Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) aprokaroka87 válasza ksanc (#950) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ok.
köszi.

Azt tudom hogy az usb mass storage Android 4.0 óta gyártoi opcionális.

(#952) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Lenne egy érdekes problémám

A rendszerben található hosts fájlt elég körülményesen tudom modositani.

Adott a QuickEdit pro nevű app, ha a system/etc hosts fájlt ezzel nyitom meg akkor bármit módositok ezt kapom vissza, az app megkapja a root jogot (elvileg).

Azért ezt használnám mert ez nem akad ki egy nagyobb szövegállománytól.

A root explorer saját szövegszerkesztőjével tudom módositani, már ha betőlti, de akkor is sokszor borzalmasan lassú lesz.

Ha jól veszem ki a hiba üzenetből akkor nincs irási jog a fájlhoz.

(#953) ksanc válasza aprokaroka87 (#952) üzenetére


ksanc
őstag

Attól, hogy root jogod van, még a /system nem lesz írható, ugyanis alapból csak olvasható módban van felcsatolva.
Le kell választani és újra felcsatolni r/w módban. Használj normális fájlkezelőt, pl. Total Commander, az rákérdez és megcsinálja az újracsatolást, ha szerkesztesz egy fájlt.

(#954) aprokaroka87 válasza ksanc (#953) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Root explorer-ben R/W van, a saját szövegszerkesztőjével tudom modositani, bár kb agyhalott lassú szint.
Kb 2.3mb-os a Hosts fájl most, rengeteg szövegszerkesztő egyszerűen feladja ha egy txt vagy bármilyen más szöveges fájl mérete eléri a 2mb-ot.
A QuickEdit app elég jól kezeli a nagyobb szövegállományokat is, ezért kedvelem.

A Total commander saját szerkesztője is megtagadta "memória" dolog miatt.

De vélhetően a QuickEdit nem tudja lekezelni jól a dolgot, mert ha jól sejtem azt a hibaüzenetet az dobja ki.

(#955) ksanc válasza aprokaroka87 (#954) üzenetére


ksanc
őstag

Mi a retek van abban a hosts fájlban?!
Egyébként másold át pc-re, ott szerkezd, aztán másold vissza :)

(#956) aprokaroka87 válasza ksanc (#955) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sok reklámoldal pl.
Használok Blokadat, de szeretném majd kiváltani.
Pc-m meg nincs.

Ha nem megy akkor marad a kerülő megoldás, csak az meg nagyobb figyelmet igényel.

Az viszont biztos hogy sok érdekes dolgot produkál root jog ellenére is:D

(#957) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az úgy mennyire "természetes" hogy a setenforce 1 ( permissive ) shell parancs kiadása után megszűnik a root jog?
Újrainditás után már jó.

(#958) FireFox1996 válasza aprokaroka87 (#954) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nálam 7 MB-os a hosts fájl, és gond nélkül kezeli a ConText editor, root explorer-rel lehet felülírni vagy törölni bármit system-ból

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#959) aprokaroka87 válasza FireFox1996 (#958) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Context, ez hol található?
Mert Play Áruházban nem találom.

(#960) FireFox1996 válasza aprokaroka87 (#959) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Bocsi! PC app-ról beszéltem.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#961) aprokaroka87 válasza FireFox1996 (#960) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Semmi baj.:)

(#962) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Úgy néz ki a meizu m6 bünteti ha más root megoldással probálkozol:D

Érkezett frissités a Kingroot-hoz, eljut kb 22%-ig, majd kiirja hogy nem tudja rootolni.

A meglepi csak aztán jön, ugyanis a beépitett root jog mint olyan elszáll, újrainditás után sem áll vissza.
A system/bin-ben lettek új dolgok ami su-val kapcsolatos, de aztán annyi.

Ez van, majd ha kedvem lesz újratelepitem a komplett firmware-t, mert ha jól rémlik az adat törlés nem oldja meg.

Addig meg hát nincs root jog.

A belső root megoldás marad az egyetlen megoldás, viszont az tény hogy jelentősen lelassulnak a müveletek, amikhez root kell.

Pl Taskerben egy mobilnet lekapcsolás kb 3-5mp:)

Olyan mint ha valamit ellenőrizne közben:)

(#963) ksanc válasza aprokaroka87 (#962) üzenetére


ksanc
őstag

Erről már volt szó, mással nem tudod rootolni. :)
A Kingoroot meg különben is a régi metódust használja, 6-os android alatt ér valamit, azzal, vagy felette már nemigen. Olyan telókhoz jó, ahol leszarják a biztonságot :D

(#964) #95590400


#95590400
törölt tag

az akksi résznél, a beállításokban mit jelenthet:

turn on power usage

teljesítmény üzemmód:
- egyenleg alakulása és változása
- teljesítmény és kijelzés prioritás

tippjeim vannak, persze.

(#965) aprokaroka87 válasza #95590400 (#964) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mi a tipped?:)

(#966) Jagon


Jagon
tag

Az etalon jelző egy kicsit túlzás erre a telefonra. Nekem jó áron kellett valami, és konkrétan az itteni értékelés miatt döntöttem mellette. Annyira nem vált be, a teljes árát semmiképp sem éri meg. Részletek lejjebb.
(+):
Jó paraméterek, 3/32 GB, jó kamera, kézbe similó, lekerekített sarkok és élek, az akksi gyorsan tölthető. A kijelző is szép, IPS. Egyszer már leejtettem 1 méterről csempére, semmi baja, mondjuk ez lehet szerencse is. Nem egy gyönyörű telefon, de minőségi benyomást kelt.
(-):
"Csak" 3000-es akksi, 8 maghoz és 5,2" kijelzőhöz szerintem kevés. Én a mostani árnál jelentősen olcsóbban vettem ősszel, de így sem vagyok elégedett. Tele van bloatware-rel, ezek jó része el sem távolítható, amelyik igen, az pedig rendszerfrissítéskor visszatelepül. Third-party launchert lehet rá rakni, de azzal csak a gond van. KÉT HOME GOMBJA VAN EGYMÁS ALATT (egy fizikai és egy virtuális)!!! Ez milyen baromság már. Elférne alul 3 fizikai gomb, de csak 1 van + 3 virtuális a kijelzőben.

Az összegzésem: :N :N :N :( :(

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#967) Cyborg válasza Jagon (#966) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem igazán értelek most konkrétan, hogy mi bajod van a telefonnal, vagyis értem, hogy nem vagy elégedett vele, de az érveid kevesek Nekem ehhez.

Félre ne érts, Nekem is csalódás volt a telefon eleinte, agyon volt dícsérve itt, és máshol a telefon, ehhez képest a szoftveres része szerintem nincs ott a szeren, belassul, az ujjlenyomat olvasó "elállítódik" vagy pontatlanabb lesz idővel, de sajnos be kellett látnom, hogy ezért a pénzért ezt adják, ez a legjobb választás. Szerintem legalább is. 33.000 forintért csak xiaomi van, amivel hasonlítani lehetne, amikor nekem kellett nyáron, már kifutott a redmi 5a, sima redmi 5 meg kivűl esett a kereten. Ebben az árkategóriában Te mit ajánlasz, Neked milyen telóval van tapasztalatod, ami jobb a z M6-nál?
Én időközben kaptam egy másik telót a cégtől, ittírtam is róla két gondolatot, át se költöztem rá, mert már sim kártya nélkül, üresen megakasztottam jó párszor, sírva szaladtam vissza a Meizura, pedig az 10.000Ft-tal drágább, meg márkásabb.
A következő lépcsőfok az 50-60ezres sáv, ott már nagyobb a választék, több xiaomi is van, de az már nem 33.000, hanem a duplája.
Az eustock szépen be van skálzva egyébként, ott mindenki megtaláljaa pénztárcájának megfelelő készüléket.

Az akksija tényleg gyengének tűnik, az előző telóm is ennyit tudott 2500-as akksival, és az is 8magos volt.
A két home gombot mondatodat nem értem, hiszen ott az mBack funkció, ami szerintem sokkal kényelmesebb, meg jobb, mint a navigációs sáv, és mindjárt csak egy gombod van, meg nagyobb kijelződ.

[ Szerkesztve ]

(#968) #95590400 válasza Jagon (#966) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem 8,5 óra alatt ma 26%-ot vett le a nap.
sosem sikerült még lemerítenem, mire hazaérek, ha 100%-al vettem le reggel a töltőről. voltak azért hc-s napjaim, de szerintem ennél nehezebb inkább ne legyen a teló a nagyobb aksi miatt.
ez most 20 perc telefonbeszélgetést és 42 perc képernyőhasználatot jelentett. ebből olyan 38 perc lehetett hírek olvasása/email/üzenetküldők használata.
valószűleg ennél energiatakarékosabb is lehetett volna, de 7 app-ot beállítottam folyamatos futásra, hogy tényleg ne kelljen várni, ha el akarom indítani (azt olvastam, hogy a flyme folyamatosan csak 5 app futását engedi a háttérben, a többit lövögeti lefele) és tényleg nem éreztem az általam be nem zárt appokra váltást egy idő után, ha nem használtam őket folyamatosan, gyorsnak. holott a memória 800 környékén állt. most 500 fölé nem megy a szabad memória, de inkább 400 környéke.
szerintem tökre kényelmetlen lenne ha lent kellene nyomogatnom a kereten a gombokat egykézzel, ez volt az egyik szempont az árban és paraméterben megegyező xiaomi redmi 6-al szemben, plusz hogy az ujjlenyomat olvasó annál a hátoldalon van, és nekem az nem esik kézre. mellette szólt volna a dual kamera.
az m6 note verzió ellen szólt, amivel kb. egy árban volt abban akkortájt (36k volt az alzánál a kék m6, 37 az eustock-on a note), hogy nagyobb, ha nem is sokkal és nehezebb. alapvetően kis kezem van, szóval határeset volt apám note-ja, ahogy nyomogattam... kicsit sajnálom, hogy ezt választottam, de végül az döntötte el, hogy a vásárlás napján pont nem volt a készleten meg vészesen közeledtek az ünnepek, és szerettem volna letudni a telóvásárlást-
ujjlenyomat olvasó engem is fel szokott néha idegesíteni, de amióta duplán szkenneltem az összesen 4 ujjamat, amit használok, azóta kicsit jobb a helyzet.
bloatware meg mindenen van sajna. nekem ezen valami kínai nyelvű szarság, meg a touchpal, amit szaros bottal se piszkálnék.

[ Szerkesztve ]

(#969) aprokaroka87 válasza Jagon (#966) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 3200-as akksi nem azért merül mert 8 mag van benne.

Nyilván lehetne több is az üzemidő, de eleve egy régebbi 8 magos SOC van benne.

A 4G és WIFi, amúgy sem túl energia kimélő megoldás.

Pl filmet simán megtudsz nézni 4-5 öt is akár.

(#970) ksanc válasza Jagon (#966) üzenetére


ksanc
őstag

Érdeklődve hallgatjuk, mi lett volna jobb választás.
A "kicsit drágábban, +20ezerért" az nem jobb választás :D
Nekem semmi bajom nincs vele, bár tény, hogy nem félmilliós ajándékba kapott teló után kellett "ráfanyalodnom" :)

(#971) togvau válasza ksanc (#970) üzenetére


togvau
senior tag

xiaomi redmi 4A-ról gáz volt erre váltani, de hát összetört. Az jobb volt. Nincs benne ilyen aggresszív folyamtokat lelődöző izé, nincsenek ilyen hosszú betöltődések, vannak alsó gombok, széleskörűbb cloud jár hozzá, jobb kamera, nem resetelődik a mágneses szenzor giroszkopikus dolgok ha épp nem használja semmi (csak android újraindításkor) és jóval pontosabb is ezekben.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#972) Cyborg válasza togvau (#971) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez a hozzászólás értékelhető, tartalmaz mindenki számára érthető információt, de Jagon csak "beböfögött" valamit, aztán lelépett.
Én Redmi 5A-t szerettem volna, de már pont eltünt az eustockról, mikor kellett volna, így ez lett belőle.
Nem lehet, hogy elállítottál vmit? Nekem magától semmit nem lő ki, most is vagy 40 lap van az alkalmazás váltóban.

(#973) togvau válasza Cyborg (#972) üzenetére


togvau
senior tag

ott nekem is, az sima history, de attól még kilövi azokat is.
Spotify-nál észrevehető a legjobban. Ha vége a műsornak, pár perccel később már nyomogathatom a headseten/autórádión a play/pause gombot, nem fogja folytatni. Telefon elő, feloldt, spotify megnyit, utána megy.

Eleve hackelni kell, hogy legalább ennyire használható legyen, telepítés után az akksi beállításoknál nincs korlátozásra tenni az alkalmazásokat, de ez is csak akkor működik, ha még egyszer sem lett elindítva az app. Egy vicc ez a flyme os.

hitler, sztálin, micro usb

(#974) aprokaroka87 válasza togvau (#973) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Abba nem gondoltál még bele hogy ilyenkor az van úgy megirva hogy a flyme esetleg nem kedveli annyira?:)

(#975) ksanc válasza togvau (#973) üzenetére


ksanc
őstag

Ami azt illeti, engem is ez a kilövôsdi zavar a legjobban, a home képernyôre vâltás bezárja az alkalmazásokat rövid idôn belül. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?
A Spotifyt a netes kapcsolat miatt lövi ki szerintem, offline lejátszókkal nincs ilyen gond.
De együtt lehet ezekkel élni. És szoktam írni, hogy akinek ilyen-olyan igényei vannak, az ne az óccsó készülékek között akarjon válogatni. Persze az is gyakori, hogy a delikvensnek nincs fogalma sem arról, hogy mit vett...

(#976) aprokaroka87 válasza ksanc (#975) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát ha jól értem akkor végülis a launcher zár be más progikat?

Gyári vagy 3rd launchert futtatsz?

(#977) #95590400 válasza aprokaroka87 (#976) üzenetére


#95590400
törölt tag

az van, amiről én is írtam, meg több helyen olvastam, hogy kb. 5 app után folyamatosan felfüggeszti az appokat. érdekes módon a memória foglalásuk is megmarad, egyszerűen csak valamilyen energiatakarékos módba kerülnek. ezek szerint a spoty kifejezetten érzékeny rá. én sygic-en tapasztaltam hasonlót. de sokszor a facen is látom, hogy már pár óra múlva, ha valamiért rábökök, bejön ahol maradt, majd újra elindul pillanatok alatt az app.

[ Szerkesztve ]

(#978) aprokaroka87 válasza #95590400 (#977) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lehet hogy a doze mód kavar be?
Bár az elvileg csak akkor lép életbe ha ki van kapcsolva a képernyő és nem mozog az eszköz, ha jól tudom.

A Biztonság > Engedélyek > futtatás háttérben résznél ha a mindig futtatást választod sem változik semmi?

(#979) ksanc válasza aprokaroka87 (#976) üzenetére


ksanc
őstag

Nem a launcher, mert az Apexet használom már egy ideje minden telómon és az nem csinált ilyet.
A rendszer nyírja ki őket. De nem mindent, pl. a böngészőket nem zárja be. De a kedvenc játékaimat igen, ami azért idegesítő, mert az egyikben nem lehet bármikor játékállást menteni, ha valamiért ki kell lépnem az asztalra, visszalépésnél már nem biztos, hogy fut a progi, újra betölti. És veszett az addigi állás.
Van egyébként előretelepítve valami pucoló, gyanítom, hogy az a sáros ebben.

(#980) aprokaroka87 válasza ksanc (#979) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sanszos hogy a memória kezelés elég furcsa.

Ilyenkor az a kérdés hogy azért lövi-e ki mert pl tul sok ramot használ-e az adott app.

Feladat váltóban amikor pirossal irja ki a memória számot az már lehet nem túl jó.

Azt én is tapasztalom hogy van amikor újratölt appokat, pl játékok esetében, de pl tegnap este egy Mytv app és ph! android app esetében történő váltás közt a mytv-t már újratöltötte

(#981) togvau válasza aprokaroka87 (#974) üzenetére


togvau
senior tag

nem, mert más androidon nincs ilyen probléma. És ez a hackelős trükközés minden appnál szükséges aminek a háttérben kéne futnia, de még úgy is néha bezárja.

#975: offline módban használva is kilövi a spotify-t, de ha jól emlékszem a vlc-t is. Redmi 4A kb ugyanennyi volt 1 évvel előtte, azon nem voltak ilyen problémák, ott ha az engeriatakarékosság kivételeire raktad, akkor trükközés se kellett, hogy ne zárogassa be.

De vicc ez az egész 3 giga ram mellett...

hitler, sztálin, micro usb

(#982) aprokaroka87 válasza togvau (#981) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vlc-t kilövi?
Pl az Mx player pro nekem van hogy egész éjszaka fut a háttérben, és nem zárta be reggelig sem.
Adm appal volt hogy 3-4 órán keresztül ment letőltés úgy hogy végig a háttérben volt szinte.

(#983) 77karesz


77karesz
tag

Sziasztok ! A fiamnak vettünk egy ilyent. Nagyon meg van vele elégedve. Most viszont fel akartunk rakni egy sima lépésszámlálót,de egyik sem működik kikapcsolt kijelzőnél.
Engedélyeztük az appnak a háttérben futást. Ami nálam megy az sem jó nála. Már vagy 10-et kipróbáltunk,de ha kikapcsolja a kijelzőt már nem számol. Van ötlet? Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#984) aprokaroka87 válasza 77karesz (#983) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én most pl megnéztem ezt

link

kikapcsoltam a képernyőt és ment normálisan.

Bár csak kb 2-3 percig volt lekapcsolva.

Melyik flyme verzió van fent?

(#985) 77karesz válasza aprokaroka87 (#984) üzenetére


77karesz
tag

Pedig ezt is próbáltuk, de nem ment. :(

Flyme 7,1,0

(#986) aprokaroka87 válasza 77karesz (#985) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem még a 6.2.0.4g van fent.
Esetleg hátha valaki tud neked segiteni a topikban, mert nekem jó.

(#987) 77karesz válasza aprokaroka87 (#986) üzenetére


77karesz
tag

Kösz a választ. Nemtom, a futás a háttérben takarja -e a képernyő kikapcsolást is?
Nincs-e valami energiatakarékos mód ami kilövi ,ha kikapcsol a képernyő. (átnézegettünk mindent,de nem találok semmit)

Nekem P8 lite van ,ott egyértelműen leírja,ha engedélyezem a háttérben futást,akkor a képernyő kikapcsolása után is menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#988) aprokaroka87 válasza 77karesz (#987) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elméletileg futnia kellene.
De az appot zárja be vagy csak a lépést nem számolja?

Telefon újrainditás megvolt?
hátha.

(#989) #95590400 válasza ksanc (#979) üzenetére


#95590400
törölt tag

én is ezt tippelem, hogy valamelyik meizus gyári app beépített funkciója. nálam érdekes módon a memóriafoglalás ennek ellenére megmarad.

(#990) aprokaroka87 válasza #95590400 (#989) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy a beépitett mesterséges inteligencia kavar be:D

Onemind a neve ha jól rémlik

(#991) 77karesz válasza aprokaroka87 (#988) üzenetére


77karesz
tag

Igen ,újraindítottuk.Nem zárja be az appot,csak ahogy lezárom onnét nem számol.

(#992) ksanc válasza aprokaroka87 (#980) üzenetére


ksanc
őstag

Nos, az agresszív alkalmazáskilövés téma felmerült a Flyme fórumban is. Úgy tűnik, nincs rá tuti megoldás.
Elvileg a Fejlesztôi beállítások/Alkalmazás menüben a Törölje a tevékenységeket legyen tiltva és alatta a Háttérfolyamat korlátozás legyen normálon. A gond az, hogy ezek az alapbeállítások
Úgy tűnik, erôsen korlátozták az egyszerre futtatható folyamatok számát, cserébe tényleg nemigen találkozni akadással meg laggal.
A max. beállítás 4 lehet. De ki tudja, mit tesz bele a rendszer.

(#993) ksanc válasza ksanc (#992) üzenetére


ksanc
őstag

Egy infó szerint a Biztonság nevezetű app letiltásával lehet elérni, hogy kikapcsolt képernyônél is fussanak az appok. Nem próbáltam, nekem ami kell, az működik.
Viszont a saját problémámra nekem úgy tűnik, az megoldás, hogy az Alkalmazások menüben az adott alkalmazás Futtatás a háttérben opcióját intelligensrôl Engedélyezve-re állítottam.
Persze, ha valaki 63 alkalmazásra állítja be és ezekbôl 32-t akar mindig egyszerre használni, az ugyanott lesz...

(#994) aprokaroka87 válasza ksanc (#992) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy te flyme 7 vagy flyme 6-on vagy?

(#995) ksanc válasza aprokaroka87 (#994) üzenetére


ksanc
őstag

7

(#996) aprokaroka87 válasza ksanc (#995) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amikor a 6-os verziót használtad is fennált a hiba?

Már ha használtad persze.

(#997) ksanc válasza aprokaroka87 (#996) üzenetére


ksanc
őstag

Ez nem hiba, így van belôve alapértelmezetten az oprendszer. De igen, a 6-os is így működött.

(#998) #95590400


#95590400
törölt tag

nekem ami úgy tűnik segített, az a akkumulátor kezelőnél: teljesítmény és kijelzés prioritás beállítása az intelligens helyett a folyamatos háttérfuttatás mellett.
van pár app, aminél szeretem ha rábökök és megjelenik. speed dial, quick fast settings, aCalender, meg a galéria app, ezek így, a 2 beállítás mellett egyelőre gyakorlatilag tényleg rábökök és hopp megjelenik, míg mondjuk ha reggel használtam, nem zártam be őket, és délután megint ráböktem, kellett legalább kb. 1 mp, hogy megjelenjenek. a galéria meg aCalendernál inkább 2-3 mp.
érezhetően jobban merül a teló egyébként így, de az én használatom mellett ez továbbra sem vészes.
egyszerűen engem csak idegesített ez a tétovázás párszor, meg a notifyer és a NiLS esetén időnként ki meg be kellett kapcsolni a szolgáltatást, hogy ne ragadjanak be a számindexek a notifyer-nél vagy hogy egyáltalán folyamatosan menjen az értesítés a NiLS-el.
összesen 7 app-nál van engedélyezve a folyamatos háttérben futás.

[ Szerkesztve ]

(#999) pch


pch
aktív tag

Üdv!

Nyomtatni próbált már valaki telefonról?
Nekem csak vár a nyomtató hozzáadásnál.
plugin telepítve, plugin beállításokba ott a nyomtató.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#1000) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Elvileg nem tűnik Meizu m6 kérdéshez, de lehet mégis.

Nektek van olyan a Play áruházban az oldalról behúzható menürészben, hogy főoldal?

Elég izé dolog hogy csak úgy tudok visszalépni a főoldalra ha elkezdek visszalépkedni az appban, vagy ha kilövöm a futók appokból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.