Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ezen x86 v x64 windows fut? Mennyire elég az 1gb ram + a rom?

(#2) Melack válasza KISDUCK (#1) üzenetére


Melack
veterán

x86 Windows 8 with Bing fut rajta. Olvasni, netezni szerintem jó. Erőforrásigényesebb dolgokkal még nem teszteltem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3) kentucky


kentucky
őstag

A legnagyobb hibája: 2400 mAh az akkumulátor. Ez édeskevés, talán 2 óra kijelzőidő, de akkor lehet, hogy sokat mondtam.

(#4) Melack válasza kentucky (#3) üzenetére


Melack
veterán

Kb annyi lesz, de pontosat talán holnap tudok mondani. Wifi érzékenysége jó, azt ma már neztem. Pontosan is érzékel a kijelző.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5) mrlt


mrlt
tag

Várom a tesztet, kíváncsi vagyok hogyan muzsikál. :R

Go Pack Go!

(#6) LolokeBacsi válasza mrlt (#5) üzenetére


LolokeBacsi
csendes tag

- Az akkuideje egyelőre tényleg viccesnek tűnik.
- A "Metro" UI-s appok (és IE) csodálatos sebességgel mennek rajta, tényleg, röccenés nélkül scrolloz az index.hu, meg ilyesmi. Ami natív guin megy (firefox, chrome) azokkal már nem ilyen szép a tapasztalat.
- A kijelző borzalmas, sok-sok éve láttam ennyire rosszat utoljára, viszont összességében az ára miatt verhetetlen.
- DirectX, XBMC(kodi) felrakva, 1080p röccenés nélkül streamelve hálózatról.
- A wifije 12 centiméterre az AP-tól is 4 pálcikát mutat az 5ből, szóval ott valami árulás van. Az érzékenységére nincs panasz, amit látnia kell, azt látja.
- Egyelőre ennyi, kíváncsi vagyok majd, hogyan/mit lehet hekkelni rajta.. (recovery part felszabadítás, USB/SD-ről bootolás?)

(#7) Melack válasza LolokeBacsi (#6) üzenetére


Melack
veterán

Az akár 150 óra készenlétnek mondjuk örülnék, amit a hivatalos oldal ad meg :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8) Melack


Melack
veterán

Akkuidő: este olvastam rajta, 25-35% közötti fényerővel 1,5 óra használat mellett maradt benne még 45% töltöttség. Ma wifi mellett frissített meg videót néztem 35%-os fényerő mellett, és kb 35-40 perc alatt ment le 12%-ra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9) valenc válasza LolokeBacsi (#6) üzenetére


valenc
tag

Nekem is ilyen van hasonló tapasztalattokkal.Mondjuk nekem natívba sincs bajom az ie-vel chrome meg ilyeneket nem érdemes szerintem rá rakni mert sok ramot esznek meg foglalják feleslegesen a helyet.
Nekem a kijelzővel csak az a bajom hogy fakó.

(#10) Melack válasza valenc (#9) üzenetére


Melack
veterán

Én jelenleg a GPS-szel bajlódok. A rendszer szerint van szenzor, eszközkezelőben meg már nincsen. Nem tudom, hova tűnt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#11) valenc válasza Melack (#10) üzenetére


valenc
tag

Azt még egyáltalán nem próbáltam de akkor megnézem. Ezt a recovery partíciót miért érdemes lementeni?
Ha felrakok rá egy új windows-t a driverekkel nem lesz gond? Valaki már próbálta?

(#12) Melack válasza valenc (#11) üzenetére


Melack
veterán

A tárhely miatt akarják lementeni, hogy több legyen a szabad hely. Én nem csesztetem, erre van az SD kártya.
Miért akarsz másikat feltenni? Ez jogtiszta, nincs vele semmi gond.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13) #10949376


#10949376
törölt tag

Hali

Most gps van benne vagy nincsen?

(#14) mrlt válasza LolokeBacsi (#6) üzenetére


mrlt
tag

Köszönöm hogy írtál, tényleg vicces tablet ez, minden ami rossz rajta, el van neki nézve az ára miatt. :)
Az akku idő olyan használt laptop kategória, a kijelzőjére én látatlanban rámondtam hogy borzalmas lehet.
Ha nem lenne tabletem már most vennék egy ilyet azonnal, akármilyen rossz akkor is egy x86 windows tablet 20ezerért.

Go Pack Go!

(#15) inspiroyhome válasza Melack (#10) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Üdv, tegnapelőtt vásároltam egy ilyen tabletet. Nos, a kijelző tényleg borzasztó, de én feljebb vettem a DPI-t 125-re, így egész jó. Bátran ajánlom az érintőceruza vásárlását (max 500ft), mert nagyon megdobja a kezelhetőséget. Továbbá egy bluetoothos bill is jól jöhet, mert így marad hely a töltőcsatlakozónak.

Az akksi sajnos nagyon gyatra, de ez benne volt a pakliban. A táhely is kevés, néhány megszakadt/bebugolt frissítés után pontosan 0 bytes szabad területem volt. :D

Azthittem a rammal gondok lesznek, de érdekes módon, ha az ember tudja a gép határait, és normálisan használja, soha nem lesz gondja. A 4 magos proci elég erős, bár ugyanilyen melegedős is. Aida64-el figyelve töltés közben nem ritkán felment 70 fokig.

Összességében nekem nagyon bejön, ennyi pénzért soha nem gondoltam volna, hogy ezt kapom. Bőven alkalmas napi használatra, arra viszont egyenesen tökéletes, hogy az ember megismerkedjen a 8.1 tabletes világával.

Nem gondoltam volna hogy valaha ilyet írok, de a beépített IE iszonyat gyors.

Tippek:

- C/Windows/SoftwareDistribution/download Innen mindent lehet törölni, nekem hozott egy jó másfél gigát. Ha egy letöltés nem sikerül, de kevesebb hely van, itt érdemes körülnézni. Illetve ajánlanám még a Spacesniffer nevű progit. (rendszergazdaként futtatva 10-ből 9 alkalmmal kifagy, de néha működik)

- Windowsgomb+hangerő le a printscreenhez

- Mindig legyen legalább 500mb szabad terület a C:-n

- Ha nem tölt, vagy nem fordul el automatikusan egy restart megoldja

- Ha valamiért arra vetemednénk, hogy iso képfájlokból telepítenénk, ne tegyünk fel erre alkalmas progit, ugyanis meglepetésemre a 8.1 már önmagában is tudja mountolni a fálokat.

Egy kis érdekesség:

(#16) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

update: Need For Speed Most Wanted lowon, 800x600-on ránézésre legalább 60fps-el fut.

(#17) MasterMark


MasterMark
titán

Akkor majd lenne pár kérdésem később, csak visszatalálós komment. :)

nagynorbiman: A régi vagy az új?

Szerk.: Egy cpu-z és gpu-z screenshotot tud valaki majd felrakni? :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#18) inspiroyhome válasza MasterMark (#17) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nyilván a régi, de felvettem maxra, itt is nagyon smooth, 30fps-nél biztosan több. Van a neten videó, ahol ugyanez a SOC elviszi a skyrimet 20-25 FPS-el. :)

Teszek.

[ Szerkesztve ]

(#19) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Szerintem még a mai nap folyamán csinálok videót a gameplayeről.

(#20) MasterMark válasza inspiroyhome (#19) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

A bootolás hogy működik? Mint egy PC? Akár más oprendszer is rakható rá? A rajta lévő Win újrarakható?

Switch Tax

(#21) inspiroyhome válasza MasterMark (#20) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Bekapcs gomb után allview logó, alatta a windowsos körkörös töltő izé. Bioshoz hasonló dologgal nem találkoztam, de valahogy biztos előcsalogatható. Újrarakni a windowson belül lehet, akárcsak a fájlokat "felfrissíteni".

(#22) MasterMark válasza inspiroyhome (#21) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor valamilyen UEFI lehet rajta szerintem.

Win-en belül hogy lehet?

Switch Tax

(#23) inspiroyhome válasza MasterMark (#22) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

(#24) tomiherka


tomiherka
újonc

Üdv! Sikeresen lenulláztam a rendszert. Recovery nem működik. Csak a windows újratelepítése oldhatja meg a gondot. Hogyan tudnék bootolni pendriveról?

(#25) MasterMark válasza inspiroyhome (#23) üzenetére


MasterMark
titán

Ahha! Köszi. :R Vagyis akkor van rajta valamilyen recovery partíció amiből helyre tudja állítani magát. Valahogy így gondoltam én is.
Egy screenshotot még tudsz küldeni a lemezkezelésből? :R

tomiherka: Mit csináltál, hogy sikerült?

Szerk.: Egyébként az Advanced restart-al be tudsz menni az uefi-be, ha tényleg az van rajta.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#26) tomiherka válasza MasterMark (#25) üzenetére


tomiherka
újonc

partition master összekuszálta.... van boot menüje is billentyűzettel, de sehogy nem tudok bootolni :( van egy hangerő le + hangerő fel + bekapcsoló gomb kombináció is, amire "entering dnx mode" és valami fastboot felirat villan be, de eltűnik :( és ismét a hibaüzenet

(#27) MasterMark válasza tomiherka (#26) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem nyomsz semmit és próbálod bekapcsolni, akkor mi történik?

Amúgy mit akartál partícionálni?

más: Ja még egy kérdés: az USB rajta az kijárat vagy bejárat? Vagyis alapesetben azzal mondjuk PC-re rá lehet-e dugni, és ha pendrive-ot akarok rádugni akkor OTG kábel kell?

Switch Tax

(#28) Melack válasza MasterMark (#25) üzenetére


Melack
veterán

100 mb rejtett, 4.88 Gb recovery a maradék meg a rendszer + tárhely. Tegnap néztem éppen.

27-esre: Ha jól olvastam, otg-vel kezel mindent (ha már win8.1). Gépre dugva csak tölti az USB.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29) MasterMark válasza Melack (#28) üzenetére


MasterMark
titán

:R

Switch Tax

(#30) tomiherka válasza MasterMark (#27) üzenetére


tomiherka
újonc

otg-vel kezeli az usb-s háttereket

(#31) Melack válasza MasterMark (#29) üzenetére


Melack
veterán

Programokra válaszolva: Jól futnak, Office is, meg a VLC is - bár abból már a metrós van fent. Mást nem nagyon raktam fel, csak egy CCleanert. De ez rossz megszokás. Még egy modern UIs totál commander kell.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32) tomiherka válasza Melack (#31) üzenetére


tomiherka
újonc

valami ötlet valakinek? hogyan telepithetem pendriveról újra a rendszert? vagyis hogyan bootolhatok pendriveról?

(#33) MasterMark válasza Melack (#31) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi.

VLC-t nem szeretem mondjuk. Amúgy hardveres gyorsítani tud a VGA?

Összeségében akkor nem érződik lassúnak?

Úgy látszik akkor én is veszek egyet remélem. :DDD

tomiherka: Ha megmondod mit csinál amit kérdeztem, akkor talán tudok rá valamit mondani. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#34) inspiroyhome válasza tomiherka (#32) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nem nagyon tudok semmit mondani, ez az első ilyen tabim... :/ de a te esetedből tanulva inkább nem piszkálom.

Csináltam egy most wanted gameplayt, majd posztolom ide ha felment.

(#35) MasterMark válasza inspiroyhome (#34) üzenetére


MasterMark
titán

Remek kíváncsi vagyok. :R

Switch Tax

(#36) tomiherka válasza MasterMark (#35) üzenetére


tomiherka
újonc

MasterMark: ha csak bekapcsolom akkor hibaüzenetet ad. Recovery. Your Pc needs to be repaired. A required device isn't connected or can't be acess. Error code: 0x0000225. .....

(#37) kmisi99 válasza inspiroyhome (#19) üzenetére


kmisi99
addikt

Mindenképp érdekelne engem videó, főleg az hogy hogyan játszol? Vagy vettél hozzá billentyűzetes tokot vagy ilyesmi? Mert én is gondolkodok egy olcsó win7 es tab ban a régi jó pc játékokhoz.

(#38) MasterMark válasza tomiherka (#36) üzenetére


MasterMark
titán

Ott alul van valami "for UEFI firmware settings" pont nem látszik, ott mit ír?

Azt se ártana tudni, hogy mit csináltál a particiónáló progiban?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#39) inspiroyhome válasza kmisi99 (#37) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

OTG-n keresztül dugtam rá egy normál PC-s dell billentyűzetet. Igy viszont nem lehet tölteni, pont ezért fogok hozzá bluetoothos billt vásárolni.

(Helyesirásért bocs, néha van hosszú I-m, néha nincs)

(#40) tomiherka válasza MasterMark (#38) üzenetére


tomiherka
újonc

press enter windows key for uefi firmware settings. windows gombbal pedig belép a biosba, vagyis uefibe.

(#41) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

[link]

És itt volna. Sajnos siettem, ezért nem néztem low beállitást, de leirtam, hogy úgy hogyan fut. A kijelző ennél szebb, csak itt a döntés miatt visszaköszön a TN panel legnagyobb hátránya: A betekintési szög. Szerintem azért a lényeg kivehető.

[ Szerkesztve ]

(#42) MasterMark válasza tomiherka (#40) üzenetére


MasterMark
titán

Ott miket lehet állítani?

Switch Tax

(#43) tomiherka válasza MasterMark (#42) üzenetére


tomiherka
újonc

boot sorrendet nem :( secure boot (enabled, disabled); secure boot mode (standard, custom); quiet boot (enabled, disabled); boot option #1 (windows boot manager, disabled)

(#44) MasterMark válasza inspiroyhome (#41) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm egész jó.

Mi a kijelző képaránya?

Switch Tax

(#45) inspiroyhome válasza MasterMark (#44) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Ezt a kérdést passzolnám, fogalmam sincs, talán 16:9 16:10.

(#46) MasterMark válasza tomiherka (#43) üzenetére


MasterMark
titán

Ha másról akarsz bootolni akkor a secure boot-ot ki kell kapcsolni, és a Windows boot managerről másra kell állítani amúgy.

Switch Tax

(#47) Chaser válasza inspiroyhome (#45) üzenetére


Chaser
titán

1024/768=4/3...:) 1280x800-zal lenne 16:10, 1366x768-cal 16:9

szerk: Kár a TN panelért, inkább lenne +5k IPS-sel, amúgy ennyiért nem rossz, csak hát épp a lényege veszik el a történetnek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) MasterMark válasza Chaser (#47) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól számolom pont a 16:10 és 16:9 között van, ha 1024x600-as.

Switch Tax

(#49) inspiroyhome válasza Chaser (#47) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Sajnos nem ilyen egyszerű. :D
Screen resen belül:
"Display: Digital flat panel (1024x768 60HZ)"
Rögtön alatta:
"Resolution 1280x768(recommended)"
Hivatalos oldalon:
1024x600

(#50) Chaser válasza MasterMark (#48) üzenetére


Chaser
titán

Jah, érdekes felbontás, 16:9,5 környéke, de az nem adja ki pontosra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.