Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) aprokaroka87 válasza Apachee80 (#549) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem
3 telefonban formáztam
de sanszos hogy teljesen más a gond eleve.

Ugyhogy egyenlőre marad a 6-os.

(#552) Vikusz77 válasza kovjoe (#508) üzenetére


Vikusz77
tag

Megvettem az Alza-nál a telefont (eu dugós, gondolom eu verziós a készülék is, és a 24 hó garancia is mellettük szólt), egyelőre tetszik, a dogi x5 max pro-hoz (előző telefonom) képest sokkal szebb, jobb.
Egy furcsaságot mintha észleltem volna, néhányszor a bluetooth észrevettem, hogy be van kapcsolva, de én elvileg nem nyomtam rá.

(#553) pippin12 válasza Vikusz77 (#552) üzenetére


pippin12
tag

A helyadatok nál ki kell kapcsolni a Bluetooth keresést, az kapcsolja be.

(#554) kovjoe válasza Vikusz77 (#552) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Akkor minőségi cserét hajtottál végre👏😉. Lesz benne sok örömöd, ahogy tapasztalom, legalábbis nálam a visszajelzések pozitívak.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#555) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon várható lesz még frissités a Flyme 7-hez?.

(#556) lac10


lac10
csendes tag

ma átvert a kis huncut: lehúztam az oldalsó gombbal nullára a hangerőt amikor csendben kellett lenni, jött a hívás, mondanom sem kell hogy hangos volt.
a 6-os verzióban még ha jól emlékszem kérdés volt hogy az oldalsó gomb az jelzés hanegerő-e vagy zene. a 7-ben nincs kérdés: zene.
ugyanitt: megszoktam a koppintásos hívásfelvételt az előző telefonnál. ebben nincs. feltettem más vagy 5 alkalmazást ami ezt tudja, de a nevek nem látszanak híváskor, csakis a számok.
(kollégám röhögött amikor látta hogy ilyen telefont vettem. azt mondta hogy a konkrét darabot nem ismeri, de biztos hogy lesz benne pár érdekes megoldás. hát van:)

(#557) Vikusz77 válasza pippin12 (#553) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszi, merre találom ezt a "helyadatok" menüpontot? kerestem, de nem lelem.

(#558) Vikusz77 válasza kovjoe (#554) üzenetére


Vikusz77
tag

Ez már tényleg telefonnak néz ki, és nem egy ormótlan játékszernek.
A doginak az érintőképernyője is nagyon pontatlan volt. A kamerája pár hónap alatt bekoszolódott (hiába szedtem szét a telefont, nem segített rajra. Egy fos volt, na. Emellett 190 gramm, sarkos, nyomta a tenyerem, húzta a zsebem. Szóval ez így elsőre egy felüdülés. Remélem később sem változik sokat a véleményem.

(#559) kovjoe válasza Vikusz77 (#557) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Adatvédelem/Tartózkodásra vonatkozó adatok, vagy valami hasonlót keress!

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#560) Vikusz77 válasza kovjoe (#559) üzenetére


Vikusz77
tag

Ilyet sem találok sajnos.

(#561) kovjoe válasza Vikusz77 (#560) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én sajna csak kéthetente tudok ránézni a menüre, de ha addig nem kapsz választ, majd én rálesek.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#562) erdey_a válasza Vikusz77 (#560) üzenetére


erdey_a
őstag

beállítások > helyszolgàltatások, aztán jobbra fent a három pici pötty, rányomsz, feljön hogy Scanning, rányomsz és ott a wifi meg a bluetooth keresés kikapcs

Vérboci

(#563) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,
Egy napja vagyok klubtag.
Pár kérdésem lenne elsőre.
Az órát át lehet rakni a jobb oldalra?
A navigációs sávon nem lehet változtatni a gombokat, ugye? Előző telefonomon lehetett variálni, hogy melyik oldalon legyen a vissza nyíl, itt nem látom sehol a lehetőséget.
Igazából az annyira nem is lenne érdekes, mert a fizikai megoldás nagyon tetszik, csak ezzel a módszerrel meg nem találom az alkalmazás váltót (a navigációs sávban a nnégyzet)

Ezekre tudtok megoldást?

Köszi szépen!

Egy bakit azért észrevettem már. Pl a csengőhang ordít, de az sms, e-mailt nem hallom olyan halk. De eddig tetszik a készülék az árát nézve meg főleg.

(#564) erdey_a válasza Cyborg (#563) üzenetére


erdey_a
őstag

üdv a klubban :)

- az órát nem lehet átrakni
- a navigációs sáv sem változtatható, de ne is használd, jobba a főgombot megérinteni és az a "vissza egyet" gomb. Gyorsan meg lehet szokni
- az alkalmazásváltás úgy van, hogy a képernyő legaljáról felfelé húzod az ujjad
- külön állíthatod a csengőhang és az értesítési hangok hangerejét. a hangerő gomb alapból csak a média hangerejét állítja. De amikor megnyomod a hangerő gombot és feljön a sáv, akkor a sáv jobb oldalán van egy pici nyíl. Erre rányomva az értesítési- és csengőhangerő is állítható.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#565) Vikusz77 válasza erdey_a (#562) üzenetére


Vikusz77
tag

Megvan, köszönöm! :), tényleg be volt kapcsolva.
Neked is kösz a segítséget Kovjoe!

[ Szerkesztve ]

(#566) togvau válasza togvau (#550) üzenetére


togvau
senior tag

Ezekre a problémákra nem tud senki megoldást?
Miért nem maradnak meg az értesítési sávok? A kis ikonos értesítéseknél a normál ikon helyett miért mindig egy végtelen jel van? Ennyire gagyi ez a flyme?

hitler, sztálin, micro usb

(#567) aprokaroka87 válasza togvau (#566) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy figyelem, az a végtelen jel, az olyan apppokat jelőli amik épp "futnak" és olyan servicest használnak.

(#568) Cyborg válasza erdey_a (#564) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,

köszönöm szépen! Akkor nem erőlködök tovább, tényleg jobb a fizikai gombos megoldás.

Viszont a messenger értesítések eléggé hektikusan jönnek, ma reggel csippant a FB, mintha valaki bejegyzést tett volna közzé valamelyik csoportban, és közben meg messenger üzenet kaptam, de a FB jelenitette meg, és nem a messenger csippant. Úgyanígy próbáltak hívni este messengeren, és nem voltam elérhető, pedig előtte 10 perccel voltam fennt. Miután beléptem messengerbe, utána ahogy feléledt, akkor irta csak ki, hogy nem fogadott hívás. Jogosultságok megadva, futhat a háttérben a messenger, mégis ezt csinálta.
Ugyanez van az értesítési leddel, tegnap nap közben ment rendben minden, ma már nem villogott, amikor üzetet kaptam, se messenger, se e-mail.
Ilyennel találkoztatok már?

[ Szerkesztve ]

(#569) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot! Másfél hete használom kb. A készüléket, közben kijött a flame 7 OTA-n is...Azota van véleménye olyannak aki használja? Megéri frissíteni? :) Ahogy olvasgattam a "mókolós" frissítésről, leginkább visszalltak a felhasználók... :)

(#570) Kisszabó válasza eldrah (#569) üzenetére


Kisszabó
tag

Szia! Olvass vissza, épp azt ecsetelik ...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#571) Kisszabó


Kisszabó
tag

Na, nálam is felütötte a fejét az SD kártya probléma...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#572) aprokaroka87 válasza Kisszabó (#571) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

flyme 7 ?

gép látja?
ha esetleg megtudod nézni

(#573) Apachee80 válasza aprokaroka87 (#572) üzenetére


Apachee80
csendes tag

Én megformáztam win10 alatt is adapterrel. Parancssorból töröltem a partíciót. Beraktam kész partíció nélkül, raw partícióval. Újrapartícionáltam FAT32, NTFD, exfat. Egyik módszer sem segített.
Flyme 6 alatt működik és minden más telefonban is. Illetve minden más kártya is működik flyme 7 alatt, csak épp ez nem.

Egyébként egy új Sandisk 32GB kártyáról van szó. Flyme bug fórumon más Sandisk 16GB kártyára panaszkodik.

(#574) aprokaroka87 válasza Apachee80 (#573) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most bevallom őszintén, mintha nekem is Sandisk lenne, majd kiveszem.

De ez egyértelműen szoftveres dolog.

(#575) pippin12 válasza aprokaroka87 (#574) üzenetére


pippin12
tag

Én is gondolkodom hogy 7 re frissítem, Samsung sd kártyával is van bug illetve a root ugyanúgy megy 7 alatt is?

(#576) aprokaroka87 válasza pippin12 (#575) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Samsung sd kártyárol nem tudok nyilatkozni.

Nekem már flyme 6 esetében sem ment a root:D

(#577) Kovbob válasza pippin12 (#575) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nekem itt már nem sikerült a root sajna, és kingroot se akarja rootolni.

(#578) togvau válasza aprokaroka87 (#567) üzenetére


togvau
senior tag

igen, az olyan appokat, amik épp futnak. Rendes androidon pedig az app saját ikonja van ott.

hitler, sztálin, micro usb

(#579) aprokaroka87 válasza togvau (#578) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, ez elöször nekem is furcsa volt.

(#580) Kisszabó válasza aprokaroka87 (#572) üzenetére


Kisszabó
tag

Igen, 7. 6 alatt jó volt, minden más làtja...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#581) giroud199


giroud199
aktív tag

Messengeren a chat fejek másnál is gyakran tűnnek el??? Egyszerűen levegőve válnak... Valóban sokkal rosszabban jelennek meg az ertesitesek, mint a régen sokak által ilyen szempontból szidott xiaomik esetében...

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#582) westcoastog


westcoastog
veterán

Nekem nem megy a root, ez alapján csinálom, de nincs flyme account a telefonon..
Nem lenne rossz rootolni, sok vacak rendszerappot törölném, köztük a frissítést is, mert ne jelezgessen hogy itt a 7-es flyme.

(#583) aprokaroka87 válasza westcoastog (#582) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem se megy...
pontosabban egyszer látszolag ment.

Nekem van egy sanda gyanúm, hogy vannak eltérések akár ugyan azon a firmware verzión belűl is.

Én már feladtam.

(#584) westcoastog válasza aprokaroka87 (#583) üzenetére


westcoastog
veterán

Kár.. Szeretnék pár dolgot kipucolni a rendszerből a touchpal féle emojis hányadékkal együtt..

(#585) aprokaroka87 válasza westcoastog (#584) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kingroot se tudja rootolni.

Nem tudom a bootloader állapota milyen.
Elvileg nyíltnak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#586) westcoastog válasza aprokaroka87 (#585) üzenetére


westcoastog
veterán

(#587) eldrah


eldrah
aktív tag

Szép napot, estét mindenkiNET!

Nos, hagytam települni és frissiteni a 7 flymet..nem tudom kettős érzéseim vannak:D mintha gyorsabban merülne tényleg..és iszonyatosan akad sok dolog nekem..
Ami érdekelne..Mennyire használjátok a giroszkópot benne? Vr alkalmazások, panoráma fotózás? Csak nálam rettenetes az irányitás vele? Kalibráltam már, többször is, ujrainditottam utána, kiprobáltam más más programot, de mindegyiknél, olyan mint valami idegrohamos jószág..gondol egyet és bepörög, hirtelen sokat ugrik a kép, irányithatatlan, vagy minimum förtelmesen idegesitő..megpróbálok csinálni róla videot, ha másnál nem jelentkezik a hiba..Hátha van ötlete valakinek a megoldásra...

(#588) togvau


togvau
senior tag

a zenelejátszás körüli problémákra senki sem tud megoldást? Nem hiszem el, hogy csak nekem van ez, mert ez rendszerhiba.
A legidegesítőbb a random 5-15 percenként zene megállítás, majd nyomogatni kell hogy folytassa.

hitler, sztálin, micro usb

(#589) aprokaroka87 válasza togvau (#588) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Flyme 7?

(#590) brm87


brm87
újonc

Üdv mindenkinek!

Kb 2 és fél hónapja használom a telefont, néhány kérdésem lenne, valamint leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek segít...

Legfontosabbként: a telefon tetszik. "Csak" tetszik, ugyanis nem estem hanyatt tőle - szeretem, meg minden, de nem volt meg a teljes elégedettség.Nem vagyok biztos abban, hogy egy hasonló Xiaomi nem jobb vétel... Ugyanis vannak minimális anomáliák és egy-két "hiba" is.
Először is: a telefon annyira nem gyors. Nincsenek több másodpercek várakozások, de igazság szerint egy kicsivel jobbra számítottam - a néhány éves Idol 3-omhoz téve nem egy app van, ahol az Alcatel gyorsabb, hamarabb megnyitja az adott dolgot (az igazsághoz hozzátartozik, hogy a régi telefonomon sokkal kevesebb app van azóta, lehet, hogy közrejátszik...).
Továbbá néhány apróság, ami elrontja a képet.
- a hátlap egy kicsit "lekopott". Nem kell foltokat elképzelni, viszonylag nehezen észrevehető, de néhol kissé kopottabb.
- a Play áruház szörnyen működik. Darabos, laggol, akad. Nem használhatatlan, de a smooth-tól nagyon messze van. Tudom, van másik App Store - amiben speciel nem látom a frissítéseket. Továbbá nem tudok belépni. Ezt valaki tapasztalta már? Ha rámegyek a login-re, kb fél percig "dolgozik", aztán nem történik semmi.
-minimális megtorpanások (pl feladatváltáskor, esetleg zenelista görgetéskeor) előfordulnak
- ha már zene: az valahol kikapcsolható, hogy ne halkítva induljanak el a számok?
- és még egy zenei kérdés: ha megy az app, és rámegyek a jobb felső sarokban lévő beállításokra, felugrik a billentyűzet. Ezt tapasztalta már valaki? Kijön a billentyűzet, lehet is pötyögni rajta, de nem ír semmit sehova (hova is írna?). Gboard-ról van szó.

Amúgy a 7-es Flyme nekem sokat javított a helyzeten. Számomra egyértelmű pozitívum.

(#591) aprokaroka87 válasza brm87 (#590) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván lehetnek dadogások a rendszerben, azért azt lássuk be hogy egy alsó kategóriás Soc van benne.<br/>Play áruház amúgy is erőforrás igényesebb app.<br/>Én Flyme 6-on vagyok, az talán valamennyit segit az apró lagokon ha bizonyos háttérben futó appokat tiltok.

Én inkább úgy latom hogy a Ram kezelés miatt is laggol be néha.

Zenére én meg alapból poweramp-ot használok.

Illetve vannak appok amik akadoznak, de ez lehet ilyenkor maga az "bűne" is.

[ Szerkesztve ]

(#592) csubiserial


csubiserial
újonc

Sziasztok!

NEmrég nekem is lett egy ilyen telóm, és egészen meg voltam elégedve vele, amíg a frissítést fel nem rakta, és el nem tűnt az aljáról a navigációs sáv, és helyette a smarttouch jelent meg. A korábbi verzióba volt egy menüpont a kisegítő lehetőségeken belül, ahol lehetett a navigációs sávot ki-be kapcsolni, de ez most nem találom. Esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#593) Cyborg válasza csubiserial (#592) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,

átrakták új menüpontba.
A Navigation & Multitask menüpontban tudod állítani.

...amúgy a többiek javaslatára átálltam az mback-re, az iphone módszerre, és Nekem is nagyon bejött, főleg, hogy nem tudtam megszokni, hogy bal oldalon van a visszanyíl:)

(#594) eldrah


eldrah
aktív tag

Na visszaálltam a 6.0.2.4 rendszerre ..a Root megoldása ez a video..nálam ment...

https://www.youtube.com/watch?v=4NnVg76eSds

lényeg..jó a meizu fiók is, de ki kell választani belőle a root részt..apró picike betükkel lesz irva;)

ha nem megy, csinálok róla képernyő videot ha kell

(#595) westcoastog válasza eldrah (#594) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudsz törölni rendszerappokat, pl galéria vagy ilyesmi?

(#596) macilacus válasza westcoastog (#582) üzenetére


macilacus
senior tag

Állítsd át a nyelvet angolra és akkor már minden menni fog :DDD
Én is ez a videó alapján csináltam, de mint látod a videón angol nyelven van a kötyü.
Nekem azért kellet mert rendszer alkalmazásban találtam vírust és ki kelet takarítanom valahogy, ami természetesen a root után meg is volt.
Mondjuk visszaállítani a rootról nem tudtam.
Rootol kütyün a Totalcommander csak nagyon nehezen akadozva működik ha be van rakva memória kártya, de ha nincs benne akkor tökéletesen működik :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#597) aprokaroka87 válasza eldrah (#594) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én ezt már vagy 5x probáltam.
De egyszerüen nem akarja.

Újra raktam a 4G végűt, adat törlés is volt és semmi...
Egyszer beadta, de újrainditás után már nyoma sem volt a root jognak.

Probáltam már angol nyelven, kinai nyelven de semmi.

Megmondom őszintén hogy már feladtam, pl az hogy minden adatörlés esetén állitsam be újra a telefont, egy ideig jó, de aztán már idegesitő.

Pontosan úgyanúgy csináltam mint ahogy ezekben a videókban van, de amikor ott a meizu account résznél az ok-ra nyomok pár mp után kidobja hogy nincs rá lehetőségem.

(#598) westcoastog válasza macilacus (#596) üzenetére


westcoastog
veterán

Megprobálom este, hátha... Szeretném végre kicsit kipucolni a rendszert.

(#599) eldrah válasza westcoastog (#595) üzenetére


eldrah
aktív tag

igen..tudok...Szerintem este faradtan bele is.nyultam olyanba amibe nem kellett volna😝 a galeria alkalmazas a gyari elkezdene betolteni aztan kilep:D na nem nagy kar erte..toltok le aztan ennyi...😏
Volt mar parszor ujrainditva a telo, lett felteve az adfree alkalmazas, a titanium backup, mind megkapta a root jogot es teszik a dolgukat szepen...eddig:D

(#600) aprokaroka87 válasza eldrah (#599) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

esetleg még tudom ajánlani a viper4androidot is.

Sokat dobhat a hangminőségen.
Ha esetleg érdekel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.