak desktopra. Itt pl. lehet, hogy ez 2-3 évig így is marad, de ezt még nem tudhatom. (Nyilván, hacsak nem lefordítod, stb. Nem túl szerencsés, már csak azért sem, mert akkor meg a csomagkezelő nem tud róla.) A kép meg... az már lerágott csont, hogy a gamma hibát csakazértsem javítják a Debian-os font renderingben (ettől vastagabb érzetre a "K" ferde szára a függőlegesnél, meg azért ilyen dagadt az "s" mindenhez képest), de mi van subpixel AA-val? Mert ez még ez sima teljes pixeles AA. CRT-t használsz, vagy még az sem alap ott? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.