Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) anulu válasza ddekany (#49) üzenetére


anulu
félisten

steam elküldi loginkor, ezeket összesítik

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#52) Nowhereman válasza szilagyiv (#44) üzenetére


Nowhereman
őstag

Akkor nézd a másik oldalát: amikor valamit meg kell csinálni, akkor negyedórán keresztül csöcsörészel a menük labirintusában, vagy nyomsz egy terminált, bemásolsz egy parancssort, enter meg jelszó, azt 15 másodperc alatt meg van az, ami amúgy vindózosan negyed óra...

Utánam a kondenzcsik!

(#53) lapa válasza Nowhereman (#52) üzenetére


lapa
veterán

egyébként igen. és ha egy kicsit is esélyt az ember magának (ún. "akarja"), akkor ezeket a parancsokat valami értelmes kommenttel elmenti egy darab szöveges fájlban. legközelebbi telepítésnél csak copy-paste amit úgy érez. ötöde idő, vagy még kevesebb.

(#54) anulu válasza Nowhereman (#52) üzenetére


anulu
félisten

na jó, akkor most állj! illetve konkrét példát kérek, amire nem lehet a megfelelő powershell parancsot összerakni, ugyanannyi idő alatt. köszönöm. kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#55) ddekany válasza szilagyiv (#44) üzenetére


ddekany
veterán

"Linuxnál mindig az jön le, hogy ezt programozni tudó embereknek találták ki."

Tény, hogy elsősorban rendszergazás/fejlesztős kultusza van. Pláne mert szerveren elterjedt (ahol ált. nincs is más, csak parancssor), desktopon meg az a bizonyos 1%... Viszont ne félj egyet sem, a programozók is megszenvednek rendesen a parancssori interfészen. :) Nem azért mert parancssoros, hanem mert egy pöttyet... hm... elbúrjándzott az évtizedek alatt a minden...

(#56) Nowhereman válasza anulu (#20) üzenetére


Nowhereman
őstag

És hogy te se légy elfogult, fejezd be a mondatott: a régebbieknél meg jobb a Linuxé - azaz nincs új Windows - nyomtató meg minden egyéb periféria a kukába a drájver hiánya miatt...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#57) Xaels


Xaels
félisten

Remek írás és mint olyan ötletet is adott. van egy régebbi Amilo laptopom amit a húgaim használnak és állandóan szétbarmolják ilyen-olyan telepített vackokkal a rendszert. Egy időben erőteljesen le voltak tiltva mindenről, sőt este 9-kor automatikusan kilőtte magát a gép. Viszont most megint jönne egy teljes újrahúzás meg egyéb hardveres karbantartás és arra gondoltam valamelyik Linux lenne a választás.

Mit ajánlotok? Sulihoz Photoshop alternatíva illetve Office alternatíva?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58) anulu válasza Nowhereman (#56) üzenetére


anulu
félisten

állítottam az ellenkezőjét annak, amit most leírtál?
az a bicskanyitogató, hogy úgy van beállítva az egész, hogy aki szabadságot meg mittomén mit akar, az használjon pingvint. ja, hogy melyiket a soktíz-száz változatból? azt majd kitapasztalod. ja, hogy az első időben nettó semmit nem fogsz tudni csinálni a gépeden, olyan szinten más szemléletet kíván, arról el szoktak feledkezni a "megmondó emberek".
nem azt mondom, hogy ne használjon senki linuxot, de ez a hittérítés... bleh! :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#59) Nowhereman válasza anulu (#54) üzenetére


Nowhereman
őstag

"apt-get install"

Utánam a kondenzcsik!

(#60) ddekany válasza Nowhereman (#52) üzenetére


ddekany
veterán

"Akkor nézd a másik oldalát: amikor valamit meg kell csinálni, akkor negyedórán keresztül csöcsörészel a menük labirintusában, vagy nyomsz egy terminált"

... és negyed órát google-zel. ;] Aztán másnap újra, mert a rosseb sem emlékszik arra krixkraxra már. Szóval nem, a parancssor az lényegében arról szól, hogy lehet menti fájlba (script) amit csinálsz. Ez automatizáláshoz elengedhetetlen. Nem mellékesen könnyű átadni másoknak a weben (copy-paste). Aztán könnyen összekombinálni programokat (egyik kimenete a másik bemenete).

(#61) Nowhereman válasza anulu (#58) üzenetére


Nowhereman
őstag

nem azt mondtam, hogy tagadtad, csak hogy lehagytad...

Utánam a kondenzcsik!

(#62) hcl válasza anulu (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, a Windows használatának tudásával születnek az emberek? Azt is tanulni kell, és nem olyan könnyű az sem, csak már megszoktad. Azért tudod azt, mert mindenhol az van. Azért van mindenhol az, mert a 90-es években a MS-nek jó volt a marketingje, mára meg nincs alternatívája. Nem azért, mert olyan jó.
Céges környezetben sokszor használok Win alatt is parancssort. Pedig ugye az alatt nem kell.
Wifi sorrend állítás csak terminálból Win8 alatt.

Az X lefekvéses hiba meg nekem már pár ezer éve nem fordult elő. 2007-ben talán utoljára.

@Xaels : Lubuntu rá, az eléggé hasonlít a XP-hez. Photoshop = GIMP, Office=LibreOffice, de régebbi Office csomagok elmennek Wine-al is.

@#56 Nowhereman : Ld. még Intel cuccok 2 éves támogatása... Linuxon 5 és 10 év múlva is menni fognak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) ddekany válasza Xaels (#57) üzenetére


ddekany
veterán

"Sulihoz Photoshop alternatíva illetve Office alternatíva?"

Az természetesen GIMP és LibreOffice, és minden valamire való disztróra fel kell menniük... Persze LO-val lehet jókat szopni, mikor valaki átdob egy docx-et vagy xlsx-et, aztán nálad nagyon nem úgy néz ki, de hát ilyen az élet...

(#64) lapa válasza Nowhereman (#59) üzenetére


lapa
veterán

ezen hasaltam.

@anulu: amellett, hogy a fene se érti miért vagy már megint itt érdemi mondandó nélkül, nem arról van szó, hogy ne lehetne ezt vagy azt összerakni. mikor már nagyon untam telepítgetni én is kimásolgattam a reg ágakat és onnantól copy-paste telepítettem.

arról van szó, hogy amíg minden linuxhoz tele van a net ilyen egysorosokkal, addig ps-ben esetleg az msdn alapján te magadnak összeokoskodod. azaz nem elérhető.

(#65) anulu válasza Nowhereman (#59) üzenetére


anulu
félisten

hagyjuk... felesleges.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#66) ddekany válasza hcl (#62) üzenetére


ddekany
veterán

"Khm, a Windows használatának tudásával születnek az emberek?"

Amúgy az van, hogy azt kénytelen vagy megtanulni úgy is, az akármilyen Linuxot (mert ezért a disztók nem egyformák) extrában tanulhatod mellé... igazságtalan világ.

(#67) kispx válasza Nowhereman (#46) üzenetére


kispx
addikt

A Xubuntuban pont az a "szoftverbolt" van mint az Ubuntuban. De az Ubuntu deriváltjaira fel lehet rakni azt. (még ha nincs is benne az alaptelepítésben)

(#68) hcl válasza ddekany (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak mindenkinek az a baja, hogy a Linux nem olyan, mint a winnyóz (miért lenne olyan), meg hogy szokni kell.
Vissza szoktam kérdezni, hogy ha új autót veszel, akkor abban ugyanott vannak a kezelőszervek?

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) anulu válasza lapa (#64) üzenetére


anulu
félisten

azért vagyok itt, mert kíváncsi voltam, hogy mekkora linux ajnározás keveredik ki ebből a "bemutatóból". a nyilvánvaló túlzásokra reagáltam, semmi többre. de már megbántam...

khmmm, what? mi az, h az msdn nem elérhető? a teljes library ott van a neten, ingyenesen. mi ezen a nem elérhető?

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#70) ddekany válasza hcl (#68) üzenetére


ddekany
veterán

Na most egy sokkal fájóbb sebbe hintettél sót, mint itt bármi más... Miért kell minden fórumos hasonlatban aatónak lennie??? :DDD

(#71) julius666 válasza ddekany (#24) üzenetére


julius666
addikt

Nem mintha kezdőnek ajánlható lenne a Debian... hacsak nem kezdő IT-s szakiról van szó, mert talán tanúságosabb.

IT-analfabétának én sem ajánlanám, mert azért néha elő-elő kerül a parancssor (mondjuk aki azt mondja Ubinál nem, az hazudik, nagymamáknak linuxot csak ha van unoka, aki karbantartja a rendszert ha gond van - a nagymamával együtt :) ). Viszont aki minimális konfig fájl-buherálást (leginkább az elején) be tud vállalni, annak én simán ajánlanám. Wheezy-hez volt szerencséd? Azért ez már nem az a debian.

Cserébe viszont hosszútávon jelentősen kevesebb szopás elé néz az ember, kevés stabilabb és használhatóbb disztrót találni.

A cikkhez:
Teljesen kezdőknek Mint, vagy valami hasonló népszerűbb javított Ubuntu-fork. Persze csak ha van kihez fordulni gebasz esetén, mint előbb is írtam. Originál Ubuntut kerülni, messzire.

(#73) lapa válasza anulu (#69) üzenetére


lapa
veterán

nincsenek elterjedve ilyen egysoros ps szkriptek a neten konkrét problémák megoldására. nem fogok belemenni most emiatt a win topikba, de az alapján amit sugallni szeretnél, legalábbis számottevő ilyen egysoros ps parancsnak kéne ott lennie. egyrész diagnosztikára (futtasd le ezt és másold be a kimenetet), másrészt probléma megoldásra. vagy tele van a win topik ilyesmivel, csak én régen jártam arra?

más kérdés, hogy én múltkor egy akkora ps szriptet csináltam, hogy kérjen csillagozva jelszót aztán indítson el azt paraméterként valamit. 2 mp, mire megjelenik a doboz. ez lehet virtualizált környezet sajátossága, nem tudom. de nem egy meggyőző elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#74) Xaels


Xaels
félisten

Köszönöm a válaszokat, hát próba szerencse akkor :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#75) CPT.Pirk válasza anulu (#69) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért van alap az ajnározásra, egyszerűen a disztrók többsége koncepcionálisan jobb, mint bármelyik Windows.

Ha felületet nézünk, akkor meg a KDE lett az, aminek a Windowsnak soha nem sikerült lennie. Akármelyik Win kiadást nézzük, érződik benne az, hogy hülyékre szabták. Mondjuk ilyen létezik Linuxon is, pl. a Gnome3.

A HW támogatás meg köszöni szépen jól van, én pl. kicseréltem a T400-as Thinkpademet egy olyan T400-ra, amiben van dedikált radeon VGA is a gagyi Intel mellett (de egyébként a procit kivéve azonosak), a partíciókat meg backupoltam, majd visszaállítottam az új gépen. A Win persze nem indult valami komponens regisztrációs gonddal és ez miatt újra kellett rakni, a Chakrám meg kérdés és hiba nélkül elindult, na ez HW támogatás a javából.

---
Cikkre: a Distrowatch eredmények nem függenek össze azzal, hogy kezdőknek mi való. Pl. az említett OpenSuse egy igen nehezen átlátható rendszerré vált, az Ubuntu meg hát khm, lentebb már kifejtette egyik kolléga...

Egyébként THX a cikkért, bár lehetne részletezni dolgokat, pl. az Amazon kérdését Ubuntunál, meg hogy a virusok miért nem jelenek olyan problémát, mint Winen, mert a lényeg ott kimaradt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77) lapa válasza #02468352 (#76) üzenetére


lapa
veterán

ha normálisan van megírva, akkor szerintem de.

(#78) BoB válasza CPT.Pirk (#75) üzenetére


BoB
veterán

Lassan kérheted hogy változtassák meg a neved Captain KDE-re ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#79) ddekany válasza #02468352 (#76) üzenetére


ddekany
veterán

Van rá lehetőség Windows alatt is.Aa telepített alkalmazás megnézheti hogy mi a preferált nyelv, és igazodhat hozzá. Feltételezem Unbuntu alatt is ez történik, csak talán nagyobb a kultúrája ennek, vagy mi...

(#80) Nowhereman válasza ddekany (#49) üzenetére


Nowhereman
őstag

Pontosan nem tudom, hogy a letöltést vagy neten lógást lesi-e.
Mondjuk a Steamnek van elég lógj a neten, ha azt akarod hogy menjen szoftvere. Ez mondjuk helyből csal, mivel nálam is van olyan steames móka, ami csak egy buherált .sh fájlal indul, de akkor net mentesen. A Steam szerint 7 percet vacakoltam vele, pedig volt hogy egyetlen szabadabb napomon 7 órát is elcsesztem vele.

Utánam a kondenzcsik!

(#81) ddekany válasza anulu (#51) üzenetére


ddekany
veterán

A Steam statisztika alapján ([link]) pont hogy az Ubuntu vezet a disztrók közt. Ez persze nem mérvadó.

Szóval még egyszer kérdem (mindenkitől), van-e és milyen módszerrel van mérve disztó elterjedtség statisztika.

(#82) BoB válasza ddekany (#81) üzenetére


BoB
veterán

Distrowatch-nál azt nézik egy nap melyik hány kattintást kap az oldalon belül.

Általános Linux elterjedtségmérő nincs.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#83) Nowhereman válasza kispx (#67) üzenetére


Nowhereman
őstag

Mit nem mondasz... Ki nem gondolta volna, hogy ugyanannak az autónak a kombi kivitelében ugyan az a műszerfal van...
Egy sor disztró támogat több felületet,csak nem csinálnak neki külön brandet.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#84) Waikiki válasza anulu (#65) üzenetére


Waikiki
tag

Mi a gond vele? Te kértél példát, hát kaptál... ;]

Pedig nálam pontosan ez volt az egyik nyomós érv, amikor a szülők netezésre használt gépére Linux került az XP után: meguntam, hogy kétnaponta azzal hívogatnak, hogy "valami adób fles ápdételni akar meg a dzsáva, hova kattintsak", hogy a vírusirtós sz*rakodásról ne is beszéljünk. Most fentvan egy a gépen egy Mint LTS, ugyanazokat a böngészőket látják, mint anno a Win alatt, a frissítést pedig egyszerűen megoldottam: elmagyaráztam nekik, hogy ne a jobb alsó sarokban, menüben kattintva lőjék le a gépet, hanem van az asztalon egy ikon, dupla klikk rajta, majd "Run in terminal", a többivel pedig ne törődjenek. Most van egy naprakészen frissített Linuxuk, és halál jól elvannak. (Ja, amúgy az USB-s wifi adapterhez Windows alatt driver kellett, Linux alatt bedugtam és ment.)

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#85) LordX válasza ddekany (#81) üzenetére


LordX
veterán

Ez mondjuk lehet azért, mert az Ubuntu szoftverboltját először elindítva ott ordít a kép közepén a Steam..

(#86) #06658560 válasza anulu (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem csak a napi trollkodási adagodat akartad kiélni valahol. Rögtön a legelején kezdted emlegetni a wint, mikor semmi köze nem volt a cikknek hozzá, csakis trollkodási szándékkal. Azóta sem csinálsz mást.

(#87) CPT.Pirk válasza BoB (#78) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

:K

Legjobb! :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88) Nowhereman válasza ddekany (#81) üzenetére


Nowhereman
őstag

Azt nem is kétli senki, de van sokkal frissebb is mondjuk a júniusi. Az OS-re kattints!

Ha megnézed az Ubuntu minden verziója bukik, a Mint15 pedig annál is többet nyer, mint amelyet a 14-es esett. Azaz szummázva is erősödött a Mint - reklám nélkül is.

Utánam a kondenzcsik!

(#89) ddekany válasza Waikiki (#84) üzenetére


ddekany
veterán

A Flash (és Adobe PDF) és a Java update baszakodása az borzalmas, bár mint ha a flash-t havították volna, mert egy ideje nem idétlenkedett nálam. De minden esetre, ha csak ez lenne a gond: Chrome, és a Java-t ne rakjál fel, ha nem muszáj. Az belül lerendezi a flash-t és nem kérdez semmit. PDF-et is megjelenít Adobe bloat nélkül (most már az FF is). Vírus védelem más kérdés...

(#90) raziel01


raziel01
veterán

"Melyik Linuxot elsőre?"

Remélhetőleg egyiket se. Nagyon nullának tartom Windows-hoz képest. Kezelhetőség, kompatibilitás sokkal rosszabb. Említhetjük a játékokat is bár PC-n nem szoktam nagyon játszani.

(#91) Nowhereman válasza raziel01 (#90) üzenetére


Nowhereman
őstag

No ne mondd. Engem pont ugyanezek az indokok üldöztek a Linux világába...

Utánam a kondenzcsik!

(#93) ddekany válasza Nowhereman (#88) üzenetére


ddekany
veterán

Továbbra is brutális Ubuntu fölény van ott, bár mint mondtam nem tartom mérvadónak (eleve Ubuntu-t ajánlanak, stb). Igazából az bujkál bennem, hogy ez az egész, hogy Mint hogy legyűri számokban az Ubuntu-t, erősen a Distrowatch látogatási statisztikáján alapul, és ki tudja milyen közönsége van annak az oldalnak.

(#94) #06658560 válasza raziel01 (#90) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miben kezelhetőbb nehezebben egy linux disztró egy winnél? Kattintani mindkettőben ugyan olyan nehéz. Kompatibilitás: még ott is mindig van pro és kontra érv.

(#95) vinibali


vinibali
őstag

köszi a cikket, bár kétségtelen hogy elég rövidke lett :F
én talán harmadik vagy negyedik próbálkozásra álltam át sikeresen. a másik partíción van LFS és Vegas miatt egy nagyon csupasz W7, de az idő 99%-át Ubiban töltöm. sajnos már annyira megszoktam a felületet, hogy nehezen tudnék átállni XFCE-re, pedig nagyon tetszik :)

(#92) morgyi: egy friss win telepítéssel nem kell órákat mókolni, mire használható lesz? :)
a nyílt AMD driver nálam nagyon jól teljesít, szerintem nem is fogok a gyárival szórakozni, mert az értékelhető plusz tudást kigyomlálták belőle!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#96) #06658560 válasza #32839680 (#92) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Miért nem lehet megoldani úgy, hogy letöltöm a futtatható állományt, egy varázsló végigvezet a telepítésen, mind drivernél mind alkalmazásnál."

Mikor linuxot tapogattam akkor: A) katt mit kérek, majd telepítés és jött minden egyben, ami kell, azzal együtt. B) honlapon katt, telepítés mint winen. Sem parancssor, sem semmi más buherálás nem volt.

(#97) HuMarc


HuMarc
addikt

Ubuntu 12.04-gyel kezdtem egy éve (pont ma volt egy hónapja egy éves a notebook-om ;] ), most 13.04 van fent, és pont a napokban gondolkodtam (gondolkodom most is) cserén.

Egyelőre Linux Mint jött szóba, mert tetszik a felület (Cinnamon), de még nézelődöm, és megfontolom, hogy váltsak-e.

(#98) CPT.Pirk válasza #32839680 (#92) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Más disztró már telepítéskor magától fel tudja tenni a zárt Catalyst drivert, ha azt szeretnéd (talán már Ubi is). Sőt, jellemzően ha live a disztró, akkor már a live telepítő betöltésekor magától be tudja kapcsolni a Catalystet, de igény esetén maradhatsz a nyílt drivernél is, nem sokára jön hozzá egy nagyobb update az AMD jóvoltából, pl. UVD kezelés.

A többi amit kifogásolsz, az viszont a koncepcióból fakad, amit a te védelmed érdekében tettek bele, sőt így logikus. Neked ez azért furcsa, mert megszoktad, hogy rendszergazda vagy teljesen feleslegesen a Windowsban. Egy Linux disztrón te nem rendszergazda vagy, hanem egy felhasználó, aki xyz dologhzo kérhet rendszergazdai jogokat.

Ez nem agyhalál, csak gondolj bele. Továbbá a napi szintű használatnál nem kér jelszót semmihez.

Egyéb problémáid meg Ubuntu gondok.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#99) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Linux ≠ Windows

A Windows-nál másképp gondolkoznak, mint Linuxnál, úgyhogy tessék ezt figyelembe venni. Amit észre vettem, hogy pl. az ALSA-nak jobb hangja van, mint a MS megoldásnak. Ezt próbáljátok ki.

(#100) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Íme a választék: LINK

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.