Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tibcsi0407 válasza aelod (#50) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, nekem Oneplus-nál nagyon bevált. Sokszor használom. Dupla kopp, ránézek és már fel is old. :)
Nyilván lehetne csak simán az ujjlenyomat olvasót is használni, de ez is jól meg van csinálva.

https://utdetailing.hu/

(#52) aelod válasza tibcsi0407 (#51) üzenetére


aelod
veterán

Biztos meg lehet szokni, vagy rá lehet szokni az ilyen feloldásra. Nem volt még ilyen telefonom ami tudta volna.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#53) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ez cucc 30-ért nagyon rendben van.
Ilyenkor mindig azon agyalok, hogy mitől olcsóbb mint a nagynevűé?
Valahol biztos nem kerül bele valami. Nem? :F :U

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#54) tibcsi0407 válasza aelod (#52) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már egyre több Xiaomi-ban is van. Lassan alap-feature lesz ez is.
A Google-csomagnak is része egyébként. Csak az lassabb.

https://utdetailing.hu/

(#55) aelod válasza tibcsi0407 (#54) üzenetére


aelod
veterán

RN5-öt néztem ki következőnek. Abban is van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#56) smirisandor válasza erdey_a (#38) üzenetére


smirisandor
csendes tag

Én erősen Meizu párti vagyok. Szvsz a Flyme rendszer a legjobb a termékeikben, emiatt lehet jobb, mint az azonos képességű Xiaomi.

A rendszer tele van okos megoldásokkal, pl. a cikkben is részletezett Smarttouch simán kiváltja a navigációs gombokat, de még a Home gombot is. Én jellemzően csak ujjlenyomat olvasásra használom a Home-ot így sose kopik el a mechanika :) Amikor megszokja az ember ezt a fajta vezérlést, a három gombos hagyományos megoldás már nyűgösnek tűnik utána...

A plusz 7 ezer forint mellett szól a dupla tárhely a 16 GB-os Redmi 5A-val szemben, ezt szerintem mindenki jól ki tudja használni.

Nekem másfél éve van meg az M3 Note-om, gond nincs vele, teljesen jól működik, a Flyme szépen frissül rajta (tavaly 5-ről 6-ra váltott, idénre ígérik a 7-et), az android meg sehogy, de engem ez utóbbi különösebben nem érdekel, az osztott képernyős módot a Flyme 6 alapból tudja, sok egyéb meg nem változott az Andorid 5 és 8 között (legalábbis azok közül a funkciók közül, amiket én használok).

Néha bele lehet szaladni selejt példányokba (a feleségem M3 Note-ja bebugzott, a szervíz nem bírt vele, gariban visszakaptuk az árát), de a szavatossági idő alatt nagy gond nem lehet, ha normálus helyről veszed.

Magyarul: én a Meizura voksolok! :)

Meizu m3 Note

(#57) viktorhu válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


viktorhu
veterán

NFC nap a dual simen? :)

(#58) Sebhelyes válasza Hallosz (#53) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A nagy név nem kerül rá...

(#59) viktorhu válasza tibcsi0407 (#51) üzenetére


viktorhu
veterán

Az alap google megoldást fotóval meg lehet vezetni, bár ha annyira védeni akarnám, akkor úgyis jobb lenne trezorba zárni a telefont :)

De engem nem győzött meg, még nagyon régen játszottam vele, de ha felkapom az asztalról a telefont, akkor pont ott az ujjam a mobil hátulján, ahol az ujjlenyomat-olvasó van, és így egy mozdulat, nem kell külön duplakoppolni. (újabb vitanap-ötlet :)) )

(#60) tibcsi0407 válasza aelod (#55) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. :K

(#59) viktorhu

Ha valaki ellopja a telóm és még képe is van róla, az megérdemli, hogy feloldja. :D Jobb, mintha az ujjam vágná le. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#61) #80439296 válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


#80439296
törölt tag

De.

Azt a hét- meg a nyolcszázát!

;]

(#62) #80439296


#80439296
törölt tag

Amúgy faxom a vanplászba, ez, ennyiért, többet ér.

(#63) Graphics válasza Shreky (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az akksit az utólag telepített Google alkalmazás zabálja.

Mivel azóta kötöttek egy megállapodást, így már ez a gond az újabb készülékeknél nem lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! A minap vettem a Telekomnál egy Moto G5-öt dominóban 34000èrt. Ugye az is független, full hd ips panel, snapdragon 430, normális kamera, fèmház. Szerintem az jobb vètel ennèl.

[ Szerkesztve ]

(#65) Graphics válasza Tekergő82 (#64) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát 2/16-os modellért én pénzt, túl sokat nem adnék.

Almát - körtével. Snapdragon 430 is kiváló, csak nem FullHD mellé. De egészségedre :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66) H1N1


H1N1
aktív tag

Ááááá! Nincs notch. Nem is kell.

(#67) neoforce


neoforce
aktív tag

Lassan ott tartunk hogy a gyàrtok fizetnek hogy vegyük a készülékeiket.😀Kivàncsi vagyok a Xiaomi mit vàlaszol erre!

(#68) Shreky válasza erdey_a (#38) üzenetére


Shreky
tag

Meizu M5. Egy év alatt 3 frissítés, és talán a pár napja feltett ROM-mal talán használható lesz, bár egy napot nem bír az akksi benne, mert még valami mindig zabálja. Én kerülni fogom ezt a márkát mostantól messziről.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#69) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Na majd ha bejönnek az olcsó nagy ágyuk arra leszek kíváncsi Meizu pro 7 és pro 7 plus vagy majd az utóduk

[ Szerkesztve ]

(#70) johnny500


johnny500
tag

Szomorú látni azt az építkezést. Viszlát Mobilaréna referencia fotó :(

(#71) bagkri01 válasza Shreky (#68) üzenetére


bagkri01
őstag

Én ezt egyszerűen nem értem miért írják ezt jó páran, nekem tökéletesen kibírt egy napot pedig én aztán nyomigáltam rendesen. Este 11-kor rendszerint még 20-30% volt benne.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#72) Kovbob válasza Goose-T (#40) üzenetére


Kovbob
senior tag

Azért ezzel teljesen nem értek egyet. Tény kevesebb rá a custom rom, de nekem egy meizu m2 van és jól elvan a LinageOS 14-el. Ahogy pedig rákerestem már az M6 notenak is lehet nyitni a bootloaderét, gondolom ennek is lehet majd.
Ebben az m6-ban pedig most megtaláltam a telefonom utódját :D

(#73) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Kék színben is lehet kapni az EUStocknal ? Én most telefonról vagyok de így csak ezüst színű választható

(#74) Goose-T válasza erdey_a (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem akarsz romolgatni, akkor a Flyme sokkal jobb, mint a MIUI, én mindkettőt használtam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#75) Goose-T válasza Kovbob (#72) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem m1 note-om volt, arra az égegyadta világon semmilyen custom ROM nem volt, amíg én használtam. A többi Meizura sincs hivatalos LineageOS. Ebben a Snapdragon az ász, az MTK a fasorban sincs, mert nehezen adja ki a forráskódjait, ha kiadja egyáltalán.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#76) joey04 válasza johnny500 (#70) üzenetére


joey04
titán

Referencia fotó régen a legendás cipős kép volt :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#77) atike


atike
nagyúr

Ennek kellene az alapnak lennie konkrétan...

(#78) Kovbob válasza Goose-T (#75) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja hát hivatalosan tényleg nincs, de nagy hátrányát nem éreztem soha, hogy nem hivatalos. Persze Snapdagonra több a lehetőség, de azért itt se teljesen halott az ügy.

[ Szerkesztve ]

(#79) csongi


csongi
veterán

Ennyit a nokia1-rol :)
Koszi a teszet!!

(#80) DS39


DS39
nagyúr

Valóban kiváló ár érték arányban, de nekem a kialakítása nem tetszik. Vastag alsó és felső káva, és még a navigációs gombok is kijelzőből vesznek el.

Tény hogy a Nokia 1-et körbehu..ozza, de nem vennék ilyet sem.

[ Szerkesztve ]

(#81) janeszgol válasza joey04 (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Az az ócska, koszos cipő? Nem baj, ha kimosták. :D

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#82) nickedez89


nickedez89
senior tag

Korrekt teló! Külön pirospont a csúszásmentes anyaghasználat és az előlapi ujjlenyomat-olvasó!

A virtuális nav.bar akkor eltűntethető?
Valaki írta, hogy kiváltható gesztusvezérléssel!?

#83 smirisandor: Akkor ezt meg is válaszoltad, köszönöm! Ez így nagyon baba akkor!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#83) smirisandor válasza DS39 (#80) üzenetére


smirisandor
csendes tag

A navigációs gombok alapból eltávolíthatóak, és simán kezelheted a SmartTouch-csal, ennyival nagyobb lehet a "hasznos tér" a kijelzőn.

Meizu m3 Note

(#84) smirisandor válasza nickedez89 (#82) üzenetére


smirisandor
csendes tag

"Kisegítő lehetőségek között pedig Gyerek mód, Játék mód, egy halom zárolt képernyős funkciót engedélyezhetünk, köztük a dupla koppos ébresztést, ami mondjuk az előlapi Home gomb jelenléte mellett annyira nem is lenne életbevágó. Mellesleg a navigációs sáv elrejtésének lehetőségét is ide suvasztották." - tehát igen, elrejthető a navi sáv.

Kiváltható a Smarttouch nevű kis pöttyel, amit be tudsz állítani, hogy milyen pöccintésre mit csináljon, és oda húzod a képernyőn, ahová akarod. Nálam pl. most egy pöttyintés a vissza, két pöttyintés a lezárás, lefelé húzás a bezárása az akutális folymatnak, felfelé húzás az alkalmazáskezelő.

Szerk: oké, akkor megtaláltad fentebb is :)

[ Szerkesztve ]

Meizu m3 Note

(#85) erdey_a


erdey_a
őstag

elgyengültem :)
megrendeltem :B
hogy mit fogok én ezért kapni otthon... :O

Vérboci

(#86) shifty! válasza erdey_a (#85) üzenetére


shifty!
senior tag

Egy új telefont a futártól :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#87) Azie


Azie
őstag

a kamerája... inkább nem írom le a véleményem.
akinek az nem fontos, annak jó deal nyilván.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#88) Azie válasza tibcsi0407 (#51) üzenetére


Azie
őstag

duplakoppot kiváltja, ha rátenyerelsz az olvasóra.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#89) aelod válasza Azie (#87) üzenetére


aelod
veterán

30ért mit vársz?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#90) Azie válasza aelod (#89) üzenetére


Azie
őstag

én semmit, de ne harangozzuk már be úgy, mintha chuck norris jövőbeli énje leszállt volna közénk és elhozta volna a szent körbeforgórúgást

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#91) atike válasza Azie (#90) üzenetére


atike
nagyúr

Ki harangozta be úgy...? Egyszerűen annyi hangzott el, hogy ennyi pénzért ezt érdemes most választani. :U

(#92) aelod válasza Azie (#90) üzenetére


aelod
veterán

Most azért mert valamiére azt mondják többen is, hogy megéri a pénzt mivel nem kerül a konkurenciához mérten 2x annyiba az nem szent körbeforgórúgást.

Ha a mobilarena szerint a nokia 1-es életképes azon az áron (sic!) és azon a laggoló romhalmazon akkor ne csodálkozz ha jön egy ilyen telefon amiben a hétköznapi ember felhasználói szokásai maradéktalanul ki vannak elégítve.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#93) shifty! válasza aelod (#92) üzenetére


shifty!
senior tag

pluszegy.

Érdemes megnézni hogy a nagyobb gyártók közül hányan hoznak ki kb. ugyanilyen tudású (már ha tud ugyanennyit) készüléket, másfél-kétszeres áron, beharangozva, hogy ez milyenjó népteflon lesz. Nem egy nagy eresztés ez sem, de inkább venném ezt mint pl. az LG, Samsung, vagy Huawei hasonló árfekvésű teflonjait. és itt most kifejezetten a szolgáltatófüggetlen ajánlatokról van szó.
Szerk.: gondoljunk vissza az egy-másfél éve még sajna gyakori jelenség 1.5GB RAM-os néptelefonokra. De még most is a 2GB a nagyon elterjedt, ami lassanként kevés lesz a mérhetetlenül fejlődő appoknak. Na, azokhoz képest ez tényleg az egekben jár.

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#94) namegin válasza judas13 (#35) üzenetére


namegin
tag

Az értesítési LED megléte/hiánya engem is érdekelne.
Sajnos a cikkben nincs erre vonatkozó infó.

Amúgy más Mobilarena tesztekből is rendre kimaradnak az értesítési LED funkcióra vonatkozó infók.
(van?, nincs?, hol van?, színei?, állíthatósága? pl.)
A "Specifikáció" táblában minimum ott lenne a helye.
Szerintem.

(#95) aelod válasza namegin (#94) üzenetére


aelod
veterán

Igen ez szerintem nem csak téged zavar. Néha a rezgőmotor erőssége is kimarad...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#96) judas13 válasza shifty! (#86) üzenetére


judas13
addikt

:C :C :D

......

namegin

aelod

M5-ben fehér ért. LED van megnéztem. Csak van ebben is akkor....

Tényleg zavaró nem kicsit nagyon, hogy egy ilyen "apróság" nincs megemlítve amit ugye napi szinten használ úgymond mindenki folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#97) Hina válasza judas13 (#96) üzenetére


Hina
aktív tag

Sajnos látott már olyat a világ, hogy a korábbi modellben lévő dolgot az újból kihagynak. Így ez sajnos nem evidens...

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#98) erdey_a válasza judas13 (#96) üzenetére


erdey_a
őstag

külföldiül író honlapok szerint van az m6-ban is értesítési led.
pl: [link]
"There is a notification LED present on the Meizu M6 as well..."

Vérboci

(#99) Graphics válasza Azie (#87) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

30-ért mire gondoltál? Hogy majd 200 ezres telefon szintjét hozza?

Vicces elvárások vannak néha.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100) joey04 válasza janeszgol (#81) üzenetére


joey04
titán

az bizony :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.