Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) CPT.Pirk válasza Tamás88 (#99) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nem tudom miért, de tényleg így van. Az Audigy-m egyszerűen jobban szól, mindenféle EQ nélkül, alap beállításokban. Csöves erősítő, fasza hangfalak megvannak nálam, szóval kijön az eltérés, nem is kicsit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#102) kispx válasza CPT.Pirk (#101) üzenetére


kispx
addikt

> "Ezt nem tudom miért, de tényleg így van."
Mert Win esetében először keresztül megy a Windows Mixeren, és utána jutt el a hangkártyához/audio driverhez. Kernel streaminggel ki lehet ezt kerülni. Valahol volt egy logoutos cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#103) HuMarc válasza PC-rev-RM (#100) üzenetére


HuMarc
addikt

Ejj, megelőztél, én is be szerettem volna linkelni :)

(#104) Nowhereman válasza ddekany (#93) üzenetére


Nowhereman
őstag

A distrowatch az "ínyencek" ízlését tükrözi, akik számára Linux világa nem az Ubuntu-Xubuntu-Lubuntu szenthármasságban teljesedik ki. A Mint ennél a populációnál már évek óta lenyomta az Ubuntut - gyakorlatilag nem olvastam az utóbbi években olyan független elemezgetést, ahol nem a Mintet hozták volna az Ubuntu elé.

Ha pedig figyeled a trendeket, az Ubi a Februári csúcs óta havi ~15%-okat bukik, miközben a Mint pedig olyan ~10%-ot kassásít az eredményén. Ha a trend marad, nincs kizárva, hogy ezen az Ubuntunak kisikált pályán már karácsonyra egy Mint kiadás fogja vezetni a tabellát.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#105) CPT.Pirk válasza kispx (#102) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez lenne az ASIO dolog? A DanielK -féle drivert használom hozzá, azt hiszem tudja az ASIO-t. (a Win7-es driverrel, amit leszed updateről csak sztereóban hajlandó működni a kártya)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#106) F34R


F34R
nagyúr

Linux so hardcore .......

(#107) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

,,Egyértelmű pluszpont a pingvines operációs rendszerek mellett, hogy ingyenesek. Mi több, túlnyomó részük nyílt forráskódú"

minden linux nyílt forrású, köszönhetően a GPL-nek.

,,Minden erénye mellett bevezetésekor sokan kifogásolták a Unityt, így a Canonical beépítette a visszalépés lehetőségét a jó öreg GNOME-ra."

Linux szüzeknek?

,,Akárhogy is értékeljük személyesen az Ubuntut, nem ez a kiadás áll a letöltési listák élén – érdemes megnézni akár a Distrowatch.comot –"

az hogy jön a letöltési listákhoz?

,,Szerencsére volt hová átpártolni, az Ubuntu maga is számos leágazás (például Mageia, Mint, Ubuntu Studio, Xubuntu) forrása, melyek hagyományosabb kezelőfelületet kínálnak Amazon és minden egyéb gyanúsnak minősíthető sallang nélkül."

Az ubuntu mitől/hogyan lenne a mageia forrása?

,,A telepítő – ahogy ma már minden kiadásé – támogatja a partíciók átméretezését, így a Windows mellé is fel lehet rakni a rendszert, "

Így? Biztos ez a logikai kapcsolat?

,, Sok mindent megtalálunk a frissen feltelepített Ubuntuban, amit ismerhetünk PC-ről is,"

WTF?

,,A fejlesztő házikedvencéről nevezte el sajátos Linux kiadását, mely némileg szakít a hagyományos operációs rendszerek háttértárkezelési felfogásával. Úgy van kialakítva, hogy nem terheli folyamatosan a háttértárat, hanem csak leállításkor, illetve beállított időközönként írja vissza a változtatásokat."

WTF 2?

,,Persze megvan az ára ennek a kímélő felépítésnek, a Puppy saját csomagformátummal és csomagkezelővel oldja meg a szoftverek telepítését, ezért a teljes kínálat közel sem olyan bő, mint másutt. A hardver beállítása sem mindig zökkenőmentes és kicsit esetlen a Wi-Fi hálózatok kezelése."

eddig sok disztró megfordult a kezem alatt, de a puppyban a lehető legzökkenőmentesebb a hardvertámogatás. De tényleg.

-

(#108) kispx válasza CPT.Pirk (#105) üzenetére


kispx
addikt

Megkerestem közben a cikket: [link]

Kétféleképpen lehet megkerülni:
- ASIO (Audio Stream Input/Output)
- Kernel Streaming

Szóval nem ugyanaz.

(#109) Sir Ny válasza CPT.Pirk (#98) üzenetére


Sir Ny
senior tag

,,Egy Linux disztrón te nem rendszergazda vagy, hanem egy felhasználó, aki xyz dologhzo kérhet rendszergazdai jogokat."

Egy linux disztrón? maradjunk az ubuntunál.
puppyban például bydefault mindig rendszergazda vagy. Sőt, nem is támogatja a nemrendszergazda módot.

androidban meg a rendszergazda jelszót se árulják el neked, nem hogy az lenne a koncepció.

legyen annyi, hogy az ubuntu egy olyan disztró, ahol alapból mindenhez rendszergazda jogot kér, de persze ez átállítható.

-

(#110) Sub-ZeRo válasza HawerKing (#9) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én windows-os vagyok, nem sok tapasztalatom van linuxal, de nálam már ott bizonyított, hogy egy 1 órás windows hálozati nyomtató problémát, megoldottam live linuxon 14 másodpercből... Csak az a nyomorék dual boot nem jön össze.... :W :(((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#111) orion1025


orion1025
őstag

Pont a napokban gondolkoztam el egy gyengébb gépre valamilyen disztró felvarázslásán, de én már hányok az egész linuxtól ennyi év és verzió után, így hamar elhessegettem az elgondolást.Egy adott funkcióra szánom csak a gépet, de képtelen vagyok már rávenni magam a parancssoros, meg az átláthatatlan menürendszer kotorászására.Nem érzem kezdőknek jó választásnak egyik kiadást sem, mert aki egy winfoson nem ismeri ki magát, az ezen sem fogja.Aki pedig megszokta a win-t, az nem fog lemondani a kényelemről, például a driver telepítgetésénél.Még a mai napig micsoda szenvedésekbe botlok bele, nem is tudom mi lenne a pingvinen ilyenkor, de az amúgy is kitéphetetlen hajam tényleg kiszabkodnám.Engem valahogy ennyi év után sem tud "elvarázsolni" egyik sem.Számomra pont olyan mint egy OSX, nehogy nyomokban hasonlítson a jól megszokott winre, mert mutatni kell valami újat.Felváltva használva nekem szintúgy szenvedés, de mindenki maga dönti el mi éri meg neki.Mikroszaft termékeket is életben lehet tartani hosszú távon egy normálisan átgondolt routerrel, és pár ingyenes alkalmazással.Ettől függetlenül bevédhető oprendszer, csak körültekintőnek kell lenni.
Az pedig, hogy mennyibe kerül pénzbe, az más kérdés, de nem látom értelmét egy kis pingvinezésnek, majd amikor az ember kezdi megszokni, de mégsem megy neki vagy kényelmetlen használni, akkor meg visszavált a megszokottra.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#112) F34R válasza Sub-ZeRo (#110) üzenetére


F34R
nagyúr

mert updatelni kell a grubot es meg veletlenul se oda tedd ahol a windows mbr-je van.

(#113) lapa válasza Sub-ZeRo (#110) üzenetére


lapa
veterán

van egy olyan, hogy boot-repair nevű program. elindítasz egy live rendszert, arra leszeded és az megcsinálja jó esetben. legalábbis úgy két nagyságrenddel kisebb eséllyel rontja el, mint te vagy én.

én mondjuk winnel kapcsolatban nem használtam, viszont én a csak-linux bootot is el tudom rontani, nem kell hozzá win telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#114) CPT.Pirk válasza Sir Ny (#109) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első Unity-s kiadásig használtam Ubuntut aktívan, feleslegesen nem kért jelszót. Ez normál használat közben azt jelentette, hogy csak a frissítésekhez kellett jelszó. Puppyt nem ismerem, de ha úgy van ahogy írod, az több mint gáz.
Ubuntu után jó pár disztrót kipróbáltam, egyik sem kért feleslegesen jelszót.

Android meg egy más tészta, azt ne keverjük ide szerintem.

kispx: köszi, ezt valamikor nagyon régen már megtaláltam, de azóta feledésbe merült a dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) Sub-ZeRo válasza F34R (#112) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már kitárgyaltam a linux topikban de nem jön össze... :( Oda egyszer raktam és meg is döglött a 7, igaz volt ubuntu :DDD , de ha meg máshováa rakom, akkor meg csak 7 van, linux nem. Nem akarom szét offolni a topikot, mert már az említettben megvolt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116) hcl válasza julius666 (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A nagymama nem akar programokat telepíteni, meg variálni a rendszert. Frissítéseket beállítod, hogy rá se kérdezzen, és csókolom, hozzá se kell nyúlnia. A nagymama valszeg a windózt se buherálná, csak Linuxot használva legalább nem szív be bloatware-ket, férgeket, toolbarokat...

Baj esetén minden Linux esetében van kihez fordulni. Google. fórumok... Ha windózzal van baj, akkor is ezekhez fordul az ember.

@Sir Ny : Nekem Kubuntu van, de a frissítéshez ugyanúgy nem kell jelszó, mint winnyózon. És nem rootként használom, hanem sima userként.

@Orion1025 : "Aki pedig megszokta a win-t, az nem fog lemondani a kényelemről, például a driver telepítgetésénél."
Ja, mert Linuxon nem kell telepíteni kb. semmihez drivert :) Windózon meg vagy van, vagy nincs, ha van, akkor vagy működik, vagy nem... Vagy a beépített MS driver 0 funkcionalitással...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#117) Sir Ny válasza Sub-ZeRo (#110) üzenetére


Sir Ny
senior tag

hol akadtál el? segíthetünk.

gyors tutor: a live linuxodat miután installálod jegyezd fel, hogy hova rakta a kernelt. majd telepíts egy GRUB-ot (NTFS partícióra GRUB4DOS-t, ez felülírja a windowsos bootodat), ha szerencséd van, akkor mindent felismer, windowst, linuxot, ha nincs, akkor a menu.lst-be írd be amit a google kiad a disztribúcióneved + grub + menu.lst találatokra, de tipikusan kernel kernelhely, initrd initrdhely szintaktika jó szokott lenni, ha csak nem kell mindenféle kapcsolóval indítani a kerneled. A windowst meg chainloader +1 -el tudod indítani.

-

(#118) Gregorius


Gregorius
őstag

Egy átlagos, olcsóbb laptopon vagy régebbi asztali számítógépen az erőforrások érzékelhető hányadát emészti fel a háttérben állandóan futó vírusvédelem. Erre egyelőre Linux alatt nem igazán van szükség
Itt hagytam abba a cikk olvasását. :(((

(#119) raziel01 válasza Gregorius (#118) üzenetére


raziel01
veterán

Windows alatt se. Egyesek mániája az a vírusmánia.
Ha nem jár az ember olyan oldalakon akkor nem lesz a gépe vírusos.

(#120) HuMarc válasza Gregorius (#118) üzenetére


HuMarc
addikt

Pedig igaz. Mivel 1% alatt van a Linux részesedése a PC-k körében, nem éri meg rá vírust* írni. Ebből kifolyólag sokkal kevesebb a vírus Linuxon, mint Windows-on. Szinte "szerencsés" az, aki megfertőződik, mert ilyen nem nagyon fordul elő.

*pontatlan megfogalmazás, ugyanis tudomásom szerint hagyományos "vindózos" vírussal egyenlő kártevőt nem lehet futtatni Linuxon. Vagy a felhasználó kattint, és települ a keylogger/trójai, vagy valami más, de alapvetően olyan program, amit vírusnak nevezünk, nincs Linuxra, sem androidra. Az utóbbin főleg nincs, mivel legtöbb esetben még maga a user sem rendelkezik root-jogokkal, nemhogy egy vírus)

[ Szerkesztve ]

(#121) joysefke válasza anulu (#50) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Még egyszer idézem, annyira jó :C

J

rajta -általánosságban- futó nyílt kódú programoknál fórumok tömkelegén , programozók egész hada , az egész közösség egy emberként tud érdemben bármikor bármilyen kérdésben segíteni, ha konkrét segítségre van szükséged

(#122) orion1025 válasza hcl (#116) üzenetére


orion1025
őstag

Csak éppenséggel az ember lemondhat elég sok megszokott programjáról....A Wine-t meg hanyagoljuk, nevetséges kiegészítés.Eddig egy programot vagy játékot nem volt képes gond nélkül futtatni, így lunixnál egy részben elzárod magad a külvilágtól pontatlanabb kifejezésben.De akinek ez a fétise, az használja.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#123) spammer válasza HuMarc (#120) üzenetére


spammer
veterán

Ezt az 1%-ot honnan veszitek még mindig? Van már valami megbízható és hiteles statisztika, vagy még mindig csak az urban legend? ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#124) Sub-ZeRo válasza Sir Ny (#117) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az első kérdésedet és a második mondatot értem, utána sötétség. Szóval ne off-oljuk tovább. Majd egy másik topikban. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#125) CPT.Pirk válasza raziel01 (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez sajnos nem igaz. Bármikor belefuthasz olyanba, hogy xy kedvenc oldaladon valaki kártékony kódot helyezett el. Párszor jártam már így, a víruskereső bontotta a kapcsolatot, mert már le is jött kártékony állomány a gépre, pusztán csak az oldal betöltésétől.
Ezt nem tudod semmilyen "okos böngészéssel" kivédeni.

HuMarc: ez önmagában még nem elég indok, mivel a szerver céllal futó Linuxora lenne miért vírust írni. Inkább a koncepció az, ami miatt nehezebb ilyesmit csinálni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#126) HuMarc válasza spammer (#123) üzenetére


HuMarc
addikt

Urban legend, nem tudom. Mert amúgy mennyi?

(#127) sh4d0w válasza raziel01 (#119) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt értem, hogy nem értesz valamihez, azt viszont nem, hogy akkor miért osztod az észt abban a témakörben.

https://www.coreinfinity.tech

(#128) spammer válasza HuMarc (#126) üzenetére


spammer
veterán

Fogalmam sincs mennyi, nem vagyok statisztikai hivatal :D De már >10 éve 1% a részesedése ugye... ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#129) raziel01 válasza sh4d0w (#127) üzenetére


raziel01
veterán

Nulla vírust kaptam be eddig Win7 alatt. Sőt 3 ismerősöm van aki szintén nem használ semmit és sose kapott vírust. Amikor olyanom van néha lefuttatok egy keresést de sose talál semmit. Nekem nem kellenek a fake riasztások.
A vírusírtó cégek próbálják elhitetni, hogy szükség van rá.
Persze költhettek 10 ezreket erre, nem velem csesztek ki.

(#130) mgergo89


mgergo89
csendes tag

Én annak idején Mandrivát tanultam, az egyszerű és átlátható volt. Ezután DEBIAN-ra váltottam, az még egyszerűbb és még átláthatóbb, azóta is a legjobbnak tartom :)

Kedvencem még az openSUSE és a FEDORA is tetszett.

Az Ubuntut viszont ki nem állhatom :(

(#131) hcl válasza orion1025 (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oszt' akkó' mi van?
Megszokod az alternatíváját, és csókolom, az lesz a megszokott.

Figyu, én használok párhuzamosan winnyózt (munkahelyen) meg Linuxot (itthon asztalin, laptopokon, anyám gépén...) Van 4 olyan laposom, amin már egy WinXP is szenved, de a Lubunu vígan futkorászik, használható.

A Wine tényleg nem életbiztosítás, de nem is létkérdés. Autocad 2002 , Total Commander, Panorama Maker elmegy vele, meg még pár apróbb dolog.

@Raziel01 : Ősi IT security bölcsesség, hogy attól, hogy azt hiszed, hogy nincs kártevő a gépeden, még simán lehet. Ha nem jelez a vírusirtód, akkor vagy nincs vírusod, vagy nem jelzi a vírusirtód. Ha winnyózon nincs vírusirtód, akkor meg esélyed nincs megtudni, hogy zombi-e a géped :D

@HuMarc : Droidra akad vírus, úgy tudom. Sokan rootolják a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#132) Tamás88 válasza raziel01 (#129) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vannak ingyenes vírusirtók is. :) Amúgy még én sem kaptam még be, csak megfelelően kell használni.

(#133) sh4d0w válasza raziel01 (#129) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszed, ha a víruskergető nem riaszt, akkor biztonságban vagy? Azt hiszed, ha nem láttad nyomát, akkor nem is fertőzött a géped?

Na ezért ne oszd az észt e témakörben...

https://www.coreinfinity.tech

(#134) orion1025 válasza hcl (#131) üzenetére


orion1025
őstag

Utoljára csak a T23-s notimon használtam pingvint úgy 1 éve, de soha többet nem is szeretnék.Pontosan ezért gondolkoztam el most is egy P3-s gépre valamit ráakni ami nem XP, de ha már belegondoltam mi sz@pás lenne a TV tunerrel.....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#135) raziel01 válasza sh4d0w (#133) üzenetére


raziel01
veterán

Most meg azt mondod, hogy nem riaszt. Akkor meg főleg minek ha úgysem találja meg ha tényleg van vírus?

(#136) HuMarc válasza hcl (#131) üzenetére


HuMarc
addikt

Malware, több ezer. De azok nem vírusok, mindegyik a felhasználó balfasságát használja ki, mert különben nem tudna bejutni a rendszerbe.

(#137) joysefke válasza sh4d0w (#133) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én a Windows 7 beépített vírusírtóját és tűzfalát használom, HSPDA -Hiperneten illetve korábban Vodaneten keresztül csatlakozom (gondolom ez már önmagában sokmindent megfog) és meg kell erősítenem az elöttem szólót, tényleg nagyon kevés a riasztás és eddig nekem minden rendben volt. Ha riasztást kaptam akkor általában warezgyanús tevékenységet folytattam (ergó kihívtam a sorsot).
Be még egyetlen vírust sem szedtem a W7 rendszeremen...

(#138) hcl válasza orion1025 (#134) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi lenne, semmi.
Van a birtokomban 2db tuner. Egy Bt878 chipes, meg egy Conexantos.
Ubival mind a kettő csont nélkül.
Korábban talán írtam, hogy eddig 1db Avermedia tunerrel volt bajom, de az windózon sem ment a saját driverével, illetve az Avermedia magyar képviselete sem tudta megmondani, milyen kártya az, és milyen driver kell hozzá.

@HuMarc : Attól még kártékonyak. Linuxon ilyet is nehéz beszívni, mert 1. nem is fut rajta, 2. nem tudja feltenni a user, mert nem rendszergazda.

@Raziel01 : Értelmezd, amit sh4d0w leírt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#139) sh4d0w válasza raziel01 (#135) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy soha nem riaszt, hanem azt, hogy nem fog mindig riasztani, amikor megfertőződik a rendszered. Ehhez azonban - sokak, pl. joysefke véleményével ellentétben - nem kell wareztevékenységet folytatni, vannak kártevők, amelyek önállóan találják meg a biztonsági réseket, felhasználói interakció nélkül.

#141: bárhova mész, nyitva a böngészőportod - meg egyébként még jónéhány másik, amit a háttérszolgáltatások nyitnak. Ha a böngésződben van távoli kódfuttatási v. privilégiumszint-emelési sebezhetőség, azt ki lehet használni anélkül, hogy Neked bármit is kellene csinálnod, azon kívül, hogy böngészel. Ha használsz egy védelmi szoftvert, ami sandboxolja pl. a böngésződet, akkor a böngésző saját sandboxából hiába tör ki a támadó, ugyanúgy szeparálva marad a rendszer többi részétől.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#140) orion1025 válasza hcl (#138) üzenetére


orion1025
őstag

Ez nem kötekedésnek ment, inkább "riadalomnak" :) Napok óta két tunerrel oboázok, nem igazán felel meg a képe, mert ahány program, annyi kép minőség nagyjából.Linuxon ezt megint kezdhetném előről, és ott még ennyi alternatíva sem lenne.Például ez is hátrány, legalábbis nálam, mert csak a kompozit bemenete érdekel, a többi nem...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#141) raziel01 válasza sh4d0w (#139) üzenetére


raziel01
veterán

De hogy találja meg bármi ha mondjuk csak youtube/ph/sg-re járok?

(#142) RBJ


RBJ
addikt

Mindegy milyen rendszernek esik neki bárki bizonyos kíváncsiság, szabadidő, kitartás kell a megismeréshez.
Más kérdés, hogy az átlag felhasználónak az windows bármilyen változata szintén gondot okoz. :DDD
Én az asszony netbookjára ami nehogy behaljon win alatt, meg ne kelljen karbantartani utána állandóan wattos t tettem fel. szerény és igénytelen linux.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#143) CPT.Pirk válasza joysefke (#137) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a biztonság hamis illúziója. Nálam megtörtént párszor, nálad nem de ez nem jelent semmit a jövőre nézve. Nálam csak azért nem lett belőle gond, mert résen volt az avast...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#144) hcl válasza orion1025 (#140) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ, mit akarsz vele, és milyen tuner. Én programtól függő képminőség-változást nem vettem észre, TV nézésre meg tökéletes a Tvtime (az kezeli a kompozitot is). És elég sok mindent tudsz benne állítani.
Ha meg nagyon be akarod lőni, akkor mplayer, felvételhez mencoder és mtvcgui. Azokkal aztán MINDENT állíthatsz (a tuner paramétereitől kezdve a kódolás összes paraméteréig).

Amúgy két tunerrel oboázol windózon. És a windózon minden egyszerű? :)

Biztonsági kamerát csinálsz amúgy? :)

@Raziel01 : Úgy, hogy scannel, pl. IP tartományokat, stb. Ha gépet talál, akkor elkezdi nézegetni a nyitot portokat, hogy hol kap választ. Pl. egy LAN-on elég ha van egy vírusos gép, sok kártevő terjed megosztáson (jobb helyeken ezért nem szeretik az Everyone -s megosztásokat winnyózon).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#145) orion1025 válasza hcl (#144) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm a tanácsokat és a tippeket!

Win alatt program és program között is van különbség, de olyan programot alig találni amiben lehet élességet állítani.Pont az a plusz hiányzik mindkét kártyánál, igaz az újabbik elég hitvány ködfoltokat is produkál meg csíkozva futást, de a régi telejsen korrekt a pici életlenséget leszámítva.Eddig a KMplayerrel (röhej) sikerült a legjobb képet elérnem, csak ott az élesítést szoftveresen nem igazán lehet beállítani, mert silány lesz a képminőség.Ez volt még az egyik ok amiért fontolóra vettem a lubuntu 11.04 , vagy a kedvenc suse 9.1-m telepítését.

És nem, nem kamera lesz. egy PS2-vel küzdök, mert ahhoz nincs VGA átalakító.TV előtt meg képtelen vagyok játszani, így maradt egy alacsony szintű és áramigényű gép összedobása egy tunerrel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#146) Tamás88 válasza hcl (#144) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Na akkor nekem segítsél: Van egy DVB-T tunerem, és egy smart kártya olvasóm. És az lenne a lényege, hogy tudjam nézni a fizetős csatornákat. Na ezt hogy lehet megoldani Ubuntu (és esetleg más Linux) alatt?

(#147) joysefke válasza CPT.Pirk (#143) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az akarod mondani, hogy a gyári vírusírtó és tűzfal gyengébb védelem mint az Avast?
Mert ugye nem arról van szó, hogy védelem nélkül netezek, hanem arról, hogy nekem bőven megfelelő a gyári is..

J.

[ Szerkesztve ]

(#148) hcl válasza orion1025 (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Élességet mondjuk a Tvtime-al sem nagyon fogsz állítani, de pl. asszem VLC-ben is lehet élességet állítani.
A csíkoza futást nem szoftver okozza, fleg nem kompoziton, az tuti. Meg különben egy kompozit jel sosem lesz éles.

Mutogatni való hater díszpinty

(#149) hcl válasza Tamás88 (#146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Konkrétan milyen tuner...? Beírom szívesen gúgliba :) ( + kérdés az Ubi és Linux topicban is...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#150) Tamás88 válasza hcl (#149) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A tuner működik, azzal nincs is gond, hanem azzal, hogy a kártyaolvasót kéne rávenni arra, hogy feloldja a kódolt csatornákat, mert a szoftverközpontból próbálgattam egypár media centerrel, de nem működött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.